Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2006., 14:44   #41
Quote:
Nerea kaže:
mene su vodile u onu kapunjericu..nisu mi dale da ga hranim u sobi...i to su mi dale samo jednom...
pa i ja sam bila tamo, ne u sobi, ali sam stvarno svaka tri sata pozivana da ju dođem hranit
valjda sam im ja lijepša što li?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:44   #42
Quote:
Satya kaže:
sbg, hvala bogu da je sve dobro završilo, smrzla sam se čitajući!
I na ovo boldano sam se rasplakala
hvala ti puno!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:45   #43
Quote:
Tija kaže:
pa i ja sam bila tamo, ne u sobi, ali sam stvarno svaka tri sata pozivana da ju dođem hranit
valjda sam im ja lijepša što li?
ej a sta je to kapunjerica?
iz osijeka sam i taj mi je pojam totalno nepoznat
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:47   #44
Quote:
sbg kaže:
ej a sta je to kapunjerica?
iz osijeka sam i taj mi je pojam totalno nepoznat
ma neki mali sobičak
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:48   #45
Quote:
mandy kaže:
Svi misle ako beba spava nije gladna, a može biti toliko iscrpljena glađu da nema snage za pobunit se i reći da je gladna.
to je znak žutice, nema dovoljno kisika i stalno spava. tak je i moj stalno spavao..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:56   #46
[QUOTE=sbgpatronazna ja joj to rekla kao i sumnju da mislim da nemam dovoljno mlijeka, a ona ce meni kako sigurno imam jer da je beba gladna budila bi se. isto tako sam joj rekla da piski jednom dnevno kao i da mu je stolica tamno zelena, ali nije ni na to reagirala dok nije dosla 3 dana poslije i rekla da sada odjenom mogu kupiti umjetnu hranu i da mu mogu davati caja sto mi je tri dana prije izricito zabranila, jer beba mora sisati jel, uz to sve napomene ona meni onako usput da bismo mogli otici s malim kod pedijatra.
[/QUOTE]

zato ja nisam ni zvala patronažnu, znam više od nje i ne bi mi se dalo slušati njene gluposti. super što je sve dobro završilo, mi smo isto poslije poroda išli u bolnicu zbog žutice, ali kod mene je sve bilo okej.
ja sam slušala samo sebe, nikoga, znala sam da imam mlijeka i da mi je mlijeko kvalitetno, slušala sam okolo da mi je dijete gladno, ali nisam marila za komentare okoline. i bembo je uredno svaki mjesec dobivao oko kilu.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 14:57   #47
Quote:
joujou kaže:
samo znam da je prica bila takva... u nekakvom kratkom roku sam bila izgubila pola kilograma i da je nastala opca panika
Mozda si ti moj slucaj - ja bila imala proljev na svako umjetno mlijeko osim jednog jedinog. A u bolnicama tih davnih sedamdesetih su jako forsirali neko ubitacno sa zeljezom, koje je malo koja beba mogla probavit.

Sbg, Jazo - drago mi je da je s vasim bebama sve okej

Ostatak inicijalnog posta necu komentirati, jer mi takvi panicno paranoicni postovi idu na zivce.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 15:01   #48
Quote:
Zmijica kaže:
Mozda si ti moj slucaj - ja bila imala proljev na svako umjetno mlijeko osim jednog jedinog. A u bolnicama tih davnih sedamdesetih su jako forsirali neko ubitacno sa zeljezom, koje je malo koja beba mogla probavit.
ja sam iz osamdesetih... ne znam za to s proljevom
raspitat cu se
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 15:02   #49
Quote:
Zmijica kaže:
Ostatak inicijalnog posta necu komentirati, jer mi takvi panicno paranoicni postovi idu na zivce.
A ti se ne zivcirati, jer si nam sljedeca na tapeti i moras bit smirena
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 15:22   #50
Quote:
Pahuljica79 kaže:
A ti se ne zivcirati, jer si nam sljedeca na tapeti i moras bit smirena
Zmijice, nemoj se nervirati
Satya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 15:34   #51
Quote:
sbg kaže:

mama mi je govorila da je gladan i da mu kupim umjetnu hranu ili bar caja dam da ne dehidrira, ali ne,ja sam slusala glupu patronaznu...........

Isuse Boze zeno! Ne bih slusala Isusa Krista da mi je djete gladno a ne tupavu patronaznu! Kriza se!
Ali kaj ja znam ja nikad nisam bila trudna.
Pa koliko si godina imala (imas)?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 15:39   #52
Quote:
sbg kaže:

ma kazem vam da vise mozete saznati od mame i babe nego od sastara jer one navodno MORAJU propagirati dojenje!!!!!!!!

Tako i u jednoj katolickoj bolnici gdje sam ja davno vodila svoje klijente ovdje u USA. Neke jadnice su bile u suzama satima nakon doktorskog termina.
Svaka cast svakome, ali te zelotske organizacije mene nece vidjeti! Mozda samo onsvjestenu jelte. I to do prvog budjenja.

Onda su socijalne radnice objasnile tim zenama da je to njihovo dijete i da mogu otici u trgovinu i kupiti im hranu koju zele. Jebote koliko suza i trauma radi necije indoktriniranosti. Kao da u sv. pismu pise - ne smije jesti dodatak prehrani ili Nestle hranu.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 16:32   #53
Odista mi je žao što si proživjela to što jesi.
Ali za ime Boga kakva je to bolnica.
Ja sam rodila u riječkoj, isto su bebe 24 sata sa mamama, ali svakodnevno ih važu. Ukoliko dijete gubi na težini važu prije podoja i poslije podoja i točno se vidi koliko je beba popila.
Ukoliko nije popila dovoljno onda joj sestre daju onoliko mililitara formule koliko fali.
Ja sam hvala Bogu imala dovoljno mlijeka i još dojim .Bebač mi sad ima 11 mjeseci.
Ipak razmišljam da kad napuni godinu dana da prestanem jer bez obzira što će mi biti žao počeo me strašno iscrpljivati.
Budi se po 5 ,6 puta noću i traži sisu. A nije gladan jer kad sam mu probala dati formulu nije htio. Nego mu je fora sisat.
I polako sam pri kraju snaga. 11 mjeseci nisam spavala u komadu 4 sata i to buđenje noću me ubija.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 17:09   #54
To su obične koze kozetine!!!!!!!!!!!!!!!Evo meni kasni 6 dana,bole me grudi i moram stalno na wc,a jajnici su me prije par dana rasturali.Po mojoj ginekologici bi bila upala,ali zato sam se ja naručila u privatnika u srijedu i odoh vidit šta je.Joj,samo da mi kaže:Čestitam,trudni ste!!!!
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 21:45   #55
Quote:
Karmela kaže:
Isuse Boze zeno! Ne bih slusala Isusa Krista da mi je djete gladno a ne tupavu patronaznu! Kriza se!
Ali kaj ja znam ja nikad nisam bila trudna.
Pa koliko si godina imala (imas)?
friska majka ne zna zasto dijete staro cetiri dana place, zasto spava, zasto ne spava, jel dise, ne dise, kad ne place - zasto ne place...doista ne mozes znati taj osjecaj bespomocnosti, a imas bice koje doslovno ovisi o tebi
upravo zato i postoji patronaza.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 21:52   #56
"patronazna" kaze ne hrani dijete, ti ga ne bi hranila?
frishka majka (barem u ovom slucaju) je znala da dijete koje ne jede - umire od gladi.
I nije ti potreban neki strasno visok IQ da i sama to zakljucis.

Probaj ti ne jesti 8 dana, pa da vidis kako ces zavrsiti,
a kamo li struca koja je tek rodjena.
friska majka ne zna da beba treba jesti! - ma daj!
takvoj ne treba patronaza nego mentalna institucija.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:19   #57
Quote:
Karmela kaže:
"patronazna" kaze ne hrani dijete, ti ga ne bi hranila?
frishka majka (barem u ovom slucaju) je znala da dijete koje ne jede - umire od gladi.
I nije ti potreban neki strasno visok IQ da i sama to zakljucis.

Probaj ti ne jesti 8 dana, pa da vidis kako ces zavrsiti,
a kamo li struca koja je tek rodjena.
friska majka ne zna da beba treba jesti! - ma daj!
takvoj ne treba patronaza nego mentalna institucija.

Karmela ne sudi tako naglo.


Sbg sad si nesto naucila, srecom da je sve dobro zavrsilo!
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:27   #58
u toj cijeloj prici nesto ne stima...nesto je presuceno...ako je ta zenska zaista patronazna, u sto debelo sumnjam, onda je treba objestiti. ma nema te patronazne (to su iance divne zene, zaista jesu, stalno na terenu, i zaista puno znaju) koja ne bi reagirala na zelenu stolicu i na to da dijete nije jelo 12 sati. nema te patronazne, nema...

a autorica topica, dakle majka bebe...srecom pa je dijete zdravo i da je sve dobro proslo, no ti mi zaista nisi jasna, fakat nisi. ne moras biti nesto nadarena da skuzis da s djetetom nesto nije u redu ako po 12 sati ne jede.

ne, nesto tu ne stima...
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:36   #59
Mozda je majka dosta mlada, ne ostavlja na svakoga porod jednaki trag, pa posljeporodajna depra, nesnalaenje u novonastaloj situaciji...moze biti masu faktora koji otezavaju trenutak.
Onda se tu pojavi patronazna kojoj vjerujes i u kojoj u biti trazis zastitu i oslonac, neko sa iskustvom i jednostavno nevjerujes da je greska.
Sreca da je mama navrijeme skontala da to ipak nije u redu!
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:38   #60
Mislim da nije problem u dojenju vec u uznapredovaloj zutici koja nije primjecena i sa terapijom koja nije zapocela na vrijeme.
I moja je beba u rodilistu stalno spavala- kad sam ju pokusala dojiti- odmah bi zaspala i uz sve moguce nacine budjenja- jedva bi ju nekako probudila. Islo nam je stvarno mic po mic.
Vaganje nakon svakog podoja bilo je jako frustrirajuce za nas- i ovaj put necu pristati na to vaganje, jer se tih 10,30 i 50 g- nakon svakog podoja i ne moraju vidjeti- vage nisu toliko precizne i mogu varirati jako.
Njega su stavljali pod lampu- ja sam se dokle izdajala elektricnom pumpicom i nabildala proizvodnju mlijeka.
Normalno je da beba u prvih par dana gubi na tezini- jer ona izbacuje iz sebe mekonij. Prvih 48 sati beba moze prezivjeti bez hrane- jer ima zaliha... Meni je mlijeko nadoslo tek 3 dan- a s dojenjem smo pokusavali odmah nakon poroda.
Bila sam uplasena i nesigurna - jednu noc on je tako jako plakao jer je bio gladan- dobila sam bocicu sa glukozom i s time ga nahranila- to je bilo prvi i zadnji put u njegovih prvih 6 mjeseci da je jeo ili pio nesto sto nije bilo moje mlijeko.
Upravo zbog tog straha- ja sam mu nudila dojenje svaki trenutak kad je bio budan- po povratku iz bolnice jos smo nekoliko dana odlazili na kontrolu bilirubina- dok se nije vratio u normalu. Vrlo brzo (nakon manje od 10 dana) nadoknadio je porodjajnu tezinu- bebe je u prosjeku nadoknade izmedju 14-16 dana po porodu, a gubitak je izmedju 7-10% porodjane tezine.
Mislim da je tebi patronazna morala reci da dijete budis za podoj svaka 2-3 sata- jer se visak bilirubina iz tijela izbacuje mokracom- a beba koja ne papa ne moze ni piskiti... I naravno izlaganje suncu i svijetlosti.
Ne zelim da se trudnice uplase od dojenja- jer dojenje ne moze biti opasnost. Opasnost su te patronazne koje dijele krive savjete i majke koje se prije poroda ne informiraju dovoljno o svemu.
Lady_In_Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.