Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 11:27   #81
Eowyn kako ide? Jel pokoravate ceste ti i tvoj autić?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 20:47   #82
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Eowyn kako ide? Jel pokoravate ceste ti i tvoj autić?
Počeli su mi ići na živce spori vozači i moram paziti da ne vozim prebrzo

Sad polako proširujem rute, jedino me još parkiranje malo muči.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:13   #83
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Počeli su mi ići na živce spori vozači i moram paziti da ne vozim prebrzo

Sad polako proširujem rute, jedino me još parkiranje malo muči.
Ma to Eowyn! Nisam sumnjala u tebe uopće! Znala sam ja da ćete vas dvoje to savladati ko veliki!
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 03:22   #84
Baš si me nasmijala u uvodnom postu s pričom o ženi i šahtu.

Položila sam s 18, nisam bila zainteresirana za vožnju, a nisam ni bila dobra u tome. Kratko sam vozila i onda prestala. Devet godina nisam uopće vozila. Stalno sam odgađala, sve dok nisam dobila posao koji je takav da zahtjeva auto. Kupila si auto, uplatila par sati vožnje u autoškoli. Probaj s dodatnim satima, ako si možeš priuštiti, jer stvarno puno znači.
Nakon tih par sati (par dana), krenula ja autom na posao. Bila sam toliko usrana da sam krenula pola sata ranije, zaboravila mobitel kući. Sutradan sam išla u drugi grad autom. Od toga dana mislim da nije prošao dan da nisam sjela u auto. Nakon samo mjesec dana vožnje, dobila sam posao u drugom gradu, vozila po najgoroj zimi, a radim i noćne. Nakon 4 mjeseca autom sam išla u Sarajevo i vozila po onim malim uličicama na Baščaršiji. Sada je to sve druga priča. Uživam u vožnji, nisam nesigurna, a prošlo je samo 7 mjeseci od tog prvog dana.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:49   #85
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Počeli su mi ići na živce spori vozači i moram paziti da ne vozim prebrzo

Sad polako proširujem rute, jedino me još parkiranje malo muči.
Opa!

Čuvajte se, stiže Mad Eowynx...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 00:18   #86
Update, danas mi je eksplodirala guma na autu. Prvo sam mislila da sam nekog pokupila koliki je udarac bio i malo me zanijelo prema rinzolu, ali uspjela sam se parkirati malo dalje.

Vozim psa na posao inače, a kako je pukla prednja desna guma, ona se toliko izbezumila da je iskočila iz auta i počela bježati na cestu, a ja za njom

Preživjele smo obje, ali sve mi se čini da baš nemam sreće s vožnjom
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 00:27   #87
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Update, danas mi je eksplodirala guma na autu. Prvo sam mislila da sam nekog pokupila koliki je udarac bio i malo me zanijelo prema rinzolu, ali uspjela sam se parkirati malo dalje.

Vozim psa na posao inače, a kako je pukla prednja desna guma, ona se toliko izbezumila da je iskočila iz auta i počela bježati na cestu, a ja za njom

Preživjele smo obje, ali sve mi se čini da baš nemam sreće s vožnjom
Eh bas peh i to za tebe koja si tek pocela voziti.
Dobro da si ostala sabrana pa nisi jos skrenula tko zna gdje, jer neke bi ulovila velika panika.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:15   #88
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Eh bas peh i to za tebe koja si tek pocela voziti.
Dobro da si ostala sabrana pa nisi jos skrenula tko zna gdje, jer neke bi ulovila velika panika.
Na svu sreću, vozila sam iza kombija koji je stalno kočio pa sam vozila sporije i držala dosta velik razmak.

Nisam uopće razmišljala što je najpametnije u takvim situacijama. Ja sam se parkirala nekih 50 m dalje na parkiralištu. Možda sam trebala odmah stati

I sad znam di mi je dizalica i kako promijeniti gumu
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:25   #89
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Danas sam ponosni, vrlo solidan 14-togodišnji vozač
Ostao mi je samo jedan strah - strah od jake uzbrdice. Ne 'obične' uzbrdice, nego one na kojoj ti je auto maltene u okomitom položaju, a ti skoro da ležiš. Srce mi počne lupati ako moram stati i ponovo krenuti, a noge drhtati tako da nikako ne mogu pogoditi pravilan 'omjer' gasa, kuplunga i ručne. Zblesiram se, jbga. Netko drugi mora tada pokrenuti auto. Podignem ručnu, izađem van i ako sam sama, čekam da naiđe sljedeći vozač i 'podigne' mi auto na ravninu
Al to su vrlo rijetke situacije i srećom ne živim na nekoj od takvih strašnih kosina
Ovo Aktivan sam vozač 10 godina i vožnja mi je već odavno postala rutina dok ne dođemo do ovog dijela. Dakle, uzbrdice gdje je auto u maltene okomitom položaju. Za razliku od Pigsy ja ne izađem van iz auta (iako mi se to sad čini kao odlična ideja) nego tu istu uzbrdicu prođem, ali upravo sa ovim simptomima-noge mi počnu drhtati, srce lupati, preznojim se cijela, ukratko klasičan napad panike. Zaista me to počelo smetati, evo idući tjedan moram pokupiti auto sa servisa i čeka me upravo takva jedna ruta i muka mi je od same pomisli. Znam da je sve u praksi i ne izbjegavam takve situacije, nikad mi se nije dogodilo da ne mogu krenuti ili da mi auto proklizi natrag, ali dosta mi je više ovog osjećaja i nadam se da postoji neko rješenje..
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:41   #90
Quote:
Lauren kaže: Pogledaj post
Ovo Aktivan sam vozač 10 godina i vožnja mi je već odavno postala rutina dok ne dođemo do ovog dijela. Dakle, uzbrdice gdje je auto u maltene okomitom položaju. Za razliku od Pigsy ja ne izađem van iz auta (iako mi se to sad čini kao odlična ideja) nego tu istu uzbrdicu prođem, ali upravo sa ovim simptomima-noge mi počnu drhtati, srce lupati, preznojim se cijela, ukratko klasičan napad panike. Zaista me to počelo smetati, evo idući tjedan moram pokupiti auto sa servisa i čeka me upravo takva jedna ruta i muka mi je od same pomisli. Znam da je sve u praksi i ne izbjegavam takve situacije, nikad mi se nije dogodilo da ne mogu krenuti ili da mi auto proklizi natrag, ali dosta mi je više ovog osjećaja i nadam se da postoji neko rješenje..
Pa dobro pobogu gdje vi živite da nađete takve uzbrdice?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:06   #91
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa dobro pobogu gdje vi živite da nađete takve uzbrdice?

na brdovitom balkanu :tbf:

te uzbrdice treba samo vježbati. instaliraš se na jednu koja nije prometna i vježbaš kretanje pod ručnom
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:09   #92
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
na brdovitom balkanu :tbf:

te uzbrdice treba samo vježbati. instaliraš se na jednu koja nije prometna i vježbaš kretanje pod ručnom
Isusa ti boga dragoga! Dobro da je jutro i da nisam ovo navečer vidjel. Nema šanse da bi mogao zaspat. Pa gdje ih samo pronalaziš?
Ma gdje to? Ja nigdje vidjeh takvih uzbrdica o kojima ovi pričaju?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:33   #93
pa ne znam joshua što je zapravo toliki horor i iznenađenje u takvim uzbrdicama. ok, ako ih ti nisi viđao, niti vozio po njima, pa eto - good4u ovdje cure pitaju kako se riješiti strahova od takvih uzbrdica
a gdje ih ima u tvom kraju i ima li ih uopće, to zaista ne znam znam gdje ih ima u mom kraju.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:40   #94
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pa ne znam joshua što je zapravo toliki horor i iznenađenje u takvim uzbrdicama. ok, ako ih ti nisi viđao, niti vozio po njima, pa eto - good4u ovdje cure pitaju kako se riješiti strahova od takvih uzbrdica
a gdje ih ima u tvom kraju i ima li ih uopće, to zaista ne znam znam gdje ih ima u mom kraju.
Ja se u svakom slučaju bojim tvog avatara trenutnog i to me tolko šokiralo. Bil sam se vozal po svukud i ne padaju mi baš napamet takve uzbrdice. ALi ok. KUžim da je nekima bed kretat s ručnom.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:45   #95


dobro, sad mi je tek jasno da te više šokira avatar od uzbrdice

a avatare ne pronalazim ja. oni pronađu mene
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:48   #96
Znam za jednu u Zagrebu, Lukšići 25 %, ali da je okomita i da skoro ležiš, ne. Čak vjerujem da je u pitanju ona poslovica da su u strahu velike oči. Možda Horvatnica, ona je isto jako strma
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:54   #97
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
... ali da je okomita i da skoro ležiš, ne.
to "okomito ležanje" sam razumjela više kao karikiranje u cilju opisivanje velikog uspona, a ne da doslovno stoje okomito. što se Zagreba tiče, nisu mi u sjećanju takve velike uzbrdice. ok, na Sljemenu se našao jedna takav put, no "otežano" kretanje nije bilo čak ni toliko zbog uspona, već više zbog leda i snijega.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:01   #98
Opisno je rečeno da je
Quote:
Lauren kaže:
gdje je auto u maltene okomitom položaju.
Koliko je realno, a koliko je strah učinio svoje Ali, duboko udahnuti i polako. Usponi su jednostavni, daš gas i auto ide. U biti samo treba davati gas i svi problemi će nestati. Vožnja oslobađa, daje mogućnost da vidiš nova mjesta, neke interesantne stvari... Obožavam voziti.


Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Moj auto nema stražnjih sjedala
Zanemario sam datum posta zato što sam znatiželjan k'o koza Koji auto voziš (ako smijemo znati)?

Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako se riješiti straha od vožnje, A ne što iskusni vozači misle o onima bez iskustva.
Vožnjom. Vozi kad ti se vozi i kad ti se ne vozi. Odlazi u gužve, na uzbrdice, na nizbrdice, u uske garaže... To je jedini način. Ne postoji strah od vožnje, samo strah od straha. Bojiš se da ne ćeš moći, a možeš jer si položila i voziš.


Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ja znam da od mene nikad neće biti dobrog vozača. Nemam predispozicije za to
Od kuda ti ta ideja? Imaš oči, ruke, noge, uši... Znači predispozicije su tu.


Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Imam tu mantru Recimo, kad idem prema poslu nisam previše nervozna jer je ruta jednostavna i nemam nikakvih zahtjevnih uzbrdica, križanja ili išta slično. Na povratku me mučila ta uzbrdica pa sam danas našla novi put do doma. Odvozila sam bez greške, iako sam ostala sat vremena duže na poslu i popušila dvije cigarete dok sam skupila hrabrost sjesti u auto.
Krivo, vozi brdo. Budimo realni, brdo je uvijek interesantnije od ravnice.

P.S. U mom svijetu koza je dobra zvijer
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:14   #99
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Znam za jednu u Zagrebu, Lukšići 25 %, ali da je okomita i da skoro ležiš, ne. Čak vjerujem da je u pitanju ona poslovica da su u strahu velike oči. Možda Horvatnica, ona je isto jako strma
E to, da.

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa dobro pobogu gdje vi živite da nađete takve uzbrdice?
Živim u Zagrebu, u podsljemenskoj zoni ih ima koliko hoćeš. Ili Rijeka npr

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
to "okomito ležanje" sam razumjela više kao karikiranje u cilju opisivanje velikog uspona, a ne da doslovno stoje okomito. što se Zagreba tiče, nisu mi u sjećanju takve velike uzbrdice. ok, na Sljemenu se našao jedna takav put, no "otežano" kretanje nije bilo čak ni toliko zbog uspona, već više zbog leda i snijega.
Točno, ne stoje doslovno okomito, ali ja imam osjećaj da sam u ležećem položaju i ulovi me panika, jbg.


Znam da je stvar prakse, kao što sam rekla ne izbjegavam takve uspone, naprotiv, ali nisam još prošla bez napadaja panike
__________________
“One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching”
Lauren is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:18   #100
Sad mi je jasnije. Jednostavno je stvar straha valjda od toga da bu ti ručna otkazala. Baš sam se vozikal po Rijeci prije par tjedana i zalutal sam na neko brdo. Ja se sečam kad sam imal auto na stražnji pogon da je fakat bilo zajebano kada je bilo mokro jako i kada je bil snijeg se pentrat. Od tada izbjegavam takve ceste po teškim uvjetima. I aute sa stražnjim pogonom.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.