Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2015., 21:23   #321
Slažem se i potpisujem,
Pa samo kad zdravologički razmislimo probava počinje već u ustima, a već na samom početku bijeli šećer u ustima radi nered (karijes, do kad uđe u krv glikemijske šokove itd)
Lunor ovo kak veliš da si okrenula ploću ostavila se loših navika, zdravo se hraniš, nisam stručnjak ali mislim da si veći dio napravila po pitanju svog problema,
sada probaj napraviti nadogradnju,
Konzumiraj hranu koja štiti sluznicu probavnog trakta, koja je bila nemilice izložena , nadajmo se fa nije čir, ali i da je, nema panike, i on prolazi,
tu bi dobar bio bijeli sljez i mislim močene lanene sjrmenke, posavjetuj se još sa dobrim nutricionistom da se "zaliječiš" do kraja, u vezi izbora prehrambenih navika, pošto si " tanka" na želudac,
Vjeruj mi svi smo tanki negdje, neko koljeno, neko sinuse, neko glavobolje....
Koliko traje ? , to ćeš sama vidjeti, ako vjeruješ u prirodu i poradiš na sebi ne dugo,
samo vraćanje lošim navikama neminovno vodi u ......,
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:42   #322
hvala na utjehi znala sam biti očajna oko toga
a onome se ne vraćam nikada!
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 09:18   #323
Lunor@
Evo ti jedan od recepata protiv gastritisa i čireva na želudcu te oštećenja sluznice želudca.

Pola kilograma svježeg kupusa ( zelja) naribaj sitno kao za salatu stavi u posudu od litre i pol i napuni vodom samo ne kloriranom i ostavi 24sata da fermentira kupus u njoj. Sutra dan procjedi tu vodu i razdjeli je u tri čaše. Jednu čašu za doručak jednu za ručak i jednu za večeru i za mjesec dva dana će biti riješene sve želudčane tegobe taj naribani kupus nemoraš baciti blago ga začini i možeš pojesti ga za salatu. Iakoje lijek voda od fermentiranog kupusa.
Pročitaj na netu ljekovitost kupusa za želudčane tegobe
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:50   #324
hvala na receptu, gospodine
svaka pomoć je dobrodošla
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:33   #325
Ima li tko iskustva sa slijedećim biljkama. Biljke koje navodim su navodno jako ljekovite, a prepoznao sam ih, rastu blizu Zagreba u velikim količinama ;
magareći trn - onopondon acanthium
češljuga - dipsacium sylvestris
medvjeđi dlan -heracleum sphondylium
vodena trbulja - oenanthe aquatica ( za nju nisam siguran, neću je ni brati jer je slična barskoj trbulji)
prunela vulgaris - heel all
Ako ima netko iskustva neka napiše, to su naše autohtone biljke, a tako malo o njima znamo
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 22:31   #326
Quote:
rrorion kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa slijedećim biljkama. Biljke koje navodim su navodno jako ljekovite, a prepoznao sam ih, rastu blizu Zagreba u velikim količinama ;
magareći trn - onopondon acanthium
češljuga - dipsacium sylvestris
medvjeđi dlan -heracleum sphondylium
vodena trbulja - oenanthe aquatica ( za nju nisam siguran, neću je ni brati jer je slična barskoj trbulji)
prunela vulgaris - heel all
Ako ima netko iskustva neka napiše, to su naše autohtone biljke, a tako malo o njima znamo
Nikad nisam čuo za ove biljke.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 09:10   #327
Dragi piskavac, velis da nisi čuo za njih
Ah nisi jedini, 99 % ljudi nije čulo, ne bave se svi biljkama, niti netrebaju, ovdje je tema o ljek. bilju, nisu ni mnogi travari čuli za njih,
Flora je hvala Bogu još uvjek bioraznolika, mnogo je vrsta bilja po livadama, samo običnih trava(pirika, ljulj i sl.) ima mnogo vrsta, naše livade mogu biti raj za biologe
Razlog zašto sam naveo navedene biljke je taj što rastu gotovo na svakoj livadi, u velikim kol. , znači nisu rijetke zašticene, vec rastu u stvarno veliom broju, znaci nisu ugrozene,
A mozda i ne rastu bez razloga, postoji rečenica "da su čovjeku najkorisnije biljke rasle prateći njihova naselja" tj rasle su im pod nosom kao i danas, samo ih ljudi kraj zdravih očiju nisu vidjeli,
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 07:08   #328
pasji trn (Hippophae rhamnoides)
diuturnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 14:01   #329
A sije li se ?

Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
Ništa ja ne kažem na tvoju želju da učiš o ljekovitom bilju,dapače drago mi je.No kažeš da si tako učio i na faxu,ali i tamo si imao predavače,zar ne?Zato sam ja odlučio učiti od čovjeka koji se već 20 godina bavi time i smatram da ću tako prije naučiti nego samostalno.On je posvetio život ne samo liječenju biljem preko svojih pripravaka nego i edukaciji ljudi da mogu sami prepoznati biljku u prirodi i na taj si način pomoći.A ako ljudi nemaju vremena ili nemaju recepte za neke složenije stvari mogu kod njega nabaviti preko 200 vrsta raznih pripravaka,čiji je sastav javan ali naravno ne i omjeri ili način izrade,no on je spreman s vremenom mene i to naučiti i ja sam mu jako zahvalan na tome.Želim ti svu sreću u tvojem učenju,a možda se nekad negdje i upoznamo.Lijep pozdrav.
A smije li se kako doznati ime toga čovjeka, di se može naučiti prepoznavati biljke.
Mene bi osobno samo to zanimalo, ne i njegovi recepti.
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 14:08   #330
čitam, čitam i čitam

čitam, čitam i čitam, ali nigdje ne nalazim ništa o vilinom korijenu i njegovim osobinama za liječenje, uzgoj, čuvanje, spremanje, bilo što.

Može li mi itko što pomoći di bi o njemu našao nešto podataka?
kbszeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 20:45   #331
Quote:
kbszeljko kaže: Pogledaj post
čitam, čitam i čitam, ali nigdje ne nalazim ništa o vilinom korijenu i njegovim osobinama za liječenje, uzgoj, čuvanje, spremanje, bilo što.

Može li mi itko što pomoći di bi o njemu našao nešto podataka?

Vilin korjen ili gavez se tretira kao korov ali je i lijek sa kojim treba oprezno i služi samo za lokalnu upotrebu nariban kao oblog ili krema a oralno je otrovan zato se malo piše o njemu a nenad mašiv je kod uganuća, zatvorenih lomova kosti, reumatskih upala zglobova. Ja ga koristim u jednom koktelu za usporavanje proširenja gangrene i evo treću godinu kako sam uspio odgoditi amputaciju prstiju noge. Ponavljam u koktelu
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 00:23   #332
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Vilin korjen ili gavez se tretira kao korov ali je i lijek sa kojim treba oprezno i služi samo za lokalnu upotrebu nariban kao oblog ili krema a oralno je otrovan zato se malo piše o njemu a nenad mašiv je kod uganuća, zatvorenih lomova kosti, reumatskih upala zglobova. Ja ga koristim u jednom koktelu za usporavanje proširenja gangrene i evo treću godinu kako sam uspio odgoditi amputaciju prstiju noge. Ponavljam u koktelu
Jenki, bez uvrede nemoj više jer ćeš nekoga gadno zajebat. Da ne velim otrovat.
Vilin korijen je korijen bljušta (Tamus communis). Korijen se koristi kod reume, išijasa i kostobolje. S obzirom da je biljka otrovna treba biti vrlo pažljiv pri skupljanju i preradi.

Gavez (Symphytum officinale) je posve druga biljka i nije otrovan. Primjenjuje se samo izvana jer oralnim uzimanjem može oštetiti jetru.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 07:44   #333
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jenki, bez uvrede nemoj više jer ćeš nekoga gadno zajebat. Da ne velim otrovat.
Vilin korijen je korijen bljušta (Tamus communis). Korijen se koristi kod reume, išijasa i kostobolje. S obzirom da je biljka otrovna treba biti vrlo pažljiv pri skupljanju i preradi.

Gavez (Symphytum officinale) je posve druga biljka i nije otrovan. Primjenjuje se samo izvana jer oralnim uzimanjem može oštetiti jetru.
Kolega zahvaljujem ti što si se prvi javio i opovrgao ono gavez što sam ja propustio staviti navodnike ali namjerno. Zbog toga što jako puno ljudi mješa vilin korjen sa gavezom i njegovim crnim korjenom čak na njuškalu prodaju korjen gaveza pod vilin korjen jer naribani korjen gaveza u nekim krajevima nazivaju vilina kosa i naprimjer u Petrinji na štandovima tržnice sam to na svoje oči vidio ali gospodina nisam imao kome prijaviti da ne širi dezinformacije. Zato je na njuškalu i tržnicama jako rizično kupovati ljekovito bilje i korjenje koje se kupuje u biljnim ljekarnama a ne putem oglasa
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 15:22   #334
Zato je najbolje kod svakog spominjanja neke biljke navesti njen latinski naziv.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 14:57   #335
Pasji trn, da, odlično ljekovito super voće, ima li gdje sadnica za kupiti ?????
, potrbne su obavezno 2 je, muška i ženska radi oprašivanja i konačnog cilja plodonošenja
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 01:29   #336
Poydrav svima! Kako mi je drago sto sam naisla na ovu temu. Da ne duzim i ja se polako okrecem na bilju, jer verujem da u njima lezi lek y svaku bolest samo treba biti uporan. Htela bih da vas pitam sta preporucujete kod opdanja kose? Ne u pecatima vec difuzno. I nadam se da ne skrecem s teme, al me zanima ima li neko od vas mozda kakvog iskustva sa kombuhom?
cokolada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 08:49   #337
Najprije treba utvrditi razlog opadanja kose, ako je to zbog neke bolesti treba najprije liječiti tu bolest.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.