Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2005., 13:56   #1
Mythbusters

Jel gleda tko od vas ovu, po meni, odličnu emisiju na Discovery Chanellu. Dvojica stručnjaka za specijalne efekte (a kasnije i neki pomoćnici) provjeravaju istinitost urbanih i ostalih mitova. To su mitovi poput da li ako ispališ metak u avionu dođe do onog masovnog isisavanja sve ga iz aviona, da li je nekoga moguće ubiti metkom od leda, da li se potonuli brod može dignuti na površinu pomoću ogromnog broja ping-pong loptica i slično. Vrlo zabavno i čak i poučno.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2005., 21:50   #2
Re: Mythbusters

Quote:
robybaggio kaže:
Jel gleda tko od vas ovu, po meni, odličnu emisiju na Discovery Chanellu. Dvojica stručnjaka za specijalne efekte (a kasnije i neki pomoćnici) provjeravaju istinitost urbanih i ostalih mitova. To su mitovi poput da li ako ispališ metak u avionu dođe do onog masovnog isisavanja sve ga iz aviona, da li je nekoga moguće ubiti metkom od leda, da li se potonuli brod može dignuti na površinu pomoću ogromnog broja ping-pong loptica i slično. Vrlo zabavno i čak i poučno.
Nisam još gledao. Kad je to?
__________________
kako oblikovati potpise?
Allnou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:16   #3
Ima sada ljeti svakim radnim danom u 11:00.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 10:28   #4
Re: Mythbusters

Quote:
robybaggio kaže:
Jel gleda tko od vas ovu, po meni, odličnu emisiju na Discovery Chanellu. Dvojica stručnjaka za specijalne efekte (a kasnije i neki pomoćnici) provjeravaju istinitost urbanih i ostalih mitova. To su mitovi poput da li ako ispališ metak u avionu dođe do onog masovnog isisavanja sve ga iz aviona, da li je nekoga moguće ubiti metkom od leda, da li se potonuli brod može dignuti na površinu pomoću ogromnog broja ping-pong loptica i slično. Vrlo zabavno i čak i poučno.

Zakon emisija
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 10:29   #5
ultraprejebno!!!!

volio bi imati onaj top šta ispaljuje piliće
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 11:15   #6
Da gledam, super emisija
yoh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 12:33   #7
Dobri su, a pogotovo ona hawt crvenokosa, Carrie, ili kakoliseveć zove.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 12:38   #8
Bio je jučer Shark special, trajalo je 2 sata i ispitivali su sve nebuloze iz filma Ralje.

Ako se netko sjeća bila je nedavno na HRT-u slična emisija, ali sa izradom drevnih strojeva. Rimski katapult, srednjovjekovna podmornica i sl.. Isto jako dobro.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 14:11   #9
mali koja je poanta
jeftine debrecinke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 14:49   #10
Tu sam emisiju primjetio ranije...ali sam odustao od gledanja jer frajeri nisu mogli ništa živo dokazati....
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 21:00   #11
Quote:
jeftine debrecinke kaže:
mali koja je poanta
Emisija je i više nego šematozna.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2005., 03:19   #12
zabavno je. Nije neka pretjerana znanost. Ali je zgodno za pogledat.

Mozete vjerovat da obojica imaju obitelj? Dugo sam vjerovala da su obojica gay, i onda smo negdje procitali da imaju obitelji... Ah, taj San Francisco...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2005., 11:56   #13
Ma prejaka je emisija...Gledam je vec dosta dugo. Najajče mi je bilo kada su preko jedne noći napravili top (kojeg su po nekoj legendi napravili u nekom Madarskom selu preko noci i otjerali Turke ?) i zbilja je radio. I naravno na kraju su ga spektakularno raznijeli
__________________
'Beauty is truth, truth beauty,that is all Ye know on earth, and all ye need to know.' -John Keats

http://www.adbusters.org/jammergroups/
Ilija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:08   #14
stavite i mene u Mythbuster Fan club
Kari Byron je Hot
Josyp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 20:45   #15
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Jel gleda tko od vas ovu, po meni, odličnu emisiju na Discovery Chanellu. Dvojica stručnjaka za specijalne efekte (a kasnije i neki pomoćnici) provjeravaju istinitost urbanih i ostalih mitova. To su mitovi poput da li ako ispališ metak u avionu dođe do onog masovnog isisavanja sve ga iz aviona, da li je nekoga moguće ubiti metkom od leda, da li se potonuli brod može dignuti na površinu pomoću ogromnog broja ping-pong loptica i slično. Vrlo zabavno i čak i poučno.
Napiši im neka pucaju kalašnjikovim u zrak ,prate putanje zrna te mjere
kojom brzinom se meci prizemljuju i kako se zabijaju u mete
Zzap! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:25   #16
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
To su mitovi poput da li ako ispališ metak u avionu dođe do onog masovnog isisavanja sve ga iz aviona,
I, sto su rekli o tome?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 22:05   #17
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
I, sto su rekli o tome?
Da je zapravo mit. Naprosto nema tolikog efekta kao što ga prikazuju u filmu. Tlak se naravno izjednačava, ali nema šanse da od male rupe nastane velika rupetina kroz koju izlijeću stolice i ljudi.
Kazneni udarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 22:08   #18
Super serija!
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:10   #19
Quote:
Kazneni udarac kaže: Pogledaj post
Da je zapravo mit. Naprosto nema tolikog efekta kao što ga prikazuju u filmu. Tlak se naravno izjednačava, ali nema šanse da od male rupe nastane velika rupetina kroz koju izlijeću stolice i ljudi.
To mi se čini logično, jer ako je avion konstruiran da izdrži jednaki vanjski i unutarnji tlak i manji vanjski od unutarnjeg, kad probušiš rupu u oplati tlak se samo izjednačava s vanjskim.
Jedino da baš pogodiš neki ključni spoj, ali i to mi je nategnuto.

Dobra je scena u Alien Resurrection (IV) kad Sigourney Weaver navabi aliena na rupu u svemirskom brodu i vakuum ga isiše. MegaAbortus.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.