Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 16:02   #3301
znači ukratko naebala sam par ljudi su mi rekli da su dobili takve kazne i da im je sve otišlo u zastaru, a ono što nije došli bi na sud i branili se što su student i da nemaju čime platit i na kraju je tih cirka 300-600 kuna platio hž ugl mislim da ću se opet žalit, jer ne znam šta imam za izgubit jer stvarno mi se ne da davat te pare njima, radije bi ih zapalila
nina@20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 21:41   #3302
pogledaj dobro šta ti piše jel Prekršajni Sud ili Opčinski Sud!!!

Ako ti je Opčinski onda si hehee, jer to ne možeš izbjeći!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 09:56   #3303
pozdrav

imam dva pitanja, na licu mjesta dobio sam OBVEZNI prekršajni nalog i uplatnicu zbog počinjenog prekršaja - zabrana prometa za sva vozila osim taxi, zet .. itd.
Sva polja ispod iznosa kazne su PREKRIŽENA (zaštitna mjera zabrane upravljanja, zaštitna mjera oduzimanja predmeta, Okrivljenik je na temelju članka 228. st 3. PZ dužan nadoknaditi...)
a u uputi o pravnom lijeku piše da imam pravo žable nadležnom prekršajnom sudu (čl. 192. st. 2. Prekršajnog naloga).

ovo mi je prvi prekršajni nalog kojeg sam dobio u životu (izrečena mi je jedna opomena ove godine, ali to je bila opomena dakle nisam ništa platio)..
pa me zanima da li imam kakve šanse smanjiti ili ne platiti kaznu ako se žalim tj. napišem prigovor?
da li moram poslati poštom nadležnom prekršajnom sudu ili da osobno dođem na Trg JFK i predam prigovore (što da napišem u njima) ?

btw. studiram i NEMAM nikakva primanja! kazna je 500 kn

Zadnje uređivanje pitampitam : 04.11.2010. at 10:23.
pitampitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:10   #3304
Quote:
pitampitam kaže: Pogledaj post
pozdrav

ovo mi je prvi prekršajni nalog kojeg sam dobio u životu (izrečena mi je jedna opomena ove godine, ali to je bila opomena dakle nisam ništa platio)..
pa me zanima da li imam kakve šanse smanjiti ili ne platiti kaznu ako se žalim tj. napišem prigovor?
da li moram poslati poštom nadležnom prekršajnom sudu ili da osobno dođem na Trg JFK i predam prigovore (što da napišem u njima) ?

btw. studiram i NEMAM nikakva primanja! kazna je 500 kn
pošto si već ( u nazad godinu dana) dobio upozorenje ne može ti se ponovno izreći upozorenje!!
- i drugo žalbu predaješ ( ako češ se žaliti) putem policijske postaje koja je donijela prekršajni nalog- to ti piše gore lijevo u zaglavlju koja je postaja.
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:41   #3305
angang, hvala ! kontaktirao sam prekršajni sud i rekli su mi što treba, a također mogu zatražiti i dobrovoljni rad (tako su rekli), što se čini puno bolje od bilo kakvog plaćanja
pitampitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 11:15   #3306
ljudotinje bok, nadam se da mi netko moze pomoc, naime zaustavili su me i napuhao sam nesto i onda ti uzmu vozacku pa ju ides podic ono nakon 11 dana, dali to vozacka vazi onda ili ne ? btw poslao sam zalbu i nije jos nista doslo, neki mi kazu da vazi a neki da ne vazi sada neznam nebi htio jos problema !! hvala
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 17:31   #3307
Quote:
pitampitam kaže: Pogledaj post
... kontaktirao sam prekršajni sud i rekli su mi što treba, a također mogu zatražiti i dobrovoljni rad (tako su rekli), što se čini puno bolje od bilo kakvog plaćanja
Ako postoje olakotne okolnosti (priznanje, kajanje, nemaš primanja, nisi kažnjavan i sl.), sigurno će ti smanjiti kaznu na nekih 200-300 kuna, a možda ti da i samo opomenu.


Quote:
superhands kaže: Pogledaj post
... dali to vozacka vazi onda ili ne ?...
Vrijedi dok ne dobiješ presudu i (nakon nje ako bude oduzimanja) obavijest o početku zaštitne mjere. Znači, vozi se do mile volje.

Zadnje uređivanje drot13 : 04.11.2010. at 17:31. Reason: s...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:43   #3308
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Vrijedi dok ne dobiješ presudu i (nakon nje ako bude oduzimanja) obavijest o početku zaštitne mjere. Znači, vozi se do mile volje.
oleeeeeeee, cheers, znao sam da sam u pravu !! hvala
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 11:24   #3309
Danas sam bio na prekršajnom, pošto sam dobio poziv da danas moram doći s uplatnicom da sam platio kaznu od prije godinu dana u iznosu od 1.100 kn, ili je platiti tamo na licu mjesta,pošto je nisam platio rekla mi je gospođa da to sad ide za mjesec dana na poreznu i da od tad imam godinu dana rok za platit il u zatvor.

Zanima me što to točno znači godinu dana od kad kazna dođe na poreznu ?
Mirony is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:16   #3310
Quote:
Mirek kaže: Pogledaj post

Zanima me što to točno znači godinu dana od kad kazna dođe na poreznu ?
nisam siguran ali mislim da ti kazna "stoji" godinu dana na poreznoj i čeka da imaš primanja i iz tvog primanja se naplati ili kad posneseš za povrat poreza!!
a nakon toga ti se mijenja u kaznu zatvora!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 17:13   #3311
- ovako! ima li ko kakovih saznanja dali automobilsko osiguranje (nije kasko) namiruje štetu ukoliko automobil izleti sa ceste radi izbjegavanja prometne nesreće, a da nije došlo između automobila do kontakta? znači jednostavno si skrenuo sa ceste da se ne dogodi sudar.
bzunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:01   #3312
Kontaktiraj druga kolegu H-K na pp.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 13:47   #3313
Quote:
bzunac kaže: Pogledaj post
- ovako! ima li ko kakovih saznanja dali automobilsko osiguranje (nije kasko) namiruje štetu ukoliko automobil izleti sa ceste radi izbjegavanja prometne nesreće, a da nije došlo između automobila do kontakta? znači jednostavno si skrenuo sa ceste da se ne dogodi sudar.
znaći ti si sletio jer si izbjegavao sudar!
- tvoje (osnovno) osiguranje ti ne namiruje štetu!
- jer ti plaćaš osiguranje da ti pokrije štetu koju ti naneseš drugom vozilu!!!

ako misliš na osnovno osiguranje od vozila zbog kojeg si sletio!?
- praksa ti je slijedeća, da niti jedno osiguranje neće isplatiti štetu ako se ne dokaže krivica vozača njihovog osiguranja, a samim tim nikad ne možeš dokazati krivicu ako nema kontakta između vozila ili ako ima svjedoka!!!!
tim više ako niti ne znaš koje si vozilo izbjegavao!?
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 15:10   #3314
problemi sa produljenjem vozačke

--------------------------------------------------------------------------------

Prije više godina (3-4)imao sam sudar,a bio sam u pijanom stanju.Pošto mi je istu večer ( par sati) prije bila već oduzeta dozvola dobio sam 2 kazne, i oduzeta mi je vozačka 3 +6 mj.U to sam vrijeme radio u inozemstvu, i imao talijansku vozačku, pa mi je nisu mogli oduzeti.Naravno kazne sam platio, a na granici sam doznao da ne mogu voziti u HR.Sada bi želio promijeniti stranu vozačku u našu, alina policiji su mi rekli da je kazna još uvijek u kompjuteru, i da za to ne postoji zastara.Ima li netko iskustva sa sličnim/istim problemom .Hvala...........Nekom je Drto 13 rekao da prova pisati mail policijskoj postaji, jer da oni odgovaraju, ali nažalost nikakvog odgovora nije bilo
merlin70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 15:38   #3315
Quote:
merlin70 kaže: Pogledaj post
problemi sa produljenjem vozačke

--------------------------------------------------------------------------------

ali na policiji su mi rekli da je kazna još uvijek u kompjuteru, i da za to ne postoji zastara.
ako su ti tako rekli onda je tako!

http://www.mup.hr/main.aspx?id=64, evo ti link pa tu preko E-maila pošalji upit, meni su svaki put odgovorili

Zadnje uređivanje Katrin : 10.11.2010. at 16:08.
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 16:09   #3316
Angang, smanji malo dozivljaj s hrpom usklicnika i lol smajlica
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 16:25   #3317
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Angang, smanji malo dozivljaj s hrpom usklicnika i lol smajlica
a koliko je dozvoljeno? šala!

OK
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:10   #3318
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
znaći ti si sletio jer si izbjegavao sudar!
- tvoje (osnovno) osiguranje ti ne namiruje štetu!
- jer ti plaćaš osiguranje da ti pokrije štetu koju ti naneseš drugom vozilu!!!

ako misliš na osnovno osiguranje od vozila zbog kojeg si sletio!?
- praksa ti je slijedeća, da niti jedno osiguranje neće isplatiti štetu ako se ne dokaže krivica vozača njihovog osiguranja, a samim tim nikad ne možeš dokazati krivicu ako nema kontakta između vozila ili ako ima svjedoka!!!!
tim više ako niti ne znaš koje si vozilo izbjegavao!?
- e kolega je sletio (BMW) sa ceste svojom krivnjom i sad pokušava iscenirat da se radi o izbjegavanju drugog auta i čak je namjerno malo zaderao auto (opel) od prijatelja. jer su se dogovorili da se tereti polica od tog lika (opel) i kao on priznaje da je napravio prekršaj prešavši na njegovu stranu opela. ja mu kažem da to neće proć i da može samo završit na sudu zbog pokušaja prevare.
bzunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:40   #3319
Quote:
bzunac kaže: Pogledaj post
jer su se dogovorili da se tereti polica od tog lika (opel) i kao on priznaje da je napravio prekršaj prešavši na njegovu stranu opela.
Malo si zbrlja..ovo zadnje, 'opela', je tribalo stavit u zagrade, jel?

Quote:
bzunac kaže: Pogledaj post
ja muovo kažem da to neće proć i da može samo završit na sudu zbog pokušaja prevare.
Možda i uspije, al meni dok ovo sve čitam pada na pamet jedna Bajagina stvar...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 20:25   #3320
Quote:
bzunac kaže: Pogledaj post
- e kolega je sletio (BMW) sa ceste svojom krivnjom i sad pokušava iscenirat da se radi o izbjegavanju drugog auta i čak je namjerno malo zaderao auto (opel) od prijatelja. jer su se dogovorili da se tereti polica od tog lika (opel) i kao on priznaje da je napravio prekršaj prešavši na njegovu stranu opela. ja mu kažem da to neće proć i da može samo završit na sudu zbog pokušaja prevare.
gledaj to ovako:
prvo će ponovno (ako mu je već bila policija kad je sletio) platiti kaznu ( ili vozač opela)
drugo fingiranje prometne nesreće (lažno prikazivanje) je kazneno djelo!
treće podnošenje oštetnog zahtjeva na osiguranju po fingiranoj nesreći je također kazneno djelo!
četvrto policajci koji budu radili očevid (te prometne sa opelom) prometne nesreće nisu "pekari" da neće skužiti da nije to bilo tako! jer imaju barem 500-600 odrađenih prometnih nesreća!
i peto osiguranja isto imaju svoje procjenitelje koji također pregledavaju nesreće prije isplate odštete
tako da ti kažem da se to baš i neisplati!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.