Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2005., 10:00   #61
sad me Studentica ubedirala..ja već mjesecima planiram otići kod kiropraktičara jer sam sva ukočena što je posljedica skolioze, između ostalog..

al me malo frka..i zbog te skolioze djelomično..

moja mama ode tu i tamo kod onog Peharca ili kak se već zove..kaj dođe u hotel u petrinjskoj jednom mjesečno..i kune se u to

inače, na masaže idem al to mi niš ne pomaže..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 13:45   #62
Quote:
shree_kali kaže:
sad me Studentica ubedirala..ja već mjesecima planiram otići kod kiropraktičara jer sam sva ukočena što je posljedica skolioze, između ostalog..
Studentica prica gluposti. Ona o laznim kiroprakticarima prica kao o pravim. Nist se ti ne brini - odi kiroprakticaru (a to je osoba koja je zavrsila kiroprakticarski studiji i ima diplome za to!) i sve ce biti OK. Ako to sad ili uskoro ne rijesis, za 5, 10 ili vise godina imat ces gadne probleme.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 20:39   #63
oke. nije bitno sto ja mislim.
svatko nek odlucuje za sebe. kao sto svatko ima pravo na svoje misljenje....
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 22:03   #64
Quote:
Studentica kaže:
oke. nije bitno sto ja mislim.
svatko nek odlucuje za sebe. kao sto svatko ima pravo na svoje misljenje....
Gle - ti inace dobro mislis, ali baratas s krivim premisama, sto nuzno dovodi do nevaljalog zakljucka. Tvoja premisa je "kiroprakticar je osoba koja se bavi nekim postupkom namjestanja kraljezaka", sto je netocno, a ujedno je uvreda za sve one koji su godinama studirali na kiroprakticarskom fakultetu. Ispravna premisa je "kiroprakticar je osoba koja je zavrsila kiroprakticarski fakultet i koja prakticira kiropraktiku usvojenim znanjem". Dakle, nije svaka osoba koja namjesta kraljeske kiroprakticar. No, ako bas hoces, svatko ima pravo na misljenje, makar ono ocito bilo pogresno (nelogicno, neracionalno).
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 21:11   #65
Idem kod Američkog kire u Mislavovoj. Super je! Nježna žena s američkom diplomom. Bila sam baš u komi ali brzo me je poštimala, sad moram ići još tri puta i . Ravnije se držim, ne trnu mi ruke, ne boli me glava.... Prvi pregled 250kn, svaki idući 150
__________________
Životinje su moji prijatelji, a prijatelje ne jedem!
lepa protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 21:29   #66
Quote:
lepa protina kći kaže:
Prvi pregled 250kn, svaki idući 150
Hoces reci: Prvi pregled 250 kn, tretman/lijecenje 150kn. Da ne bi bilo zabune...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 21:58   #67
Sorry, krivo se odrazih, u oba je slučaja liječenje, samo te prvi puta detaljno i pregleda i liječi a poslije kontrolira i liječi.
__________________
Životinje su moji prijatelji, a prijatelje ne jedem!
lepa protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2005., 23:59   #68
Quote:
Studentica kaže:
oke. nije bitno sto ja mislim.
svatko nek odlucuje za sebe. kao sto svatko ima pravo na svoje misljenje....
srećo, ne kudi konja kojeg nisi jahala
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 14:41   #69
A radi li kiropraktika?

Od svih tih alternativnih smjerova u medicini, kiropraktika je jedina kojoj bih se podvrgnuo, ako bi trebalo.

Sto kaze sluzbena medicina?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 14:59   #70
Prije nekoliko godina bio sam na par tretmana kod V. Bolkovca i poprilično mi je pomoglo. Moja mama također. No kako nije odradila puni tretman dosta se brzo njeno stanje vratilo u početno. A uz to nije radila nikakve vježbe kako se problem ne bi dalje pogoršavao. Znam da je dosta ljudi riješilo i prilično velike probleme konkretno kod njega. No mislim da treba vidjeti o kakvom se oboljenju točno radi i vidjeti u kojoj mjeri kiropraktika može pomoći. A kaj sad službena medicina veli sa'će neko reć
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 15:32   #71
Na skeptikovo pitanje bi lahor znala dati dobar odgovor, ali ju vec dugo nisam vidio...

Kiroprakticki zahvati - ok, ali! da je covjek dobio diplomu na jednom od studija kiropraktike. I, ako bi kome zatrebalo, kiroprakticki zahvati na vratu su prilicno opasni! Izbjegavati!
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 17:09   #72
Re: A radi li kiropraktika?

Quote:
skeptik kaže:
Od svih tih alternativnih smjerova u medicini, kiropraktika je jedina kojoj bih se podvrgnuo, ako bi trebalo.
Kiropraktika je najprirodnija metoda oslobadjanja od bolesti - za razliku od konvencionalne medicine koja samo pokusava ublaziti simptome, kiropraktika uklanja uzrok (pomaknuti kraljesci), ponovno uspostavlja ravnotezu u tijelu, a ozdravljenje dolazi samo od sebe - nema uzroka bolesti, nema bolesti.

Bas sam bio prekjucer na predavanju koje su odrzali navajo indijanci Black Fire (prije koncerta) i vele da je kiropraktika oduvijek bila prisutna u njihovoj kulturi - a to su ljudi koji zaista zive u skladu s prirodom.

Quote:
Sto kaze sluzbena medicina?
Sluzbena medicina koje zemlje? Nasi imaju stav "kaj ti o moze pomoci, to te samo malo masira", dok je u SAD-u i Kanadi posve normalno da kad te muci kicma da odes kiroprakticaru - tamo je dio normalne 'zdravstvene njege', da se tako izrazim. U Kanadi je kiroprakticarski fakultet zapravo vodeci fakultet.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 17:20   #73
Re: Re: A radi li kiropraktika?

Quote:
MaxB kaže:
U Kanadi je kiroprakticarski fakultet zapravo vodeci fakultet.
Mozes ovo, molim te, nekako obrazloziti?
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2005., 18:42   #74
Re: Re: Re: A radi li kiropraktika?

Quote:
Pallas kaže:
Mozes ovo, molim te, nekako obrazloziti?
Mozda sam trebao napisati 'najjaci'? Na najboljem glasu, najcjenjeniji? Ono sto je medicina u drugim zemljama (SAD-u recimo, a mozda i kod nas), to je u Kanadi kiropraktika. Barem tako tvrdi moj kiroprakticar (kanadjanin)!
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 00:10   #75
Meni je pomoglo. NO očito ima i drugih slučajeva.
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 00:38   #76
Quote:
Aragorn kaže:
Meni je pomoglo. NO očito ima i drugih slučajeva.
Vjerojatno i ima. Ali treba razlikovati kiroprakticare i pseudokiroprakticare - oni prvi su zavrsili kiroprakticarski fakultet (u SAD-u, Kanadi ili nekoj slicnoj zemlji), dok su oni drugi samozvani kiroprakticari koji su ili priuceni ili su nekakvi fizioterapeuti - vjerujem da su negativni slucajevi pretezito iz ove druge skupine. Inace, mislim da u Zagrebu ima manje od deset (pravih) kiroprakticara.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 05:46   #77
Meni je jako pomogao kiroprakticar, nakon godinu dana muka i bolova u ledjima, za sta mi je moj doktor samo davao tablete protiv bolova
Mogla sam tako do kraj zivota pit tablete i postat ovisna.
Zaivim u Kanadi i kiroprakticar je zavrsio fakultet i doktor je.
Koristio je jednu fantasticnu spravicu koja uklanja potrebu za manipulaciju rukama (zbog koje kod nas kiroprakticare zovu i "kostolomci")-activator method
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 13:55   #78
Quote:
talia kaže:
Koristio je jednu fantasticnu spravicu koja uklanja potrebu za manipulaciju rukama (zbog koje kod nas kiroprakticare zovu i "kostolomci")-activator method
"Manipulacija" rukama ne podrazumijeva "lomljenje kostiju" (to je samo jedan od kiroprakticarskih tehnika) - moj kiroprakticar mi nikad ne "lomi kosti", a koristi ruke. Neko vrijeme je koristio spravicu koju spominjes, ali vec dugo nije - nikad se ne sjetim pitati ga zbog cega.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2005., 16:31   #79
Quote:
MaxB kaže:
Vjerojatno i ima. Ali treba razlikovati kiroprakticare i pseudokiroprakticare - oni prvi su zavrsili kiroprakticarski fakultet (u SAD-u, Kanadi ili nekoj slicnoj zemlji), dok su oni drugi samozvani kiroprakticari koji su ili priuceni ili su nekakvi fizioterapeuti - vjerujem da su negativni slucajevi pretezito iz ove druge skupine. Inace, mislim da u Zagrebu ima manje od deset (pravih) kiroprakticara.
Ovi drugi... fizioterapeuti. Molim te da ne svrstavas fizioterapeute pod ove druge jer se mi obrazujemo na tecajevima trajnog usavrsavanja (a i na studiju imamo kolegij osnove manipulativnih tehnika) i koristimo mnoge tehnike manualne medicine što je zapravo vrlo slično kiropraktici samo ne slijedimo njihovu filozofiju.

Kiropraktika je OK, ali samo po sebi pomaze kratkorocno ili treba stalno ici na tretmane. Najbolja je u kombinaciji sa terapijskim vjezbama.

Inace, ne javljam se bas u zadnje vrijeme jer sredjujem buduci poslovni prostor
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 11:23   #80
Kiropraktika

Imam problema s kičmom i razmišljam o odlasku kiropraktičaru. Dakle, zanimaju me vaša iskustva s kiropraktičarima, koliko naplaćuju i ostale korisne stvari tog tipa. I najvažnije, može li mi netko preporučiti nekog kvalitetnog a opet ne preskupog kiropraktičara?
wannabenot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.