Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 12:35   #81
Ja sam neki dan rješavala IQ test preko neke aplikacije na Iphone-u i ispalo mi je 129, to je neki prosjek koliko znam
micamaca2525 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:44   #82
zadnji put kad sam radio bio je 139
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 17:17   #83
Vas IQ bi mogao biti oko: 148 po Cattellovoj skali (sd24)

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.


Sad me baš zanima kak bi bilo službeno.
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 19:44   #84
152
Amy Triptyline is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 16:49   #85
Moj je 135
Ciao is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 00:58   #86
Oko 12... na dobar dan. -_-
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 22:08   #87
Dobio sam pišljivih 135 po Cattellovoj skali (sd24)
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 01:20   #88
Vas IQ bi mogao biti oko: 138 po Cattellovoj skali (sd24)

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima to�an IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.

Već sam ispunjavala dosta testova, ali nikako da odem na službeno Mensino! Strah, trema i bojim se da bih kiksala, iako sam redovito dobivala otprilike ovaj rezultat na svim mogućim online testovima koje sam imala prilike ispunjavati
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 01:26   #89
Na ovom online od nase Mense vam je maksimum 174 ako nekog zanima.
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 01:53   #90
Dakle nisam čitala sve, ali ako nitko nije stavio skalu evo je ovdje:

iznad 130 Vrlo superioran

120-129 Superioran

110-119 Visoki prosjek

90-109 Prosjek

80-89 Niski prosjek

70-79 Granični

ispod 70 Iznimno nizak

Dakle, šta vam to nije malo sumnjivo, da na forumu hr,
unutar podforuma ženski kutak, ima jedna mala zabit zvana kokošinjac
koja je okupljalište intelektualnu elita, sve genijalac do genijalca, a neki su
i lumeni sa IQ 170, pametniji i od Einsteina i Stephena Hawkinga koji imaju
kvocijent inteligencije 160, i samo su malo bistriji od većine forumaša na ovom topiku.


Ali umjesto brojeva, koji po svemu sudeći ne znače mnogo, evo popisa nekih od znakova koji ukazuju na genijalnost.
Shallimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 02:32   #91
Quote:
Shallimar kaže: Pogledaj post
Ali umjesto brojeva, koji po svemu sudeći ne znače mnogo, evo popisa nekih od znakova koji ukazuju na genijalnost.
Ahahaha mislim da vrijeme u koje uopće rješavam test i tipkam po forumu sve govori
Šalu na stranu! Index je čudan portal koji već duže ne posjećujem, a tražiti neka konkretna znanstvena istraživanja na tu temu mi se stvarno ne da...
Sve je to relativno... visok IQ, informiranost, načitanost, obrazovanost i onda sjediš doma jer nema posla u struci koju odabereš na kraju se sve svede na to da se zapitaš čemu uopće sva ta sila gluposti kad što će ti to donijeti u životu kad zbilja negdje zapne i ti ne možeš ništa. Kako se snaći u situaciji u kojoj su mnogi mladi danas... pa onda možemo vidjeti kako na nekim dobrim i dobro plaćenim radnim mjestima sjede žene IQ-a veličine broja cipela koje nose...
Sve to može bit ''dobra stvar'' za hvalisanje.... i na tome cijela priča završava.
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 11:38   #92
Quote:
agathos kaže: Pogledaj post
Ahahaha mislim da vrijeme u koje uopće rješavam test i tipkam po forumu sve govori
Šalu na stranu! Index je čudan portal koji već duže ne posjećujem, a tražiti neka konkretna znanstvena istraživanja na tu temu mi se stvarno ne da...
Sve je to relativno... visok IQ, informiranost, načitanost, obrazovanost i onda sjediš doma jer nema posla u struci koju odabereš na kraju se sve svede na to da se zapitaš čemu uopće sva ta sila gluposti kad što će ti to donijeti u životu kad zbilja negdje zapne i ti ne možeš ništa. Kako se snaći u situaciji u kojoj su mnogi mladi danas... pa onda možemo vidjeti kako na nekim dobrim i dobro plaćenim radnim mjestima sjede žene IQ-a veličine broja cipela koje nose...
Sve to može bit ''dobra stvar'' za hvalisanje.... i na tome cijela priča završava.

Da .... slažem se.

Trenutno najpametniji čovjek na svijetu je Christopher Langan ( IQ 220) izbacivač u baru, a prije toga je bio kauboj, šumar i radio je na baušteli. Langan je praktički u životu radio poslove koji zahtjevaju minornu upotrebu inteligencije. Zbog nesretnih uvjeta u djetinjstvu školu nije ni završio.

Njegovo trenutno zanimanje zahtjeva prije svega upotrebu mišića, ima male prihode i živi skromno , ali zato po noći se bavi teoretskom fizikom i smislio je neku svoju "theory of everything".

Njegovo najveće praktično dostignuće je to što je u američkoj verziji "tko želi biti milijunaš" gdje glavna nagrada iznosi milijun dolara zaradio 250.000 dolara.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 17:34   #93
Quote:
Shallimar kaže: Pogledaj post
Dakle nisam čitala sve, ali ako nitko nije stavio skalu evo je ovdje:

iznad 130 Vrlo superioran

120-129 Superioran

110-119 Visoki prosjek

90-109 Prosjek

80-89 Niski prosjek

70-79 Granični

ispod 70 Iznimno nizak

Dakle, šta vam to nije malo sumnjivo, da na forumu hr,
unutar podforuma ženski kutak, ima jedna mala zabit zvana kokošinjac
koja je okupljalište intelektualnu elita, sve genijalac do genijalca, a neki su
i lumeni sa IQ 170, pametniji i od Einsteina i Stephena Hawkinga koji imaju
kvocijent inteligencije 160, i samo su malo bistriji od većine forumaša na ovom topiku.


Ali umjesto brojeva, koji po svemu sudeći ne znače mnogo, evo popisa nekih od znakova koji ukazuju na genijalnost.
Ovisi o skali. Ova u ovom online testu je Cattell sd24.

To bi izgledalo otprilike ovako:
Quote:
According to Stanford-Binet scale, IQ is classified as following:
Over 140 - Genius or almost genius
120 - 140 - Very superior intelligence
110 - 119 - Superior intelligence
90 - 109 - Average or normal intelligence
80 - 89 - Dullness
70 - 79 - Borderline deficiency in intelligence
Under 70 - Feeble-mindedness

Apart from the Stanford Binet-Scale, another scale popularly used is the Wechsler scale. Here, IQ is classified as:
Over 130 - Very superior
120 - 129 - Superior
110 - 119 - High average
90 - 109 - Average
80 - 89 - Low average
70 - 79 - Borderline
Under 70 - Extremely low/intellectually deficient

Besides, these two scales which use a standard deviation of 15, another scale in popular use is the Cattell's scale which uses a standard deviation of 24. According to Cattell's scale, IQ is classified as:
Over 160 - Genius Level
140 - 159 - Highly Intelligent
120 - 139 - Above Average
100 - 119 - Average
90 - 99 - Below Average
Ovo zadnje je skala za test sa Mensine stranice.

Nadalje, imas vise objasnjenja zasto ovdje svi imaju relativno visok IQ, a sva objasnjenja vjerojatno donekle igraju i ulogu, samo u razlicitim intenzitetima.

1. IQ test sa Mensine stranice je upitne valjanosti i navlakuŠa da se dodjes testirat uzivo.

2. Veca je vjerojatnost da ce svoje rezultate objaviti ljudi koji si postigli bolje rezultate, sto stvara iluziju da svi dobivaju dobre rezultate.

3. Treba obratit paznju na skalu. Mensa uzivo ne koristi Cattellovu skalu sa standardnom devijacijom od 24 koja je prisutna u online testovima. Uzimajuci to u obzir, samo bi ljudi koji scoraju oko 150+ upali u Mensu na temelju takvih testova.

Ne znam u kojoj su skali izrazeni rezultati Einsteina i Hawkinga pa to necu niti komentirat, samo cu istaknut da je vjerojatnost vrlo velika da nitko na ovom pdfu nije pametniji od njih. Inteligentniji je vec drugi par rukava, vjerojatno tog i ima. Problem je samo u tome sto je inteligencija u svojoj sustini potencijal koji osoba moze, ali i ne mora iskoristiti. Npr. imas hrpu ovih debila koji imaju ogromne IQ reultate, ali cijeli zivot drkaju kurac, a s druge strane imas Feynmana koji je navodno imao IQ 125.

Takodjer nisam previse siguran u nepromjenjivost inteligencije, zapravo sam uvjerenja da se na istu moze utjecati i nakon odredjene zivotne dobi. Inteligencija previse ovisi o okolinskim faktorima da bi bila fiksna, ali tu me nemoj previse drzat za rijec.
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 21:19   #94
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Trenutno najpametniji čovjek na svijetu je Christopher Langan ( IQ 220)
Terence Tao 230
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 23:54   #95
Quote:
Abaddon0100 kaže: Pogledaj post


Ne znam u kojoj su skali izrazeni rezultati Einsteina i Hawkinga pa to necu niti komentirat, samo cu istaknut da je vjerojatnost vrlo velika da nitko na ovom pdfu nije pametniji od njih. Inteligentniji je vec drugi par rukava, vjerojatno tog i ima. Problem je samo u tome sto je inteligencija u svojoj sustini potencijal koji osoba moze, ali i ne mora iskoristiti. Npr. imas hrpu ovih debila koji imaju ogromne IQ reultate, ali cijeli zivot drkaju kurac, a s druge strane imas Feynmana koji je navodno imao IQ 125.
Ma je li moguće da Sharon Stone (154) i Shakira (140) imaju veći kvocijent inteligencije od nobelovca Richarda Feynmana?!?.... I tako sam počela sumnjati žestoko u te testove inteligencije, ovo je još jedan prilog tezi da taj broj je za jednu stvar.

Ima jedna ženska koju znam koja je u mensi, i to je baš ono aktivan član. I uvijek kad se nađem u društvu s njom pokušavam uočiti nekakavu genijalnost i dokaze da je stvarno član hrvatske intelektualne elite.

To je takva tuka sa takvim blentavim izrazom lica da ja ne znam kako ona može biti superiorna sa ičim, niti ima interese, niti ima talente, nije čak ni uvrnuta kako genijalci znaju biti, ne barata zanimljiv faktoidima, čita samo neku new age litaraturu, a u diskusiji u društvu prinosi sa nazalnim glasom mudrostima tipa: a to ti je tako i nemam ti ja pojma, a ne znam šta bi ti rekla .... prazna, nezanimljiva, zbrkana kancelarijska mišica. Šta sad to znači da ona ima IQ 154. Bistrija je od Feynmana. Vrlo blizu Einsteinu.

Znam još jednog profesora koji je u mensi, ali na njemu se vidi da je britkog uma, da mu je procesor brz, obrada podataka precizna, znanje golemo, memorija fantastična, žonglira sa lakoćom sa više ideja odjednom i čovjek briljira u svemu čega se takne. Još je i perfekcionista, staložen, odmjeren i malo ekscentričan na Sheldon Cooper način.


Quote:
Takodjer nisam previse siguran u nepromjenjivost inteligencije, zapravo sam uvjerenja da se na istu moze utjecati i nakon odredjene zivotne dobi. Inteligencija previse ovisi o okolinskim faktorima da bi bila fiksna, ali tu me nemoj previse drzat za rijec.
Postoje neke nepromjenjive zadatosti, nekome je procesor zbilja spor, postoje neurološka i genetska ograničenja, ali kažu da se s treningom IQ može povećati za jedno 20 stupnjeva na ljestvici. Tako da definitivno netko tko je prosječan se može izdići iznad prosjeka, ali nikad neće vježbanjem postati genije.

Smatram da nije mjeriti IQ isto što i mjeriti težinu i da nikako jedan broj ne može izraziti nečiju bistrinu ili sposobnost brzog snalaženja u svim situacijama ili brzog uočavanja obrasca u novom sadržaju, ili sposobnost apstrahiranja, brzinu i lakoću učenja i sl.

Testovi inteligencije mjere numeričko logičku i verbalno lingvističku inteligenciju, ali postoje i druge vrste inteligencije kao što su npr prostorno spacijalna, muzička, tjelesno kintesteska, interpersonalna, naturalistička itd a ja se pitam šta je recimo sa inteligencijom velikih likovnih umjetnika.

Sa mnom na fakultet je išla cura koja nije znala sastaviti prosto proširenu rečenicu. Krenula bi ali bi misao završavala uzdasima, onomatopejom ili osmjehom. Slikala je i kiparila kao Michelangelo. Bila je daleko najtalentiranija u cijeloj generaciji. Sve u vezi nje bilo je beskrajno kreativno iznenađujuće je povezivala stvari na novi način, smišljala genijalna riješenja na slici, baratala raznim materijalima, imala je iznimnu osjetljivost za detalje, nevjerojatnu povezanost oka i ruke, svaka njena slika bila je poezija, a njen medij je bilo sve od kose i šminke, preko robe i teka do kipova i grafika.

Ono je sigurno neka vrsta genijalke, ali isto tako sigurno i sto posto nije znala sastaviti suvislu rečenicu, jedva je prolazila ispite i definitivno ne bi znala nastaviti jednostavni niz 4 - 9 - 16 - 25 - ____ i na testu inteligencije bi ispala debil.

Tako da
Shallimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 15:56   #96
Quote:
Shallimar kaže: Pogledaj post
Ima jedna ženska koju znam koja je u mensi, i to je baš ono aktivan član. I uvijek kad se nađem u društvu s njom pokušavam uočiti nekakavu genijalnost i dokaze da je stvarno član hrvatske intelektualne elite.
vidim da ti je potrebna pomoć pa da malo demistificiramo mensu...

dakle, uvriježeno mišljenje među priprostim pukom je da u mensu idu gornjih 2%. to, naravno, nije istina. istina je da u mensu idu gornjih 2% koji plate članarinu, što znači da se gornjih 2% dijeli na dvi kategorije:
- inteligentni koje boli kurac za mensu i njihove članarine i općenita mlaćenja prazne slame
- inteligentni koji žele na kavi izvaditi iskaznicu mense da bi im se ekipa divila
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:54   #97
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
vidim da ti je potrebna pomoć pa da malo demistificiramo mensu...

dakle, uvriježeno mišljenje među priprostim pukom je da u mensu idu gornjih 2%. to, naravno, nije istina. istina je da u mensu idu gornjih 2% koji plate članarinu, što znači da se gornjih 2% dijeli na dvi kategorije:
- inteligentni koje boli kurac za mensu i njihove članarine i općenita mlaćenja prazne slame
- inteligentni koji žele na kavi izvaditi iskaznicu mense da bi im se ekipa divila
hvala, nisam to znala ....

Sve jedno vrlo teško mi je percipirati njenu genijalnost, jer baš s ničim ne pokazuje svoju intelektualnu superiornost i iznimnost. Budući da je ekonomista u banci možda je zbilja dobra matematičarka .....


Možda je to najbolje objasnio jedan mensin član odgovorom na pitanje da li se uopće može mjeriti genijalnost:

I don’t think you can certify genius, I certainly don’t think Mensa does that. It certifies your logic ability—you either have it or you don’t.
Shallimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 22:15   #98
Quote:
Shallimar kaže: Pogledaj post
hvala, nisam to znala ....

Sve jedno vrlo teško mi je percipirati njenu genijalnost, jer baš s ničim ne pokazuje svoju intelektualnu superiornost i iznimnost. Budući da je ekonomista u banci možda je zbilja dobra matematičarka .....


Možda je to najbolje objasnio jedan mensin član odgovorom na pitanje da li se uopće može mjeriti genijalnost:

I don’t think you can certify genius, I certainly don’t think Mensa does that. It certifies your logic ability—you either have it or you don’t.
molim, molim ugledna kolegice

ono na što sam ti htio ukazati je da biti član mense ne znači apsolutno ništa. bio je svojevremeno vrlo, vrlo kvalitetan blog o mensi međutim autor ga je izbrisao. naravno, to ne znači apsolutno ništa jer internet sve pamti

idući put kad ti se ta kolegica počne bajisati sa tom šugavom mensom ispali je na ovaj link, vjeruj mi kad počneš čitati nećeš stati
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 12:32   #99
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
idući put kad ti se ta kolegica počne bajisati sa tom šugavom mensom ispali je na ovaj link, vjeruj mi kad počneš čitati nećeš stati
U pravu si, ne mogu prestat čitati

Sad mi je sve puno jasnije:

....treba znati da je testom RAPM u Hrvatskoj testirano više od pet tisuća ljudi, a temeljem na njemu postignutih rezultata pravo na učlanjenje dobilo je više od dvije i pol tisuće. U boljoj varijanti, a to je prilično optimistična procjena, od tri osobe dvije su to pravo stekle pogreškom. Ne zvuči dobro.


Hvala još jednom
Shallimar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 16:24   #100
79 - glup ko ona stvar
Gorštak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.