Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 02:17   #7321
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
joj to mi je grozan izraz kad beba oživi

to mi je isto i baka rekla, nadam se da ovi tvoji na poslu nemaju baš 90 godina pa da tako razmišljaju ko moja baka s osnovnom školom
Najstarija od njih 4 je 50, ali da su skolovane i nisu bas...ja sam s njima u skolskoj kuhinji dok savladavam njemacki i obrazujem se za dalje, njima je ovo savrsen posao koji misle do penzije raditi...
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 08:23   #7322
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
snowice, ovo ti nije prva trudnoća, kako te to sve i dalje živcira
U prvoj nisam imala ni zgaravicu ni nesanicu
I imala sam mirnu bebu.

Ovo je totalno drugacije iskustvo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:51   #7323
Kad u trudničkoj ambulatni žene koje trebaju svaki čas roditi stoje, a muževi u pratnji sjede pored svojih istih takvih žena. U trudničkoj ambulanti! I onda ih te njihove žene ne klepe torbicom po glavi?! Ne razumijem. Da sam medicinska sestra tamo, ne bih se mogla suzdržati, išla bih okolo i sve tate ispitivala u kojem su tjednu

I to što već 9 mjeseci moram svaku jebenu noć jednom ići pišati. Ne znam jesam li imala valjda 10 noći u cijeloj trudnoći da se nisam morala dići na wc. Razumijem prvo tromjesečje, razumijem treće tromjesečje, ali barem u drugom bi trebala biti neka pauza od tog pišanja. Ali druga trudnoća, beba sjedi nisko na mjehuru i ništa od poštede. A najviše me živcira što svako malo pomislim "E jedva čekam da rodim, da se prestanem dizati za to glupo pišanje" i onda se sjetim da ću uskoro plakati za noćima kad sam se samo jednom žmirećki morala dići radi pišanja
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:22   #7324
Quote:
Litre O'Cola kaže: Pogledaj post
Kad u trudničkoj ambulatni žene koje trebaju svaki čas roditi stoje, a muževi u pratnji sjede pored svojih istih takvih žena. U trudničkoj ambulanti! I onda ih te njihove žene ne klepe torbicom po glavi?! Ne razumijem. Da sam medicinska sestra tamo, ne bih se mogla suzdržati, išla bih okolo i sve tate ispitivala u kojem su tjednu
ja valjda nisam čula trudnicu koja to NIJE doživjela u TA, da muževi kraj svojih trudnih žena sjede, a njihove trudne žene ne misle da bi bilo kulturno da se njihov mužjak digne drugoj trudnoj ženi.

ja znam biti neugodna pa bih se bez srama obratila tom happy couple-u, ali sramotno je da to nije dio nečije osnovne kulture
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:32   #7325
Ja nisam to u prvoj T dozivjela, iskreno. Muski su sjedili kad nije bilo guzve. A bas sam gledala radi natpisa po netu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:38   #7326
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja nisam to u prvoj T dozivjela, iskreno. Muski su sjedili kad nije bilo guzve. A bas sam gledala radi natpisa po netu
ni ja nisam, al doduše nisam još išla u TA, samo privatno, i tamo su zasad svi pristojni.

ali nekoliko žena mi je već ispričalo ovu zgodu.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:41   #7327
Ja sam isla u TA 4 puta prvi puta i stvarno su muskarci sjedili il dalje od TA il ako nije bila guzva. Mozda sam imala srece
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 16:47   #7328
Evo, mene je potrefilo i u prvoj i sad u drugoj trudnoći, na Sv. Duhu, da svjedočim toj nebulozi. Baš u onoj glavnoj čekaoni gdje su ambulante, ultrazvuk i sve. Dapače, čim sam sad ušla kroz vrata TA, osjetila sam kako me preplavljuje PTSP iz prošle trudnoće...
Litre O'Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:01   #7329
Ja sam bila u VG. Za 2tj cu dozivjeti SD. Al idem tek u podne, naivno se nadam da ce tad guzva najveca proci
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:30   #7330
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
I eto pocelo je...danas sam usla u 9.tt, jos se ne usudim ni na temu Trudnice prijaviti, rekli smo roditeljima i na poslu (jer moram).

Na poslu vec danima pricaju o "kad beba ozivi mucnine nestanu" (ozivi=pocne udarati)

A veceras se muzevi roditelji "nude" (da budem pristojna) da nam dodju kad rodim. Nas dvoje smo u garsonjeri od 30 kvadrata, oni to jako dobro znaju, bili su kod nas i po desetak dana kada su mogli jer ne zivimo u Hr. I sad bi oni dolazili na ljeto kada bi ja trebala roditi...i ne kuze zasto ne...eto muz vec 10 min ponavlja na tlf ne jer hocemo sami i ne jer nema mjesta i jednostavno ne jer ne, hvala ali ne...vidjet cemo dokle ce tako...

Disclamer: ja te ljude zaista volim i divni su, ali nekada jednostavno u dobrim namjerama ne kuze da neke stvari ne pasu.
Eto mi tu negdje s terminima
Mene za sada iritira to što me mučnina budi kroz noć, p joj materina, nikako se naspavati. Ajde barem ne povraćam. Iritira me što sam sada trebala ući u 10. tjedan a ulazim tek u 9. tjedan jer je meni mjesečnica odlučila tjedan uraniti a ovulacija došla po staroj računici
Sutra napokon valjda po uputnice za krv i urin, ona sestra kod ginekologa me bas voli šetati ni za što. Jedva čekam da prođe to prvo tromjesječje...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Sathya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:34   #7331
Quote:
Sathya kaže: Pogledaj post
Eto mi tu negdje s terminima
Mene za sada iritira to što me mučnina budi kroz noć, p joj materina, nikako se naspavati. Ajde barem ne povraćam. Iritira me što sam sada trebala ući u 10. tjedan a ulazim tek u 9. tjedan jer je meni mjesečnica odlučila tjedan uraniti a ovulacija došla po staroj računici
Sutra napokon valjda po uputnice za krv i urin, ona sestra kod ginekologa me bas voli šetati ni za što. Jedva čekam da prođe to prvo tromjesječje...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
:O pa osim termina mi smo i zadnja 2 ciklusa ista imale meni M dosla nako samo 25 dana, a O nakon nje oko 20.dc pa isto "kasnim" s tt. Ali ok, imam gin koja to uvazava i ne ocekuje skolske cikluse i ovulaciju na 14dc.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:11   #7332
Mene živcira što me svi već u 23 tjednu pitaju jesam još 2u1?! Mislim, šta bi trebala?
A najviše me živcira što mi kao prvorotkinji svi koji ikad imali doticaja s djecom (bilo svojom, bilo tuđom) drže savjete što mi treba, a što ne. A pogotovo oko zagledavanja u novčanik i kaj planiram kupit i koliko košta.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:20   #7333
mislim da ljudima koji nisu trudni (a ne radi se o tvojim nabližima s kojima si u kontaktu svaki dan) vrijeme ide puuuno brže nego nama

pa netko koga nisi neko vrijeme srela, sad opet sretneš, zna negdje u primozgu da si trudna, ali ne i koliko i kad je termin...i eto prilike za 'glupasto' pitanje.

meni je to normalno. prije svoje trudnoće niš niš nisam znala o trudnoći, niti tjednima, i sigurno sam i sama imala svakakve komentare

ali da, nepotrebni su mi komentari da zašto nešto kupujem, njeno dijete to nije voljelo...djeca se razlikuju, možda moje hoće

ili ono, nemoj niš kupovati ove male brojeve, to ti djeca brzo prerastu. jasno mi je to, al šta da mi dijete bude golo i boso prva 3 tjedna?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:23   #7334
Hm da, da nisam imala brojeva 50 muz bi instant morao u ducane. Rodena je s 50cm, sad ima 3tj i sad tek vise ne stane u 50 (ovisno o kroju jel

I ovo joj bilo veliko, a ne da ju u 56 stavim. Ne moze se toliko zavrnuti i srediti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:26   #7335
jučer sam dobila komentar da ne trebam kupovat toplomjer i aspirator za nos jer njeni nisu bili prvih godinu dana bolesni i lako to kupim.
Je, jedva čekam nedjelju navečer da zakuri il si zaštopa nosić pa da mogu u shoping po dežurnim ljekarnama.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:29   #7336
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
jučer sam dobila komentar da ne trebam kupovat toplomjer i aspirator za nos jer njeni nisu bili prvih godinu dana bolesni i lako to kupim.
Je, jedva čekam nedjelju navečer da zakuri il si zaštopa nosić pa da mogu u shoping po dežurnim ljekarnama.
baš to. i ja ću tad biti živčana i neću znat kak se snać sa zaštopanim djetetom, muž još više, a ako bude mora sjedat u auto i tražit dežurnu ljekarnu, još ćemo gori biti i predbacivati si zašto se nismo pripremili.

da se bar sve nedaće dese u subotu ujutro, kad muž ne radi, svi dućani da, pa sve svugdje može...al ne ide to baš tako
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:33   #7337
kaj se sekirate... Da znate kakve sve komentare bute dobile kad rodite.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:33   #7338
Ja svaki dan moram očistiti nosić jer bude onih šmrklji od mlijeka i svega. Ali za to imam zakon baterijski aspirator.
Ali isto sam unaprijed bila spremna. Kao što sam za malca prije vrtića doma opremila kućnu ljekarnu raznim sirupima i svime što bi trebalo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:44   #7339
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
kaj se sekirate... Da znate kakve sve komentare bute dobile kad rodite.
Ovo potpisujem u potpunosti

Mene je sve živciralo u prvoj trudnoći, a kad sam rodila onda sam shvatila koliko daleko seže ljudska glupost 🤣

Ovaj put samo poslušam kaj imaju za reći, odgovorim kaj mislim o tome ili se nasmijem ovisi kakav mi je dan.

Ono što me sad eventualno zasmeta (čak me nekad i nasmije) je kad dobijem savijete o tome kak će mi bit kad rodim od cura koje su nedavno rodile prvo dijete, a meni je ovo druga trudnoća

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:48   #7340
ma ja malo imam problem s takvim stvarima. volim u naprijed planirat i sve imat - pa zlu ne trebalo. rađe ja pljunem, karikiram, 150kn na neš kaj mi ne treba nego da se lupam po glavi kasnije.
al takva sam u svemu. i privatno i poslovno ne volim nemat kontrolu nad nečim kaj mogu predvidjeti da će kad tad eskalirat.

a i imam problem sa prihvačanjem savjeta - jer mi 2 osobe mogu dat isti savjet i dok ću jednu poslušat bez razmišljanja, drugoj ću ić stiskat kontru. jbg, za to sam svjesna da je problem u meni
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.