Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 23:25   #41
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Očarala me tvoja poezija na temi tamo, stvarno ono, ne moraš više, da se ne okrenu zavidnici kontra tebe/tvoje vjere, a ti omrstio brk tamo gdje ti vjera zakazala, bratemili to bi šah-mat pozicione i neoslonac.

Sredina stoljeća u kojem danas živimo još ne postoji. Sori, šteka islam-kalendar. Ali, ako misliš na prošlo stoljeće.... A onda ne želiš valjda čuti moje mišljenje o njemu, o men, stoljeće je sve same katastrofe užasa, badava im reklama sljetanja na Mjesec, al ajmo fantaz da i na toj planeti stoji tabla s natpisom "Pokažite mudrost!" ili "exit-Bosna".
(baš onak, staro-moderna umetnost, jelte, soriš il bez)
Moja sv. Knjiga kaže tražite mudrost u Bible!
Eto,ja našao je u onom Psalmu,vrijedi za sviju i za sva vremena!
Bog je Mudar!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 23:40   #42
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Moja sv. Knjiga kaže tražite mudrost u Bible!
Eto,ja našao je u onom Psalmu,vrijedi za sviju i za sva vremena!
Bog je Mudar!
Viš, ono moje maloprije za Bosnu su priče, pričali ljudi Bosna je jedina ostala zemlja balkanska, a ja, rekoh im ne može biti jerbo laž je,
i gle,
ti meni danas potvrdiš da stvarno je laž. Hvala ti na tom.

Psalmi su te srcem iznenadili?
Doista, nisu li vanredni? Nikad od nikog nisam čula da ima nešto kontra njih, dapače u sekundi zarobe čovjeka već samim čitanjem, to porobljavanje je ono što se zove Bogu ugodnim. Dao Bog da se sav svijet porobi psalmima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 00:16   #43
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Viš, ono moje maloprije za Bosnu su priče, pričali ljudi Bosna je jedina ostala zemlja balkanska, a ja, rekoh im ne može biti jerbo laž je,
i gle,
ti meni danas potvrdiš da stvarno je laž. Hvala ti na tom.

Psalmi su te srcem iznenadili?
Doista, nisu li vanredni? Nikad od nikog nisam čula da ima nešto kontra njih, dapače u sekundi zarobe čovjeka već samim čitanjem, to porobljavanje je ono što se zove Bogu ugodnim. Dao Bog da se sav svijet porobi psalmima.

Off topic-Nadam se da autor teme i moder neće zamjeriti!

Ma,Bosna,Bosona je Zemljica neshvatljiva/ nespoznatljiva!
Predrasude nikakva dobra ne donose!

Onaj Psalam 103 ,središnji dio,sam napiso po sječanu,govori sve o prolaznosti života i čovjeka-zato sam ga zapamtio,
pa si me ponukala, P. Život-ice
da sam provjerio u orig. prevod iz Bible glasi:


Psalm 103

15 Dani su čovjekovi kao sijeno,
cvate k'o cvijetak na njivi;

16 jedva ga dotakne vjetar, i već ga nema,
ne pamti ga više ni mjesto njegovo.


Sada imaju nešto drugačiji smisao,veći kontrast.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 00:38   #44
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Off topic-Nadam se da autor teme i moder neće zamjeriti!

Ma,Bosna,Bosona je Zemljica neshvatljiva/ nespoznatljiva!
Predrasude nikakva dobra ne donose!

Onaj Psalam 103 ,središnji dio,sam napiso po sječanu,govori sve o prolaznosti života i čovjeka-zato sam ga zapamtio,
pa si me ponukala, P. Život-ice
da sam provjerio u orig. prevod iz Bible glasi:


Psalm 103

15 Dani su čovjekovi kao sijeno,
cvate k'o cvijetak na njivi;

16 jedva ga dotakne vjetar, i već ga nema,
ne pamti ga više ni mjesto njegovo.


Sada imaju nešto drugačiji smisao,veći kontrast.
Čini se ne Bosna neshvatljiva, nego unjoj ima dandanas nekih neshvatljivih ljudi.
Zašto si pomislio da takvih nema i drugdje?

Simpatično mi ovo s Psalmom 103, rijetko kad na ovaj način otvorim Bibliju, a ovog puta mi se otvorilo ko samo od sebe, na stranici citata piše: " Jahve na nebesima postavi prijestolje svoje, i kraljevstvo njegovo svim vlada."

Ovdje će neki reći kakve to ima veze s temom, i stvarno... Ima li neke veze? Što se mene osobno tiče, uvijek neke veze ima, ali objasni to samo tako drugima...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 00:51   #45
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čini se ne Bosna neshvatljiva, nego unjoj ima dandanas nekih neshvatljivih ljudi.
Zašto si pomislio da takvih nema i drugdje?

Simpatično mi ovo s Psalmom 103, rijetko kad na ovaj način otvorim Bibliju, a ovog puta mi se otvorilo ko samo od sebe, na stranici citata piše: " Jahve na nebesima postavi prijestolje svoje, i kraljevstvo njegovo svim vlada."

Ovdje će neki reći kakve to ima veze s temom, i stvarno... Ima li neke veze? Što se mene osobno tiče, uvijek neke veze ima, ali objasni to samo tako drugima...
Bosnu shvaćam na osobit način.
O tome možda drugom priliko,i drugdje!

Meni se čini da ti,PŽ, nešto naslučuješ kada pišeš ovo na ovoj temi ?!
O tome samo dovde,dalje ne idem!
Pozz!

Zadnje uređivanje Bosniac1 : 27.04.2015. at 01:12.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 01:14   #46
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Bosnu shvaćam na osobit način.
O tome možda drugom priliko,i drugdje!

Meni se čini da ti,PŽ, nešto naslučuješ ?!
O tome samo dovde,dalje ne idem!
Pozz!
Nisam li napisala da mora da ima neke veze s duhom Biblije?,
a ti,
kojom si trasom skrenuo, kaj frka dođe muslimanu kad pomisli da je okrenuo leđa Kuranu?
Čuj,
ne bi bio jedini, priklanjaju se muslimani Bibliji, nju uzimaju u srce, badava tu hodže, pusti njih, u ekumeni su religije religija, shvatio si i sam.

Tu sad dolazimo u središte teme "kretanja do sredine stoljeća", sam epicentar za kojeg bi ljudi voljeli znati već danas.
Nije li istina da će biti objedinjena jedna religija? Nije li istina da će ta objelodanjena biti ona koju je proreklo Otkrivenje još prije 2 tisuće godina?
Mora li se za tako nešto čekati sredina 21.stoljeća? Zapravo i ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 19:09   #47
Lightbulb From up above I heard The angels sing to me these words And sometimes, in your eyes I see the beauty

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
objavljena je dosad najopseznija analiza tendencija u kretanjima religijske scene i projekcija tih kretanja do 2050

http://www.pewforum.org/2015/04/02/r...ons-2010-2050/
Ako će od 10 kršćana svaki 4. živjeti u Africi, to je, otprilike, u skladu sa onim što su kršćanski misionari najavili prilikom osvajanja Afrike prije nekih stoljeća: da će svaki 2. kršćanin planetarno živjeti tu.
Nemam ništa protiv prezbiterijanizma, no analizu treba uzeti oprezno, s obzirom na animozitet prijespomenutoga spram ateizma i rimokatoličanstva.
A da ne govorim da je sve prilično uopćeno, jer se ne specificira o kojim religijskim usmjerenjima u okviru svakog monoteizma ili izvan toga se radi, a o novim religijskim ili duhovnim sljedbama da ne govorimo: prosvjetitelji, rimokatolici, suniti, šiiti, reformirani judaisti, mahajanisti, hinajanisti, hindusi, prakršćani itd.
I, naposljetku, nije uzet u obzir trenutni društveni trenutak koji utječe i na migracije i mortalitet, a koji je teško predvidljiv: rat, elementarna nepogoda, ekonomski krah, mogućnost integracije u novu društvenu sredinu...
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 00:42   #48
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post

----------------------------------------------
Problem sa bosanskim Hrvatima u pogledu demografije je dublje prirode!
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Bošnjaci Muslimani nisu imali nikad gore demografske pokazatelje.Imaš već temu o tome na drugom pdf-u.

Vidi učenike po generacijama u školama, broj rođenih, mortalitet. Ondje su napumpali broj stanovnika skoro 3 puta, nego što je to u stvarnosti.


Prošle godine su Hrvati imali porast broja rođenih čak i po FZS a FBiH drastičan pad. Za ovakav pad Hrvati nemaju više kapaciteta - možda 90ih da, no sada ne.

Ukratko Hrvati su davno u BiH prošli svoju demografsku tranziciju (otprilike je završila taman pred rat), a Bošnjaci još uvijek imaju zajednice (poput donedavno Željeznog Polja) koje nisu prošle demografsku tranziciju no počeli su je prolaziti - taj fenomen može objasniti ovakav drastičan pad u par godina + veliko iseljavanje koje izjeda sve narode, a ne samo Hrvate kako se donedavno kukalo (štoviše sudeći po prošlogodišnjim i pretprošlogodišnjim brojkama FZSa možemo zaključiti da Hrvati najmanje iseljavaju s obzirom da imaju u pretprošloj godini stagnaciju, a u prošloj porast broja rođenih).
[IMG][/IMG]

Taj pojam „demografska tranzicija“ ne pokazuje uopće ništa.Osnovni pokazatelji/parametri prirodnog razvoja stanovništva si fertilitet i procentualni prištaj u promatranom razdoblju.
Za normalnu prirodnu reprodukciju stanovništava na istom nivou.odn. da bi se zadržao broj stanovnika na istoj razini/nivou nužana je razlika priraštaj od 12 promila/godišnje , t.j da razlika između broja živorođene djece i broja umrlih iznosi 12 promila godišnje.Fertilitet treba da je veći od 2,1 djece/ženi godišnje.
Kada razlika priraštaja stanovništva padne ispod 3 promila godišnje nastaje tzv. demografska kuga-rapidno izumiranje stanovništva.
Prema ranije navedenoj Studiji fertilitet kod kršćana u BiH (oni su predmet razmatranja), iznosi fert=1,00 d/ž,što je među najlošijima u svijetu.
Kretanje demograf. razvoja stan. se predoćava trendom razvoja u obliku graf. Dijagrama na što duži rok (po mogućnosti 50-100 g.).
Evo na donjem dijagramu je prikazan rauvoj stanovništva po narodnostima u Bosni čak za razdoblje od 1624 -2013 g.,za razdoblje od 389 godina.Važno je razdoblje,pouzdano,od 1879-2013 g.
Iz dijagrama se vidi da procenat bosan. Hrvata naglo pada od 1991 g. od 17 %, na 11 % u 2013 g.Ako se nepovoljan trend nastavi za 2 popisna ciklusa pašče ispod 5 %.
Više puta sam postavio ovdje pitanje što je uzrok drastičnom demograf. padu bosan. Hrvata i kako zaustaviti taj proces?

Napomena:
gornja deb. linija=bosan. Srbi,
donja deb. linija=bosan. Hrvati,
srednja deb. linija=Bošnjaci,
najdonja deb. linija=ostali

Zadnje uređivanje Bosniac1 : 28.04.2015. at 01:52.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 01:27   #49
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nisam li napisala da mora da ima neke veze s duhom Biblije?,
a ti,
kojom si trasom skrenuo, kaj frka dođe muslimanu kad pomisli da je okrenuo leđa Kuranu?
Čuj,
ne bi bio jedini, priklanjaju se muslimani Bibliji, nju uzimaju u srce, badava tu hodže, pusti njih, u ekumeni su religije religija, shvatio si i sam.

Tu sad dolazimo u središte teme "kretanja do sredine stoljeća", sam epicentar za kojeg bi ljudi voljeli znati već danas.
Nije li istina da će biti objedinjena jedna religija? Nije li istina da će ta objelodanjena biti ona koju je proreklo Otkrivenje još prije 2 tisuće godina?
Mora li se za tako nešto čekati sredina 21.stoljeća? Zapravo i ne.
Odkuda ti ta priča,zar ne kršćani ne mogu čitati iz Hebrew. Bible ono što im je interesantno,a ima toga?
Biće sve tri abraham. religije do kraja Svijeta!Zar ne?!
Živi bili pa vidjeli!?
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:29   #50
Quote:
new life kaže: Pogledaj post
Ako će od 10 kršćana svaki 4. živjeti u Africi, to je, otprilike, u skladu sa onim što su kršćanski misionari najavili prilikom osvajanja Afrike prije nekih stoljeća: da će svaki 2. kršćanin planetarno živjeti tu.
Pojam kršćanstvo je vreća u koju se trpaju sve međusobno zavađene kršćanske denominacije, grupe, sekte, pokreti.

Pravi kaos:

Quote:
Only nine million Christians were in Africa in 1900, but by the year 2000, there were an estimated 380 million Christians. According to a 2006 Pew Forum on Religion and Public life study, 147 million African Christians were "renewalists" (Pentecostals and Charismatics).[13] According to David Barrett, most of the 552,000 congregations in 11,500 denominations throughout Africa in 1995 are completely unknown in the West.[14] Much of the recent Christian growth in Africa is now due to African evangelism rather than European missionaries. Christianity in Africa shows tremendous variety, from the ancient forms of Oriental Orthodox Christianity in Egypt, Ethiopia, and Eritrea to the newest African-Christian denominations of Nigeria, a country that has experienced large conversion to Christianity in recent times. Several syncretistic and messianic sections have formed throughout much of the continent, including the Nazareth Baptist Church in South Africa and the Aladura churches in Nigeria. There are also fairly widespread populations of Seventh-day Adventists and Jehovah's Witnesses.

Quote:
Roman and Eastern Catholic Churches of Africa embraced approximately 135 million of the 809 million people in Africa.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:15   #51
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Odkuda ti ta priča,zar ne kršćani ne mogu čitati iz Hebrew. Bible ono što im je interesantno,a ima toga?
Biće sve tri abraham. religije do kraja Svijeta!Zar ne?!
Živi bili pa vidjeli!?
Nije stvar do samog čitanja već do nerazumijevanja pročitanog. A tu je ono što zakida svjetskoj populaciji, ne razumije što pročita.

Ne postoje dvije a kamoli tri ili više abrahamskih. Živite u iluziji, vaši teoretičari su iluzionisti.

Kraj svijeta će čovječanstvo doživjeti, ne brini, ali neće doživjeti kraj Zemlje.
To islam pojasniti nezna, stoga bespotrebna je rasprava. Islam sve što zna je hvaliti se svojom brojnošću na Planeti kao da to samo po sebi predstavlja nešto. Ne zaboravi, slične su mnogobrojnosti postojale i prije islama a vrijeme iza pokazalo da bilo je ništa, niente, nula bodova.
Stoga,
ne žurite do sredine stoljeća jer globalni preokret je neizbježan i onaj ko je pomislio da je danas gore - sutra će biti dolje.

To je poanta svijetu a svijet nikako da shvati.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 01:51   #52
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nije stvar do samog čitanja već do nerazumijevanja pročitanog. A tu je ono što zakida svjetskoj populaciji, ne razumije što pročita.

Ne postoje dvije a kamoli tri ili više abrahamskih. Živite u iluziji, vaši teoretičari su iluzionisti.

Kraj svijeta će čovječanstvo doživjeti, ne brini, ali neće doživjeti kraj Zemlje.
To islam pojasniti nezna, stoga bespotrebna je rasprava. Islam sve što zna je hvaliti se svojom brojnošću na Planeti kao da to samo po sebi predstavlja nešto. Ne zaboravi, slične su mnogobrojnosti postojale i prije islama a vrijeme iza pokazalo da bilo je ništa, niente, nula bodova.
Stoga,
ne žurite do sredine stoljeća jer globalni preokret je neizbježan i onaj ko je pomislio da je danas gore - sutra će biti dolje.

To je poanta svijetu a svijet nikako da shvati.
[IMG][/IMG]

Svakako, treba pročitano shvatiti/pojmiti/rezonantno prihvatiti naročito kada su u pitanju relig. Knjige,pa zašto onda prvo ,Markovo Evanđelje,malo ko shvača,i jedni i drugi,a pogotovo neispravno tumače?
Od Praoca religije Poslanika Abrahama (Božjeg Prijatelja) potekoše dvije loze čovjećanstva::
jedna preko ponosite Sare,i dospi do Mojsija i Jošue /Isusa);
i druga preko lijepa/mlađahne Egipčanke Hadžere i završi sa Muhammedom.
Itako osta do danas!

Zar Bog Mudri nije obečao svom Prijatelju Abrahamu/Ibrahimu da će ga nagraditi sa potomstvom brojnim ko Zvijeda na Nebu (neizbrojivim).
Znaš i sama da Bog Svemogući uvijek svoje obečanje izvrši.
Sada razmeš što je u pitanju- Božja Volja.

Svakako,sutra će biti bolje nego danas,u pravu si PŽ!
Odkuda ti samo to Znanje dolazi!?
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 14:49   #53
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Svakako, treba pročitano shvatiti/pojmiti/rezonantno prihvatiti...
Jedno ti je pročitano shvatiti, a drugo je prihvatiti pročitano.

Pogledaj, zapisanim islamskim dogmama nije promaklo staroarapsko pagan vjerovanje besmrtnosti duše, rajskih nebesa, ostalo a isto.
Znaš,
vjerujem si primijetio i sam da na forumu ima nekih koji savjetuju čitati sve knjige, te sve redom nazivaju svetima, oće ti reći da bogovi su u svima njima a ti ako ih ne prihvatiš sve ko svete ostaćeš bez boga svoga, boga svijeta ovoga, vladara svih bogova.

Neznam kako tebi al meni su takvi ljudi prosto presmješni, vrte se oni umjesto prema sredini 21.stoljeća unazad u predpotopno vrijeme, centrifuga epicentra nije im spokazala ništa osim ono što sam već u postu prije navela.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 20:26   #54
[IMG][/IMG]

Evo, na gornjem dijagramu je prikazan razvoj stanovništva u Bosni po narodnostima za razdoblje od 1624 -2013. g.,za 389 godina u kontinuitetu.
Važno je razdoblje,pouzdano,od 1879-2013. g.

Situacija 1879. godine:
- Bošnjaci (muslim.) 39 %,
- bosan. Hrvati (katolici) 18 %,
- bosan. Srbi (pravoslav.) 43 %,
- ostali < 1 %
Dalje,do 1910. g. priraštaj bosan. Hrvata postepeno raste,bosan. Srbi zadržavaju isti nivo,a Bošnjaci neprekidno padaju.

Situacija je 1910. g. :
- Bošnjaci (muslim.) 32 %,
- bosan. Hrvati (katolika) 23 %,
- bosan. Srbi (pravoslav.) 43 %,
- ostali 2 %.

Situacija 1961. g. :
- Bošnjaci (musliman.) 25 %,
- bosan. Hrvati (katolika) 22 %,
- bosan. Srbi (pravoslav.) 43 %,
- ostali 10 %.
( U grupi ostali su izjašnjavani: Jugoslaveni,Romi,nacional. Manjine-ima 17.
U podgrupi Jugoslaveni bilo je svrstano muslim., oko 7 index. poena ).

Situacija 1991. g. :
- Bošnjaci (musliman.) 43 %,
- bosan. Hrvati (katolika) 17 %,
- bosan. Srbi (pravoslav.) 31 %,
- ostali 9 %.
Od 1961. g. trend bosan. Srba dosta strmo pada,bosan. Hrvata pada blaže,
a Bošnjaka trend naglo raste.

Situacija 2013. g. :
- Bošnjaci (musliman.) 51 %,
- bosan. Hrvati (katolika) 11 %,
- bosan. Srbi (pravoslav.) 35 %,
- ostali 3 %.
Iz dijagrama se vidi da trend bosan. Hrvata nastavlja strmiji pad,Bošnjaka strmiji uspon.Porast trenda bosan. Srba je posljedica vrlo velikog priliva hrvat. Srba iz njihovih područja u Hrvatskoj za vrijeme rata.

Situacija 2023. g. (prognoza po trendu) :
- Bošnjaci (musliman.) 57 %,
- bosan. Hrvati (katolika) 6 %,
- bosan. Srbi (pravoslav.) 34 %,
- ostali 3 %.

Taj nacional.-demograf. situacija stanovništva u BiH će nastati ukoliko se taj dugoročni trend i dalje nastavi do 2023. g. i dalje.
Više puta sam postavio ovdje pitanje što je uzrok drastičnom demograf. padu bosan. Hrvata u posljednjim godinama i kako zaustaviti taj proces?
Odgovora ,ni rasprave nije bilo sve do sada,zato ću reči:
ima veze to i sa religijom,a u Bosni znatno uticajniji je faktor društveno-politički-civilizacijski.
Evo: pogledaj demograf. dijagram u korelaciji sa povješću (godinama),uz malo povijenog znanja, i sveće ti se reči kada i zašto je počela ta zabrinjavajuća demografija.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 21:28   #55
Situacija 1961. g. :
- Bošnjaci (musliman.) 25 %,
- bosan. Hrvati (katolika) 22 %,
- bosan. Srbi (pravoslav.) 43 %,
- ostali 10 %.
( U grupi ostali su izjašnjavani: Jugoslaveni,Romi,nacional. Manjine-ima 17.
U podgrupi Jugoslaveni bilo je svrstano muslim., oko 7 index. poena ).

Situacija 1991. g. :
- Bošnjaci (musliman.) 43 %,
- bosan. Hrvati (katolika) 17 %,
- bosan. Srbi (pravoslav.) 31 %,
- ostali 9 %.
Od 1961. g. trend bosan. Srba dosta strmo pada,bosan. Hrvata pada blaže,
a Bošnjaka trend naglo raste.



Kao prvo i prvo na popisima iz ovog vremena sigurno nije postojao termin BOŠNJACI, znaci sve dalje je naklapanje...
Uzima li u obzir tko od tih tvojih statisticara u obzir "pismenost nacije" sada i u vrijeme porasta broja ljudi koji se identificiraju kroz religiju?
Zasto ste temu odvukli o bosni i nacijama u njoj, kad naslov zeli nesto sasvim drugo?!
Zasto poistovjecujete nacionalnost sa religijom -u kojem svijetu zivite?
ogopogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 22:26   #56
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jedno ti je pročitano shvatiti, a drugo je prihvatiti pročitano.

Pogledaj, zapisanim islamskim dogmama nije promaklo staroarapsko pagan vjerovanje besmrtnosti duše, rajskih nebesa, ostalo a isto.
Znaš,
vjerujem si primijetio i sam da na forumu ima nekih koji savjetuju čitati sve knjige, te sve redom nazivaju svetima, oće ti reći da bogovi su u svima njima a ti ako ih ne prihvatiš sve ko svete ostaćeš bez boga svoga, boga svijeta ovoga, vladara svih bogova.

Neznam kako tebi al meni su takvi ljudi prosto presmješni, vrte se oni umjesto prema sredini 21.stoljeća unazad u predpotopno vrijeme, centrifuga epicentra nije im spokazala ništa osim ono što sam već u postu prije navela.
Predislamski stanovnici Arabije nisu vjerovali u dušu,u Raj,u Onaj svijet.
Islam ih je preporodio.

Sve tri sv. Knjige abrahamske religije su poruke Boga,Jedinoga,i svaka sadrži Istinu,u nekim doduše zamagljene,ali ipak Svjetlost izbije do čovjeka.
Čovjek je tragač za Istinom.
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:22   #57
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Predislamski stanovnici Arabije nisu vjerovali u dušu,u Raj,u Onaj svijet.
Islam ih je preporodio.
Predislamski je bio sastavni starobabilonski.
(tu savjetujem bolje proučiti babilonska vjerovanja prije ustvrde da islam ih je preporodio jer i danas je sastavni dio njih)

Što se ili će, promijeniti do sredine stoljeća?
Vjeruj, neće se promijeniti ništa od tog.

Za Boga stoljeća ne postoje.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 21:10   #58
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Predislamski je bio sastavni starobabilonski.
(tu savjetujem bolje proučiti babilonska vjerovanja prije ustvrde da islam ih je preporodio jer i danas je sastavni dio njih)

Što se ili će, promijeniti do sredine stoljeća?
Vjeruj, neće se promijeniti ništa od tog.

Za Boga stoljeća ne postoje.
Arabija,večinom pustinjska zemlja,bila je periferna,na rubu velikih carstava,i tako van relig. i društvenog uticaja tih imperija.Bili su neovisni u svemu,što im je velika prednost.
Svake godine držali su neku vrstu sajmova ,koji su kružili po kazaljki sata po gradovima Arabije i završavali na glavnom sajmu ujesen u Mekki.
Između ostalog , poznati pjesnici su rectirali svoje pjesme,kratke,lirske,
nabijene osječajima,i žalom protiv vremena,nepobjedivog tiranina čovjekova,stilski i jezički dotjerane.
Pobjednik bi dobio,pravednom odlukom,40 dobrih deva (danas oko
60.000 €,480.000kn).
Eto koliko je cijenjena ljepota doslovno izgovorene riječi.
Danas,pobjednik pjesnik mogo dobiti 1.000€,ili možda više,ali je 50-60 puta podcijenjen.
Semantikom Kur`ana se bavio Japanac Izutsu,i napisao debelu knjižurinu,gdje je opisao i predislamsko pjesništvo i književnost i sajmove.

Sredinom ovog stoljeća Evropa kakvu danas poznajemo neće više postojati,
osim u uspomenama.
Zašto? Dobila si adresu na ekranu,pitaj!
Bosniac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 21:38   #59
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Sredinom ovog stoljeća Evropa kakvu danas poznajemo neće više postojati,
osim u uspomenama.
Nadaš se da će Europa postati muslimanska? Uvesti šerijat?

Slika Muhameda kako propovijeda svojim vjernicima:



http://www.zombietime.com/mohammed_i...ve/book_illos/
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 21:42   #60
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Sredinom ovog stoljeća Evropa kakvu danas poznajemo neće više postojati,
osim u uspomenama.
Zašto Evropa, zašto ne čitav svijet?

Znaš koji je zez kod onih statistika koje si stavio?
Evo taj što svi zaborave da predstavljati se nečime ne znači da to i jesi. Zar ne da je?
Jer, pogledaj ti samo te svjetske statistike, ispada da su većinom vjernici ti koji svijet vode. Zabluda na kvadru.
I,
ne tek samo to, jer, zaboravlja se vodeća globalna iluminatska uloga, a to vjera nije, a ipak milioni ljudi joj se priklanjaju svake godine, a kako godine idu, do sredine stoljeća će biti samo dvije opcije - il si iluminat il nisi.
O da,
do konca štorije, kako je i prorečeno - religije više neće postojati, osim u uspomenama, kako ti sam reče.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.