Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2008., 19:35   #201
Baretićev Osmi povjerenik prihvatila je i kritika i publika. Reći da je urednik u slučaju Osmog povjerenika napravio loš posao je nebulozno.

Ali ovo je tema o tome kako izdati knjigu, pa bi bilo dobro kad bi se mišljenja o Baretiću, Lokotaru ili Rošku pisala na temama koju su za to predviđene, a ne ovdje.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 19:41   #202
imam jedno hipotetsko pitanje. zašto bi netko objavljivao knjige u vlastitoj nakladi, ako postoje blogovi? osim zbog vlastite zadovoljštine?
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 19:46   #203
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Ali ovo je tema o tome kako izdati knjigu, pa bi bilo dobro kad bi se mišljenja o Baretiću, Lokotaru ili Rošku pisala na temama koju su za to predviđene, a ne ovdje.
Mišljenja o Lokotaru, kao i ostalim urednicima i uredničkim kućama, dapače, dobrodošla su, ako ćemo biti konkretni i pričati o konkretnim uvjetima izdavanja mladih ili novih autora. U ovoj zemlji nam našoj neinventivnoj, jelte.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 20:59   #204
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
imam jedno hipotetsko pitanje. zašto bi netko objavljivao knjige u vlastitoj nakladi, ako postoje blogovi? osim zbog vlastite zadovoljštine?
Volim čitati raznu književnost, ali najviše fantasy. Moja omiljena fantasy spisateljica u Hrvatskoj je Milena Benini. Nedavno je počela objavljivati fantasy roman u nastavcima na blogu.

Još nisam pročitao ni jedan nastavak.

Zašto?

Jer volim čitati s papira. Monitor mi je tlaka za sve što je duže od dva odlomka.

Plus, znam da knjigu može izdat svatko tko plati, ali ipak imam više povjerenja u knjige koje nađem u knjižnici, nego u tekstove na blogu. Knjige OBIČNO prođu ipak kakvu-takvu selekciju, a na blogovima ima stvarno koječega.

Iako mi je objavljivanje knjige u vlastitoj nakladi pomalo poput podizanja spomenika samom sebi... ali kad biram nasumce knjigu iz knjižnice, obično ne pitam za izdavača.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 22:14   #205
Quote:
martin23 kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje itko iskustva sa izdavanjem knjige? Napisao sam, smatram, jako dobru knjigu i htio bih ju izdati, sad me zanima što je potrebno slijedeće. Trebam li knjigu zaštititi kao intelektualno vlasništvo, kako naći izdavača, koji su uvjeti koje izdavači traže, pitanja je puno, a ja znam malo odgovora...
Ovo je bilo 2005 god. OK.g. i bilo predivno da ispričaš kako si došao do izdavača. I da li si uopće stigao do istog?

4. god ide.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 09:49   #206
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
imam jedno hipotetsko pitanje. zašto bi netko objavljivao knjige u vlastitoj nakladi, ako postoje blogovi? osim zbog vlastite zadovoljštine?
Pa knjige bez katalogizacijskog broja tretiraju se kao pamfleti i nemaju pravo pristupa natječajima, osim onima za neobjavljenu knjigu.
Osim toga jeftinije je odštampati petstotinjak primjeraka nego isto toliko fotokopirato.
Meni je uvezena fotokopija autentičnija od štampanog primjerka.
pohota is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:28   #207
Quote:
pohota kaže: Pogledaj post
Pa knjige bez katalogizacijskog broja tretiraju se kao pamfleti i nemaju pravo pristupa natječajima, osim onima za neobjavljenu knjigu.
Eto, to je glavni razlog zbog kojeg se ljudi ne odlučuju na samizdate.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 10:49   #208
Quote:
pohota kaže: Pogledaj post
Pa knjige bez katalogizacijskog broja tretiraju se kao pamfleti i nemaju pravo pristupa natječajima, osim onima za neobjavljenu knjigu.
Osim toga jeftinije je odštampati petstotinjak primjeraka nego isto toliko fotokopirato.
Meni je uvezena fotokopija autentičnija od štampanog primjerka.
Možeš tražiti CIP i IDSB i kad sam izdaješ.
Prema tome...u istoj si poziciji, kao i nakladnička kuća.

Štampanje 500 komada košta enormno. Ispod 1000 se ne isplati, jer te odere tiskara.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 12:43   #209
Da li se ko ovdje kuži u cijene za izdavanje
M-@-R-Y-O is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 12:47   #210
Quote:
M-@-R-Y-O kaže: Pogledaj post
Da li se ko ovdje kuži u cijene za izdavanje
Izdavanje čega???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:45   #211
Quote:
M-@-R-Y-O kaže: Pogledaj post
Da li se ko ovdje kuži u cijene za izdavanje

Svi koji žele prvi put izdati bilo kakav literarni uradak od jeseni 2008. imat će mogućnost samoizdavanja knjige
preko interneta. Na portalu www.wwaow.com može se uploadati knjiga i samo 5 primjeraka knjige koju moraš kupiti je cijeli tvoj trošak. Naravno, knjiga će na portalu biti vidljiva i reklamirana. Na portalu Wwaow će svaki moći kupiti 1 ili više primjeraka knjige, a moći ćeš dobiti autorski honorar koji dogovoriš. Ovo je je "tisak na zahtjev" i prava revolucija u izdavaštvu.
zblazek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 18:44   #212
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
nije los topik. kakva su ocekivanja od nasih izadavaca? koliko ih uopce ima? ima tko listu?

kakvi su prema novopecenim izdavacima? i to je s potragom za stranim izdavacom?
Da li si vidio moj novi post na tu temu ?
Ideja o samoizdavaštvu ? Što kažeš ?
zblazek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 01:35   #213
Quote:
zblazek kaže: Pogledaj post
Da li si vidio moj novi post na tu temu ?
Ideja o samoizdavaštvu ? Što kažeš ?
Meni se čini kao penis od ideje.

Sam sebi izdat knjigu to je... ništa. K'o da si otvorio blog.

Nema postignuća, nema zadovoljstva.

Na kraju ispadne da je jedini kriterij za izdavanja - jesi li voljan platiti ili nisi.

Ekstremno jadno.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 19:36   #214
Jel tko zna kakvu agenciju ili osobu da se profesionalno bavi formatiranjem i lekturiranjem? i npr. pretapanje knjige u scenario i obrnuto... i da izraduje ostala pisanca sta idu uz knjigu ili scenario kad se po prvi puta nudis na citanje izdavackoj kuci i tako...

a dobro bi dosla i lista izdavackih kuca
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 08:47   #215
CIP

Molim nekoga ko se bavi duže ovom temom da mi odgovori na sljedeća pitanja.
1). Mogu li izdati knjigu čiji autor je umro. Mogu li pribaviti CIP? Radi se o mom ocu, a rukopis je u mene.
2.) Knjigu mislim sam tiskati. Zanima me koliko bi me moglo koštati tiskanje knjige od 150 str. sa desetak fotografija u boji u tvrdom uvezu? Knjigu ću sam lektorirati i urediti na kompjutoru.
3) Pošto je knjiga iz zavičajne tematike, postoji li mogućnost da se ide preko Matice Hrvatske?
KG. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:05   #216
Quote:
KG. kaže: Pogledaj post
Molim nekoga ko se bavi duže ovom temom da mi odgovori na sljedeća pitanja.
1). Mogu li izdati knjigu čiji autor je umro. Mogu li pribaviti CIP? Radi se o mom ocu, a rukopis je u mene.
2.) Knjigu mislim sam tiskati. Zanima me koliko bi me moglo koštati tiskanje knjige od 150 str. sa desetak fotografija u boji u tvrdom uvezu? Knjigu ću sam lektorirati i urediti na kompjutoru.
3) Pošto je knjiga iz zavičajne tematike, postoji li mogućnost da se ide preko Matice Hrvatske?

1- ne znam...nazovi i pitaj ih

2- 150 str.tvrdi uvez, boja...oko 22-25 kuna po primjerku na 1000 komada
PDV??? još 22% gore znači 30.500 kn, ili oko 4200 €...
skup hobi

3- Matica? Ne. Prije će biti zainteresirane lokalne turističke zajednice
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 06:27   #217
.

Pa mislim izdat samo oko 500 primjeraka. Znači da bi to bilo oko 15000 kn. Osim toga nadam se da će netko knjigu i kupiti tako da me to možda i neće koštat toliko puno.
KG. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 11:08   #218
Quote:
KG. kaže: Pogledaj post
Pa mislim izdat samo oko 500 primjeraka. Znači da bi to bilo oko 15000 kn. Osim toga nadam se da će netko knjigu i kupiti tako da me to možda i neće koštat toliko puno.
Nažalost nije, to ti je onda skuplje. Što je naklada manja knjiga više košta. Ovisno kod koga tiskaš ali mislim da bi bila i skuplja od onoga što ti je kolega napisao.
Što se tiče sufinanciranja, najbolje ti je da se obratiš Ministarstvu kulture iako mislim da natječaj ide tek u 1. mjesecu. Oni ti daju nešto malo love ali bolje išta nego ništa. Kasnije ti knjigu i otkupljuju. Inače najbolje je da si nađeš nekog sponzora među poduzetnicima i obrtnicima tvoga kraja, jer tisak je skup ali promocija je tek prava muka, naročito ako nemaš izdavača iza sebe.
Ako te zanimaju konkretne cijene tiska pošaljem ti na PM mailove od nekih naših dobrih a ne previše skupih tiskara
carmen 71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 12:54   #219
Quote:
KG. kaže: Pogledaj post
Pa mislim izdat samo oko 500 primjeraka. Znači da bi to bilo oko 15000 kn. Osim toga nadam se da će netko knjigu i kupiti tako da me to možda i neće koštat toliko puno.
Moj frend ima neku udrugu i izdavali su pred par mjeseci neku knjigu. Meki uvez, a5, 100 strana, naklada do 500 kom. Tiskali su u tiskari OG Grafika u Ogulinu, došlo ih je oko 12 i pol kuna po komadu (PDV uračunat u iznos).

Znači da bi te tisak koštao oko 6 - 7 000 kn.

Ali, trebam te upozoriti, stranice nisu otisnute jednako tamnom bojom i ponegdje margina na vrhu i na dnu stranice nije ista (tj. stranica stoji u koso). Ali su jeftini.

A što ćeš prodat knjiga bez podrške knjižara.... nemoj se nadati.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 07:54   #220
KG.

Knjiga je iz zavičajne tematike, pa mislim otići u gradsku upravu i lokalne općine i poduzeća i zamoliti ih da otkupe određeni broj komada. Mislim da se to tako radi. To je isto kao donacija. Osim toga napravio sam internetsku stranicu, isto sa zavičajnom temom, na kojoj mislim reklamirat knjigu.
KG. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.