Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 00:50   #1
Smile Život poslije rođenja :)

znam da se ovaj tekst moze tumaciti na razne nacine, al bas mi je zvucao kao da bi i ovdje bio

moderatorice, na vama ostavljam kud cete ga dalje smjestit.

pusa svima i laku noc!

http://www.centarcedrus.hr/include/p...20rodjenja.pdf
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 08:56   #2
tekst je super...

nova perspektiva malog čovjećuljka... a uopće ti nepadne na pamet...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 09:24   #3
Ovo je prekrasan tekst, evo mene ovaj tekst rascmoljio
Cookie
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 10:54   #4
Baš je fora tekstić!Mislim da je Katie(ili Rita)stavila davno na trudnice zbor jednu pjesmu na koju sam se ja rasplakala pa ću ju ponoviti tu jer tko zna na kojoj je to strani,a ja prepisala!

Postoji trnutak u životu žene,ljepši od nje same,
nježniji od najnježnijeg pupoljka nevena,
bjelji od najbjeljeg snijega i oblaka,
trenutak u kome je svaka suza zlatna,kad svijetlo obasja dušu,a nestane mraka.


Trenutak kad znamo da možemo,
kad smo istovremeno i nježne i jake,
kad ugledamo dva oka najmilija,
trenutak kad postajemo majke.




Zadnje uređivanje putnica : 09.03.2007. at 13:57.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 18:00   #5
lijepo!
ostavljam pod drugim nazivom
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 08:05   #6
Prekrasan tekstić

MarinkaD i tvoja pjesmica
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:57   #7
Quote:
mandy kaže:
Prekrasan tekstić

MarinkaD i tvoja pjesmica

Rado bih primila zasluge za tako nešto predivno,ali mislim da je to Rita postala na Zbor jednom davno!A ja prepisala na papir jer sam se rasplakala kad sam to pročitala.Sva sreća da jesam,jer tko bi to našao u onom moru postova!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 20:50   #8
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post

Postoji trnutak u životu žene,ljepši od nje same,
nježniji od najnježnijeg pupoljka nevena,
bjelji od najbjeljeg snijega i oblaka,
trenutak u kome je svaka suza zlatna,kad svijetlo obasja dušu,a nestane mraka.


Trenutal kad znamo da možemo,
kad smo istovremeno i nježne i jake,
kad ugledamo dva oka najmilija,
trenutak kad postajemo majke.





e za ovo nemam rijeci
milky78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 08:36   #9
krasan tekstić, tough cookie
marinka, hvala za sačuvanu pjesmicu...
znam da se mnoge od nas danima pitaju kako će izgledati taj trenutak nakon znoja, suza, bolova i straha, ali uvijek sve kažu da je upravo to - veličanstven i neponovljiv, vrijedan truda i trudova..
moja kolegica s posla, koja se dugo liječila, pa godinu dana čuvala trudnoću, pa rađala 24 sata, rekla je - kad su mi pokazali laru - vrijedilo je svake sekunde tih 24 sata...danas, kada je sve iza nje, i kad bebica ima već 6 mjeseci, i kad se žali i na hranjenje, i na nered posvuda oko nje..ipak, na kraju svih "žalopojki" kaže - ...ali, (kažu da riječ ALI briše sve) SREĆI NEMA KRAJA, vidjet ćeš...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 09:57   #10
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
krasan tekstić, tough cookie
marinka, hvala za sačuvanu pjesmicu...
znam da se mnoge od nas danima pitaju kako će izgledati taj trenutak nakon znoja, suza, bolova i straha, ali uvijek sve kažu da je upravo to - veličanstven i neponovljiv, vrijedan truda i trudova..
moja kolegica s posla, koja se dugo liječila, pa godinu dana čuvala trudnoću, pa rađala 24 sata, rekla je - kad su mi pokazali laru - vrijedilo je svake sekunde tih 24 sata...danas, kada je sve iza nje, i kad bebica ima već 6 mjeseci, i kad se žali i na hranjenje, i na nered posvuda oko nje..ipak, na kraju svih "žalopojki" kaže - ...ali, (kažu da riječ ALI briše sve) SREĆI NEMA KRAJA, vidjet ćeš...
Potpisujem
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:42   #11
eto, dobila sam ideju za pozivnice za krstenje
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 00:15   #12
znate što mene zanima? Zanima me kako izgleda život mlade majke.....što se promijenilo, a što ostalo isto? Što ste očekivale nakon poroda, a što se ustvari desilo? Je li koja imala problema sa postporođajnom depresijom? Jesu li vam mame došle na ispomoć?
Jedina razlika koju vidim je da manje visite na netu
Zato molim mlade mame, ako uhvate vremena da napišu nekoliko redaka....ubi me znatiželja,a peti mjesec mi se čini jako daleko
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 01:15   #13
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
znate što mene zanima? Zanima me kako izgleda život mlade majke.....što se promijenilo, a što ostalo isto? Što ste očekivale nakon poroda, a što se ustvari desilo? Je li koja imala problema sa postporođajnom depresijom? Jesu li vam mame došle na ispomoć?
Jedina razlika koju vidim je da manje visite na netu
Zato molim mlade mame, ako uhvate vremena da napišu nekoliko redaka....ubi me znatiželja,a peti mjesec mi se čini jako daleko
..ništa više nije kao prije..moj život više nije moj,on je njihov dok god dišem i ništa ne bih promijenila da se ponovo rodim,kad mi je Bog dao ta dva anđela da ih pratim na njihovom putovanju..."stara mama"
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 10:12   #14
meni se čini da ti se život, ipak, mora iz temelja promijeniti..jer stiže novo biće, nova osoba, nove obveze i što je još važnije, a što kaya - ti i ja - možemo znati i iz iskustva (poslovnog) - stiže odgovornost...s velikim O. i nema nazad od toga, makar mnogi roditelji koje sam ja u svom radnom vijeku upoznala - što se odgovornosti tiče - negdje su na liniji - lako ćemo... sve sam - samo odgovoran nisam..
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 13:51   #15
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
znate što mene zanima? Zanima me kako izgleda život mlade majke.....što se promijenilo, a što ostalo isto? Što ste očekivale nakon poroda, a što se ustvari desilo? Je li koja imala problema sa postporođajnom depresijom? Jesu li vam mame došle na ispomoć?
Jedina razlika koju vidim je da manje visite na netu
Zato molim mlade mame, ako uhvate vremena da napišu nekoliko redaka....ubi me znatiželja,a peti mjesec mi se čini jako daleko
Odakle da počnem??Od prvog trenutka kad smo došli iz bolnice,sama samcata s bebačem i bolovima od carskog i bolovima u leđima.Svekrva je kuhala i donosila klopu,ali sam često ostala gladna jer ili je pravila što ne smijem zbog mlijeka ili što ne volim.Mama rekla da će uzeti godišnji,ali niš od toga.Dočekala me hrpa veša,prašine....Sve sama dok mališa spava sam radila.A i uhvatila me nenormalna manija čišćenja pa sam non stop radila po kući.Plus izdajanje,pranje bočica,bebinih stvari...Ništa se nije promjenilo,samo sam se ja malo prilagodila i to je to.KAd me mama znala pitati jer treba nešta napraviti,rekla bih ne,sama ću.Nadala sam se da neće pitati nego se prihvatiti hrpe veša i opeglati ju.Malo sam povrijeđena što nitko ne vidi da mi je jako teško,pa ni MM.
Eto,sad sam se istresla i toplo preporučam da ne budete blesave kao ja,nego prihvatite svaku pomoć koja vam se nudi.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 13:52   #16
Zaboravila sam napisati da i kad padam od umora,on prestane kad me pogledaju te male okice i ništa mi nije teško.

Zaključak,majčinstvo je nešto najljepše na svijetu!Da vam bude bolje nego meni,iskoristite ljude oko sebe maksimalno da vam pomažu po kući.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 22:21   #17
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Odakle da počnem??Od prvog trenutka kad smo došli iz bolnice,sama samcata s bebačem i bolovima od carskog i bolovima u leđima.Svekrva je kuhala i donosila klopu,ali sam često ostala gladna jer ili je pravila što ne smijem zbog mlijeka ili što ne volim.Mama rekla da će uzeti godišnji,ali niš od toga.Dočekala me hrpa veša,prašine....Sve sama dok mališa spava sam radila.A i uhvatila me nenormalna manija čišćenja pa sam non stop radila po kući.
i mene, a od jucer mi se pesi linjaju
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 22:26   #18
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Zaboravila sam napisati da i kad padam od umora,on prestane kad me pogledaju te male okice i ništa mi nije teško.

Zaključak,majčinstvo je nešto najljepše na svijetu!Da vam bude bolje nego meni,iskoristite ljude oko sebe maksimalno da vam pomažu po kući.
e to me zanima....konkretne stvari....ja znam da kada prvi put ugledam to dijete da ću se zaljubiti i da ću ruku u vatru za njega staviti. Ali.....mene baš zanimaju ovakve stvari.....ja sam zamolila mamu da mi dođe barem prvih tjedan dana, da mi malo pomogne, muža već sada molim da mi nakon dolaska kući pomaže oko svega i da mi 100 puta dnevno kaže da me voli Bojim se da će hormoni divljati i da će mi to tada trebati......inaće nisam takva princezica.
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:35   #19
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
i mene, a od jucer mi se pesi linjaju
I moja!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.