Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2016., 16:27   #381
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jel moguće s kruhom i brašnom, a uz lijekove, podignuti razinu svog zdravlja?
Dodaci prehrani nisu lijekovi

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čovjek može i bez kruha i bez brašna, evo recimo na placu ima dobrih plavih morskih riba, nisu skupe, ako uzmeš tri frtalja srdelica pa im uz ručak priložiš malo kuhanog krumpira i par listova svježe salate (sol preskoči ko i kruh), najest ćeš se, vjeruj, pogotovo ako prije toga otkantaš internet, ostati će ti više novca za hranu.
Otkantavanje Interneta je jedan ""jako inteligentan"" prijedlog.

Na kojem placu? Osim na placevima u velikim gradovima? Ja živim u provinciji i ako bi uzhimao manje količine ribe više bi me koštao transport do moje kuče nego sama riba.

Za salatu ti vjerujem da može zasititi čovjeka. Ja jako vollim jesti ciklu i zelenu salatu.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znaš, prije se govorilo "bez kruha se najesti ne možeš" a danas se priča "mjesečnom uplatnicom za internet sam sebi oduzimaš hranu".

E sad, jedino ako se ti internetom poslužuješ kod susjeda preko plota, to bi u tom slučaju opravdalo.
Nije baš tako. Ali niti ne plačam ja jedini Internet, nego troškove dijelim po pola s bratom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 18:27   #382
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Dodaci prehrani nisu lijekovi

Otkantavanje Interneta je jedan ""jako inteligentan"" prijedlog.

Na kojem placu? Osim na placevima u velikim gradovima? Ja živim u provinciji i ako bi uzhimao manje količine ribe više bi me koštao transport do moje kuče nego sama riba.

Za salatu ti vjerujem da može zasititi čovjeka. Ja jako vollim jesti ciklu i zelenu salatu.

Nije baš tako. Ali niti ne plačam ja jedini Internet, nego troškove dijelim po pola s bratom.
A što je to lijek? Jesu li ti to objasnili liječnici koji to nisu, jer oni su doktori a doktorat im nije nužno liječnička specikifacija, tj. oni nisu u mogućnosti izliječiti pacijenta, možda prije "pokrpati/zašiti".

Ok, ako ti je ribarnica predaleko a dostava ribe preskupa, a i rijeka u kojoj bi pecao sam, a onda ti zamoli kad ti koji dođu u goste nek ne nose kavu već ribe,
a ako nemaš takvih gostiju a onda uvijek imaš povrće, znaš, često puta baš povrće razumije čovjeka prije nego bi ga razumjeli ljudi.

p.s.
troškove je lijepo podijeliti s bratom, pa i tanjur juhe, ako treba i šnjitu kruha, a nadasve lijepu riječ
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 09:37   #383
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A što je to lijek? Jesu li ti to objasnili liječnici koji to nisu, jer oni su doktori a doktorat im nije nužno liječnička specikifacija, tj. oni nisu u mogućnosti izliječiti pacijenta, možda prije "pokrpati/zašiti".

Ok, ako ti je ribarnica predaleko a dostava ribe preskupa, a i rijeka u kojoj bi pecao sam, a onda ti zamoli kad ti koji dođu u goste nek ne nose kavu već ribe,
a ako nemaš takvih gostiju a onda uvijek imaš povrće, znaš, često puta baš povrće razumije čovjeka prije nego bi ga razumjeli ljudi.

p.s.
troškove je lijepo podijeliti s bratom, pa i tanjur juhe, ako treba i šnjitu kruha, a nadasve lijepu riječ
Nemojmo miješati želje i stvarnost - riba uopće nije jeftina, nikakva, znam to dobro jer je vole moje mace, ali čak i najeftinija riba je skuplja od kvalitetne mačje hrane. Ja živim nedaleko od mora, ali srdelice (koje su najeftinije) koštaju 20 kuna kg, a i nema njih uvijek.

Za imati vlastito povrće treba imati vlastitu zemlju i dovoljno snage za je obrađivati, znači ni zdravo povrće nije svima dostupno. Tržnica je skoro najgora solucija jer je tamo sve jako skupo a kvaliteta je upitna čak i kad se radi o vlastitoj proizvodnji a ne prepodaji robe iz trgovačkih centrova.

Ok, internet kod nas je bezobrazno skup, i s mjesečnom ratom interneta možeš kupiti 10 kg srdela, ali svatko sam odlučuje što mu je potrebnije.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 15:16   #384
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nemojmo miješati želje i stvarnost - riba uopće nije jeftina, nikakva, znam to dobro jer je vole moje mace, ali čak i najeftinija riba je skuplja od kvalitetne mačje hrane. Ja živim nedaleko od mora, ali srdelice (koje su najeftinije) koštaju 20 kuna kg, a i nema njih uvijek.

Za imati vlastito povrće treba imati vlastitu zemlju i dovoljno snage za je obrađivati, znači ni zdravo povrće nije svima dostupno. Tržnica je skoro najgora solucija jer je tamo sve jako skupo a kvaliteta je upitna čak i kad se radi o vlastitoj proizvodnji a ne prepodaji robe iz trgovačkih centrova.

Ok, internet kod nas je bezobrazno skup, i s mjesečnom ratom interneta možeš kupiti 10 kg srdela, ali svatko sam odlučuje što mu je potrebnije.
Kak nije, pa pol kile srdelica košta 10kn a otih pol kile se komotno najedu dva čovjeka, ili jedan pa si ostavi još i za večeru ili ručak sutra.
Nema ih samo za punog mjeseca, jer se skriju dublje u more, ali tih dana se može jesti samo povrće, za koje, valjda ima ljudi koji imaju svoju zemlju, pa nije valjda da baš svi žive u stanovima. A internet, mah, već sam stoput čula, čak i od nekih po forum temama, pišu oni drugima 'imaš internet a prazan ti želudac', to im valjda dođe ko neke sitne provokacije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 15:29   #385
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Za salatu ti vjerujem da može zasititi čovjeka. Ja jako vollim jesti ciklu i zelenu salatu.
Nešto me zaokupirale srdelice pa sam zaboravila, sori...

Salate si možeš pripremati sa limunom a možeš i sa sirutkom, a ocat izbjegavaj. Ako imaš u tegli zasađeno začinsko bilje onda i to možeš pridodati salati, biti će ti ukusnije. A ne zaboravi i svježi kupus, on ti je super za stvaranje kalcija, vrlo je zdrav i hranjiv, više od zelene salate, a i više se najedeš, mislim, barem je kod mene taj slučaj.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:09   #386
Ovo su moji editirani postovi sa konvencionalne teme o štitnjači.

LJudi, toplo vam preporučam da uz hormonsku nadomjesnu terapiju i redovite kontrole kod endokrinologa pijete selen.


Već dugo vremena pijem svaki dan 100 mikrograma Euthyroxa, a danas (7. srpnja 2016) mi je doktorica koja me je u Vinogradskoj primila umjesto dr. Vrkljana smanjila dozu da od ponedjeljka do petka pijem 100 mcg, a vikendom 75 mcg. Zato što mi je T4 24 a najviša referentna vrijednost je 22. Normalizirao mi se T3 koji mi je oduvijek bio nizak, a sve zahvaljujući 200 mcg selen-metionina dnevno. Dakle smanjila mi je Euthyrox sa 700 mcg 650 mcg tjedno. Nije mnogo ali me jako veseli, jer su i Euthyrox i selen kemija. Ali Euthyrox je ipak skroz umjetan, dok je selen metionin mnogo prirodniji.

Ne samo što sam postigao sve ovo, nego imam i druge poztivne ""nuspojave"" od pijenja selena. Od kad pijem selen, kadgod idem u šetnju dugačku 4,5km, ne osjećam probadanje u srcu za razliku od vremena prije pijenja selena. Probadalo me je i pri sasvim laganoj šetnji, te bi morao malo zastati. Nokti i koža su mi postali sjajniji i mislim da imam malkoc više energije. Selena se jednostavno ne mogu nahvalit, otprije znam da je važan u pretvorbi T4 u T3, čuva srce, antioksidant je, a muškarcima čuva prostatu.

Moji najnoviji nalazi

Prolaktin - moj nalaz 721,3
referentne vrijednosti 86-390
testosteron - moj nalaz 32,22
referentna vrijednost 9,9-27,8
T3 - moj nalaz 5,59
referentne vrijednosti 3,10-6,80
T4 moj nalaz 24,25
referentne vrijednosti 12-22

Na tom nalazu dobio sam navedene referentne vrijednosti, a koliko vidim onako na brzinu, - na stranici stitnjaca.com su navedene malo drugačije referentne vrijednosti.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 08.07.2016. at 20:31.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 23:34   #387
Piskavac, pošto si proučio selen, a i drago mi je što ti je lakše u životu, zamolio bih te da napišeš koji sve oblici selena su u prodaji(ili samo ta dva koje si spomenuo?) .
Ili znači taj selen metionin i to je to?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:16   #388
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Piskavac, pošto si proučio selen, a i drago mi je što ti je lakše u životu, zamolio bih te da napišeš koji sve oblici selena su u prodaji(ili samo ta dva koje si spomenuo?) .
Ili znači taj selen metionin i to je to?
Postoji natrij selenat, selen u kvascu, i selen metionin. Selen u kvascu je zapravo natrij-selenat umiješan mehanički u kvasac. Dakle ne biološki vezan u kvascu što bi bilo bolje, ali s druge strane mi n emamo enzime potrebne za uspješnu probavu kvasca. Uzimam selen-metionin od tvrtke Nature's Way. Najjeftiniji je ali ima i dosta punila. No, poošto sam kao hendikepirana osoba kronično nezaposlen moram se orijentirati na najjeftinije solucije. Bolje mi je bilo to što sam kupio i taj najjeftiniji pripravak selen-metionina, nego da sam ciljao skuplji, s malo manje punila pa da nisam imao novca za njega i da nisam kupio nikakav. Imate tu na iHerbu i Carlson labs između ostalih firmi, no nijohv pripravak selena je 20-30 posto skuplji, ako ne i više.

Na našem tržištu selen metionin između ostalih prodaje i firma Royal Sales International, ali je njihov pripravak je četverostruko skuplji od Natures Way-ovog. Samo zato jer ima umiješane nekakve jeftine biljčice koje svatko može doma uzgojit ili naći ćim ode malo u divljinu. Iherb je osjetno jeftiniji,k čak ako morate platiti PDV na uvezeni proizvod. Jedino postoji problem što im za isprouku treba 10-15 dana, a nekad i više. Na ovom forumu postoji tema o iherbu.

Pristup u liječenju štitnjače kojeg ja pokušavam poduzeti, a radi kroničnog nedostatka novca nebi mogao nazvati alternativnim, već više komplementarnim. Dakle, nastavit ću piti nadomjestke hormonima, ali isto tako nastaviti uzimati selen. Uskoro ću si kupiti mineral bor jer imam lomljive kosti, a bor pomaže kako u očuvanju kostiju tako i u stvaranju testosterona. Twinlab je svojevremeno prodavao pripravke bora po 0,75 mcg, a otprilike po istoj cijeni i isti broj kapsula drugi no-name proizvođači prodaju bor od 3 miligrama po kapsuli. Za neke opipljive rezultate treba nam 6-10mg bora dnevno.

Hoću reći da na tržištu dodataka prehrani vlada ogromna razlika u kvaliteti i cijeni te kupac stvarno treba biti oprezan. Po mom mišljenju osoba treba samo podijeliti cijenu proizvoda s brojem tableta ili kapsula, zatim vidjeti koliko čega ima u pojedinoj kapsuli, a ne tolik ogledati na brend.

Drugi ključni nutrijenti su naravno jod; - njega se za sad ne usudim uzimati jer radi svoje kronične bolesti mislim da mi on nebi pomogao, što ne znači da vama nebi ako imate lakši ihopotireoidizam; selen, bor, vitamin A i D, vitamini B-kompleksa i vitamin C. kalcij, magnezij, mangan, cink.

Ključne riječi su TRH, TSH, T4, T3, symporter. Simporteri su tvari koje na sebe vezuju pojedine nutrijente i donose ih točno onim stanicama koje ih trebaju. Tako kad je riječ o štitnjači postoji simporter joda.

Budući da su organske molekule sveprisutne radije se orijentiram na unos minerala putem suplemenata, pogotovo ovih u tragovima.

Malo sam preširoko ušao u temu, pitao si me samo za selen. Nemoguće je kvalitetno išta obraditi u jednom postu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 09.07.2016. at 11:36.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 18:46   #389
Od sveg srca vam preporučujem da pročitate ova dva članka:

10 nutrient deficiencies every thyroid patient should have checked

Companion nutrients, - the key to success on the Iodine Protocol
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 10:30   #390
Još jedan jako dobra članak s mnoštvom referenci za daljnja istraživanja

5 keys to improving thyroid hormone conversion

Kad se oduzme lista referenci, članak ima oko 19 000 znakova s razmacima, što ispada otprilike 9 stranica gusto tipkanog teksta A4 formata.

Članak se najviše bavi selenom, enzimima D1, D2, i D3 deiodinaza i njihovoj ulozi u pretvorbi T4 u T3.

Spominje i neke biljke koje pomaže u pretvorbi T4 u T3, ali ih tek usput spomin je. Najviše se bavi enzimima. D2-deiodinaza je 1000 puta efikasnija, sva tri tipa se nalaze u različitim dijelovima tijela, a D3 ispada da je najmanje efikasan i takmiči se sa D1 deiodinazom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 12:33   #391
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Dodaci prehrani nisu lijekovi
Evo da se nakratko opet vratimo na tvoj post...

Kažu da nisu, ali tko to kaže ako ne zastupnici moderne medicine.

One godine čak dva operativna zahvata limfnih žlijezda, rekoše specijalisti ne postoji lijek osim 'pod nož', od stresa sto dodatnih problema, poduplala se i štitnjača, gle i ta će operativno, a ja šur kak da ne, vi bi samo rezali što se vama pričini rezati treba, preko mene ćete ambulantno školovati nove doktore moderne medicine, nouvej. I taj dan, slučajnošću, naletih na distrubitera Nonija, ispriča mi štoriju, ja rekoh uzimam pa kud puklo, pila sok pošto-poto, iza došla u bolnicu na kontrolu, vele čudno je nemate više cista za operaciju a i štitnjača vam funkcionira normalno. I tako izbjegoh operacije preko soka kojeg nazivaju 'dodatkom prehrani'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:30   #392
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Evo da se nakratko opet vratimo na tvoj post...

Kažu da nisu, ali tko to kaže ako ne zastupnici moderne medicine.

One godine čak dva operativna zahvata limfnih žlijezda, rekoše specijalisti ne postoji lijek osim 'pod nož', od stresa sto dodatnih problema, poduplala se i štitnjača, gle i ta će operativno, a ja šur kak da ne, vi bi samo rezali što se vama pričini rezati treba, preko mene ćete ambulantno školovati nove doktore moderne medicine, nouvej. I taj dan, slučajnošću, naletih na distrubitera Nonija, ispriča mi štoriju, ja rekoh uzimam pa kud puklo, pila sok pošto-poto, iza došla u bolnicu na kontrolu, vele čudno je nemate više cista za operaciju a i štitnjača vam funkcionira normalno. I tako izbjegoh operacije preko soka kojeg nazivaju 'dodatkom prehrani'.
Pravi Živote, tako mi je drago što si uspjela s Nonijem. Ako nedobog opet budeš imala simptome zbog kojih su te naručili na ""rezanje"", moooožda da probaš s Aronijom jer navodno i ona ima povoljan učinak na štitnjaču, a mnogo je jeftinija.

Možda i ja kupim taj Noni. No za sad mi je preskup. A i mislim da je Bor taj koji meni sada daleko više treba radi povišenog testosterona i eventualno povišenih PSA nalaza.

Doktori fakat ne znau ništa o nutricionizmu. Danas dođem kod LOM-a, moja LOMica inače prava oštrokonđa je na godišnjem... procvjetao sam kad sam vidio da ju mijenja neka druga liječnica koja je za razliku od ove, tiha, nježna i spremna saslušati pacijente. Dugo sam bio kod nje najviše radi rješavanja kmplicirane papirologije. Izvinuo sam joj se što je gnjavim jer i drugi su pacijenti čekali. Sva sreća što ih nije bilo puno i nije bilo hitnih slučajeva. Kad sam joj rekao da pijem selen, i da on poboljšava pretvaranje hormona T4 u T3 otvoreno mi je rekla da nije znala za tu činjenicu. LOM-ica oštrokonđa, ako i nebi znala taj podatak skrivala bi to ko zmija noge. Pitala me jesam li se posavjetovao prethodno s endokrinologom. Rekao sam da sam bio kod par njih jer su se izmijenjali, jedni kažu uz terapiju uzimaj selen, drugi nemoj se gnjavtiti s tim. Tako sam joj i prenio, nije ništa komentirala. Vidila je da znam neke osnove kemije i svoje bolesti - i to je bilo to.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:36   #393
BTW, kako najbolje prevesti englesku frazu metabolic pathway? Prijevod metabolička staza mi se čini nezgrapnim.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 14:29   #394
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pravi Živote, tako mi je drago što si uspjela s Nonijem. Ako nedobog opet budeš imala simptome zbog kojih su te naručili na ""rezanje"", moooožda da probaš s Aronijom jer navodno i ona ima povoljan učinak na štitnjaču, a mnogo je jeftinija.

Možda i ja kupim taj Noni. No za sad mi je preskup. A i mislim da je Bor taj koji meni sada daleko više treba radi povišenog testosterona i eventualno povišenih PSA nalaza.
I meni je preskup, stvarno su cijenom pretjerali, apotekom jedva da ga se više i nađe, kužim drobi ga ind.farmacija, rat ti se to zove.

Nema problemosa, postoje i druge kvalitetne biljke, na istom popisu 'dodatak hrani', kad će koji pojedinac što prepoznati, tko to zna....

Uglavnom, volim čuti kad se neko oporavlja od bolesti, drži se i budi dobro
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:41   #395
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
BTW, kako najbolje prevesti englesku frazu metabolic pathway? Prijevod metabolička staza mi se čini nezgrapnim.
Metabolički put.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 17:34   #396
Ispravljam se. Ne treba mi Bor radi povišenog testosterona jer ga on ionako pomaže stvarati, nego da ne dođe do povečanja PSA. On, mada povečava testosteron, smanjuje PSA.

Isto tako ovo što sam sugerirao Pravom Životu da proba Aroniju... mislim da ću ja nakon što kupim Bor probat Aroniju jer je jeftina a isto kažu da ima 200+ aktivnih tvari. Noni ima 300, s time da je prokseronin nenadmašan, ali hebiga i cijena je nenadmašna. Tek kad kupim ovo dvoje, možda kupim Noni.

I ne samo što je noni preskup, nego je i način prodaje zaista predatorski. Ako se neki prodavač nakači na ""metu"", ""meta"" stvarno često mora imat jako dobre živce. A mi sa hipo ih nemamo baš. Što ne znači da planemo. Naprotiv, ali dugo ostanemo pod tako nekim stresom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 21:49   #397
U ovom tekstu naletio sam na zanimljivu Zzanimljivu izjavu prema kojoj ako pijemo vitamin C i selen, u obliku selenita (npr natrijev selenit) tada vitamin C, ako nema drugih nutrijenata, odvaja selen od njegovih spojeva, na taj način selen postane biološki inertan. Iz toga slijedi da kada selen postane biološki inertan da ne može sudjelovati u pretvorbi T4 u T3.

Evo citirat ću taj dio:

Quote:
Vitamin C (ascorbic acid) is able to reduce selenite to elemental selenium, which is biologically inert, if no other nutrients are present.10
Na sreću, već dugo ne pijem vitamin C.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 11:52   #398
hipotireoza prirodno liječenje

Otvorila sam ovu temu gdje bi pisali o hipotireozi, usporenoj štitnjači

već ima slična tema, ali pošto je ovo alternativa, voljela bih da ovdje pišemo samo o potpunom odbijanju pijenja lijeka- umjetnog hormona i pokušajima potpunog prirodnog izlječenja.


prirodno izliječenje je moguće putem hrane, dodataka prehrani, vježbanju i meditaciji...što je prema raznim svjedočenjima itekako moguće !

napomena

Nećemo se povoditi što naši liječnici kažu jer niti jedan neće preporučiti ne pijenje lijeka, ali postoje oni malo hrabriji koji vjeruju da ne moraju piti umjetne hormone do kraja svojeg života i da mogu povratiti svoje zdravlje.

Dakle kažem HRABRI jer morate doslovno promijeniti svoj život, od prehrane do načina razmišljanja, dakle ako na to niste spremni onda ćete morati piti lijek jer vam neće biti dobro i zapravo to je jako opasno jer možete si napraviti još veću štetu. Ovo odbjanje lijeka radite na vlastitu odgovornost, te mislim da u ovoj temi dodatnog soljenja pameti kako to nije pametna odluka je posve suvišno !

Naime bolest štitnjače dolazi uslijed velikog proživljenog stresa, kroničnog manjka određenih minerala i vitamina i vrlo loše prehrane rafiniranom modernom zagađenom prehranom.

Možemo pisati o kakvoj prehrani se tu radi, koje suplimente je potrebno uzimati i kako eliminirati stres to jest kako naučiti živjeti smirenije i opustiti stres od sebe...

osobno saznala sam nedavno da imam usporenu štitnjaču i odmah sam poduzela mjere prirodnog izlječenja, te bih sa vama rado podijelila svo svoje stečeno znanje i kako napreduje moj put k zdravlju te naravno moje brige i strahove...

vaša iskustva i mišljenja su itekako dobrodošla
__________________
Why do you judge the book by it is cover when you have not read what is inside ?
queen-cassiopeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 13:18   #399
prva i osnovna stvar kod prirodnog liječenja je usvojiti pozitivan stav i vjerovati u svoj uspjeh...

to je i najvažnija stvar kod bilo kojeg procesa liječenja, name naše tijelo je povezano sa dušom i skupa čine jednu cjelinu, stoga je neophodno i vjerovati u ozdravljenje,a nije na odmet i vizualizirati svoju budućnost gdje sebe vidite kao potpuno zdravu osobu, kao i s obzirom na vjeroispovijest zamoliti stvoritelja za pomoć

druga stvar koju trebate napraviti je naravno krvna slika, kako biste znali koliki su vam hormoni na početku liječenja, to jest da imate opipljiv dokaz da ste izliječeni, mada odmah ćete primjetiti da ste ozdravili jer će vam se povratiti ona stara energija

treća stvar bi bilo najbolje da sve stavite na papir, najbolje da nabavite jednu bilježnicu gdije ćete pisati svoje nalaze kod doktora, kako se osjećate te napraviti jasan plan vašeg lječenja i promijene koje ćete uvesti u smislu prehrane i vaše dnevne rutine, odlično je i voditi dnevnik osjećaja jer štitnjača oboljeva uslijed stresnih situacija, tako ćete jasno vidjeti koji su vaši izvori stresa i naravno nešto poduzeti u vezi toga

četvrta stvar je podrška, naime nije nimalo lako promijeniti svoj život, podrška bližnjih je neophodna, čak i ako je nemate, uz današnji ineternet možete na youtubu gledati razne ispovijesti osoba koje su se izliječile i to vam može bit vaša motivacija i podrška.


nadalje, ukratko :

suplimenti :

napravite krvnu sliku, provjerite željezo, vitamin b12, vitamin b9,vitamin d, cink i selen

nabavite suplimente joda, vitamina b12,b9, cinka i selena, ako ste anemični uzimajte željezo

prehrana :

uvedite hranu bogatu jodom, vitaminima b kompleksa, cinka, selena i željeza.

jod: alge, orah...
vitamin b12 : fementirane namirnice ( kiselo zelje..)
vitamin b9: suncokretove sjemenke, špinat, kelj, blitva,sok od rajčice...
cink : bundevine sjemenke, bademi, mahunarke...
selen : brazilski orašći, češnjak, intergralne žitarice...
željezo : zeleno lisnato povrće, orasi, suhe marelice, borovnice, mahunarke..

u vašoj prehrani više se ne smiju naći slijedeće namirnice :

1.meso
2.šećer u svim oblicima
3.glutenske žitarice (zob, pir, pšenica, raž i ječam )
4.rafinirane žitarice, one kojima je uklonjena klica i njihova brašna
5.rafinirana ulja
6.mlijeko i mliječni proizvodi (osim prirodnog domaćeg kefira od organskog
nepastiziranog mlijeka )
7.jaja
8.bilo što sa aditivima i konzervansima, gotova hrana

smijete jesti slijedeće namirnice:

1.voće
2.povrće
3.mahunarke osim soje
4.pseudo žitarice, smeđa riža,heljda
5.alge
7.orašasti plodovi i sjemenke
8.superhranu



počnite piti čajeve i tinkture :

slijedeći čajevi i tinkture su dobre za usporenu štitnjaču :

Konopljka, anđelika, Hmelj, vrkuta, gospina trava, odoljen, kopriva..

piti dnevno 3 litre vode i čajeva

posjetite fitoaromaterapeuta da vam napravi terapiju il naručite čajeve od travara


počnite se kretati ali se ne iscrpljujte do krajnjih granica


odlično je počet vježbati jogu

meditirajte, molite se, duboko dišite, pročitajte self help knjigu, posjetite psihologa i razgovarajte o onome što vaš tišti i toliko uzrujava, pričajte o svojim problemima sa osobom koja vas razumije

dnevna rutina :

ujutro natašte popijte toplu vodu sa limunom

idite spavati najkasnije do 22 sata, spavajte minimalno 7 sati

prije tuširanja četkajte kožu posebnom četkom za tu namjenu
tuširajte se toplo hladnom vodom da potaknete cirkulaciju, naraočito mjesto štitnjače

pišite dnevnik i primijenite tehnike opuštanja da se oslobodite stresa i negativnih emocija


ukratko u najvažnijim crtama, poslije ću pisati još detaljnije
__________________
Why do you judge the book by it is cover when you have not read what is inside ?
queen-cassiopeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 17:56   #400
Kako već imamo temu o liječenju štitnjače, nema smisla imati posebnu temu za hipotireozu, stoga ću teme spojiti
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.