Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2007., 18:52   #1
BIG BANG

jedne veceri nakon par flasa vina na znanstvenom retreatu moje arbetisgruppe, kolege, inace biolozi po zanimanju, pametni kakvi jesu, poceli su razglabati i o astronomiji..

i tako se meni u izmaglici alkoholnih para nametnulo ovo pitanje o postanku naseg svemira..

ako je svemir nastao iz jedne tocke u velikoj eksploziji i otada se siri i ako je brzina svjetlosti maksimalna brzina u svemiru kako je moguce da se bilo koja tocka u svemiru toliko udaljila od druge da svjetlosti treba tipa x godina da stigne od jedne do druge tocke? tojest ocito su se udaljile jedna od druge brzinom vecom od brzine svjetlosti.. zato sto dalje gledamo gledamo dalje u proslost..

vjerojatno postoji neko objasnjenje tipa vrijeme prostor, mmaterija nisu postojali ili sta ti ja znam, no eto zanima me da mi objasni netko tko se bolje kuzi u te stvari..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 19:11   #2
pa neki objekti su se kretali sporije od brzine svjetlosti, a neki jos sporije....svemir je jako star, 10000 svjetlosnih godina razvuci na milijardu godina pa ces vidjet da brzina i ne treba biti velika
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 20:13   #3
Dovoljno je bilo potražiti jednu od 10e6 tema o velikom prasku i nastaviti, ali neeee.... :sleep:
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 00:05   #4
https://www.forum.hr/showthread.php?t=40506
Lem13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 09:32   #5
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
jedne veceri nakon par flasa vina na znanstvenom retreatu moje arbetisgruppe, kolege, inace biolozi po zanimanju, pametni kakvi jesu, poceli su razglabati i o astronomiji..

i tako se meni u izmaglici alkoholnih para nametnulo ovo pitanje o postanku naseg svemira..

ako je svemir nastao iz jedne tocke u velikoj eksploziji i otada se siri i ako je brzina svjetlosti maksimalna brzina u svemiru kako je moguce da se bilo koja tocka u svemiru toliko udaljila od druge da svjetlosti treba tipa x godina da stigne od jedne do druge tocke? tojest ocito su se udaljile jedna od druge brzinom vecom od brzine svjetlosti.. zato sto dalje gledamo gledamo dalje u proslost..

vjerojatno postoji neko objasnjenje tipa vrijeme prostor, mmaterija nisu postojali ili sta ti ja znam, no eto zanima me da mi objasni netko tko se bolje kuzi u te stvari..
Biolozi lol
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.