Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 21:06   #1
Anonimni sms

hitno trebam pomoc.
kako otkriti tko mi salje anonimne sms poruke,broj skojeg je poslana je vjerojatno iskljucen jer,se ukljuci govorna sekretarica da je korisnik nedostupan,postoji li ikako nacin da mu se ude u trag
slatkicamala is offline  
Old 12.11.2008., 21:39   #2
1. nazovi sluzbu za korisnike i reci da te osoba koja koristi taj broj uznemirava porukama, oni ce ti to provjeriti
2. broj mozes naci i u pretrazi:

http://www.t-mobile.hr/imenik/Default.aspx?ctrl=Pobroju ako je 098

za vip mi se nikako nece otvoriti site, ali nadjes preko googla - vip telefonski imenik, vjerojatno ima i za tele2


dakako, moguce je i da ga nema u imeniku, ali svejedno prijavi sluzbi za korisnike.
Suey is offline  
Old 12.11.2008., 21:47   #3
1.Korisnička skužba će te otkantati.
2.Broj vjerojatno nije u imeniku.
3.Ako je riječ o ozbiljnim prijetnjama obrati se policiji,pa će oni možda pronaći tko ti šalje poruke,ali uz tvoju pomoć jer sama možeš najbolje pretpostaviti tko bi ti to mogao slati.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Old 12.11.2008., 21:49   #4
jesu uopce prijetnje u pitanju?
Katrin is offline  
Old 12.11.2008., 22:05   #5
mozda je tajni obozavatelj?

ono sto je meni palo na pamet jest sluzba za korisnike i imenik, no, vrlo vjerojatno ga u istome nema. preostaje ti blokada ili promjena broja.

svakako, ako su prijetnje u pitanju, policija.

eto sto se meni recimo dogodilo - netko ostavlja na chatu svoj broj koji je u jednoj znamenci razlicit od mog, to sam na kraju saznala od sluzbe za korisnike, a vec sam mislila da je netko tko me jako "voli" bio duhovit. otkad sam kontaktirala sluzbu, slucajni sms-ovi i pozivi su prestali.

kakvog su sadrzaja uopce poruke? jel bi mogao biti netko koga znas?
Suey is offline  
Old 13.11.2008., 21:49   #6
nisu prijetnje vise optuzbe,naravno neosnovane.
broja nema u imeniku,naravno sluzba za korisnike nema podatke,zna li netko koliko traje kad se prijavi policiji,i da li mogu otkriti posto je broj izgleda iskljucen
slatkicamala is offline  
Old 14.11.2008., 09:01   #7
Prema odašiljaču se može otprilike lokalizirati mjesto sa kojeg se šalju poruke.Prilikom slanja SMS-a šalje se i IMEI broj ,to je identifikacijski broj mobitela,pa se po njemu može pronaći mobitel sa kojeg je poslano sve ako se i promijeni kartica.Ali ne vjerujem da će policija gubiti vrijeme oko toga.
__________________
Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
znatizeljni22 is offline  
Old 14.11.2008., 23:15   #8
Isti slučaj kod mene, samo su bili u pitanju pozivi.Sve što je služba za korisnike doznala bilo je da su pozivi dolazili iz Austrije.I da oni ne mogu ništa.
AurelijaB. is offline  
Old 14.11.2008., 23:29   #9
Evo i ja imam pitanje. Sto znaci kad dobijem poziv sa 0000 broja?

Da je pozivatelj aktivirao opciju skrivanja broja ili nesto drugo?
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Old 15.11.2008., 22:34   #10
Quote:
znatizeljni22 kaže: Pogledaj post
Prema odašiljaču se može otprilike lokalizirati mjesto sa kojeg se šalju poruke.Prilikom slanja SMS-a šalje se i IMEI broj ,to je identifikacijski broj mobitela,pa se po njemu može pronaći mobitel sa kojeg je poslano sve ako se i promijeni kartica.Ali ne vjerujem da će policija gubiti vrijeme oko toga.
poruka je poslana samo jedna,da li je ista sansa da se otkrije posiljaoc,kao daje i vise poruka poslano
slatkicamala is offline  
Old 15.11.2008., 23:03   #11
a ako je i mobitel ugasen,kakve su sanse
slatkicamala is offline  
Old 15.11.2008., 23:07   #12
Ne ne i ne. Zaboravi. Nikave službe za korisnike, nikakva policija. NE.

Da se radi o ozbiljnim prijetnjama, onda bi policija uzela stvar u svoje ruke.
Zeleni is offline  
Old 15.11.2008., 23:22   #13
Quote:
Zeleni kaže: Pogledaj post
Ne ne i ne. Zaboravi. Nikave službe za korisnike, nikakva policija. NE.

Da se radi o ozbiljnim prijetnjama, onda bi policija uzela stvar u svoje ruke.
ne radi se o prijetnjama,vise o kleveti,napisanoj u jednoj poruci
slatkicamala is offline  
Old 16.11.2008., 03:50   #14
Quote:
elf_dalmatae kaže: Pogledaj post
Evo i ja imam pitanje. Sto znaci kad dobijem poziv sa 0000 broja?

Da je pozivatelj aktivirao opciju skrivanja broja ili nesto drugo?
Ne, vec je poslao sa servisa koji omogucava ukucavanje kojeg god broja zelis kao posiljatelja. Tvoj provider moze jedino znat s kojeg je SMSC-a dosao broj ali nema sanse da zna tko je posiljao poruke jer je poruka vjerojatno poslana preko interneta sa racunala, mozda u nekom Webcafeu preok anonimnog servisa.
Ukratko, forget it.
PetBorut is offline  
Old 16.11.2008., 03:51   #15
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
ne radi se o prijetnjama,vise o kleveti,napisanoj u jednoj poruci
Netko tebi salje klevete? Pa koga se klevece u tim porukama, neku trecu osobu? Tko je ovdje ostecen, ne kuzim.
PetBorut is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.