Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2003., 11:10   #1
Regresoterapija (Regresija) ili povratak u prosle zivote

Zanima me jeli netko ovo probao i kakva su vam iskustva?

Netko je prije napisao da ti drugi govore sto si bio u proslom zivotu. E nije tako. Ja sam probala tu regresoterapiju i stvar je u tome da te odredjenim opustajucim metodama uvode, kao, dublje u podsvjest i onda postavljaju pitanja o proslom zivotu... i ti vidis svoj neki prosli zivot... kao u mislima.
Tj, moje iskustvo je da jesam vidjela i onda se pitam zasto sam to vidjela tako kako jesam. Jeli to bila samo moja masta (nije bilo nesto o cemu bih mastala), ili je to stvarno bilo to.

Ima li netko iskustva s tim?
__________________
C'est la vie...
Mystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 11:14   #2
Sve što vidiš u svojum mislima, stvarno je. Za tebe. I važno za tebe.
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 11:27   #3
Quote:
Solaris kaže:
Sve što vidiš u svojum mislima, stvarno je. Za tebe. I važno za tebe.
Hm... da... tako sam nekako i ja to protumacila, jer u mislima sam dobila odgovore koji mi mogu pomoci u sadasnjem zivotu, a kao vezani su uz prosli zivot.
Ali ipak me zanima jeli netko to probao jer me jedna stvar sokirala. Dok sam ja "putovala" kroz prosli zivot u mislima (a ne budes hipnotiziran, vec svjestan svega), osjecala sam se ok... i onda me kao upute 10 godina kasnije i ja se odjednom rasplacem. Odjednom sam osjetila jako veliku tugu i pocela sam plakati, nisam mogla kontrolirati. A prije toga nisam nista tuzno vidjela ni pomislila... nego tek kad sam dosla u taj period proslog zivota kad mi je bilo tesko, radi se o sekundama promjene raspolozenja. E to me zbunilo. Zbog toga sumnjam da mozda to i je to, jer meni su objasnili da osjecas ono sto si u tom trenutku osjecao u proslom zivotu. A ja jesam osjetila ogromnu tugu... a sada nisam bila tuzna...
To je bilo ono sto me pokolebalo u mom realistickom razmisljanju.
__________________
C'est la vie...
Mystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 11:43   #4
Re: Regresoterapija (Regresija) ili povratak u prosle zivote

Quote:
Mystique kaže:
Zanima me jeli netko ovo probao i kakva su vam iskustva?

Netko je prije napisao da ti drugi govore sto si bio u proslom zivotu. E nije tako. Ja sam probala tu regresoterapiju i stvar je u tome da te odredjenim opustajucim metodama uvode, kao, dublje u podsvjest i onda postavljaju pitanja o proslom zivotu... i ti vidis svoj neki prosli zivot... kao u mislima.
Tj, moje iskustvo je da jesam vidjela i onda se pitam zasto sam to vidjela tako kako jesam. Jeli to bila samo moja masta (nije bilo nesto o cemu bih mastala), ili je to stvarno bilo to.

Ima li netko iskustva s tim?
Regresoterapija je zapravo psihoterapija gdje se ulazi duboko u podsvjest, da bi riješili neke probleme koji nas muče u stvarnosti. Zato to nije dječja zabava a onaj koji radi regesiju (profi) mora znati koliko je to ozbiljna stvar, jer se mogu "probuditi" neke neželjene
stvari koje mogu izazvati teže posljedice.
Na regresiju se ne primaju psihički labilne i bolesne osobe.


Najčešće se problem nalazi u odnosima s drugim ljudima, našim emocijama, potiskivanju istih, nerazjašnjenim faktorima privlačenja ili odbijanja koje pronalazimo unutar interakcije s drugima.

Osim regresoterapije vraćanju /regresije/ u prošle živote, događa se u nekim slučajevima i progresija. To je rijetko, no ipak moguće.
No ako misliš da je mašta ta koja ti je dala u regersiji krila, pa si sve to izmaštala-što je utjecaj kostimografije filmske industrije ili fantazije, već viđenoga ili pročitanoga, kako se onda može vidjeti- izmaštati budućnost?????
A koja nije kao u Star Treku.

Regresoterapija se može napraviti i s Reikijem.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 12:07   #5
Meni je regresoterapiju radio majstor reikija, zato sam pitala ovdje o tome. Ali mozda bi bilo bolje da moderator napravi odvojenu temu samo o regresoterapiji s obzirom da se ona radi i neovisno o reikiju.

Ma sve se to cinilo kao masta, ali nije bilo nesto o cemu bih mastala. Okolis koji sam vidjela nije mi bio nesto posebno primamljiv, niti bih ikada zeljela zivjeti u takvom okolisu. Ali te misli su bile tako jasne i tako su slijedile jedna za drugom... a pogotovo taj osjecaj...
A prvo sam trebala vidjeti lift... a kad sam ga vidjela, taj lift je izgledao kakav ja nikada nisam prije vidjela, niti na filmu. Mozda sam ga sama kreirala, ne znam.
Uglavnom, nakon regresoterapije sam se osjecala jako dobro, iako sam se bila rastuzila i rasplakala u tom svom, navodno, proslom zivotu.
Ali nekako sam osjecala da sam shvatila sto mi nedostaje sada...
__________________
C'est la vie...
Mystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 12:27   #6
Mene su se posebno dojmile proživljavanje vlastitih smrti u regresiji.

Jesi li ti to prošla???
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 12:33   #7
Vidjela sam samo 2 zivota i vidjela sam i smrt, ali to mi nije bilo strasno... nekako, kao da treba tako biti.
Kako si ti to dozivio? Ja sam prvo mislila da cu sve vidjeti ocima, kao da gledam film, a ono sve samo crno (jer imala sam povez)... a onda kad sam se opustila, sve mi je dolazilo u misli vrlo jasno...
Ali me neki bliznji zafrkavaju da sam sve samo umislila...
__________________
C'est la vie...
Mystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:36   #8
Baš sam namjeravala otvoriti topic o tom, kad evo, već je tu Ja sam dobila poruku da moram na tu regresiju da uspijem srediti svoju lijevu stranu tijela. Naime, ja imam problem, koji ja pokušavam liječiti, ali to se sve neće srediti dok ne nađem i ne ubijem uzrok tog problema. Zašto sam ja morala oboliti? Zašto je ta bolest ostavila trag baš na lijevoj strani tijela? Mislim i osjećam da bi mi regresija mogla jako pomoći.
Zanima me sada, tko je vas, koji ste bili na regresiji, uveo u prošle živote? I kolka je cijena?
Poznam dvoje ljudi koji bi mi, vjerujem, to mogli napraviti- majstorica Reikija i kristaloterapeut.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:49   #9
Mene je uveo Majstor Reikija i s obzirom da sam se inicirala u Reiki, to sam dobila besplatno.
Meni je pomogla regresija da bih se mogla bolje boriti sa problemima u ovom zivotu. Nakon regresije sam se osjecala jako sretno i zadovoljno iako sam vidjela zivot u kojem sam umrla nesretna.
__________________
C'est la vie...
Mystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:56   #10
Namjeravam nazvati svoju majstoricu Reikija kad mine vrućina..stvarno osjećam da mi je regresija potrebna i da je ona rješenje mojih problema, tj. da će mi pokazat uzrok i razlog i onda da ću moći sve rješiti.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:56   #11
Hm, ja sam prošla nekoliko regresoterapija i iskustva su bila različita. To je bilo prije nekoliko godina i kada danas gledam na to, jedina korist je bila ta što su mi ta iskustva pomogla da definiram svoj problem koji imam u ovom životu. Prošli životi su totalno nebitni i to su bili samo lijepi izleti i nikakvu drugu vrijednost za mene nemaju i ne pridajem im neku veliku važnost.
Ono što je meni bitno jest da sam otkrila blokade koje mi onemogućuju normalno funkcioniranje tu i sada.
Inače, slažem se s Nemurth i iz svog iskustva moram reći da su to poprilično škakljive metode koje otvaraju stvari i nemaju trenutačni učinak, nego se on provlači nakon toga godinama.
Ja sam to doživjela kao pucanje ljuske i pokretanje procesa koje je nemoguće zaustaviti. Zato nepripremljenom duhu takve metode mogu više odmoći, nego pomoći. Jako puno ovisi o voditelju, a definitivno ne preporučam grupne regreso terapije. One mogu biti vrlo traumatične.
Ne treba neke stvari silovati prije vremena; sve u svoje vrijeme, a ako uspijemo sebe izgraditi tako da smo svakog trenutka svjesni procesa koji se u nama događaju, to je najbolja moguća stvar.
Ma koliko željeli, nekad jednostavno nije vrijeme za neke stvari. To su naravno samo moja iskustva.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:02   #12
Quote:
Dragonfly kaže:
jedina korist je bila ta što su mi ta iskustva pomogla da definiram svoj problem koji imam u ovom životu.
I to je vjerojatno baš ono što ti treba. Ja želim otkriti razlog nesreće koja mi se dogodila pred 16 i pol godina i zbog čega danas znam jako jako patiti. To su moje unutarnje borbe, moje vanjske borbe, a najgore od svega je to što su b o r b e. I javio mi se odgovor tj. misao, dok sam čitala jednu knjigu, da je jedini način da rješim problem, da ubim uzrok, a da uzrok moram naći pomoću regresije.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:10   #13
Pa uzrok jest bit svih problema; kada ga nađemo, možemo se uhvatit u koštac. Regresoterapija pomaže da se izvuku uzroci koji su zapakirani duboko u podsvijest; a svi uzroci uvijek su u nama; iako povod može ili vrlo često jest vanjski.
Kod ljudi koji ne mogu svjesno otići u svoju podsvijest i pročeprkati po smeću, regresoterapija može dosta pomoći.
Meni je draže kad ja vodim igru, jer imam veću kontrolu i točno znam koje granice smijem,a koje ne smijem preći.
Zato je jako važno kakav je voditelj terapije i koliko je osjetljiv.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:38   #14
Re: Regresoterapija (Regresija) ili povratak u prosle zivote

Mene su nekoliko puta pokušali vratiti u prošle živote ali im nije uspijelo. Bilo je tu i grupno i pojedinačni i reikisti i regresoterapisti...

Ljudi oko mene vrište, neke spaljuju, neki su kraljevi, neke princeze, neke vještice a meni ama baš ništa.

Vrag će ga znat' zašto.

A Solaris je lijepo opisala i moje razmišljanje o toj temi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 17:20   #15
Mene su vratili ali bolje da nisu...


Naime, saznao sam kako je umro Jack the ripper. (shiiiiiit to sam bio ja)
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 19:58   #16
Re: Re: Regresoterapija (Regresija) ili povratak u prosle zivote

Quote:
Baphomet kaže:
Mene su nekoliko puta pokušali vratiti u prošle živote ali im nije uspijelo. Bilo je tu i grupno i pojedinačni i reikisti i regresoterapisti...

Ljudi oko mene vrište, neke spaljuju, neki su kraljevi, neke princeze, neke vještice a meni ama baš ništa.



I meni isto, ništa.

Eventualno mogu sama nešto shvatiti. Npr. sjećam se nečega iz prošlih života, ali to je vrlo nepovezano.
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 00:58   #17
Quote:
Ahil kaže:
Mene su vratili ali bolje da nisu...


Naime, saznao sam kako je umro Jack the ripper. (shiiiiiit to sam bio ja)

Ave, i ja sam bila Cezar, to znam i bez vraćanja u prošle živote
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 08:25   #18
Re: Re: Re: Regresoterapija (Regresija) ili povratak u prosle zivote

Quote:
Solaris kaže:
I meni isto, ništa.

Eventualno mogu sama nešto shvatiti. Npr. sjećam se nečega iz prošlih života, ali to je vrlo nepovezano.
Ja se ama baš ničega ne sjećam.

A ne želim probati hipnotičku regresiju jer nema smisla ako se ničega ne sjećam.

Nego, možda postoje neki drugi načini za nas smrtnike bez sjećanja.

Znam da se po horoskopu mogu izvući prošli život koji najviše utječe na ovaj život. A na onom sajmu ezoterike ima jedna grliteljca stabala koja se vraća u prošle životu umjesto klijenta (što mi je besmisleno ali posao joj dobro ide)
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 08:32   #19
Re: Re: Re: Regresoterapija (Regresija) ili povratak u prosle zivote

Quote:
Solaris kaže:
I meni isto, ništa.

Eventualno mogu sama nešto shvatiti. Npr. sjećam se nečega iz prošlih života, ali to je vrlo nepovezano.
Kod nekih ne uspjeva, što može biti razlog u neodovarajućoj metodi terapeuta, ili što još nije spremna sama osoba koja ide na regresoterapiju.

Zanimljivo je i to da tijekom regresoterapije doživljavate isjećke života koji djeluju na vas, one imaju formu filma, ali i vi ste momentalno u tom filmu, pamtite zvukove, boju, okus, toplinu i hladnoću, emocije bol sreću ushih...........

Zapravo niste pasivni promatrač već aktivno učestvovate u njemu.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 09:13   #20
Gledam na to ko svojevrsnu (psiho)terapeutsku metodu al ne vjerujem previse u istinitost tih proslozivotnih iskustava. Vise bi vjerovao Jyotishu nego regresiji. (Il nekom "kvalitetnom" yoginu ). Kaze se da se prava sjecanje na to jave u na odredjenom (prilicno visokom) nivou sadhane pa sumnjam u ovakve hokus-pokus metode. Al korisno je ako histericne babetine malo ispuca pa ne gnjav doma okolinu

Sto Buffy rece.. tipicna situacja dok sam jos iso po tim njuedjovskim cirkusima. Bebetine imaju teske histericne ispade uokolo - ko da si u vrapcu. I to im je jos "duhovno". Ma bjaaaaaazi.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.