Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 04:08   #1001
Quote:
Thor kaže: Pogledaj post
.s obzirom da ja ležim i sidim u ova moja četri zida skoro od prvog dana kad sam vidila plusić, mene jedino iritira kad mi stave kakvu krivu epizodu Dadilje ili Rebe na televiziji drugo mi je sve suuuuuper....supergenijalno mi je što u dr, moram čekat po 2 sata iako sam na stroogoooom mirovanju, jer se zdeklam ko za najbolji izlazak i gledan šta su druge babe obukle, jer jedino tu svita vidin...i super mi je kad me u laboratoriju pitaju jeste JOŠ(????) trudni, nakon što vide uputnicu i onda me ostave da čekan.....di ćeš većeg optimizma, to znači da san zdrava trudnica..i još mi je super bilo kad sam na hitnoj čekala sa barbama i tetama na krevetima, od kojih je najmlađi bio negdi 90tak godina, pa me nakon 2 sata primili i dr. mi reka kako ste vi meni mlaaadi i osvježavajući..kakve iritacije, pih..
..a najsuper mi je kad me svekrva nazvala brižno nakon misec ipo dana i pitala oće mi se dite prezivat ko oni ili ko ja, sa dva prezimena...odma san živnila, kakvo iritiranje
baš se pitam kad će moja to pitat
btw moja je do zadnjeg časa kada je legalno pobacit nagovarala da pobacim, i moje starce da me nagovore, i sina da je glup i da pobacim, a kada ništa nije upalilo, jednostavno je ignorirala činjenicu da će joj sin dobit dijete. usmjerila se na to da će joj starija kći, koja je završila medicinu (!!! to se mora napomenut jer ona to uvijek mora napomenut) dobit dijete mjesec dana kasnije - to je cijelom svijetu obznanila, za nas još vjerojatno ni dečkove babe ne znaju, kamo li netko drugi

glavno da je od kad joj je sin zaprijetio da se više kući ne vraća, sve odjednom u redu, pa zove i pita kako sam i jel čuvam bebu, i da će morat kupit kolica za dvojčeke za ljeto

tjednima sam svako malo plakala ko kišna godina zbog nje
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:00   #1002
..e moš mislit kako ću plakat zbog nje...fala bogu da je nekih 500km od mene, pa je baš ne vidin, osim kad triba guzicu doć smočit u lito ..a do sad me je predstavljala kao ženu njenog sina, koja ne želi imat dicu, a već su joj 32..nego je njoj bitan njen posa i život bez obaveza...parin mikrovalna hebaga..dok ova druga nevista ima 20 i već je trudna s drugim..( to su se odma dali na posa, kad su čuli da san ja trudna, da im ne bi ja prvog MUŠKOG nasljednika rodila, ovakva nikakva i snobasta kakva već jesan i još su me izvjestili da se moraju sad o njoj jadnoj brinit, jer je ona mlada i neiskusna..?!?) a sad kad san trudna, svi moji problemi su u biti zbog toga jer san stara i šta će ona mene zvat, kad san ionako stalno kući, pa ako šta loše bude, mogu i ja javit..
..oću, ako mi idući put vidi gin. pišulinca, onda oću, jer znam da će im to bit najlošije šta od mene mogu čut.. .a ne bi me čudilo da ova onda ne ode rodit sa 6 miseci, samo da me preduhitri boooože kojim se ja vlaškim pričama moran bavit
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...

Zadnje uređivanje Thor : 10.02.2009. at 12:13.
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:12   #1003
Mene nerviraju iste stvari kao prije, ali više.
Jučer se nitko nije htio ustati u tramvaju trudnici s povećim stomakom pa sam joj na kraju prepustila svoje mjesto. Ja još nemam neki stomak pa mi nije teško...
Ljudi znaju biti takva gamad!
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:17   #1004
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
Mene nerviraju iste stvari kao prije, ali više.
Jučer se nitko nije htio ustati u tramvaju trudnici s povećim stomakom pa sam joj na kraju prepustila svoje mjesto. Ja još nemam neki stomak pa mi nije teško...
Ljudi znaju biti takva gamad!
Meni čovik jučer u doktorice reka, da šta san dolazila, kad ne mogu čekat, e..ima pravo, drugi put šaljen muža da mu tlak izmire, ionako smo mi jeeeedno
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 09:59   #1005
Thumbs up

Quote:
spuzva bob kaže: Pogledaj post
Evo iskreno, ljudi su takvi kakvi jesu, ponekad malo preizravni, ponekad gnjave, ali nema veze stvarno se nisam živcirala posebno ničim u trudnoći niti šizila na ikoga.
Ono što mi je diglo jako živac i mogu reći povrijedilo me, što me ja sad vlastita mama napala. Zašto? Pa njoj je nepojmljivo da sam ja sad trudna skoro 7 mjeseci i da mi nemamo spremno sve za bebe. Da je ona u to vrijeme imala već spremnu i svoju torbu za bolnicu. Da šta će biti ako ja sad rodim, tko će sve to pripremiti, da zbog takve neodgovornosti onda drugi ispaštaju (htjela je reći ona). Da ću sa tim svojim razmišljanjem da ima vremena samo napraviti probleme, da svaka pravabuduća mama uživa u slaganju stvari za bebu, da ja njoj nisam jasna...
Pokušala sam joj objasniti da izbjegavam sad ići okolo po zatvorenim prostorima (tj.dućanima) dok ne prođu malo prehlade (svi koje znam su manje više nešto pokupili) ali uopće me ne čuje.
Najgore što je ispalo da se ja već sada ne brinem za svoje dijete, a kako ću tek kad se rodi...baš sam bila tužna, da nije suprug bio do mene sigurno bih se rasplakala, ovako nisam jer bi on poludio na nju, a ona bi se još uvrijedila na to.
Da je ponudila kakvu pomoć ili ne, nego ravno u napad, sve iz straha da neće ona morati nešto učiniti. Stvarno sam se grozno osjećala. A taman je prestala spominjati kako joj se ne sviđa ime koje smo odabrali i nametati neke svoje prijedloge. I sad onda ovo...
Meni je teško jer moja vlastita mama ima manje razumijevanja i podrške za mene od moje svekrve. Sva sreća da mi je svekrva stvarno ok jer da je još i ona takva...
Oprostite na dugom postu ali morala sam malo olakšati dušu
Draga moja,molim te da se ne sekiraš oko gluposti,nismo ni mi mame uvijek na visini zadatka.
Da te utješim,meni je moja rekla na objavu sa sam trudna s trećom bebom u 42.slijedeće:"Pa valjda nećeš rodit,šta ti triba da pored dvoje divne dičice rodiš jedno,ne daj bože,možda,bolesno."
A tata:"Fuj,ide baba rodit."
Živa sam se isplakala.Toliko o podršci kad ti treba.
A sveki.....Brrrrrrr.......ni riječi......gleda me,vidi trbuh,i ni riječi.............
Zamisli!!!!!
Danas,svi ludi za malim.Starci stalno pitaju da bi ga došli vidit.
Eto,fućkaš sve njih!
Slušaj sebe,uživaj i veseli se.Pa stvari može kupiti i muž dok si u bolnici,ne mora na dan poroda bit sve tip-top.Sve će bit na vrijeme,ne brini.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 10:10   #1006
Samo bih napomenula da mi starci nisu nikakvi primitivci ni zatucanci kako bi se mogao steći dojam iz njihove reakcije,pa ipak.........
Moramo se tješiti da je to od brige i premalo takta.....
Učimo na njihovim greškama!
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:17   #1007
ono što mene najviše iritira u trudnoći a da nije direktno vezano uz druge ljude jest sljedeće:

-PARANOJA:
od svega i svačega .svih mogućih i nemogućih bolesti. mislim da sam u ova 4 mjeseca umislila sebi sve od side pa do tumora na mozgu.
a tek kad sjednem npr negdje na klupicu u parku. fuj. odmah me guzica zasvrbi kad si zamislim jel mi možda materijal od kaputa i od suknje pretanak i može li kakva bakterija-virus-bolest prijeći preko odjeće do moje pice sve do maternice.

o lijekovima da ne pričam.
trpim glavobolje za popizdit. i onda sam smislila način kako da popijem čašu vode i samo zamislim da sam popila tabletu.
i to je djelovalo.
a nakon nekog vremena mi palo na pamet da ako ta autosugestija djeluje protiv glavobolje...možda je moguće da i uz pomoć autosugestije organizam počne lučiti kemikalije koje sadrži voltren forte ili nešto slično...
i onda sam čak i od autosugestije postala paranoična pa sam prestala liječiti glavobolju i na taj autosugestivni način...tako da više niti ne zamišljam da pijem tablete jer tko zna...možda mozak ima toliku moć da stvori voltaren u mom organizmu.

a ono što mi je sad aktualno jest HPV za kojeg mislim da sam ga pokupila prije možda dva mjeseca. radila sam papa test prije 3 mjeseca i bio je uredan.
ali sad mislim da sam pokupila hpv kod ginekologa nakon tog papa testa pa ću ići na DNK PCR test da to provjerim. jer jednom sam sjela golom guzicom tamo na onu stolicu kod ginekologa i kasnije skužila da taj papir uopće nije bio promijenjen i da je netko već sjedio na njemu prije mene a taj netko je sigurno imao HPV i ja sam sigurno sjela na to.
a jebemu mater... eto mi još HPV-a. i sad si razmišljam dal da prestanem ići ginekologu na vaginalne preglede jer više ništa nisam sigurna.


a tek paranoja od herpesa.
išla sam kupiti novu vestu neki dan i isprobavam ju ... a odjednom mi muka u želucu, mislila sam da ću se onesvijestiti kad sam skužila da isprobavam zapravo neopranu vestu kroz koju je prošlo više od tisuću ljudi i sad samo čekam da mi se taj herpes manifestira.

a tek ručnici... ne bih više pič.... obrisala ručnikom pa da mi Antun Padovanski to zapovijedi. neka je to oprano ali šta ja znam tko je to dirao rukama a di su mu te ruke prije toga bile.
bolje mi je obrisati pi... s onim jednokratnim ručnicima što su malo tvrđi od wc papira.

i tako dalje....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 15:12   #1008
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ono što mene najviše iritira u trudnoći a da nije direktno vezano uz druge ljude jest sljedeće:
....
alo, ćerce!
pa ti ćeš prošvikat ako ovako nastaviš..

šta ćeš tek kad se beba rodi??
napraviti bazen ispred kuće da se svi moraju okupati u alkoholu prije nego uđu?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:49   #1009
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

i onda sam smislila način kako da popijem čašu vode i samo zamislim da sam popila tabletu.
...ovako ja tamanim kupusinu neslanu, hebeliti neslani tlak, pa zamišljan pršutić....mmmmmm....

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
...a tek ručnici... ne bih više pič.... obrisala ručnikom pa da mi Antun Padovanski to zapovijedi. neka je to oprano ali šta ja znam tko je to dirao rukama a di su mu te ruke prije toga bile.
bolje mi je obrisati pi... s onim jednokratnim ručnicima što su malo tvrđi od wc papira.

i tako dalje.....
tiruriruuu...a zamisli ako baba šta ih je motala u tvornici nije ruke oprala, a baš se piškit bila
...a baš me nasmija..
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:18   #1010
ja se ne zajebavam što je najgore.

zaboravila sam još napomenuti kako sam jedno vrijeme brijala da dolje u podrumu Petrove bolnice žrtvuju žene nekom svom poganskom bogu pa ih nadrogiraju i tko zna što im rade...

a sad sam u potrazi za onim slušalicama kaj doktori imaju tako da mogu sama provjeravati jel djetetu srce kuca.

ginekologica me poslala psihijatru da mi da odobrenje za neke jače lijekove za smirenje jer su mi normabeli kao preslabi

a mene opet strah otić psihijatru jer se bojim da će me poslati na prisilnu hospitalizaciju i da će me tamo na silu kljukati lijekovima a ja njima nikako neću moći objasniti da sam trudna i da ne smijem uzimati te lijekove.
već ja imam čitav scenarij u glavi:
"ma ona je luda. umišlja si da je trudna..dajte joj dvostruku dozu antipsihotika u kombinaciji sa sedativima..."
a ja onak vičem : "neee to će ubiti moje dijete!!!"
a oni me onak zavežu i ušpricaju mi te lijekove i još me tam udaraju i tuku i ja pobacim svoju bebu... katastrofa!...

i sad kad si razmišljam ... ako izdržim ovu trudnoću mislim da ću stvarno sve ostalo u životu podnijeti jer ovo je totalno ona PSIHOZA u krajnjem stadiju!!!
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:14   #1011
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja se ne zajebavam što je najgore.

a sad sam u potrazi za onim slušalicama kaj doktori imaju tako da mogu sama provjeravati jel djetetu srce kuca.
..kupiš onaj kompletić za dicu u turbo limachu, igrajmo se doktora, mora bit tu...il ukradi sestri, dok ti tlak miri.
..aj sve smo mi malo lude, ja san ovom svom rekla već di mu šta stoji i kome koje knjige triba vratit, čiji su CD-ovi u mene i taako... ako se ja ne vratin iz rodilišta ( mislin nikad, da ne napišen nešto ružno )...i naraski, ko mi smi doć u kontakt s ditetom, a ko ne i kakva mu iduća žena mora bit...i tako to...najgore je što je reka dobro..."odvoji knjige na posebnu policu, da ne tražin puno.."..jako me voli..
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 15:39   #1012
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja se ne zajebavam što je najgore.
ako je ovo istina, onda se prijavi na psihijatriju cim prije.
izgubljena?! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 16:42   #1013
mene izluduju trenutno svekrva i svekar. O Boze sto uz muza bas moramo dobivat i ove priljepke? Why, why....?
lizzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:31   #1014
Quote:
lizzzy kaže: Pogledaj post
mene izluduju trenutno svekrva i svekar. O Boze sto uz muza bas moramo dobivat i ove priljepke? Why, why....?
..a zamisli horora kad nam muževi počnu na njih sličit ...ja se nadam da je moj genetski modificiran...
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 21:59   #1015
Ne
I btw ja se nadam da je moj na tatu.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 22:37   #1016
..e da ne zaboravim...IRITIRA me to što sam za rođendan dobila pet krema za učvršćivanje kože, šest ulja za masažu stomaka, dvi kreme protiv celulita, dva-tri priručnika o bebama, jednu enciklopediju za roditelje ( jako te volim braco moj ), komplet časopisa Bebe....anatomske papuče, jer mi je to zdravo za kičmu, a to mi je zdravo za bebu....i tako daaalje i tako daaalje....i sad ja ispadam nezahvalna krava, al hebaga juuuuhuuuu....dosadni ste ljuuudiii!..ono trudna sam, al brateeee....
...sutra me ovo sigurno neće iritirat, al sad mi došlo...
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:15   #1017
Quote:
izgubljena?! kaže: Pogledaj post
ako je ovo istina, onda se prijavi na psihijatriju cim prije.
hoću.
a i povest ću par "izgubljenih" slučajeva sa sobom
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:18   #1018
Quote:
Thor kaže: Pogledaj post
..kupiš onaj kompletić za dicu u turbo limachu, igrajmo se doktora, mora bit tu...il ukradi sestri, dok ti tlak miri.
joj... samo ne znam di bih strpala tu spravicu.... jedino kad sestra ode pomagati doktorici oko briseva ja mogu drmnuti slušalice i objesiti ih onako oko vrata i pravit se luda kao:
"što? slušalice? ma to mi je za mp3 player vidimo se bok..."
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 10:31   #1019
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
...-PARANOJA:...
Draga Death-of-Art,
Totalno te razumijem da se nerviras oko ovakvih stvari. Na zalost puno je toga u zivotu pogresno, a u razdoblju trudnoce vjerojatno uocist toga jos vise nego inace, jer se osim za sebe brines i za buduce djete koje nosis u sebi. U biti tesko mi je razumjeti kako vecina zena ne reagira na nacin na koji ti reagiras i bude zabrinuta raznoraznim problemcicima, od zaraze, do toga kako ce ih tretirati u bolnici. Sta ti mogu reci? Tvoja briga je znak inteligencije i ne trebas se toga sramiti, ali moras naci zlatnu sredinu: brinuti za svoje (i bebino) zdravlje, no ne dozvoliti da te nesavrsenost svijeta izludi.
Dakle, za infekcije razumno je biti pazljiv cime se brises i odrzavati higjenu, ali opet nemas u zivotu, na zalost, 100% zastite. Svejedno, sanse su na tvojoj strani. Sanse su male da se zarazis, a i ako dodjes u kontakt s virusima imas imuni sustav. Odrzavaj higjenu, odrzavaj se relativno fit, budi sretna, ne brini puno i time ces ojacati i imuni sistem. Uzimaj vitamine, setaj, uzivaj u necemu.
Definitivno se bori za svoja prava i ako mislis da je kod lijecnika nesto nesterilno ili prljavo zatrazi da ti daju sterilno ili pred tobom izvade novo i cisto, ako budu bezobrazni skoci im u oci, no najvaznije, nemoj dozvoliti ikome da ti inputira da si luda. Nisi luda nego samo inteligentna, zabrinuta i imas vremena da mislis. Ja smatram lude zenturine koje misle "lako cemo" i brinu se samo kakvu ce cipku staviti na kakvu sjedalicu za auto u kojoj ce iznjeti bebu iz bolnice, ali ne brine ih cime ce im hraniti bebu ni kako ce izvesti porod, vec se tu naivno prepustaju u tudje ruke.
Dakle, informiraj se i cini stvari za sebe, ali moras negdje postaviti granicu da kazes: napravila sam sta sam mogla, sad mi treba malo srece, sad cu se smiriti i biti happy jer time cu biti i jaca i zdravija.

Drzi mi se, s pametnom curom kakva si ti mora sve proci OK, a ako nesto i zaskripi ti ces imati asa u rukavu.
Hudic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 13:35   #1020
Quote:
Hudic kaže: Pogledaj post
Draga Death-of-Art,
Totalno te razumijem da se nerviras oko ovakvih stvari. Na zalost puno je toga u zivotu pogresno, a u razdoblju trudnoce vjerojatno uocist toga jos vise nego inace, jer se osim za sebe brines i za buduce djete koje nosis u sebi. U biti tesko mi je razumjeti kako vecina zena ne reagira na nacin na koji ti reagiras i bude zabrinuta raznoraznim problemcicima, od zaraze, do toga kako ce ih tretirati u bolnici. Sta ti mogu reci? Tvoja briga je znak inteligencije i ne trebas se toga sramiti, ali moras naci zlatnu sredinu: brinuti za svoje (i bebino) zdravlje, no ne dozvoliti da te nesavrsenost svijeta izludi......
...bilo bi lipo da je u svitu sve crno i bilo i da nema sredine..sve mi imamo probleme i sve imamo strahove i paranoje, al postoji granica i trenutak kad triba reć dosta, samom sebi..ja genetski, što se tiče zdravstvene situacije npr. ( u prvom kolinu ) neman šanse doživit 50-tu, i moram priznat da me je to mučilo i prije, i muči me i sad, jel fer prema mojoj bebi da ko i ja prije 20-te ostane Pale sam na svijetu?..oću ja i jesam li već sad zbog toga loša mama?..oću jednom pokrit dite ko M.Jacksona, i ne dat mu da ide vani, jer vani se puca..i ima zločestih ljudi...? a sebi odstranit sve dijelove tijela koje će mi napast neka opaka bolešćina koja je odnila i moju mamu?....al to nema veze s temom..nema veze..
...
Quote:
Hudic kaže: Pogledaj post
Definitivno se bori za svoja prava i ako mislis da je kod lijecnika nesto nesterilno ili prljavo zatrazi da ti daju sterilno ili pred tobom izvade novo i cisto, ako budu bezobrazni skoci im u oci, no najvaznije, nemoj dozvoliti ikome da ti inputira da si luda. Nisi luda nego samo inteligentna, zabrinuta i imas vremena da mislis. Ja smatram lude zenturine koje misle "lako cemo" i brinu se samo kakvu ce cipku staviti na kakvu sjedalicu za auto u kojoj ce iznjeti bebu iz bolnice, ali ne brine ih cime ce im hraniti bebu ni kako ce izvesti porod, vec se tu naivno prepustaju u tudje ruke..
...moram priznat da nisam čitala sve, i da ne znam jel ijedan od ovih strahova opravdan, al ima nas koji se stvarno borimo sa raznim bolešćinama, infekcijama i stvarnim strahovima oće li mi idući put bebi kucat srce..iskreno, više sam u bolnici, nego kući, i baš zbog toga me na životu drži to što ću moć NADAM SE jednom birat šarena kolica i sjedalicu za auto..a ne mislim da sam zato luda ženturina, mislim da sam normalna žena koja se bori za sebe i svoju bebu..rukama i nogama..i viruj mi da će mi većina ljudi koji znaju da na posao putujem 120km. u jednom smjeru, pa toliko u drugom, svaki dan,( inače, ne sad, da me ne optuži ko da sam nebrižna) reć da sam zbog toga luda, a to isto radim da jednom prehranim to svoje dite i da mu pružim "ćipkast" život..
..i kao što rekoh nije sve crno i bilo..ni u jednom trenutku ne okrivljavam Death, poštujem njene strahove, rekoh sve smo mi malo "lude", ja znam da se ja sa svojim borim kako znam i umijem..al ako si olakšavam život nekim "priprostim" stvarima, ne znači da sam neodgovorna žena i nadam se buduća mama..
..tenkju..
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...

Zadnje uređivanje Thor : 23.02.2009. at 13:46.
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.