Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2009., 15:47   #1
Tenerifi

Ciao ljudi,

Nisma primjetila da ima ikoga tko pise na dijaspori a da je ili radi na Tenerifima.

U svakom slucaju, jakooooo me interesira kakve su mogucnosti zaposljavanja stranaca (Hrvata) tamo. Vec sat vremena Googlam da nadem nekakvu headhunting agenciju ali nista. Ima jedna, ali se placa registration fee. E pa ne moze!

Da li netko ima ikakvih iskustva o tome?

Hvala vam puno unaprijed
__________________
Čežnja za rajem jest sama po sebi raj.
Kahlil Gibran
bluelou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:26   #2
Zar nije Tenerife (sg.) jedan od kanarskih otoka? To je dio Spanjolske, dakle EU, zar ne?
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 21:52   #3
.....drago djete..... pa nije guglanje bas tako tesko

http://hr.wikipedia.org/wiki/Tenerife

ili malo vise

http://it.wikipedia.org/wiki/Tenerife


os jos...

http://en.wikipedia.org/wiki/Tenerife
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 23:00   #4
Lako je za gradjane EU, mozes raditi po kaficima, restoranima, dijeliti letke itd.
Ja mislim ici tamo volontirati, pa kad nadjem neki posao da me uzmu kao doktora. Taman kad zavrsim specijalizaciju iz psihijatrije (i doktorat) cemo uci u EU...
Tamo je atraktivno jer je i u sijecnju vise od 20 oC i mozes se kupati u moru. A i meni zanimljivi Zelenortski otoci su na samo sat i pol leta.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 22:27   #5
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Lako je za gradjane EU, mozes raditi po kaficima, restoranima, dijeliti letke itd.
Ja mislim ici tamo volontirati, pa kad nadjem neki posao da me uzmu kao doktora. Taman kad zavrsim specijalizaciju iz psihijatrije (i doktorat) cemo uci u EU...
Tamo je atraktivno jer je i u sijecnju vise od 20 oC i mozes se kupati u moru. A i meni zanimljivi Zelenortski otoci su na samo sat i pol leta.

U kojem području misliš volontirati? Znam jednu curu koja baš tamo volontira s ovisnicima pa me zato zanima, a i ja sam razmišljala o volontiranju u stranoj zemlji, pa možemo razmjenjivati informacije.
LILYster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 23:55   #6
evo da ozivim temu..
planiram otici vani probati srecu i zadnjih nekoliko dana intenzivno se interesiram za kan.otoke, dobra klima, spanjolski za nauciti, cijene ne previsoke... pa me zanima kakve su sanse za bilo kakvo zaposlenje. zavrsio sam hoteliejsrki fakulete tecno govorim talijanski i engleski a znam i natuknut nes francuskog i spanjolskog.. ako netko nesto zna o toj temi neka podijeli s nama

kad bi barem nekako usput dosao i do identiteta atraktivne Antonije iz Zga koju sam upoznao na Pagu ljetos, i cija mama, po njezinim pricama zivi na Kan.otocima, vec bi mi se sve isplatilo..
__________________
HNKR mi suerte, a mi me gusta el verte
87n06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 00:25   #7
idem skoro svaku godinu tamo (Gran Canaria ili La Gomera) na zimksi godisnji!
U Hotelima i Restauranima pretezno radu domacini!
Osim Animacije su poslovi u njihovim rukama.
Mislim da bi i Animacija bila dobar pocetak da negdje upadnes.
Mozda cak bolje da pokusas na Gran Canariji!

Ako ti je Englezki dobar pokusaj i razpitaj se za Hotele gdje su pretezno Englezi! Ima dosta Hotela koje se prodaju bas specificno po Nationalnostima jer ipak njemci, englezi i rusi (po mom osjecaju 3 najvece skupine tourista tamo) imaju razlicite ukuse!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:31   #8
zanimljivo mjesto moram priznat,volio bi otic jednom tamo na odmor, samo ne znam koje vrijeme je najbolje jel ima koga da zivi tamo??
trbuhomzakruhom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 16:44   #9
fuerteventura

eto ja se vratila bas jucer iz Fuerteventure.. Bilo je super vrijeme, 26-28C,, nije lose za Januar!
Inace otoci su Vulkanskog porijekla tako da nema bas u sredistu puno toga, ali je zato Spanjolsko, znaci za nas Hrvate
ima dobre hrane,supermarketi su u glavnom obskrbljeni dobrim stvarima, vecinom usmejreni na Njemce.. sto je super za mene
jer se moze naci jeftini Jegermaister LOL.. samo 12 € za litru!
cigarete (tko pusi, ja ne) su oko 16 pa na dalje po steki..
znaci zivot nije skup..
Mi smo odsjeli u Hotelu Princess Jandia:
http://www.thomson.co.uk/destination...EF&iu_id=Broad

Lokalni ljudi rade po hotelima... nadje se koji engleski rep, i njemacki zabavljaci..
vjerujem da posla ima..
Inace znam curu koja zivi vec dosta dugo na Tenerifima, ali je udata za engleza pa ima papire.. dobro zaradjuju, zive haj baj i tako..
kazu dok su mladi tako ima odgovara..
ali radila je ona tamo sa nasima iz HR i prije nego je upoznala tog engleza, znaci mogucnosti ima..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 08:27   #10
Pozdrav svima.

Krajem godine namjeravam otići na Tenerife na nekoliko mjeseci (do idućeg proljeća). Zanimaju me neke provjerene agencije koje zapošljavaju i ujedno obezbjeđuju smještaj (ako nešto takvo postoji).
Molio bih bilo kakav info od onih koji imaju iskustva sa pronalaženjem poslova tamo, ali i opčenito bilo što za podijeliti ovdje vezano za dotični otok. Unaprijed hvala.
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2020., 13:36   #11
Ponavljam što je rekao kolega iznad, ali za bilo koji od kanarskih otoka. gdje tražiti poslove? Ne treba biti ništa posebno
Persona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2020., 18:28   #12
Najvise poslova ima u turizmu. Prije covida si bez problema mogao usetat u neki od barova na las americas i velika sansa da dobis posao. Sad se cijeli svijet mjenja pa ko bi znao
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2020., 22:33   #13
Tenerifi su isključivo turistički orijentirani ?
Hexe Tigray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2021., 08:54   #14
,

jel iso ko tamo u skorije vreme? kakve su procedure ulaska na otoke s obzirom na tu koronu glupu (ne mislim na pivu, ona je fina)
JDMmile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.