Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2015., 20:30   #41
Quote:
saptacguskama kaže: Pogledaj post
Tu se slažem sa tobom i tvoje tumačenje je ispravnije, dok je moje netočno.

Na uvećavanje duga kod ustupanja sam mislio u obliku dodatnih troškova koje novi vjerovnik može nametnuti dužniku. Ne mora EOSM mijenjati kamate iz originalnog ugovora, no ima druge mogućnosti pomoću kojih može obračunati svoj dodatni rad po naplati duga. Recimo da se naplata oduži na godine, te konačno dođe na ovrhu, to za sobom može povlačiti dodatne odvjetničke troškove - no to je samo jedan primjer. Svaka takva vrsta pokušaja naplate je poput kamata, jer vrijeme im donosi veći profit jer je isporučeno više rada. EOSM bi u teoriji mogao svoj "rad na naplati duga" naplatiti, sve to samo na temelju obveze između dužnika i prvog vjerovnika. Ako je zaista tako, onda sam gotovo siguran da to nije pravno. Oni nemaju u tom slučaju pravni slijed dokaza pomoću kojeg ostvaruju potraživanje za svoj rad.
Iskreno, ne razumijem o čemu govoriš, a po svoj prilici ne razumiješ ni ti. Naravno da ukoliko ti odbijaš platiti i ako dođe do potrebe da se sudski naplati dug onaj vjerovnik koji snosi troškove postupka ima pravo na naknadu troškova i da se u tom smislu tebi kao dužniku povećava finalni iznos kojeg moraš platiti (dug, kamata, sudski troškovi...). Međutim, tebi je kao dužniku sasvim svejedno je li postupak pokrenuo tvoj teleoperater kojem duguješ ili je to umjesto njega učinio Eos Matrix kao novi vjerovnik koji je stekao tražbinu cesijom.

Eos Matrix ne može od tebe potraživati svoj rad na naplati duga ili neki drugi iznos koji ne proizlazi iz odnosa tebe kao dužnika i tvog teleoperatera kao starog vjerovnika i ovi u Eos Matrixu to ni ne čine. Oni od tebe potražuju iznos koji si dužan teleoperateru uvećan za eventualne kamate ili druga sporedna potraživanja i sudske troškove ako si se pravio pametan s "vi ste platili taj dug pa ga ja sad ne moram platiti".
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:14   #42
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
jer je poanta teme:"Kako se riješiti naprasitoga ponašanja agencije za utjerivanje dugova?"...
Poanta ti je u čl.140 http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Veoma jednostavno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 01:55   #43
Nakon što sam pročitao sve postove evo mog iskustva.
Sa Matrix EOS nemam problema nego sa B2 Capital
Nakon 7.og poziva i zabrane da me više zovu zvoni mob, nepoznati broj, javljam se, uredno predstavljam i kad čujem tko zove kreće show program.
Pričekajte molim, uključujem snimanje i počinje priča.
Ovaj razgovor se snima. Danas je dan taj i taj, vrijeme početka razgovora, sudionici su djelatnica B2 i ja a služi u svrhu dokaza pred sudom.
Upozorava se djelatnica da je sugovornik imao operaciju tumora i prema liječničkoj preporuci zabranjeno mi je izlaganje stresnim situacijama zbog mogućeg recidiva.
Također se upozorava suprotna strana da je prema članku 82 st. 2 zakona o obveznim odnosima prestalo moje dugovanje te se isti upućuju da putem suda zatraže zaštitu svojih prava.

Svako daljnje insistiranje na nastavku ovog razgovora smatrati će se pokušajem ubojstva iz nehaja.
Ukoliko želite nastaviti razgovor molim da se predstavite čime dokazuje te da ste shvatili upozorenje.

Tu-tu-tu -tu - tu - tu

:-)

Zadnje uređivanje tsuaf : 10.01.2016. at 02:05. Reason: pravopis
tsuaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 15:17   #44
Ne bih se volio pretvarati sa naknadnom pameću,ali zar bi bilo mudro promjeniti broj telefona?
__________________
Kao što obilje izaziva dosadu,tako nedostatak pojačava žudnju..-E.Neos IPSG ARGO
Nedvigkonvej is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 16:11   #45
Ja ne razumijem sve vas ljude koji dopuštate da netko na taj način maltretira i vas i obitelj i susjede i rodbinu... pa vi se ne znate svi uputiti u prvu policijsku postaju i predati prijave?

Bila vaša dugovanja postojeća ili nepostojeća, smatrate li ih zakonski osnovanima ili ne, nema tog zakona koji dozvoljava da vas netko u ime toga maltretira.
Samo neće vas zakon sam od sebe zaštiti - podnesite prijave. Puno je učinkovitije nego samo pizditi po forumu.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 19:45   #46
da dopuštaju si takve stvari zato što ne podmiruju svoje obveze... čast iznimkama koji zaista nemaju..... A da sam baš u takvoj situaciji onda bi ja njih zajebavao.. e jel može na rate? može.. nista platili po dogovru... evo sutra ću baš mi plaća stiže... i tako unedogled pa možda i ode u zastaru sa tim navlačenjem
iz svog iskustva znam da opomene i zvanje ljudi da podmire dug gotovo da apsolutno nema nikakvog smisla... samo gubljenje vremena i riskiranje zastare...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 21:09   #47
Meni su poslali opomenu pred ovrhu. Samo nemojte biti blesavi kao ja i plaćati odvjetničku opomenu (tada nisam znala da se to ne mora plaćati, te je u stvari, protuzakonito), platite samo račun + kamate, ili nemojte, ako mislite da ste u pravu...
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 00:39   #48
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
da dopuštaju si takve stvari zato što ne podmiruju svoje obveze... čast iznimkama koji zaista nemaju..... A da sam baš u takvoj situaciji onda bi ja njih zajebavao.. e jel može na rate? može.. nista platili po dogovru... evo sutra ću baš mi plaća stiže... i tako unedogled pa možda i ode u zastaru sa tim navlačenjem
iz svog iskustva znam da opomene i zvanje ljudi da podmire dug gotovo da apsolutno nema nikakvog smisla... samo gubljenje vremena i riskiranje zastare...
Ma gle, maknimo sad moralnu stranu, treba biti fer i priznati da u ova današnja 'ebena vremena čovjek čisto lako kiksne i stvori neki dug, ali bez obzira na to kako i zašto netko stvori neki dug, sve da je dignuo kredu koju je zapio, nitko nema pravo te tako maltretirati, jer ovo što ljudi pišu je čisto iživljavanje - i to treba prijaviti.

Ono kolko ja znam od drugih je da su to mahom dugovanja koje prvobitni ovrhovoditelji nisu mogli nikako naplatiti, jer je ili netko zavaljan do guše ili već duže bez prihoda, pa nemaju kako, ajmo reć "legalno" naplatiti - i tu ulijeću ovi... i da i ja bi se dobro zajebavala u tom slučaju
Frendicu koja je već duže bez posla i stvarno veže kraj s krajem pokušavaju navabiti da uplati makar 100 kuna uz obrazloženje - da će tako prestati rasti kamate na dug
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 16:46   #49
Prijateljica je radila u telekomu i redovito se dešavalo da joj dođe cijela obitelj s balavim sinom ili bahatom maloljetnom kćerkom i žele novi iphone ili note na pretplatu. Ona pogleda račune i vidi da je pretplata na mater ili oca (koji pokunjeono gledaju i šute) koji mjesečno imaju par poziva, ali plaćaju znatno veću pretplatu jer su već prije uzeli smartphone na pretplatu. Ona im kaže da telefon mogu dobiti za kunu ili npr. 500kn, ali da im je mjesečna pretplata 400kn, a oni realno ne potroše niti 100. Pošalju je u 3pm što to nju briga dok balonja nervozno čeka da uzme u ruke novi iphone. Nakon mjesec i pol ulazi čača i urla da on nije nikog zvao, a došao mu račun 450kn, ili još gore ulazi mater i plaće da ima malu plaću i nikog ne zove, a rata za mob je 400-500kn.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 17:20   #50
Ovo ti frendica sigurno ne veli, jer djelatnici u prodajnim centrima T-Coma su plaćeni na proviziju.
Osnovica im je mislim 3 ili 3,5k (rekla mi je frendica prošli mjesec, al sam zaboravila) i onda je ostatak na proviziju. S tim da imaju točno određene i količine - tolko fiksnih, tolko mobilnih, tolko interneta, tolko maxtv-a.. tako da ako ti je ovo frednica ispričala - laže.
Njoj je u cilju prodati što više em zato jer to njoj ide u džep, em su svi tamo na ugovore na određeno i ako je ispod nekog nivoa, ne produžuju joj ugovor.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 19:44   #51
Quote:
MonotypeCorsiva; kaže:
Iskreno,
Iskreno, gubim vjeru u ljude kad vidim ovakve naivne načine razmišljanja. Dug nije uvijek moguće platiti. Niti država ne plaća dug nego joj sao raste. Banke su kamatari koji od osovnog duga rade astronomske iznose, i česti su primjeri da čovjek ne može izaći z tog kruga, zbog gubitka posla, zdravlja ili nečeg trećeg. Banke nisu riskirale ništa, nisu dale niti jednu lipu iz svog đepa, a ljudi najčešće vraćaju više od duplo nego su posudili.

Ako sam možeš imati vlastite javnobilježničke ili odvjetničke uslge, sam si stvaraš novu vrijednost tj stvaraš dug koji poželiš na ime dužnika na temelju neplaćenih obveza, i to je nepravedno te ponovno uvlači čovjeka u ugovor koji on nije ovjerio niti pristao na njega.

@sivkić ponavlja o kaznenom zakonu, a objašnjeno mu je da će se na taj način samo napuniti državni proračun, no ne i odšteta ljudi zbog uznemiravanja kriminalaca.

Bravo tsuaf.

@Nedvigkonvej to bi bilo nepravedno i loše rješenje. Ljudi ne žele promijeniti broj, a imaju i pravo da ih se ne uznemirava.

@kiss me potpuno si u pravu.

@pčelica88 dobar savjet.

@Guud tvoja prijateljica sudjeluje u svijesnom i namjernom obmanjivanju drugih ljudi te navodi ih na odluke koje ljudi često mogu požaliti. Nije kriva njena firma, jer ona ne postoji. Postoji samo tvoja prijateljica i ljudi koje će ista možda prevariti i navući na loš ugovor. Tvoja prijateljica tako se prodaje za novac, no u biti je gora i nemoralnija od kurve jer kurva ne mora lagati.
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 20:53   #52
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ovo ti frendica sigurno ne veli, jer djelatnici u prodajnim centrima T-Coma su plaćeni na proviziju.
Osnovica im je mislim 3 ili 3,5k (rekla mi je frendica prošli mjesec, al sam zaboravila) i onda je ostatak na proviziju. S tim da imaju točno određene i količine - tolko fiksnih, tolko mobilnih, tolko interneta, tolko maxtv-a.. tako da ako ti je ovo frednica ispričala - laže.
Njoj je u cilju prodati što više em zato jer to njoj ide u džep, em su svi tamo na ugovore na određeno i ako je ispod nekog nivoa, ne produžuju joj ugovor.
Ne laže. Nisu svi ljudi isti. I nije bila na određeno.

@saptacguskama: živiš u deluziji (jer ti to odgovara). Ako nešto uzmeš, to moraš i platiti. Od pamtivijeka postoje oni koji bi htjeli nešto uzeti, ali ne bi htjeli platiti, zovu se lopovi. Možeš ti izmišljat što god želiš, ali to je činjenica. Da si ti kojim slučajem nekom prodao mobitel na dug ili posudio novac, a on ti ne želi vratiti jer "nema novca", to što rade ovi iz matrixa i što ti zoveš "uznemiravanjem" je mačji kašalj prema onom što bi ti njemu napravio. I ti to dobro znaš.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:37   #53
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Meni su poslali opomenu pred ovrhu. Samo nemojte biti blesavi kao ja i plaćati odvjetničku opomenu (tada nisam znala da se to ne mora plaćati, te je u stvari, protuzakonito), platite samo račun + kamate, ili nemojte, ako mislite da ste u pravu...
Ta,kako ta kurvina čeljad šalje uopće uplatnice koje nismo dužni po zakonu platiti?!
__________________
Kao što obilje izaziva dosadu,tako nedostatak pojačava žudnju..-E.Neos IPSG ARGO
Nedvigkonvej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:15   #54
Quote:
Nedvigkonvej kaže: Pogledaj post
Ta,kako ta kurvina čeljad šalje uopće uplatnice koje nismo dužni po zakonu platiti?!
Sistem APP. Ako vam dođe odvjetnička opomena, prijavite ga Komori.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 16:38   #55
Dragi Guude, pozdravljam te u tvom svijetu iluzija i fantazije, iz čvrsto ukorijenjene stvarnosti koju oboje dijelimo.

Ti zaboravljaš da neprijatelji ljudskog roda u protučovječnim grupacijama poput HDZ/SDP/MOST neprestano putem svojih sluga otpisuju dugove tajkunima, bogtašima i mega kompanijama. Plaćaju njihov dug tvojim novcem. Ti zaboravljaš da ti isti neprijatelji ljudskog roda zadužuju RH od trenutka kada je nastala te punih 24 godine uzastopno svake godine povećavaju dug s obzirom na prethodnu godinu. Ne vidiš problem u tome, no vidiš problem ako sirotinja ne plati dug.

Očito za RH/državne firme/tajkune ne vrijedi da uvijek moraju platiti što uzmu, ili je očito da su oni koji je predstavljaju lopovi jer neprestano povećavaju dug umjesto da ga smanjuju. To je činjenica u stvarnom svijetu no u svijetu iluzija gdje živiš to ne postoji. Tko zna, da neprijatelji čovječanstva nisu ukrali sirotinji, možda ona ne bi izgubila posao, i možda bi bila u mogućnosti da plati dug. Nitko ne diže dug sa namjerom da ga ne plati, osim mega tajkuna, državnih firmi i korporacija koje upravljaju sa RH.

Nema nitko pravo maltretirati ljude. Postoje situacije da čovjek ne može platiti dug, i to ne znači da ga stoga treba istjerati na ulicu i zaplijeniti mu dom. Neće na ulici završiti onaj koji je opljačkao milijune, nego onaj koji par sto ili koju tisuću nije platio za ratu, struju, plin ili vodu. Sramota. Povijest će zapamtiti mentalitet takvih ljudi i osuditi će ih kao neprijatelje ljudskog roda i cijelog čovječanstva.

EOS Matrix je jedna parazitska firma koja može poslovati samo dok postoji ovako izrazito nepravedan i korumpirani sistem bezakonja i nepravde u kojem se na svakom koraku pogoduje velikima, na štetu malih.
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 14:53   #56
Ja znam da je raja umiljata i ništa im ne smeta sve dok ne zgrabe novac od kredita ili iphone na pretplatu. Ali kad treba vratiti dugove onda izmišljaju razne nebuloze, krivi su im hdz, sdp i most.

Ako želiš novi mobitel, plati ga novcem. Ako nemaš novca, nemoj ga kupiti.

Slažem se da je država u banani jer pošteni i razumni pojedu govno. Npr., imamo dva prijatelja, jedan je razuman i pošten, drugi je neodgovoran muljator. Ovaj prvi zna da je situacija teška, da može izgubiti posao i nije mu nakraj pameti ići u minus ili uzeti mobitel na pretplatu već kupi najjeftiniji alcatel za 100kn na bonove. Drugog prijatelja boli kita, on želi najbolje i najskuplje da bude faca pa kupi najnoviji iphone, samsung ili lg + playstation 4 + tablet +.. I jedan i drugi izgube posao, ovaj prvi stavi svaki mjesec 10kn bon ili ne stavi ništa pa nikog ne zove, ovaj drugi ima ratu pretplate 500kn mjesečno koju ne plaća već s tableta piše o kurbinim sinovima i banksterima. Tko je bolje prošao od njih dvoje?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 21:56   #57
Quote:
Nema nitko pravo maltretirati ljude. Postoje situacije da čovjek ne može platiti dug, i to ne znači da ga stoga treba istjerati na ulicu i zaplijeniti mu dom. Neće na ulici završiti onaj koji je opljačkao milijune, nego onaj koji par sto ili koju tisuću nije platio za ratu, struju, plin ili vodu. Sramota. Povijest će zapamtiti mentalitet takvih ljudi i osuditi će ih kao neprijatelje ljudskog roda i cijelog čovječanstva.
Slažem se da nitko nema pravo maltretirati druge. Ali smatram i da se dugovi moraju vraćati. Jer nevraćanje dugova je isto tako jedna vrsta maltretiranja, eksploatacije. Ako netko posjeduje nekretninu (ili neku drugu vrijednost) i pri tome ima dugove koje vjerovnici ne mogu naplatiti logično je da sam proda nekretninu i da podmiri svoje dugove, samoinicijativno. Ako to ne želi - sud će to učiniti na prijedlog vjerovnika. Na takav način štite se osnovna vlasnička prava. To je jedan od temelja uređenog društva.

Ovakvi poduzetnici koji se bave naplatom na ovakav način niču upravo u situaciji kada naplata dugovanja nije definirana, pa se pribjegava maltretiranju i ogovaranju kao načinu pritiska. Da postoji spisak dužnika (sa nepodmirenim obavezama) temelju kojeg bi se mogle uskratiti neke usluge problemi ovog tipa bili bi djelomično riješeni. Barem si pojednici ne bi gomilali nove dugove. A ima dosta takvih ljudi koji serijski gomilaju dugove i žive na takav način.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 15:59   #58
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Poanta ti je u čl.140 http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Veoma jednostavno.
U teoriji jeste ali u praksi nažalost nije.
Spomenuo sam i zaprijetio kršenjem toga zakona dotičnima već par puta,no na njih kao da ti mehanizmi ne djeluju(oni se oglušuju-jer mogu očito).

Bio sam i na nadležnoj policijskoj postaji podnesti prijavu pri čemu mi i sam policajac govori kako prijava nema smisla jer mi nitko ne "prijeti".

Ali pazite vi spektar njihovih pitanja;neki dan mi zovu susjedu i raspituju se živim li ja u zgradu,sa koliko ukućana,na kojem katu živim??Pazite,zovu mi susjedu i oni mene pokušavaju očigledno zastrašiti preko nje??
Ovo mi zbilja ne leži-susjeda me pita poslije svega;bavim li se kriminalnim poslovima i tko me traži!!!

Stvarno,sramote radi 600 kuna kamata koje su oni lihvarski nabili mi je dosta(iako sam platio dug u cijelosti ali su se gospoda sjetila na kamate-toliko o tome gdje pojedini forumaši tvrde kako oni samo potražuju glavnicu...)-naravno,nemam im to namjeru platiti!

Baš ću ovih dana(kada stignem)postati njihov odgovor na moj dopis!
__________________
Obavezno pročitati prije bilo kakve kupnje-prodaje na forumu:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post28789564
bringitback is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 12:55   #59
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post
U teoriji jeste ali u praksi nažalost nije.
Spomenuo sam i zaprijetio kršenjem toga zakona dotičnima već par puta,no na njih kao da ti mehanizmi ne djeluju(oni se oglušuju-jer mogu očito).

Bio sam i na nadležnoj policijskoj postaji podnesti prijavu pri čemu mi i sam policajac govori kako prijava nema smisla jer mi nitko ne "prijeti".

Stvarno,sramote radi 600 kuna kamata koje su oni lihvarski nabili mi je dosta(iako sam platio dug u cijelosti ali su se gospoda sjetila na kamate-toliko o tome gdje pojedini forumaši tvrde kako oni samo potražuju glavnicu...)-naravno,nemam im to namjeru platiti!

Baš ću ovih dana(kada stignem)postati njihov odgovor na moj dopis!
Već sam objasnio zašto argument kojeg navodi sivkić ne rješava problem, no on je svejedno ignorirao taj argument i ponovio svoj unatoč tome što je nekoristan.

Kao što je napisano, prijava policiji vama neće donijeti korist, nego će napuniti državni proračun, no najvjerojatnije niti to. Eos Matrix će lako objasniti policiji da imaju posla sa vama da vas zovu telefonom a policija neće na svoju ruku ići dokazivati da oni maltretiraju vas. To je vaš posao! Vi morate dokazati da vas maltretiraju, a to znači da VI podnosite "prijavu" koja se u ovom slučaju ne zove "policijska prijava" nego privatna tužba protiv Eos matrixa.

Kao što smo i govorili prije, Eos Matrix drži u šaci dužnike i nabija im lihvarske troškove koji su veći od osnovnog duga sa pripadajućim kamatama, iako mi sa Eos Matrix nikada nismo napravili ikakvu vrstu ugovornog odnosa, niti smo što tražili od njih.

Usporite malo, zamislite se o sljedećem. Da li su ljudi iz eos matrixa koji vas zovu na telefon plaćeni za taj svoj posao? Jesu. Oni su plaćeni za to i nije im problem zvati vas i 5 puta na dan - to im je plaća. Ti zaposleni imaju ugovorni odnos sa eos marix i na temelju tog ugovora oni ih plaćaju. Vi trenutno sa Eos MAtrix nemate nikakvu ugovornu obvezu, a oni neprestao iz dana u dan zahtjevaju od vas da vi razgovarate sa njima, da odgovarate na dopise, da trošite svoje vrijeme na kontakt sa njima. Vi ste u statusu čovjeka koji obavlja poslove za nekog bez ikakvog ugovora, a da nikada nije tražio nikakvu kompenzaciju/zaradu ili plaću za svoj rad.

Razgovarali vi jednu minutu ili 3000 minuta, vaša zarada ostati će ista te vas eos matrix neće platiti za išta, zbog toga što ne postoji ugovorni odnos između vas i njih. Pošaljite im onda dopis kako je navedeno na početku teme, utvrdite da nemate nikakav ugovorni odnos sa njima ukoliko ne pokažu dokaz, te utvrdite svoju satnicu za rad koji ćete obavljati za njih. Svaki poziv koji vam upute možete nakon toga računati kao naplativu stavku ugovora između es matrixa i vas, tesada vi pošaljite njima račun i kasnije ako ne plate pokrenite tužbu pa ih ovršite.

Oni sa vama nemaju nikakav ugovor. Vi im niste ponudili nkakav ugovor niti tražili plaću za svoj rad i vrijeme. Oni neprestano od vas traže vaš rad i vrijeme tako što vas zovu na telefon te pokušavaju naplatiti neku dug na temelju ugovora kojeg vi nikada niste sklopili. Niste dužni eos matrixu ništa jer niste ugovorno vezani sa njima. Pošto oni trebaju vas i neće stati, onda im ponudite ugovor, kojeg ćete sastaviti, u kojoj je definirana cijena vašeg rada, te načini kako eos matrix aktivira takav ugovor sa vama.

To vam je slična vrsta ugovorne obveze kao npr naplata parkinga. Nemate nikakav ugovor sa npr Zg Holdingom, no ako se parkirate oni tvrde da je ugovor sklopljen. Vi ste aktivirali taj ugovor tako što ste parkirali. U vašem slučaju, vi ste taj "Zg Holding", a eos matrix je čovjek koji je parkirao na vašem posjedu, te je tako aktivirao ugovor sa vama Zg Holdingom po cjeniku koji je već unaprijed utvrđen. Pošto su parkirali na vašem posjedu (pozivalivas telefonom nakon zahtjeva za prestankom/tj dokazivanjem da imaju ugovor savama) vi im pošajite cjenik za parkiranje (za zvanje telefonom bez ugovorne obveze), te ako sljedeći puta parkiraju sada kada su upoznati sa cjenikom, tada svijesno prihvaćaju sve obveze iz cjenika.

Ne znam kako da vam slikovitije objasnim.
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 14:33   #60
Quote:
bringitback kaže: Pogledaj post

Bio sam i na nadležnoj policijskoj postaji podnesti prijavu pri čemu mi i sam policajac govori kako prijava nema smisla jer mi nitko ne "prijeti".
Ne mora bit prijetnji.Ne radi im se i onda je i dobiven takav odgovor.

Treba znat protumačit oni ili u članku zakona.

Quote:
saptacguskama kaže: Pogledaj post
Već sam objasnio zašto argument kojeg navodi sivkić ne rješava problem, no on je svejedno ignorirao taj argument i ponovio svoj unatoč tome što je nekoristan.

Kao što je napisano, prijava policiji vama neće donijeti korist, nego će napuniti državni proračun, no najvjerojatnije niti to. Eos Matrix će lako objasniti policiji da imaju posla sa vama da vas zovu telefonom a policija neće na svoju ruku ići dokazivati da oni maltretiraju vas. To je vaš posao! Vi morate dokazati da vas maltretiraju, a to znači da VI podnosite "prijavu" koja se u ovom slučaju ne zove "policijska prijava" nego privatna tužba protiv Eos matrixa.
Ne piši gluposti jer ti je poznavanje prava zadnja stvar.

Policijska prijava ne postoji.A kazneno djelo se progoni po prijedlogu (ako znaš što to znači) i policija skuplja dokaze.

Zna se sistem rada.Pošalji dužniku pisano opomenu a ako ne plati pokreni ovrhu.Sve ostalo je nametljivo ponašanje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.