Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2007., 18:48   #141
Za ono, čemu treba poslužiti iPhone je dobar, a za vas (nas) sve što tražimo više ili "jače" od mobitela, uzet ćemo nešto drugo.

iphone je fancy, ali uvjerio sam se da jako dobro radi ono za što je napravljen, a to je:

- Možeš zvati, primati pozive, primati i slati sms
- Odličan ekran za surfanje web-om
- Odličan .mp3 player sa 3D efektima
- Odličan video player

Što većina Hrvata i koristi...

Većini ljudi u HR više ni netreba, pošto su cijene astronomske, nitko niti ne srfa mobitelom, niti ne koristi 75% što nudi jedna zvjerka kao npr. N95.

Prema tome, iPhone je za Hrvatsko tržište mila majka.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Old 16.10.2007., 09:09   #142
Quote:
Bender123 kaže: Pogledaj post
Sve je istina i jos je nesto zaborevljeno u vezi iPhone-a:ne dobije se punjac vec ga pune u tvornici i kad se isprazni,ravno u smece!!!!!
Dobiješ USB kabel s kojim ga spajaš na komp pa ga i puniš istim tim kablom. A kad smo kod toga adapter za struju je također u kutiji i spaja se na iPhone istim tim USB kablom, baš kao i iPodovi. Nemam pojma čemu dezinformacija?

Quote:
2-Normalno da ima utor za sim karticu i da ima vibro(kao nema vibro za Ameriku a navodno ce ga imati za Evropu. To je kao da u gotovu tortu idete ubacivati voce!!!!)
Ima vibro od prvoga dana.

Quote:
3-Na mobu se moze sve podesavati i mjenjati zahvaljujuci preko 300 aplikacija koje se nalaze na posebnom programu -ibrick- Svaki dan stave neszo novo od obicnih wallpapera preko programa za iskoristavanje mp3 glazbe za zvonjave i slicno pa do vrlo korisnih progerama ua upravljanje raznim podatcima.
To su unsupported third party programcici, tko voli nek izvoli.

Quote:
5-Mob je jako brz i jaaako jednostavan za koristenje i ne bi se slozio ga je to iPod sa mogucnosti telefoniranja.
Onda ćeš se složiti da je to telefon s mogućnostima iPoda?

Quote:
7-Kamera je odlicna ali nema mogucnosti snimanja video zapisa. Navodno ce za Evropu stici sa softverom za snimanje videa i za mms-znaci
Mnogi pak baš za kameru odnosno njen softver kažu da je loš, osim za snimanje mirnih snimki usred sunčanog dana.

Quote:
1-Treba ga naci-laksi dio,ima ih na e-bay.
2-Ako ga kupite,racunajte cijenu postarine od 100 eur.(nitko vam ne moze 100% garantirati da uredjaj nije izgreban ili da radi)
3-Znaci otprilike 500 dol. + 100 eur. i na ukupnu svotu placate carinu vecu od nekih 32%(da dobro pise ne 22% vec vise od 32%. Neke njihove fore na carini)
4-Kad to sve platite,mob i dalje lezi na carini jer treba nabaviti neki certifikat o radio frekvenciji uredjaja(moze potrajati par mjeseci).
5-Treba ga odblokirati sto nije nimalo lako i bezopasno. Ako se pri samom postupku ne postuju sva pravila(vrlo kompliciran postupak i ima dvoje ljudi u hr koji ga znaju tocno izvesti,cc 300-400 kn)mob se zablokira i doslovno moze u SMECE!!!!!!!
Ili imaš nekoga u USA tko ti ga donese bez ikakvih komplikacija. Za 400 USD.

Quote:
DA NE MISLITE DA OVO SVE IZMISLJAM,UPRAVO GA DRZIM U RUCI VEC GA 3 DANA IMAM I GOTOVO SAM SVE SKUZIO,JER JE SKROU JEDNOSTAVAN. Ako mogu jos bilo kako pomoci,samo pitajte.
Čestitam, slažemo se da je iPhone prvi korak u novom smjeru za mobitele i smartphoneove općenito, poslije čega više taj segment ne bude po starome, telekomi se moraju prilagođavati, a bogme i konkurencija
Postarlakogsna is offline  
Old 16.10.2007., 09:15   #143
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Većini ljudi u HR više ni netreba, pošto su cijene astronomske, nitko niti ne srfa mobitelom, niti ne koristi 75% što nudi jedna zvjerka kao npr. N95.

Prema tome, iPhone je za Hrvatsko tržište mila majka.
U tome i jest bit priče - i u USA i u UK i Njemačkoj su cijene bile slične, ne toliko kao kod nas ali jesu - no za kupce iPhonea se uvodi flatrate za Edge i Wifi jer iPhone bez toga nema nikakvog smisla. I tu se vidi pritisak Applea na telekome i njihova popuštanja s te strane da bi se dočepali dijela kolača...

Uglavnom sadašnja ponuda kod VIPa i T-Coma za flat je smiješna, pa ćemo pričekati da iPhone dodje u nas, ako dodje pa da i mi doživimo malo promjena
Postarlakogsna is offline  
Old 16.10.2007., 12:53   #144
Ekipa,
dobro jel netko zna kada bi se iPhone mogao kupiti legalno kod nas i kolika će mu cca biti cijena?
kresimir973 is offline  
Old 16.10.2007., 13:58   #145
Quote:
kresimir973 kaže: Pogledaj post
Ekipa,
dobro jel netko zna kada bi se iPhone mogao kupiti legalno kod nas i kolika će mu cca biti cijena?
Nije najavljen za hrvatsku još, međutim T-mobile je dobio ekskluzivu za njemačku i ide u prodaju početkom 11 mjeseca cijena 399E, dali će raditi na našem t-mobile-u nezna se. Za hrvatsku bi eventualno mogao biti najavljen u trećem krugu (zajedno sa ostatkom europe i azijom)
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 16.10.2007., 14:45   #146
Ćuo sam da 2008 izalazi novi iPhone, sa svime što su do sada propustili i da će (najvjerojatnije) jedna verzija, tjj. onaj koji će se prodavati u Europi biti prilagođen za Europsko tržište.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Old 17.10.2007., 01:08   #147
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
Ćuo sam da 2008 izalazi novi iPhone, sa svime što su do sada propustili i da će (najvjerojatnije) jedna verzija, tjj. onaj koji će se prodavati u Europi biti prilagođen za Europsko tržište.
da mi je samo znati gdje
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 20.10.2007., 14:43   #148
Quote:
Beler kaže: Pogledaj post
...
Daj mi reci molim te... naime patim za iphoneom otkad su ga najavili u 1. mjesecu (apple freak, štaš ) ali me malo trta uzimat kodirani iz amerike pa otkodirat s obzirom da gubim garanciju i to, a po novom pisu da apple ugradjuje neke programcice koje ti programi za dekodiranje ne pronalaze, a oni nakon nekog vremena skroz zaribaju cijeli software, i to ti se dogodi a nemres ga servisirat jer si izgubio garanciju.

Pa te pitam kao korisnika, koliko je to istina, i kakvi su zapravo rizici tog dekodiranja, ili da ipak pricekam da stignu ove dekodirane verzije u francusku pa da onda kupim...?

BTW danas u gradu na kavi i neki frajer ga ima na stolu do mene, doslo im je da ga zgrabim i nabacim šturu
2cool4school is offline  
Old 20.10.2007., 19:37   #149
Question apple/cect

Ljudi kupio sam preko ebaya cect P168
Taj telefon je kopija apple iphona zapravo izgleda isto
cak i ima na sebi jabuku platio sam ga 150 eura . pogledaj na ebay.
josle is offline  
Old 20.10.2007., 21:44   #150
Quote:
josle kaže: Pogledaj post
Ljudi kupio sam preko ebaya cect P168
Taj telefon je kopija apple iphona zapravo izgleda isto
cak i ima na sebi jabuku platio sam ga 150 eura . pogledaj na ebay.
Isss, strasno I ne izgleda isto, niti slicno
2cool4school is offline  
Old 21.10.2007., 00:04   #151
Quote:
2cool4school kaže: Pogledaj post
Isss, strasno I ne izgleda isto, niti slicno
zapravo i izgleda...
Freek is offline  
Old 22.10.2007., 10:46   #152
Quote:
2cool4school kaže: Pogledaj post
Daj mi reci molim te... naime patim za iphoneom otkad su ga najavili u 1. mjesecu (apple freak, štaš ) ali me malo trta uzimat kodirani iz amerike pa otkodirat s obzirom da gubim garanciju i to, a po novom pisu da apple ugradjuje neke programcice koje ti programi za dekodiranje ne pronalaze, a oni nakon nekog vremena skroz zaribaju cijeli software, i to ti se dogodi a nemres ga servisirat jer si izgubio garanciju.

Pa te pitam kao korisnika, koliko je to istina, i kakvi su zapravo rizici tog dekodiranja, ili da ipak pricekam da stignu ove dekodirane verzije u francusku pa da onda kupim...?

BTW danas u gradu na kavi i neki frajer ga ima na stolu do mene, doslo im je da ga zgrabim i nabacim šturu
lol pazi da nije lockan za ruku njegovu

što se tiče programčića ne moraš se sekirati,kompletno su vivsektirali cijeli OS telefona u detalje, našli bi ga garant.
Ja sam osobno do sada preko 20 ak otključao, apolutno nikakvih problema nije bilo.

A otvorene verzije iPhone-a u Francuskoj će navodno koštati svetogpetrakajganu kad dođu
__________________
"The Macintosh uses an experimental pointing device called a ‘mouse’. There is no evidence that people want to use these things." - John C. Dvorak - 1984
Beler is offline  
Old 22.10.2007., 11:42   #153
Quote:
Beler kaže: Pogledaj post
lol pazi da nije lockan za ruku njegovu

što se tiče programčića ne moraš se sekirati,kompletno su vivsektirali cijeli OS telefona u detalje, našli bi ga garant.
Ja sam osobno do sada preko 20 ak otključao, apolutno nikakvih problema nije bilo.

A otvorene verzije iPhone-a u Francuskoj će navodno koštati svetogpetrakajganu kad dođu
Onda cu ga nabavit pa ti se javim da mi ga otkljucas
2cool4school is offline  
Old 23.10.2007., 21:19   #154
ZNATE OTKLJUCAT IPHONE I PRODAJEM SAMSUNG...

e ljudi cujte danas mi je stari doso iz amerkie i donio mi je iphone ali je zakljucan na at&t pa vas pitam dal netko od vas zna kako otkljucati iphone,ja bi mu platio.
E da prodajem samusng sgh e730 star 1g.u sasvrenom stanju 1300 kn ako je netko zaintesiran neka mi posalje poruku.

HVALA
__________________
Osvojite Razer opremu :

http://l33t.razerzone.com/index.php?...3b186afd41166e
GeC666 is offline  
Old 25.10.2007., 20:44   #155
E ljudi pogledajte ovo za iPhone

evo bas sad malo istrazivao po t-mobile i naso sam OVU stranicu.
Mislim da ce vam se svidjeti vjest (za one koji jos neznaju))


http://www.t-mobile.de/iphone/

... a to znaci da ce doci u u hr za 2-3 tjedna.
..brijem da kada dode da cu biti prvi u redu

__________________
Osvojite Razer opremu :

http://l33t.razerzone.com/index.php?...3b186afd41166e
GeC666 is offline  
Old 25.10.2007., 20:58   #156
pa u hrvatsku dolazi za božić mislim.
Marl is offline  
Old 25.10.2007., 21:16   #157
ja mislim da ce doci prije,jer je t-mobile dobio za hrvatsku pa valjda kada dode u njemcku doci ce i tu
__________________
Osvojite Razer opremu :

http://l33t.razerzone.com/index.php?...3b186afd41166e
GeC666 is offline  
Old 25.10.2007., 21:34   #158
ja mislim da nakon svih saznanja o istom...neću ga kupovati.
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Old 25.10.2007., 22:00   #159
Quote:
GeC666 kaže: Pogledaj post
evo bas sad malo istrazivao po t-mobile i naso sam OVU stranicu.
Mislim da ce vam se svidjeti vjest (za one koji jos neznaju))


http://www.t-mobile.de/iphone/

... a to znaci da ce doci u u hr za 2-3 tjedna.
..brijem da kada dode da cu biti prvi u redu

OnT Nisam baš siguran da će izaći u isto vrijeme kod njih i kod nas, ali možda se varam
OffT nije potrebno otvarati temu o mobitelu koja već postoji, zar je tako teško kliknuti na [iPhone Apple] Iskustva, mišljenja i komentari-> Post Replay? :-l
Zallman is offline  
Old 26.10.2007., 13:39   #160
[iPhone Apple] Može li se puniti preko kompa?

Gdje god procitam sve pise da se iPhone puni preko KOMPA.

...ako je to istina to je malo glupo kaj moras nositi komp sa sobom na skijanje kad ides pa vas pitam dali je to istina i dal se moze puniti kao -normalini -mobitel


__________________
Osvojite Razer opremu :

http://l33t.razerzone.com/index.php?...3b186afd41166e
GeC666 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.