Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 20:42   #61
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Pa, u biti, to je loš opis. Pravi bi bio da su vatru koju su potpalili četnici a ložili ustaše i koja je imala dobre izglede da se sama ugasi komunisti raspirili i napravili požar. Nakon toga su proveli socijalističku revoluciju, pobili klasne neprijatelje a to prikazali kao borbu protiv fašizma.
Ovaj tvoj je bolji.

Lijepo je poetičan, a i originalan.

II svj. rat je, po tebi, jednostavno golema vatrogasna vježba?

Ovdje je sve bolje i bolje.

Čeka se ojkalica, ganga ili rera
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:50   #62
Thumbs up Herr Doktor Alexander Korb

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Bilo bi zanimljivo saznati koje izvore je Herr Korb rabio za njegov "Untersuchung", kao i zašto je toliko opsjednut baš sa zločinima u "Unabhängige Staat Kroatien"?
Imam utisak, možda griješim, da je ovdje "Herr Korb" uvredljiva sintagma - naime, kad se već ističe titula (što nije potrebno), onda je on ne običan "Herr", nego "Herr Doktor".

Nisam stekao utisak da je "opsjednut" - ne više od bilo kojeg drugog znanstenika koji proučava neku temu.

Njegov istraživački interes je, koliko sam shvatio iz prikaza, prvenstveno povijest masovnoga nasilja, kako dolazi do toga da te spirale, da ono postane masovno i sistematsko. Knjiga je objavljena u okviru serije »Studien zur Gewaltgeschichte des 20. Jahrhunderts« (Istraživanje povijest nasilja u 20. stoljeću.)

O drugim pitanjima, postoje razni uobičajeni putevi da se utvrde činjenice. (Znam da nekima te metode izgledaju bizarne, čak uvredljive, ali ja sam, kako rekoh, staromodan.)

1. Postoji intervju s njim u novom broju časopisa "Hrvatska povijest". Ja ga ne kupujem, a na webu ne prenose kompletan sadržaj - bilo bi baš lijepo da netko cijeli sadržaj stavi negdje na web!

2. Postoji knjiga, u kojoj je naravno i popis izvora. Kako kažu, bit će englesko izdanje krajem godine, i to prošireno u odnosu na izvorno njemačko iz 2013.. Možda bude i hrvatsko izdanje.

3. Može se pročitati prikaze, kojih ima dosta. Ja sam ih pročitao 5-6, na hrvatskom, srpskom, engleskom i njemačkom. Na srpskom je bila jedna vrlo bijesna reakcija, da je u pitanju "Drska i sramna revizija istorije", objavljena već prije nego što je njegova dizertacija tiskana kao knjiga.

Ne navodim poveznice, jer neki se na to čak i vrijeđaju, a nije teško sam naći uz pomoć ezoteričnog alata zvanog "google". Uostalom, pritom možda nađete i nešto zanimljivo što je meni promaklo ili je novo.

4. Može se pisati autoru i postaviti mu pitanja. Ja to povremeno činim i većina ljudi odgovori.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:19   #63
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Netočno.
Ustaški pokret - koji je planirao sve građane Srpske nacionalnost preseliti na područje Srbije pod kontrolom TR.
Što je To TR?

Nikako ne sve. Postojao je konkretan plan za masovno iseljavanje, dogovor s Njemačkom, koji je predviđao preseljenje 270.000 Srba, što je tek oko 13% Srba na području NDH. Preseliti njih dva milijuna nije bilo moguće.

Quote:
Interesantno na njihovo mjesto su trebali doći Slovenci, koje je TR protjerao iz Slovenije.
Aha, TR je tvoja kratica za "Treći Reich". Ne baš spretna.

Da, postojao je takav dogovor s Nijemcima.

Quote:
Dio takvih preseljenja je započeo (Podosta puta praćen nasiljem, ubijanjem i pljačkom.), ali je ubrzo zaustavljen zbog početka Partizanskog ustanka.
Upravo navedeno je dobrim djelom uzrokovalo prelazak Srpske populacije u Partizanske te kasnije u Četničke Jedinice.
Nije bilo "podosta puta", nego redovno, jer je iseljenicima bez naknade oduzimana sva imovina (zemlja, kuće, stoka idr.).

Međutim, masovni ustanak je svakako u prvom redu bio uzrokovan masovnim pokoljima, koji su se događali u isto vrijeme, u ta tri mjeseca koja su prethodila masovnom ustanku u skoro svim područjima NDH u kojima su Srbi činili većinu stanovništva.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:33   #64
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Imam utisak, možda griješim, da je ovdje "Herr Korb" uvredljiva sintagma - naime, kad se već ističe titula (što nije potrebno), onda je on ne običan "Herr", nego "Herr Doktor".

Nisam stekao utisak da je "opsjednut" - ne više od bilo kojeg drugog znanstenika koji proučava neku temu.

Njegov istraživački interes je, koliko sam shvatio iz prikaza, prvenstveno povijest masovnoga nasilja, kako dolazi do toga da te spirale, da ono postane masovno i sistematsko. Knjiga je objavljena u okviru serije »Studien zur Gewaltgeschichte des 20. Jahrhunderts« (Istraživanje povijest nasilja u 20. stoljeću.)

O drugim pitanjima, postoje razni uobičajeni putevi da se utvrde činjenice. (Znam da nekima te metode izgledaju bizarne, čak uvredljive, ali ja sam, kako rekoh, staromodan.)

1. Postoji intervju s njim u novom broju časopisa "Hrvatska povijest". Ja ga ne kupujem, a na webu ne prenose kompletan sadržaj - bilo bi baš lijepo da netko cijeli sadržaj stavi negdje na web!

2. Postoji knjiga, u kojoj je naravno i popis izvora. Kako kažu, bit će englesko izdanje krajem godine, i to prošireno u odnosu na izvorno njemačko iz 2013.. Možda bude i hrvatsko izdanje.

3. Može se pročitati prikaze, kojih ima dosta. Ja sam ih pročitao 5-6, na hrvatskom, srpskom, engleskom i njemačkom. Na srpskom je bila jedna vrlo bijesna reakcija, da je u pitanju "Drska i sramna revizija istorije", objavljena već prije nego što je njegova dizertacija tiskana kao knjiga.

Ne navodim poveznice, jer neki se na to čak i vrijeđaju, a nije teško sam naći uz pomoć ezoteričnog alata zvanog "google". Uostalom, pritom možda nađete i nešto zanimljivo što je meni promaklo ili je novo.

4. Može se pisati autoru i postaviti mu pitanja. Ja to povremeno činim i većina ljudi odgovori.
Potpuno se slažem, Nazvati ga Herr Doktor bi bilo puno pravilnije. Ipak još uvijek mi nije jasno zašto od toliko nasilja ne samo u WW2, nego kako on kaže u (cijelom) 20. stoljeću, njega toliko interesira NDH?

Da li bi bilo jednostavnije ako pitam, zašto baš ima merak na NDH? Tko ga je nameračio na nju?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:50   #65
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem, Nazvati ga Herr Doktor bi bilo puno pravilnije. Ipak još uvijek mi nije jasno zašto od toliko nasilja ne samo u WW2, nego kako on kaže u (cijelom) 20. stoljeću, njega toliko interesira NDH?

Da li bi bilo jednostavnije ako pitam, zašto baš ima merak na NDH? Tko ga je nameračio na nju?
Dobro pitanje!

Rodjen je u Poljskoj, roditelji su mu pobjegli iz Poljske 1968. u Munchrn gdje je rodjen i odrastao. S ceskim kao materinjim jezikom bilo mu je jednostavno nauciti hrvatski.

2000. radio je u okviru Europskog volonterskog servisa u Zagrebu. Fasciniran je bio Hrvatskom i dobro je proucio Hrvatsku i Hrvate upijajuci u sebe suvremenu hrvatsku povijest.

Od 2010. radi kao profesor povijesti u Velikoj Britaniji upravlja studijima Centra Stanley za holokaust i genocid.

Zanimala ga je povijest Jugoslavije zbog njene kompleksnosti. A primjetio je da kako je unatoc tome sto je bila sveprisutna, bila malo poznata. Naime, njegova je ocjena da je stanje u historiografiji nesuvislo.

Moja je nekako ocjena da je covjek naisao na kaos i maglu u jugoslovenskoj historiografiji, i nasao prostor za sebe da razrijesi tu zagonetku i bude prvi koji ce moci dati veliki doprinos na temu ustaskih zlocina. Naravno, Engleska je zainteresirana da ti zlocini budu sto veci, s obzirom da u jugoistoku Europe igraju na srpsku kartu.

Kljucno je pitanje, zbog cega ga mainstream ekipa cenzurira?

Iz intervijua za casopis Vojna povijest, listopad 2017, broj 79, str. 11
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 21.10.2017. at 22:06.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 21:59   #66
Vezano za cenzuriranje dr. Kroba, mislim da je to dio price povezane s nasim apelom povijesnicara znanstvenika i nesudjelovanje u apelu onog drugog dijela povjesnicara.

narod.hr, je vezano za to napravio intervju s jednim od autora apela prof. dr. Ivom Bancem. On ukazuje kako je razlog sto povjerenstvo gravitira jednoumlju i zbog cenzure rezultata povijesti kao znanosti (citaj: ideoloski potomci
crvenog plemstva), https://narod.hr/hrvatska/ivo-banac-...asih-sugradana
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 21.10.2017. at 22:28.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:51   #67
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj je bolji.

Lijepo je poetičan, a i originalan.

II svj. rat je, po tebi, jednostavno golema vatrogasna vježba?

Ovdje je sve bolje i bolje.

Čeka se ojkalica, ganga ili rera
U svakom je slučaju točniji. Ono što je počelo 41. posijano je i brižno njegovano od 1918. (evo još malo agrikulturne poezije da nije sve na pompierima)
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:56   #68
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem, Nazvati ga Herr Doktor bi bilo puno pravilnije. Ipak još uvijek mi nije jasno zašto od toliko nasilja ne samo u WW2, nego kako on kaže u (cijelom) 20. stoljeću, njega toliko interesira NDH?

Da li bi bilo jednostavnije ako pitam, zašto baš ima merak na NDH? Tko ga je nameračio na nju?
Mene njegova osobna motivacija malo zanima - zanimljivije mi istraživati ono što piše.

Nekoliko desetaka autora van područja bivše Jugoslavije, ne računajući one koji su porijeklom s ovog područja, istraživali su NDH i objavljivali o tome članke i knjige. Zašto baš ta tema - razlozi mogu biti različiti.

U Njemačkoj, koja ima mnogo jače društvene znanosti nego Hrvatska, sigurno znatno više i kad uzmemo u obzir proporciju u broju stanovnika (vjeojatno je broj objavljenih radova iz područja društvenih i humanističkih znanosti u Njemačkoj i Hrvatskoj ne 20-1 nego bar 50-1, možda 100-1), ima radova o Mongolima, Zuluima (spominjem ta dva primjera, jer sam te radove vidio) i svašta drugo.

Kad se pojavi englesko izdanje, potrudit ću se da ga pročitam. Ili naravno, još bolje, hrvatsko. Evo čak namjeravam kupiti VP, pa ću pročitati intervju.

Shvaćam da ti imaš drugačije prioritete i metode. Lako je naći njegov e-mail na netu, pa ga pitaj. Ako ti odgovori, prenesi nam!

Upravo sam još nešto napisao o njegovoj knjizi na drugoj temi, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=288
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:55   #69
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Mene njegova osobna motivacija malo zanima - zanimljivije mi istraživati ono što piše.

Nekoliko desetaka autora van područja bivše Jugoslavije, ne računajući one koji su porijeklom s ovog područja, istraživali su NDH i objavljivali o tome članke i knjige. Zašto baš ta tema - razlozi mogu biti različiti.

U Njemačkoj, koja ima mnogo jače društvene znanosti nego Hrvatska, sigurno znatno više i kad uzmemo u obzir proporciju u broju stanovnika (vjeojatno je broj objavljenih radova iz područja društvenih i humanističkih znanosti u Njemačkoj i Hrvatskoj ne 20-1 nego bar 50-1, možda 100-1), ima radova o Mongolima, Zuluima (spominjem ta dva primjera, jer sam te radove vidio) i svašta drugo.

Kad se pojavi englesko izdanje, potrudit ću se da ga pročitam. Ili naravno, još bolje, hrvatsko. Evo čak namjeravam kupiti VP, pa ću pročitati intervju.

Shvaćam da ti imaš drugačije prioritete i metode. Lako je naći njegov e-mail na netu, pa ga pitaj. Ako ti odgovori, prenesi nam!

Upravo sam još nešto napisao o njegovoj knjizi na drugoj temi, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=288
Nažalost kad se radi o pisanju knjiga o tim žalosnim dogođajima osobne motivacije imaju veliki utjecaj na sve ono što autori pišu. Pogledajmo bezbrojne knjige pisane samo o Jasenvcu pa možemo vidjeti koliko su motivacije utjecale na objektivnost i istinitost dotičnih autora.

U slučaju Dr. Korba, stranca, Nijemca, mislim da je logično pitati zašto on baš piše o dogođajima u Hrvatskoj? Instruktor nam je pokušao dati clue i kaže da je Korb svojevremeno radio u okviru Europskog volonterskog servisa u Zagrebu.

Možda to ima neke veze? Kakva je to organizacija? Tko je plaća i što su njezini ciljevi?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 01:05   #70
U hrvatskoj povijesnici ce ostati zapisano tko je u 2017. godini dao glas za rezultate povijesnih istrazivanja nacionalne povijesti. Rekao bih da je to u rangu hrvatskog preporoda, jer kako cemo napredovat ako ostaci jugokomunistickog agitpropa ne dozvoljavaju da se pomirimo na istinama koje se temelje na rezultatima povijesne znanosti, https://www.google.hr/search?q=hrvat...agQtJsipayCkM:
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 02:22   #71
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
U slučaju Dr. Korba, stranca, Nijemca, mislim da je logično pitati zašto on baš piše o dogođajima u Hrvatskoj? Instruktor nam je pokušao dati clue i kaže da je Korb svojevremeno radio u okviru Europskog volonterskog servisa u Zagrebu.

Možda to ima neke veze? Kakva je to organizacija? Tko je plaća i što su njezini ciljevi?
Ma naravno. Sve tebe zanima, samo ne što on piše.

Kakva je organizacija EVS? Stvar je jasna: to je instrument masona, MI-6 i europskih plutokrata za pranje mozga mladih ljudi kroz paramilitarne organizacije, u cilju promoviranja ciljeva iluminata, Trilateralne komisije i Sionskog priorata: rušenje obitelji, nacije i vjere, osobito katoličke, a naročito mrze Hrvate!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:48   #72
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Mene njegova osobna motivacija malo zanima - zanimljivije mi istraživati ono što piše.
Zorane, Zorane, kada ti se ne sviđa što pišu onda te i te kako zanima "osobna motivacija" i krene etiketiranje (recimo na temi oko Jasenovačkog popisa), a ono što piše nije zanimljivo, jer to piše ovaj ili onaj....

I ovdje oko ovog apela dio forumaške ekipe bavi "osobnim motivacijama" u stilu vidovitih Milana kvazipolitičkopsihološkomotivacijskim eskapadama u svrhu etiketiranja i diskvalifikacije osoba. O meritumu, ništa, jer se bave ljudima.

Obožavam selektivne kriterije.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 10:57   #73
Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Zorane, Zorane, kada ti se ne sviđa što pišu onda te i te kako zanima "osobna motivacija" i krene etiketiranje (recimo na temi oko Jasenovačkog popisa)
Tamo je bila riječ o tome da anonimac na netu objavljuje besmislice. Iz onoga što piše, politička i ideološka motivacija je očita. Dakle, prvo analiza onoga što piše, a tek onda zaključivanje.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:19   #74
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ma naravno. Sve tebe zanima, samo ne što on piše.

Kakva je organizacija EVS? Stvar je jasna: to je instrument masona, MI-6 i europskih plutokrata za pranje mozga mladih ljudi kroz paramilitarne organizacije, u cilju promoviranja ciljeva iluminata, Trilateralne komisije i Sionskog priorata: rušenje obitelji, nacije i vjere, osobito katoličke, a naročito mrze Hrvate!
Sorry Zorane, sad si se spustio na nivo našeg lijenčine, odnosno demona.

Još uvijek se pitam što je navelo dotičnog prof. doktora da pod "zločinima u cijelom 20. stoljeću," on piše baš o NDH? Nemam pojma tko stoji iza Europskog volonterskog servisa, ali ako je to jedna od brojnih "open sociaty, global warming" organizacija, onda možemo logično zaključiti da su tu očito radi o "hitjob".

Brda poslijeratne literature pisane o dogođajima za vrijeme NDH od strane jugo-autora su izgubile kredibilitet. Nova knjiga pisana od strane njemačkog prof. doktora makar i rabeći otrcane i kompromitirane izvore trebala bi obnoviti taj danas već izgubljeni interes.

Predpostavljam da hrvatska "javnost" s nestrpljenjem očekuje prijevod te knjige?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:17   #75
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Tamo je bila riječ o tome da anonimac na netu objavljuje besmislice. Iz onoga što piše, politička i ideološka motivacija je očita. Dakle, prvo analiza onoga što piše, a tek onda zaključivanje.
Zorane. Ako je na popisu stradalih u Jasenovcu bio brat Slavena Letice (preminuo u El Shatu), ili dijete s popisa Diane Budisavljević, onda se radi o besmislicama. A ako se ta imena zamiijene s N.N. pripadnicima romske zajednice za koje NIJE sigurno utvrđeno da su u Jasenovcu stvarno i stradali i to je izvedeno na način da je ZADRŽAN ukupan broj, a likovi su zamijenjeni, onda je i taj drugi popis kompromitiran. A to nema veze s "motivima" ili "ideološkom podlogom" onoga koji je to uvidio. Zapravo je besmislica braniti takav popis iz ideoloških razloga i anonimno, a punim imenom i prezimenom, još gore.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 16:31   #76
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Potpisao.
A sta si stavio pod titulu?
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:18   #77
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
A sta si stavio pod titulu?
Mislim da sam ostavio praznim, ne sjećam se više
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:41   #78
Angry NE, TZV. "JASENOVAC RESEARCH INSTITUTE" NIJE ISTO ŠTO I JAVNA USTANOVA SPOMEN PODRUČJE JASENOVAC!

Quote:
mozak_free kaže: Pogledaj post
Zorane. Ako je na popisu stradalih u Jasenovcu bio brat Slavena Letice (preminuo u El Shatu), ili dijete s popisa Diane Budisavljević, onda se radi o besmislicama
O zaboginje. Ovo je sigurno više od 20 puta ovdje na forumu napisano, a ja osobno bar pet puta napisao, možda deset:

Ovo s "bratom Slavena Letice" se odnosi na dobro poznati lažni popis na velikosrpskom propagandnom sajtu "Jasenovac Research Institute"!!

O tome smo pisali još prije više od 10 godina na Svemrežju! I Slavko i Ivo Goldstein su pisali o tome!!! Ljudi iz tzv. JRI su jednostavno stavili na net popis svih žrtava rata iz 1964.!

ovo se ne odnosi na popis, čija je ranija verzija objavljena kao knjiga, a aktualna je dostupna na sajtu JUSP Jasenovac!!!!

Pa dajte čitajte bar komentare na forumu, Boginje mu, ako već ne čitate ništa drugo!!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 25.10.2017. at 18:29.
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:27   #79
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Nemam pojma tko stoji iza Europskog volonterskog servisa, ali ako je to jedna od brojnih "open sociaty, global warming" organizacija, onda možemo logično zaključiti da su tu očito radi o "hitjob".
I stvarno ti se toliko gadi GOOGLE, ha?

Ako ima "volonterski" u imenu, onda se vjerojatno ne radi o "job".
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:37   #80
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ma naravno. Sve tebe zanima, samo ne što on piše.

Kakva je organizacija EVS? Stvar je jasna: to je instrument masona, MI-6 i europskih plutokrata za pranje mozga mladih ljudi kroz paramilitarne organizacije, u cilju promoviranja ciljeva iluminata, Trilateralne komisije i Sionskog priorata: rušenje obitelji, nacije i vjere, osobito katoličke, a naročito mrze Hrvate!
Pretjerao si.

Gledaj, jedina dilema u konkretnom slučaju je: UDBA ili ORJUNA

Narod zna, ne mogu mu se tako lako podvaliti neke euroistine :klap:
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.