Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2012., 23:38   #701
mene zanima dal su ti preljevi štetni kao i farbe? i koliko traju vremenski? da li je štetniji preljev ili farba bez amonijaka?
MOLIM VAS ZA ODGOVOR
verenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 16:22   #702
Pozdrav! Ovako - moja prirodna boja kose je svjetlo smeđa, a sad je ofrabana u neku boju meda koja baca na narančasto što me užasno nervira. Voljela bih opet pustiti svoju prirodnu iako znam da neću izdržati s izrastom... Moj izrast sad naspram dužine izgleda puno tamniji (kao da je tamno smeđi) i frizer mi je rekao da ako bih se htjela ofarbati u svoju boju da bi se morala ofarbati peticom što bi bilo dosta tamno... Navikla sam se na svjetliju kosu sad i ljepše mi stoji od tamnije, ali to nije toliko bitno kao činjenica da više nikad ne želim imati izrast. Moje pitanje je - ako stavim preljev, da li će mi se kosa postepeno ispirati na ovu boju koju sad imam ili će eventualno posvijetliti za pola tona? Nadam se da me razumijete. Ne bih htjela da recimo kroz mjesec dana opet imam ovu boju kao sad. I s tim da ako se ofarbam cilj mi da mi to bude zadnje farbanje i da tako puštam svoju boju i da se izrast što manje/nikako vidi.

Zadnje uređivanje Ki-Ki : 15.04.2012. at 16:44. Reason: tipfehler
Ki-Ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:54   #703
Quote:
verenna kaže: Pogledaj post
mene zanima dal su ti preljevi štetni kao i farbe? i koliko traju vremenski? da li je štetniji preljev ili farba bez amonijaka?
MOLIM VAS ZA ODGOVOR
odi malo prolistaj po temi - imaš sve lijepo objašnjeno. ukratko, manje su štetni od boja i imaš više vrsta ovisno o 'trajanju', odnosno ispiranju. neki su za 6-8 pranja, a neki za više.

Quote:
Ki-Ki kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ovako - moja prirodna boja kose je svjetlo smeđa, a sad je ofrabana u neku boju meda koja baca na narančasto što me užasno nervira. Voljela bih opet pustiti svoju prirodnu iako znam da neću izdržati s izrastom... Moj izrast sad naspram dužine izgleda puno tamniji (kao da je tamno smeđi) i frizer mi je rekao da ako bih se htjela ofarbati u svoju boju da bi se morala ofarbati peticom što bi bilo dosta tamno... Navikla sam se na svjetliju kosu sad i ljepše mi stoji od tamnije, ali to nije toliko bitno kao činjenica da više nikad ne želim imati izrast. Moje pitanje je - ako stavim preljev, da li će mi se kosa postepeno ispirati na ovu boju koju sad imam ili će eventualno posvijetliti za pola tona? Nadam se da me razumijete. Ne bih htjela da recimo kroz mjesec dana opet imam ovu boju kao sad. I s tim da ako se ofarbam cilj mi da mi to bude zadnje farbanje i da tako puštam svoju boju i da se izrast što manje/nikako vidi.
jednostavnije ti je otići u salon na skidanje boje. ovako ćeš morati svakih par tjedana stavljati preljev iznova jer em se brže ispire, em nema istu 'moć prekrivanja' kao boja.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:47   #704
koji tamno smedi preljev preporučate? hvala!
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 20:00   #705
garnier movida ili schwarzkopf country colors. meni osobno su bolje movida, al' ako inače voliš s. proizvode - uzmi cc.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 00:19   #706
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post


jednostavnije ti je otići u salon na skidanje boje. ovako ćeš morati svakih par tjedana stavljati preljev iznova jer em se brže ispire, em nema istu 'moć prekrivanja' kao boja.
Zašto na skidanje boje? Mislim da nisi razumjela moje pitanje. Ja imam boju meda. Boja se skida kad je tamna, a želiš svjetliju. Ja imam već svjetlu i želim se opet ofarbati u svoju boju, pa me zanimalo da li se preljev ful ispire i da li postepeno izvirati boja koja je od ispod, ili je ispranje najviše za jednu nijansu.
Ki-Ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:55   #707
Moja prirodna boja kose je svjetlo smeđa. Već se 5 godina farbam u crnu, ali bih se htijela vratiti na svoju prirodnu boju, a da se ne blajham. Razmišljala sam o tome da si izrast prekrivam preljevom dok mi taj izrast ne bude neke normalne dužine pa da se ošišam i isperem taj preljev. Zanima me hoće li mi se primit crni preljev na svjetlo smeđu kosu?
magda10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 00:51   #708
jel se preljev stavlja na šamponom opranu kosu ili ne treba bit oprana šamponom, nego mogu samo pomočit kosu?
koliko dugo se drži preljev? 20 min ili? negdje piše 20 min, negdje 5 min, a negdje 10 min
i kad prođe to vrijeme stajanja, jel onda samo isperem vodom ili našamponiram kosu i stavim regenerator ko što se inaće radi nakon bojanja?
Hvala
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 13:56   #709
Quote:
Ki-Ki kaže: Pogledaj post
Zašto na skidanje boje? Mislim da nisi razumjela moje pitanje. Ja imam boju meda. Boja se skida kad je tamna, a želiš svjetliju. Ja imam već svjetlu i želim se opet ofarbati u svoju boju, pa me zanimalo da li se preljev ful ispire i da li postepeno izvirati boja koja je od ispod, ili je ispranje najviše za jednu nijansu.
ne mora biti da se boja skida kad si taman, a želiš u svijetlije. moja frendica ju (svijetliju) je skinula (kod frizera) jer se htjela vratiti na svoju prirodnu boju. a po tvom pitanju sam pomislila da i ti želiš isto.

preljev se postepeno ispire. koliko brzo/sporo ovisi do kose i do preljeva, naravno.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 01:14   #710
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
ne mora biti da se boja skida kad si taman, a želiš u svijetlije. moja frendica ju (svijetliju) je skinula (kod frizera) jer se htjela vratiti na svoju prirodnu boju. a po tvom pitanju sam pomislila da i ti želiš isto.

preljev se postepeno ispire. koliko brzo/sporo ovisi do kose i do preljeva, naravno.
Boja se skida samo ako si taman, a želiš svjetliju. Nećeš valjda skidati boju ako imaš svjetlo smeđu, a želiš plavu, jednostavno ćeš se ofarbati u plavu. A kad imaš tamnu, a želiš svjetliju onda ćeš morati skidati boju, ili napraviti pramenove. Znači, ako imaš svjetlu kosu, a želiš tamniju tu nema problema, lako je iz svjetlije ofarbati se u tamno, ali iz tamne u svjetliju nažalost nije.
Ki-Ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:37   #711
Quote:
Ki-Ki kaže: Pogledaj post
Boja se skida samo ako si taman, a želiš svjetliju. Nećeš valjda skidati boju ako imaš svjetlo smeđu, a želiš plavu, jednostavno ćeš se ofarbati u plavu. A kad imaš tamnu, a želiš svjetliju onda ćeš morati skidati boju, ili napraviti pramenove. Znači, ako imaš svjetlu kosu, a želiš tamniju tu nema problema, lako je iz svjetlije ofarbati se u tamno, ali iz tamne u svjetliju nažalost nije.
razumijem te. ne trebaš objašnjavat'. ja sam navela prijateljicu koja ju se skinula i nije više bojala. mislila sam da se i ti želiš vratit' na prirodno pa sam to navela kao najbrži način.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:49   #712
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
razumijem te. ne trebaš objašnjavat'. ja sam navela prijateljicu koja ju se skinula i nije više bojala. mislila sam da se i ti želiš vratit' na prirodno pa sam to navela kao najbrži način.
Ma lakše je ofarbati se nego skidat. :-) A i kad skidaš boju ne skine ti se na prirodnu boju nego na neku žuto narančastu.
Ki-Ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:57   #713
Quote:
asdfgh kaže: Pogledaj post
razumijem te. ne trebaš objašnjavat'. ja sam navela prijateljicu koja ju se skinula i nije više bojala. mislila sam da se i ti želiš vratit' na prirodno pa sam to navela kao najbrži način.
Ma lakše je ofarbati se nego skidat. :-) A i kad skidaš boju ne skine ti se na prirodnu boju nego na neku žuto narančastu.
Ki-Ki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 11:46   #714
Dosad sam koristila samo Palette preljeve, no posto cesto perem kosu, izdrze mi vrlo kratko, doslovce 3 pranja. Htjela bih probat Garnier Movidu, vidjela sam da takva boja dulje traje, samo me zanima jel se taj preljev isto skroz do kraja ispere?
__________________
.
pe3ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 18:03   #715
Moja prirodna boja kose je tamno, tamno smeđa i inače sam izrazito tamne puti. Mogu li ikako kosu posvijetliti preljevom ili se za tako nešto moram farbati?
A ako na moju boju kose idu samo tamniji preljevi, kakve i koje mi preporučate? Hvala
M-A-M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 18:10   #716
Quote:
pe3ch kaže: Pogledaj post
Dosad sam koristila samo Palette preljeve, no posto cesto perem kosu, izdrze mi vrlo kratko, doslovce 3 pranja. Htjela bih probat Garnier Movidu, vidjela sam da takva boja dulje traje, samo me zanima jel se taj preljev isto skroz do kraja ispere?
Anyone?

Quote:
A-M-M kaže: Pogledaj post
Moja prirodna boja kose je tamno, tamno smeđa i inače sam izrazito tamne puti. Mogu li ikako kosu posvijetliti preljevom ili se za tako nešto moram farbati?
A ako na moju boju kose idu samo tamniji preljevi, kakve i koje mi preporučate? Hvala
Kosa ti se preljevom ne moze posvijetliti, a ovo drugo i mene zanima. Imas trajnijih preljeva, onih koji se isperu nakon 3 pranja, itd. itd., ovisi od marke i tipa preljeva. Mislim da na jako tamnim prirodnim bojama kose mozes vise postici neki (od)sjaj, posebno vidljiv na suncu, ali mijenjat boju malo teze.
__________________
.
pe3ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 18:15   #717
Quote:
pe3ch kaže: Pogledaj post
Anyone?
Smeđe su dobre, od plave moja mama dobila umjesto lijepe biserne boje boju ružina drva (svjetloroza)
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 18:43   #718
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
Smeđe su dobre, od plave moja mama dobila umjesto lijepe biserne boje boju ružina drva (svjetloroza)
Haha, jadna mama Mozda je preljev reagirao s bojom otprije, fkt prvi put cujem za tako nesto od preljeva :O
Uglavnom, bez obzira na to sto Movida dulje traje od recimo Palette, i dalje se ispire kao preljev, ne stignem doc do izrasta? :P
__________________
.
pe3ch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:38   #719
mislim da će bit ok i da možeš s movidom slobodno
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 20:29   #720
Quote:
Hairdo kaže: Pogledaj post
mislim da će bit ok i da možeš s movidom slobodno
Javim ak pozelenim
__________________
.
pe3ch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.