Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 22:13   #61
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
Srbi kao muškarci mi nisu baš -kak bi rekli u Dalmaciji - napeti to sam se uvijek prepucavala sa frendicama kojima su frajeri iz Srbije ono, padanje u trans

Turaka ima jako zgodnih, Albanci iz Albanije ili Crne Gore su ok


Refka je opasna.

Ali ovo za Turke.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:16   #62
Quote:
Pištolj doktor kaže: Pogledaj post

Ali ovo za Turke.
ma nemoj???

http://www.youtube.com/watch?v=KrQbOMEHjZ0

__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:16   #63
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Znači oduvijek je postojala fatalna privlačnost između Srba i Hrvata
Oduvijek ima osoba bez karaktera,Sneška Jbg,veći je problem što se po forumu promovira ta ružna i štetna društvena pojava.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:18   #64
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Apatrid, ovde si promasio!

Covek je ono sto sam odluci, ciju kulturu prihvati za svoj identitet. Hipoteticki da te neko odnese iz jasli u Ameriku i kaze ti da ti je matori bio John Smith ti bi bio ubedjen da si Amer. To je ekstremni primer, ali na ovim prostorima presudnu ulogu igra gde odrastas, u kom duhu te vaspitaju roditelji, sa kim se druzis. Srbi u Hrvatskoj mogu zadrzati identitet u manjim sredinama, selima, ili gradovima gde ih ima brojcano dosta... u Rijeci, Zagrebu, Splitu, oni ce se u dogledno vreme asimilirati i ostace ih neznatno, isto kao Hrvati u Srbiji, to je neminovni proces...

Nije problem sto se Aca Petrovic ili taj Milutin deklarisu kao Hrvati, problem je ako mrze Srbe i preziru ili negiraju ko su im bili preci(Arijan Komazec), identitet stvoren na lazi je bedan, posteno je reci - preci su mi bili Srbi, ja sam danas Hrvat i vaspitacu decu u tom duhu...tu nema sta da se prigovori...

Moment. Nisam fulao ni za milimetar. Tvoj koncept je koncept Anglo-Francuza, gdje se nacionalost odredjuje po jeziku, kulturi, sredini odrastanja, mjestu rodjenja, zajednickim vrijednostima.

Ali, ima i onaj drugi koncept nacije, u Srednjoj/Istocnoj Evropi gdje se nacija odredjuje sa krvnim zrncima, pa Njemac u Kazakhstanu ostao je Njemac ako ima njemacko prezime.

Kod nas vaze ista pravila. Ono si sto ti je caca, a ne mater. Djeca preuzimaju nacionalost oca. Kakav je to otac koji dozvoli djetetu da bira naciju ili vjeru ? Nastrano skroz. Najbolja je solucija neopredjeljen, ali kad vec mora biti onda se uzima nacija oca, a ne majke.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:23   #65
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post


ne znam, svak ima svoj ukus, ali meni ovaj tip izgleda potpuno neprirodno. ne tolko zbog sminke, vec zbog ociju koje mu nikak ne pasu na fizionomiju glave.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:25   #66
Quote:
Pištolj doktor kaže: Pogledaj post
Sa ovim se u potpunosti slazem.
I vezano uz ovo... sto meni smeta je, na primjer, da kada dijete iz mijesanog braka ponese nacionalno ime roditelja "dosljaka" u sredinu u kojoj dijete odrasta odnosno iz koje mu potjece drugi roditelj. Ako dodjes u vecinski ovu ili onu sredinu te u njoj zasnivas obitelj sa bastinikom te iste sredine, fer bi bilo da dijete nosi ime, ali i vjeroispovjest, te iste sredine. Ovo se ne odnosi na mijesane sredine tipa Sarajevo ili na slucajeve gdje su oba roditelja druge/iste nacionalnosti.
Ja imam prijatelja koji je po jednom roditelju(po drugom Hrvat) musliman i jednog koji je Srbin. I jedan i drugi nose srpsko i/ili muslimansko ime. I to mi je banana.
Ime manje vise, ima ih dosta identicnih u oba naroda, a sad ako neko odluci da mu se dete zove Jovan u Zagrebu...pa sta...

Kome smeta takvo ime odmah znas sa kim imas posla, u pristojnim sredinama na zapadu imas svih mogucih imena i tesko da neko obraca paznju osim ako nije toliko ruzno ili cudno da ne mozes da ne odreagujes...

Ovo za veroispovest je glupost, ako smo svi monoteisti onda je isti qrac molis li se Bogu, Богу, ili Allahu, to su samo nazivi, bitna je sustina... meni kao rodjenom pravoslavcu a odraslom skeptiku(ne ateisti, ali sa mnogo nezgodnih pitanja o sadasnjim crkvenim dogmama) me bas briga dal je neko vernik ili ne, imas sjajnih ljudi ateista i psihopata koji su vernici, tako da mi to nije nikakav reper
Obicaji su druga stvar, to sto slavim Slavu, idem za Bozic i Uskrs u crkvu, to je deo folklora, to nema veze sa duhovnoscu...
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:26   #67
Quote:
Pištolj doktor kaže: Pogledaj post


ne znam, svak ima svoj ukus, ali meni ovaj tip izgleda potpuno neprirodno. ne tolko zbog sminke, vec zbog ociju koje mu nikak ne pasu na fizionomiju glave.
pa on radi face tokom cijele pjesme (nemam pojma o čem pjeva)

btw, ovi današnji Turci u Turskoj su velikim dijelom zapravo - Grci

i potomci Balkanaca

izuzev istoka, ok
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:29   #68
Turke volim sam zbog ovih finih keksića!

http://www.etietieti.com/images_eski/Urunler/tutku.gif
Šalim se , naravno!
jajanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:29   #69
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Kod nas vaze ista pravila. Ono si sto ti je caca, a ne mater. Djeca preuzimaju nacionalost oca. Kakav je to otac koji dozvoli djetetu da bira naciju ili vjeru ? Nastrano skroz. Najbolja je solucija neopredjeljen, ali kad vec mora biti onda se uzima nacija oca, a ne majke.
I ti sebi pises Apatrid?
Kakav je to otac? Dao Bog da je jedan takav tebe u ljubavi odhranio pa nebi tu sovinizam prosipao.
Ti si kolega nastran i takvi kao ti uopce ne zasluzuju da uzivaju blagodati suvremenog drustva.
Takodjer vjerujem da je majka izuzetno stovana u tvojoj porodici, posebno ako opegla i opere na vrijeme.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:35   #70
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Moment. Nisam fulao ni za milimetar. Tvoj koncept je koncept Anglo-Francuza, gdje se nacionalost odredjuje po jeziku, kulturi, sredini odrastanja, mjestu rodjenja, zajednickim vrijednostima.

Ali, ima i onaj drugi koncept nacije, u Srednjoj/Istocnoj Evropi gdje se nacija odredjuje sa krvnim zrncima, pa Njemac u Kazakhstanu ostao je Njemac ako ima njemacko prezime.

Kod nas vaze ista pravila. Ono si sto ti je caca, a ne mater. Djeca preuzimaju nacionalost oca. Kakav je to otac koji dozvoli djetetu da bira naciju ili vjeru ? Nastrano skroz. Najbolja je solucija neopredjeljen, ali kad vec mora biti onda se uzima nacija oca, a ne majke.
Nisam znao za takvu podelu, ne negiram da je autenticna, ali to je trag proslih vremena, promenila su se shvatanja nacije, pripadnosti njoj, mislim da je to intimno pitanje kao sto je izbor veroispovesti.

Evo ti jedan plastican primer...

Moj dobar drugar je iz Novske, pobegao je 1991 u Beograd, njemu su i otac i majka Srbi... skoro mu je dosla sestra od tetke, njoj je otac Hrvat i ona se deklarise kao Hrvatica, mada cesto je u Beogradu, dosta je povezana sa ovom kulturom, blizak joj je mentalitet, voli nas govor...zaljubila se u Srbina iz Rijeke, decko je dosao ovde pre 2 meseca prvi put u zivotu, iako je "cist Srbin" covek nema nikakvog dodira sa Srbijom, obicajima ovde, nije ni vernik, navija za Rijeku i hrvatsku reprezentaciju...na pitanje dal kad ne igra Hrvatska dal navija za Srbiju? kaze da ne prati nikog pored...

Ko je sad tu ko, jebo lud zbunjenog, totalno zamesateljstvo sa identitetom, na kraju smo se napili i sprdali na tu temu jer nismo ni mogli ozbiljno da pricamo
NikolaBGD is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 22:48   #71
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Ime manje vise, ima ih dosta identicnih u oba naroda, a sad ako neko odluci da mu se dete zove Jovan u Zagrebu...pa sta...
Pa nista, ali obicno to indirektno pokazuje ko je "gazda" u kuci/vezi i zbog toga mi je to malo odbojno. Obicno to bude muskarac, ali zna biti i obrnuto. Drugo je, ako su oba roditelja npr. Srbi. Mislim, to meni ne znaci nista, ali nadjevanje imena djetetu po vlastitoj nac. samobitnosti mi je pre samosvjesno u nacionalnom smislu i stoga odbojno. Ako vec patis od nacije, tradicije, ognjista i ostalih pizdarija, onda tamo i ostani... uza nj.

Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Kome smeta takvo ime odmah znas sa kim imas posla, u pristojnim sredinama na zapadu imas svih mogucih imena i tesko da neko obraca paznju osim ako nije toliko ruzno ili cudno da ne mozes da ne odreagujes...
U takvim sredinama treba birati "internacionalno" ime i cao djaci.
Ja da idem zasnivati obitelj negdje vani, sigurno ne bi djetetu nadjenuo ime Trpimir ili slicno, a jos manje Jusuf, u slucaju da sam Turkoglu.
No, to je samo moj stav.

Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Ovo za veroispovest je glupost, ako smo svi monoteisti onda je isti qrac molis li se Bogu, Богу, ili Allahu, to su samo nazivi, bitna je sustina... meni kao rodjenom pravoslavcu a odraslom skeptiku(ne ateisti, ali sa mnogo nezgodnih pitanja o sadasnjim crkvenim dogmama) me bas briga dal je neko vernik ili ne, imas sjajnih ljudi ateista i psihopata koji su vernici, tako da mi to nije nikakav reper
Obicaji su druga stvar, to sto slavim Slavu, idem za Bozic i Uskrs u crkvu, to je deo folklora, to nema veze sa duhovnoscu...
Pa to je jasna stvar. Samo kazem da ako je neko potomak mijesanog braka te zivi u doticnoj sredini te, ako je vec vjernik, neka se onda moli u crkvi te sredine, a iz koje mu i potjece taj jedan roditelj.
Pištolj doktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:04   #72
Quote:
Pištolj doktor kaže: Pogledaj post


ne znam, svak ima svoj ukus, ali meni ovaj tip izgleda potpuno neprirodno. ne tolko zbog sminke, vec zbog ociju koje mu nikak ne pasu na fizionomiju glave.
meni liči na vulkanca

Dr.Spock u mlađim danima
starks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:06   #73
Quote:
NikolaBGD kaže: Pogledaj post
Nisam znao za takvu podelu, ne negiram da je autenticna, ali to je trag proslih vremena, promenila su se shvatanja nacije, pripadnosti njoj, mislim da je to intimno pitanje kao sto je izbor veroispovesti.

Evo ti jedan plastican primer...

Moj dobar drugar je iz Novske, pobegao je 1991 u Beograd, njemu su i otac i majka Srbi... skoro mu je dosla sestra od tetke, njoj je otac Hrvat i ona se deklarise kao Hrvatica, mada cesto je u Beogradu, dosta je povezana sa ovom kulturom, blizak joj je mentalitet, voli nas govor...zaljubila se u Srbina iz Rijeke, decko je dosao ovde pre 2 meseca prvi put u zivotu, iako je "cist Srbin" covek nema nikakvog dodira sa Srbijom, obicajima ovde, nije ni vernik, navija za Rijeku i hrvatsku reprezentaciju...na pitanje dal kad ne igra Hrvatska dal navija za Srbiju? kaze da ne prati nikog pored...

Ko je sad tu ko, jebo lud zbunjenog, totalno zamesateljstvo sa identitetom, na kraju smo se napili i sprdali na tu temu jer nismo ni mogli ozbiljno da pricamo

Opet se sve svodi na ta dva bi-polarna koncepta nacionalnog identiteta. Pitanje je sto je tu bolje. Mislim da polako prevladava taj Anglo-francuski model, mada je njemacki/istocno evropski model jos uvijek utjecajan.

Znam da je recimo sve do unazad 15-ak godina bilo gotovo nemoguce dobiti njemacko drzavljanstvo ako su ti obadva roditelja bila stranci. To sto si se rodio u Njemackoj nije bilo bitno. A onda si imao navalu volk-dojcera iz doline rijeke Volge, koji su bez znanja njemackog ali sa prezimenom Smidt dobijali njemacka drzavljanstva u roku o tjedan dana.

Za Srbe u gradovima je i prije rata postojao pogrdni naziv Hrbi po mjestima Kninske Krajine. Meni su ti ljudi potpuno razumljivi. Ne zele se eksponirati kao Srbi, sute, nepovjerljivi su i gledaju da bi opstali. Sto u sebi misle to samo oni znaju. Ne bih bas njih uzimao kao nekakav primjer.

No, Srbi su. Hrvati nisu. Nacionalnost je nesto se nasljedjuje od oca. To je tako, svidjalo se to nekome ili ne. Generalno, brakovi izmedju Srba i Hrvata su pucali za vrije rata jer zena nije htjela slijediti muza. A to ti dovoljno govori o tome kakav je to bio brak. Nije valjao.

" Moras postivat svog covika, inace, brak ti je nis koristi." Tako su nase babe po selima divanile. I bile su u pravu. Njhovi brakovi su opstali. A ne kao danas.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:13   #74
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Ivo Andric nije bio Srbin, vec Hrvat katolicke vjere. Kako se on osjecao boli me ona s....r. Najgore mi je kad tipovi poput Borisa Novkovica ili Ace Petrovice glume nekakve Hrvate, a ocevi im Srbi.
Šta su, slušali Thompsona, vikali Ubij SRBINA!!!, busali se u ogromna hrvacka prsa i pjevali Juru i Bobana i Jasenovac i Gradišku Staru? Licemjeri znao sam ja da su krtice...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 20.10.2009. at 23:28.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:15   #75
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
Srbi kao muškarci mi nisu baš -kak bi rekli u Dalmaciji - napeti to sam se uvijek prepucavala sa frendicama kojima su frajeri iz Srbije ono, padanje u trans

Turaka ima jako zgodnih, Albanci iz Albanije ili Crne Gore su ok
A mi domaći ibermenši ništa?!?!
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:24   #76
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa on radi face tokom cijele pjesme (nemam pojma o čem pjeva)

btw, ovi današnji Turci u Turskoj su velikim dijelom zapravo - Grci

i potomci Balkanaca

izuzev istoka, ok
Ma šta ti imaš protiv istoka? Ja nekidan iz Adane, i tamo na erportu sretoh jedno predivno zgodno, vitko, predivnoga lica i crne sitno kovrčave kose stvorenje. Uh....
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:25   #77
čitajući ove komentare, došao sam do zaključka da gro forumaša ovdje puno diskutira a malo (ili nimalo) j...
Velšanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:32   #78
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Jednonacionalni brak, mešoviti brak, velika stvar...
Biti u braku sa Srbinom iz LDPa je isto kao biti sa Hrvatom.
Možda i strašnije.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:35   #79
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Zato da recimo zena hricanka ne bi bila nezadovoljna za vreme ramazana, ili obrnuto
seks je dozvoljen tokom ramazana, ali nakon posta od 5 ujutro do 18.00...ostatak dana je tvoj
2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:37   #80
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
čitajući ove komentare, došao sam do zaključka da gro forumaša ovdje puno diskutira a malo (ili nimalo) j...
Griješiš, sinko. Ovo su Leonardi, univerzalci.
Pišu, yebu, slikaju, voze motore, biju ljute bojeve....
Šta da kažem: ljube i ubijaju.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.