Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2009., 20:08   #41
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Fuji je vrlo solidan za te novce.

Cube: ima nešto robusnije 25-ice gume, koje dobivaju štogod na trajnosti i udobnosti, ali se gubi i na brzini. Automatski bi otpale za ozbiljnije brzinsko pedaliranje. Jer su današnje standardne 23-jke (koje imaju ostali bicikli) sasvim dovoljno izdržljive (pravi omjer brzine i izdržljivosti). Osim toga, Sora kočnice

Corratec: vrlo solidna kombinacija, solidna geometrija. Gume me ostavljaju malo pod upitnikom, jer RR model Grand-prix ne mogu naći. No ukoliko su GP 3000 (ili evtl. skuplje 4000), sve OK.

Dodao bih još npr.

http://www.bim-bike.hr/ktm-bicikli/r...a-1000/44.html

Meni bi od ta 3 (Fuji, Corratec, KTM) bilo gotovo svejedno... Mooožda bi mrvicu prednosti dao KTM-u.
Po meni najbolji bi ti izbor za male novce bio ovo:
http://www.bic.hr/index.html
Battaglin Start....odlicna oprema (Campagnolo je najbolji), a 4800 kn je uzasno jeftino, fuji i trek puno naplacuju za ime

MODEL: Start - Alloy 7005HT

FORK: Alu/Carbon 1"1/8

GROUP: Campagnolo Xenon/Veloce Infinity 10S 2009

CRANKSET: FSA Vero 10S 50/34

HANDLEBAR: FSA Vero Compact

STEM: FSA OS-190LX

SEATPOST: FSA SL-250 Alloy

SADDEL: Selle Italia XR

TIRES: Vittoria Slick 23"

WHEELS: Miche Reflex

WEIGHT: 8,8 KG
neronwazhere is offline  
Old 23.06.2009., 08:17   #42
Quote:
neronwazhere kaže: Pogledaj post
Po meni najbolji bi ti izbor za male novce bio ovo:
http://www.bic.hr/index.html
Battaglin Start....odlicna oprema (Campagnolo je najbolji), a 4800 kn je uzasno jeftino, fuji i trek puno naplacuju za ime

MODEL: Start - Alloy 7005HT

FORK: Alu/Carbon 1"1/8

GROUP: Campagnolo Xenon/Veloce Infinity 10S 2009

CRANKSET: FSA Vero 10S 50/34

HANDLEBAR: FSA Vero Compact

STEM: FSA OS-190LX

SEATPOST: FSA SL-250 Alloy

SADDEL: Selle Italia XR

TIRES: Vittoria Slick 23"

WHEELS: Miche Reflex

WEIGHT: 8,8 KG
Nije loša rama; ali entry level komponente FSA i Campa nisu dorasle Tiagri. Kao ni Vittoria Zaffiro - njih ne bi stavio na ozbiljniji bicikl. Barem po mom mišljenju.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 23.06.2009., 09:21   #43
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nije loša rama; ali entry level komponente FSA i Campa nisu dorasle Tiagri. Kao ni Vittoria Zaffiro - njih ne bi stavio na ozbiljniji bicikl. Barem po mom mišljenju.
s obzirom na cijenu bic je odlican, a tko hoce nek promijeni gume ako mu se ne svide. Nisam siguran da je ovaj grupset itekako bolji od sore, a inace dajem prednost campagnolu. Odi na bike24 i tamo imas cijene svih groupseta, pa usporedi cijenu i kvalitetu...
neronwazhere is offline  
Old 23.06.2009., 09:37   #44
Quote:
neronwazhere kaže: Pogledaj post
s obzirom na cijenu bic je odlican, a tko hoce nek promijeni gume ako mu se ne svide. Nisam siguran da je ovaj grupset itekako bolji od sore, a inace dajem prednost campagnolu. Odi na bike24 i tamo imas cijene svih groupseta, pa usporedi cijenu i kvalitetu...
Hmmm..... I kad doda još 250 do 500 kuna za gume, nešto se mijenja cijena. Ako ćemo stavit Conti GP 3000 ili 4000 .... Ili barem Schwalbe Stelvio sa sniženja.


Nema veze....

Xenon je u klasi Sore. Koliko je bolji, više ima do osobnih preferencija nego do stvarnosti.

Bike24 pokriva grupe Veloce i 105 naviše.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 23.06.2009., 11:45   #45
Ja se drzim Campagnola. Imam bic koji ce sad vec imati oko 15 godina sa Campagnolo Recordom i u 15 000 km koje sam napravio od kada sam ga kupio (polovnog) nikad nisam imao niti jednog problema...dok se je mome prijatelju doslovno raspala Shimano Sora (Istina je da je record bolji, ali 15 godina je 15 godina) na trkaljci staroj godinu dana s 2000 km, pa je morao mijenjati oba dvije rucice mjenjaca. Istina je da je record bolji, ali 15 godina je 15 godina.

....vjerojatno zato preferiram Campagnolo
neronwazhere is offline  
Old 23.06.2009., 12:08   #46
Quote:
neronwazhere kaže: Pogledaj post
Ja se drzim Campagnola. Imam bic koji ce sad vec imati oko 15 godina sa Campagnolo Recordom i u 15 000 km koje sam napravio od kada sam ga kupio (polovnog) nikad nisam imao niti jednog problema...dok se je mome prijatelju doslovno raspala Shimano Sora (Istina je da je record bolji, ali 15 godina je 15 godina) na trkaljci staroj godinu dana s 2000 km, pa je morao mijenjati oba dvije rucice mjenjaca. Istina je da je record bolji, ali 15 godina je 15 godina.

....vjerojatno zato preferiram Campagnolo
Ne želim zvučati grubo, zato se unaprijed ispričavam ako tako ispadne.

Prije godinu dana si pitao nešto o trkalicama kao potpuni početnik, koji ne zna ni šta treba ni gdje ni kako.

Moj bicikl je star 15-ak godina. Ima Exage 500, koji je po tadašnjoj hijerarhiji tu negdje ko sad acera ili tiagra. Nikad nikakvih problema.

Na starom biciklu sam im'o simplex dijelove koji su izdržali do kraja mog nesretno prekinutog druženja (izgorio bicikl u požaru!) i prednji pogon Shimano GS600. Sve skupa izdržalo bez problema 20 godina.

Svi ti dijelovi su vrlo izdržljivi, trajni, te se pravilnim rukovanjem teško šta može uništiti. Osim onih potrošnih djelova.

RECORD je bila najjača grupa firme Campagnolo. Zato je malo bezveze na osnovu jednog, svog, bicikla koji ima ni pet ni šest već Campa Record grupu izvlačiti zaključke o entry level Campagnolu. Bar onda pročitaj koje klase ima Campagnolo, koje Shimano, te koji su dijelovi usporedivi po klasi.


P.S. Na starom biciklu su ručke kočnica bile shimano 105, zadnji lančanik SHIMANO MF 6208, čeljusti kočnica WEINMANN.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA

Zadnje uređivanje HHmischko : 23.06.2009. at 12:26.
HHmischko is offline  
Old 23.06.2009., 13:28   #47
ok...ak ti tako kazes
....i od prosle godine sam poceo ozbiljno voziti pa sam naucio svasta.....
ja sam samo planirao dati prijedlog bica koji bi bio dobar za te novce.
A ako ti smatras da se za 4800 kuna moze naci nesto boljega, volio bi znati jer mislim kupiti novi bic.
Sry ak sam ispao neugodan...
neronwazhere is offline  
Old 23.06.2009., 13:34   #48
Quote:
neronwazhere kaže: Pogledaj post
ok...ak ti tako kazes
....i od prosle godine sam poceo ozbiljno voziti pa sam naucio svasta.....
ja sam samo planirao dati prijedlog bica koji bi bio dobar za te novce.
A ako ti smatras da se za 4800 kuna moze naci nesto boljega, volio bi znati jer mislim kupiti novi bic.
Sry ak sam ispao neugodan...
Ma sve ok; samo čo'ek je tražio bic do 6 - 6,5 ak se dobro sjećam, a ti staviš link na 4,x kuna koji je kao jednako dobar za manje novce. A ipak nije jednako dobar.


A šta ti ne valja sa starim? De okači koju sliku da ga vidim(o)!

Do koje cifre? Mogo bi štogod potražit na netu.....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 23.06.2009., 14:36   #49
ajde, nemojte se sad napucavat koji je bolji,shim ili campy. sve je dobro ako zadovoljava potrebe pojedinog vozaca, samo redovno odrzavanje i dugo ce ga sluziti.
za novce koje ima-zeli potrositi 105 ili veloce je optimalan izbor.
bitno je da si nadje i izabere ramu koja mu najbolje odgovara. ostalo se moze nadogradjivat s vremenom i njegovim pomakom u kvaliteti kao vozaca.
dinamoST is offline  
Old 25.06.2009., 14:30   #50
evo par pitanja pa ako bi mi netko mogao nabaciti neki odgovor bio bih mu zahvalan:
radi se o staroj specijalki naravno...

1) gdje se mogu [jeftino!] kupiti ključevi za biciklu [naravno u zagrebu]...trebao bi mi jedan za pedale [15mm], jedan za volan [30mm] i jedan [nebiste vjerovali ali tako je] 25-26mm za pogon

2) kakve su to spd/look pedale?trenutno imam "obicne", ali imam namjeru preci na one sa remenom i "kapicom" s prednje strane jer mi tenisice malo bježe po ovim pedalama

3) je ima tko iskustava s onim trakama za volan? vidim u ciklo centru imaju neke za 50-ak kn obicne, onda nekakve "michelinove spuzvaste" za 70/80 kn i nakraju nekakve karbonske isto za 80kn? također sam vidio u keindl sportu isto takve nekakve trake za 60-ak kn.trebao bi promijeniti traku pa pitam[trenutno je od brušene kože, ali je ostarila poprilicno i nedrži više].

4) najvaznije...koju debljinu gume uzeti za po gradu...trenutno kod sebe imam dvije vrste guma...stare made in yugoslavija 37-700 gume ali su pocele od starosti vec pucati...i imam jos jedne continental supersport 700-23...ali stvar sa continentalkama je sto mi se cini kao da ce se svakog trena probusiti...inače vozim kojih 65% po cesti i 35% po nogostupima ali i naše ceste i naši nogostupi mi ne ulijevaju neku sigurnost...pogotovo mislim na spuštene rinzole....dakle nemislim voziti po trnju, staklu i kamenju ali eto ipak da sam siguran da na malo lošijem kolniku neću ja nositi biciklu umjesto obrnuto
Red Dwarf is offline  
Old 25.06.2009., 15:39   #51
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post

2) kakve su to spd/look pedale?trenutno imam "obicne", ali imam namjeru preci na one sa remenom i "kapicom" s prednje strane jer mi tenisice malo bježe po ovim pedalama


4) najvaznije...koju debljinu gume uzeti za po gradu...trenutno kod sebe imam dvije vrste guma...stare made in yugoslavija 37-700 gume ali su pocele od starosti vec pucati...i imam jos jedne continental supersport 700-23...ali stvar sa continentalkama je sto mi se cini kao da ce se svakog trena probusiti...inače vozim kojih 65% po cesti i 35% po nogostupima ali i naše ceste i naši nogostupi mi ne ulijevaju neku sigurnost...pogotovo mislim na spuštene rinzole....dakle nemislim voziti po trnju, staklu i kamenju ali eto ipak da sam siguran da na malo lošijem kolniku neću ja nositi biciklu umjesto obrnuto
Ono su ti pedale sa tzv. zatvaračem, za koje moraš imat odgovarajuće patike.

Hoćeš pedale s klipserima????!!!! Prodajem!! SHIMANO, vrhunsko stanje. Remen zefal. Jedna ona plastikica pokidana. Ležajevi besprijekorni; apsolutno bez lufta, vrte se na pomisao.

Imam 20-622 ili kako je tebi jasnije 20-700c; ne buše se uopće, ukoliko su dovoljno napumpane i imaju nekakvu zaštitu od bušenja; najbolje vidit na stranicama proizvođača, sve je lijepo navedeno. Imo sam dosad više vrsta 20-622; Schwalbe npr. tvrdi da je njihov stari model Blizzard koji sam imao 1. stupanj zaštite od bušenja (tada su na internetu navodili da imaju gume bez zaštite i 3 stupnja zaštite, 3. kao najjači). E pa, ni taj prvi stupanj mi se nikad nije probušio.

Širina guma? Pa ja bih jedino odabrao prema svom vlastitom željenom omjeru udobnost/brzina i ovisno o felgi. Što se tiče bušenja, već ti rekoh. Ok, šire se i nešto sporije troše. Ali i kod najtanjih, par tisuća km si miran.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 25.06.2009., 15:51   #52
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Širina guma? Pa ja bih jedino odabrao prema svom vlastitom željenom omjeru udobnost/brzina i ovisno o felgi. Što se tiče bušenja, već ti rekoh. Ok, šire se i nešto sporije troše. Ali i kod najtanjih, par tisuća km si miran.
ovisno o felgi?

eh da a sto se tice omjera brzina/udobnost...recimo da sam ostavio full suspension bajk sa 2.35 gumama zbog brzine...a prosjecno sam vozio [osim naranvo stajanja na semaforu i izbjegavanja ljudi] 34kmph...a sad na specki...preporod...doduse jos uvijek za neke malo kraće rute od cirka kilometar uzmem mtb ali inace specka bez problema odrađuje dionice dulje od km

btw : vec nabavih neke francuske pedale [doduse cijeli pogon] skinut s peugeota...naravno osim remena aluminij all the way

btw #2 : samo jos bi molio ako bi mi netko objasnio sto znaci TPI kod guma? naprimjer OVA ima 66 TPI

Zadnje uređivanje Red Dwarf : 25.06.2009. at 15:57.
Red Dwarf is offline  
Old 25.06.2009., 15:52   #53
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
ovisno o felgi?
Pa ne možeš na felgu širine 19 mm stavit gumu 32mm. Mislim, možeš, ali nema smisla. Niti obratno.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 25.06.2009., 16:07   #54
aha to...ja mislio da sad treba neke specijalna boga pitaj kakva felga...

mislim pa to je valjda ocigledno
Red Dwarf is offline  
Old 25.06.2009., 16:10   #55
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
aha to...ja mislio da sad treba neke specijalna boga pitaj kakva felga...

mislim pa to je valjda ocigledno
Pa nisam bio siguran, pitao si "koju širinu gume". A ona determinirana manje - više felgom.....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 25.06.2009., 16:17   #56
ma imam sa starog bicikla jos uvijek one sire felge od oko 25mm ili tako nesto i naravno na ovom trenutnom bajku uzu felgu...mislim...kako bi inace isprovao
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
4) trenutno kod sebe imam dvije vrste guma...stare made in yugoslavija 37-700 gume ali su pocele od starosti vec pucati...i imam jos jedne continental supersport 700-23
@HHmischo

vidiš, vidiš...sad sam se ja malo zapitao tj ukucao sam bas u google da vidim taj širina obruča-širina gume omjer i naišao sam na OVO...a ja se čudio još kako meni na 25mm obruču od mtb-a 2.35" guma nekako bježi u zavojima...po ovome bi omjer guma/obruč trebao biti 1.8 kao "najprihvatljivije" tj. od 1.4 do 2.2 su kao granice ugodne/sigurne vožnje.damn...sad bi na mtb-u trebao mijenjati obruče sudeći po računici, a na specki koristiti samo ove uže obruče...

doduše vožnja na 2.5cm obručima na specki baš i ne ostavlja neki "čudan" dojam dok sad kad malo bolje razmislim voznja na 2.5cm obruču s 6cm gumama daje malo nelagodan osjećaj u zavojima...

Zadnje uređivanje Red Dwarf : 25.06.2009. at 17:41.
Red Dwarf is offline  
Old 29.06.2009., 23:38   #57
kloni te se campagnola xenon! to nije mjenjac! to je nesto.. neznam sta su htjeli stim..probao.. katastrofa.. ako zelis campagnolo onda min veloce. ja imam shimano 105icu (komplet od shajbi do mjenjaca i kocnica) nikad nikakvih problema. nakon 20 000km sljaka kao prvog dana. tako da bi ju svakome preporucio! prijasnji bike mi je imao campagnolo mirage.. e to je bila teska krama. Shimano je bolji u jeftinijimverzijama mjenjaca, daleko bolji, dok kako se ide prema vrhu razlika se topi i tu su isti. Sad se dosta probio i sram, vrhunski mjenjai, ali jos su im cijene malo visoke.
sta se tice brzine na cestovnoj je neusporediva, ali problemi nastaju za onoga koji nema dovojno kondicije na BRDU! specijalka nema tri prednja prijenosa, a straznji ide max do 23-25 dok na mtb ide 29 i preko. pa na kraju pofali prijenosa i covjek mora gurat. tako da sama tezina bikea i nema veliku ulogu. cestovna ima ugodni polozaj sjedenja samo moras pravilno sjedit. kicma ti mora biti ravna! CESTOVNA RULEZ!
__________________
You only see what you are looking for, you only recognize what you know

Zadnje uređivanje EL__ : 29.06.2009. at 23:46.
EL__ is offline  
Old 29.06.2009., 23:40   #58
e,a ovo nije sa ovog svijeta..

__________________
You only see what you are looking for, you only recognize what you know
EL__ is offline  
Old 30.06.2009., 11:25   #59
Quote:
EL__ kaže: Pogledaj post
e,a ovo nije sa ovog svijeta..
iskreno? ne mi se sviđa...
ssnjoff is offline  
Old 30.06.2009., 12:56   #60
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
iskreno? ne mi se sviđa...


s ovime ironman ispod 8h .. avion.. a dobro, svakome svoje. meni je ovako nesto next bike.. 6-7000 ojra.
__________________
You only see what you are looking for, you only recognize what you know
EL__ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.