Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2007., 10:03   #21
Quote:
cap_insaino kaže: Pogledaj post
uglavnom je simptom povišenog šećera, javlja se od nekih lijekova (kad sam pila antibiotike protiv h.pylori okus metala u ustima je bio grozno jak) ili možda negdje imaš paradontalni džep a i da ne znaš za njega, tipa negdje iza kutnjaka na "zabačenom mjestu"
jebiga, i ja sam imala izraženu želučanu kiselinu pa mi se nikada nije pojavio okus metala, ne znam
hvala na odgovoru
al secer nikako visok, moze biti jedino nizak
ma, prestalo je, trajalo je 2-3 dana, kontala sam da je mozda od cedevite pa sam ju prestala piti, al sad ju ponovo pijem, al nema okusa metala i dobila sam na usni - unutarnja sluznica nesto sto lici na aftu, nadam se da nije herpes
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:03   #22
Gastroskopija. Helio bakterija hoće izazvat takav okus u ustima. Barem meni jest. Neće te ništa koštati ta gastoskopija, a cedevita je inače kisela, pa pogoduje razvoju te bakterije.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:07   #23
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Gastroskopija. Helio bakterija hoće izazvat takav okus u ustima. Barem meni jest. Neće te ništa koštati ta gastoskopija, a cedevita je inače kisela, pa pogoduje razvoju te bakterije.

gastroskopija
ono kroz grlo u zeludac? jok. ne moze.
popila sam sad sumamed, on je i za tu bakteriju pa ako postoji nadam se da ce ju ubiti.
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:10   #24
Može se i na dah i preko krvi saznati da li imaš tu bakteriju. Inače, neće ju Summamed ubiti. Trebaš piti kombinaciju antibiotika i Nexium da ju ubiješ. Odi barem onda na to s dahom ili preko krvi. Nemoj se zajebavati s time, ta bakterija je uzročnik čira na želudcu i u krajnjoj liniji, raka želudca.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:59   #25
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru
al secer nikako visok, moze biti jedino nizak
ma, prestalo je, trajalo je 2-3 dana, kontala sam da je mozda od cedevite pa sam ju prestala piti, al sad ju ponovo pijem, al nema okusa metala i dobila sam na usni - unutarnja sluznica nesto sto lici na aftu, nadam se da nije herpes
Vjerovala ili ne, isti slijed događaja se meni dogodio već par puta...

Prvo lagano metalni okus u ustima i onda nakon 2-3 dana afta ili na usnici ili na jeziku...

Mene isto prala hipohondrija jer znam da metalni okus u ustima ima neke veze sa simptomima šećerne bolesti... ali hvala bogu, nestane odmah nakon 2-3 dana...

To mi se već 2 ili 3 puta dogodilo u razmacima 1-2 godine...

Možda ima kakve veze sa narušavanjem ravnoteže bakterija u ustima, pa poraste broj onih koje imaju okus po metalu

Šala mala, da te malo razvedrim
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 22:35   #26
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
Vjerovala ili ne, isti slijed događaja se meni dogodio već par puta...

Prvo lagano metalni okus u ustima i onda nakon 2-3 dana afta ili na usnici ili na jeziku...

Mene isto prala hipohondrija jer znam da metalni okus u ustima ima neke veze sa simptomima šećerne bolesti... ali hvala bogu, nestane odmah nakon 2-3 dana...

To mi se već 2 ili 3 puta dogodilo u razmacima 1-2 godine...

Možda ima kakve veze sa narušavanjem ravnoteže bakterija u ustima, pa poraste broj onih koje imaju okus po metalu

Šala mala, da te malo razvedrim

a jebemu zivot i meni se stvorila aftetina, uplasila sam se da nije herpes, al nije..

zahvaljujem se
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:25   #27
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
helou

vec 2-3 dana imam okus metala u ustima, ne jedem i ne pijem nista sto nisam do sada...i nisam trudna (znam da je to jedan od prvih znakova trudnoce ), ne mogu biti

imam povisene trombocite i sedimentaciju, zeljezo mi je 9
i uzimam yasmin kontracepcijske...

sta bi to moglo biti?

doktorici ne namjeravam reci jer me tak i tak vec smatra ludom

p.s. ne pusim i ne pijem
Sta ti kaze ljekar sto je uzrok trombocitozi ( povisenim trombocitima) i povisenoj sedimentaciji. Javi mi koje su to brojke tj. koliki su trombociti i sedimentacija. Kada kazes zeljezo 9, jel mislis na hemoglobin ili bas na zeljezo. Ta dva pojma se redovno brkaju.

Ako ti se zeljezo ne apsorbuje u organizmu kako treba dolazi do pojave okusa metala u ustima. Jesi uopste od tada bila kod ljecnika?
Daniela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:34   #28
Quote:
Daniela kaže: Pogledaj post
Sta ti kaze ljekar sto je uzrok trombocitozi ( povisenim trombocitima) i povisenoj sedimentaciji. Javi mi koje su to brojke tj. koliki su trombociti i sedimentacija.
ne zna zbog cega je, svakih 10 dana vadim krv, infektologinja je dala dijagnozu esencijalna trombocitoza, medjutim lijecnica ne reagira na to

sedimentacija je 45 (varira malo dolje-gore), a trombociti su oko 550, nekad malo vise, nekad malo manje


Quote:
Kada kazes zeljezo 9, jel mislis na hemoglobin ili bas na zeljezo. Ta dva pojma se redovno brkaju.
bas zeljezo, hemoglobin je dobar (126)
oni S-UIBC i S-TIBC su dobri


Quote:
Ako ti se zeljezo ne apsorbuje u organizmu kako treba dolazi do pojave okusa metala u ustima. Jesi uopste od tada bila kod ljecnika?
bila sam, rekla mi je da je vjerojatno kiselina i dobila sam antibiotik (sumamed) za sedimentaciju i natecene limfne cvorove (idem opet za 2 dana vaditi krv)

e da, u prosloj krvnoj slici: segmentirani 75 (poviseno), monociti 1 (snizeno)
nekad i leukociti budu blago poviseni
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:54   #29
Kakvi nateceni limfni cvorovi, gdje? Ja imam Hodkginovu bolest, to je bolest limfnih cvorova. Prvi simtomi sedimentacija povisena, trobociti poviseni.
Daniela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:56   #30
Quote:
Daniela kaže: Pogledaj post
Kakvi nateceni limfni cvorovi, gdje? Ja imam Hodkginovu bolest, to je bolest limfnih cvorova. Prvi simtomi sedimentacija povisena, trobociti poviseni.
jedan na vratu, ispod pazuha i na preponama
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:03   #31
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
jedan na vratu, ispod pazuha i na preponama
Jesi li te zlijezde primjetila sada ili od ranije. Necu da te plasim ali mene su zavukli tako ljecnici. Godinu ipo dana sam vukla otecene limfne cvorove ali nitko mi nije rekao idi vaditi krv. sama sam otisla privatnom hirurgu i tada su mi izvadili sve otecene cvorove koji su bili pod desnim pazuhom, to je bilo prije godinu i po. Tada su mi otkrili o cemu se radi. meni je sedimentacija bil 65, trombociti 550, leukociti 11. No doktore ni to nije brinulo dok nije stigao histopatoloski nalaz. Imas li jos nesto, svrab po tijeli, nocno znojenje, gubitak tezine, blago povisenu temperaturu. Nemoj misliti da aludiram da je i kod tebe ovo, ni u ludilu, ali vjeruje mi doktori lutaju i zavlace
Daniela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:13   #32
Quote:
Daniela kaže: Pogledaj post
Jesi li te zlijezde primjetila sada ili od ranije. Necu da te plasim ali mene su zavukli tako ljecnici. Godinu ipo dana sam vukla otecene limfne cvorove ali nitko mi nije rekao idi vaditi krv. sama sam otisla privatnom hirurgu i tada su mi izvadili sve otecene cvorove koji su bili pod desnim pazuhom, to je bilo prije godinu i po. Tada su mi otkrili o cemu se radi. meni je sedimentacija bil 65, trombociti 550, leukociti 11. No doktore ni to nije brinulo dok nije stigao histopatoloski nalaz. Imas li jos nesto, svrab po tijeli, nocno znojenje, gubitak tezine, blago povisenu temperaturu. Nemoj misliti da aludiram da je i kod tebe ovo, ni u ludilu, ali vjeruje mi doktori lutaju i zavlace

ma u zadnjih 20-ak dana su povecani..
imam i ja temperaturu 37,1 37.2 stalno al rekli su mi da to nije nist...

idem vaditi krv uskoro pa cu vidjeti dal je sta antibiotik pomogao, ak nije, onda me salje hematologu valjda, ili natrag infektologu (a infektologinja je rekla da je sedimentacija 45 uredan nalaz i izderala se na mene sta sam dosla infektologu, d aja trebam hematologu - ne razumijem te ljude)
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:52   #33
I ja mislim da ti nemas sta raditi kod infektolog, samo hematolog. Ama doktori su nesto nevjerovatno, znaju covjeka dobro da zavuku.

Javi sta se desilo
Daniela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 04:04   #34
Metalni okus u ustima

Ima li itko ovakav simptom.Bolan jezik, peckanje, metalni/kiseli/gorak okus u ustima.
Konstantno, bez prestanka, vec cetiri mjeseca.

Kako se izlijeciti i sto bi moglo biti u pitanju?

LIjecnik mi je dao lijek protiv kiseline (pijem ga vec drugi mjesec ali simptomi su i dalje prisutni).

Hvala za svaki savjet!!
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:55   #35
Quote:
White Pearl kaže: Pogledaj post
Ima li itko ovakav simptom.Bolan jezik, peckanje, metalni/kiseli/gorak okus u ustima.
Konstantno, bez prestanka, vec cetiri mjeseca.

Kako se izlijeciti i sto bi moglo biti u pitanju?

LIjecnik mi je dao lijek protiv kiseline (pijem ga vec drugi mjesec ali simptomi su i dalje prisutni).

Hvala za svaki savjet!!
Jesi bio na gastroskopiji? Koje još simptome imaš?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 18:18   #36
Ivanicapeca,
Hvala na odgovoru. Bila sam davno na gastroskopiji (prosle godine) ali zbog drugih simptoma (bolovi u stomaku).
Medjutim sad je ovo nesto novo, ima cetiri mjeseca kako sam spomenula- i zar zaista moze biti od stomaka? KAko to da me boli jezik?

Nemam druge simptome, osim sto sam anemicna.

Ima li nade za izljecenje, i sto bi to moglo biti??
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 18:53   #37
Quote:
White Pearl kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca,
Hvala na odgovoru. Bila sam davno na gastroskopiji (prosle godine) ali zbog drugih simptoma (bolovi u stomaku).
Medjutim sad je ovo nesto novo, ima cetiri mjeseca kako sam spomenula- i zar zaista moze biti od stomaka? KAko to da me boli jezik?

Nemam druge simptome, osim sto sam anemicna.

Ima li nade za izljecenje, i sto bi to moglo biti??
Pitanje je kakav je bio nalaz gastroskopije? Ovaj okus metala može biti i okus krvi. Možda si anemična jer imaš neko krvarenje u želucu. Ja bih na tvom mjestu ponovila gastroskopiju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 04:13   #38
Gori mi u ustima.

Da je od stomaka,zar ne bih trebala imati bolove u stomaku ili jednjaku? Ili je to sve vezano?

Uh draga Ivanicapeca, sad ste me prepali s ovim da taj okus u ustima moze biti od krvi iz zeluca... znate li kakve slucajeve? DA li je to cir na zelucu, i da li kad se to izlijeci, prodje i taj okus u ustima?

Gastroskopija je bila nevezano s ovim simptomima, tad (prije godinu dana) bila je ok.
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 15:44   #39
Quote:
White Pearl kaže: Pogledaj post
Gori mi u ustima.

Da je od stomaka,zar ne bih trebala imati bolove u stomaku ili jednjaku? Ili je to sve vezano?

Uh draga Ivanicapeca, sad ste me prepali s ovim da taj okus u ustima moze biti od krvi iz zeluca... znate li kakve slucajeve? DA li je to cir na zelucu, i da li kad se to izlijeci, prodje i taj okus u ustima?

Gastroskopija je bila nevezano s ovim simptomima, tad (prije godinu dana) bila je ok.
Gle, kiselina nagriza tkivo koje onda krvari. Ponovi gastroskopiju. Moguće je da imaš i čir koji lagano krvari, i zato si anemična.
Nemoj odgađati pretrage, već kreni kod dr. pa sve od početka, krv, stolica, gastroskopija.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:54   #40
Quote:
White Pearl kaže: Pogledaj post
Gori mi u ustima.

Da je od stomaka,zar ne bih trebala imati bolove u stomaku ili jednjaku? Ili je to sve vezano?

Uh draga Ivanicapeca, sad ste me prepali s ovim da taj okus u ustima moze biti od krvi iz zeluca... znate li kakve slucajeve? DA li je to cir na zelucu, i da li kad se to izlijeci, prodje i taj okus u ustima?

Gastroskopija je bila nevezano s ovim simptomima, tad (prije godinu dana) bila je ok.
Ma nemoze krv iz zeluca doci u usta, to su gluposti, a da imas cir bolio bi te zeludac neizdrzivo, boli i kod gastritisa a gdje ne kod cira. Nesto mi je poznat taj simptom odnekud ali se nemogu sjetiti!
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.