Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 14:39   #61
Znaš šta. Ja mislim da ima jako puno nas koje ni nemamo iskustva sa djecom, ali imamo zdrav razum - tj. "zatucani" pogled na svijet.
Na tim se temama, poslije onog topica o golotinji pred djecom i mog iskazivanja nerazumjevanja za poneke postupke, ne javljam -jer si odmah obilježen kao neinformiran, osoba koja se nezna koristiti internetom itd.
Što mi apsolutno diže tlak! Šta to znači da majke koje nisu "informatički osvještene" ne znaju odgajati svoju djecu? Nisu dobre majke? Mislim wtf
Eto tako
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:46   #62
Miss - meni je neshvatljiva ta ratobornost!
Jasno mi je iskazivanje svog mišljenja, uvažavanje ili neuvažavanje tuđeg, ali odmah ljepljenje etikete da si nesposoban, maltene osoba koja ne želi svom djetetu sve najbolje, da si zatucan, da si neadekvatno osposobljen - to me užasava.
Ne dopuštaš da ti djete spava s tobom u krevetu Pa kakva si ti to majka
Hraniš djete na bočicu Ajme smak svijeta!!
Ponekad mi se čini da s tim tonovima u kojima se brani stav koji sam zastupaš, ne ubjeđuješ druge da rade pogrešno - ubjeđuješ sebe da ne griješiš.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:47   #63
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Znaš šta. Ja mislim da ima jako puno nas koje ni nemamo iskustva sa djecom, ali imamo zdrav razum - tj. "zatucani" pogled na svijet.
Na tim se temama, poslije onog topica o golotinji pred djecom i mog iskazivanja nerazumjevanja za poneke postupke, ne javljam -jer si odmah obilježen kao neinformiran, osoba koja se nezna koristiti internetom itd.
Što mi apsolutno diže tlak! Šta to znači da majke koje nisu "informatički osvještene" ne znaju odgajati svoju djecu? Nisu dobre majke? Mislim wtf
Eto tako
ma sve je normalno...al sve ima neke granice....

dojiti djete super....al dojiti djete maltene do puberteta...
a da djecaju spavaju sa roditeljima do 7-8 godine!!!...pa djeca su svjestna onda vec polako svoje seksualnosti....i onda da je zdravo da sin sa 8 godina spava kraj mame, ili kcer kraj tate???

ima podosta knjiga napisnoh o tome...di su djeca odgajana na taj nacin imala jako teske posljedice u zivotu...
ima jedna biografija kcerke jednog glumca....koja je bila tatina maza, sa tatom u krevetu spavala...citala sam to davno kad je moja mala bila malecka...na kraju je djevoga bila zaljubljena u vlastitog oca...i kad je on umro ona se predozirala...

to je extremni primjer...al ni oni "blagi" nisu zanemarivi...
sto je odnos i odgoj prisniji djeca kasnije napustaju roditeljski dom...a italija ima vec ozbiljan problem, jer je broj presao nekih 40% muskaraca od 30 i nesto godina zivi uz mamu...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 14:57   #64
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
većina nas sa većom djecom razmišlja slično...moji nikad nisu spavali sa nama u krevetu,osim kad su jako kurili...a oni ili ne kure ili kure 40...tak sam ih cijelu noć mogla pratiti...ili trčanje sa žlicom po stanu da nekaj pojede-jok...i ima puuuuno takvih primjera koji su sad "normalni" a mi lude babe...nemajke...
Imam samo jedno dijete od 7 god. i valjda već spadam u ovu kategoriju starih mama ( po stažu naravno ), jer se slažem sa svime navedenim. A ovo sa temp.: točno takav je moj sin, kad zakuri odmah je blizu 40, kod njega ne postoji 38,5
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 09:52   #65
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
Imam samo jedno dijete od 7 god. i valjda već spadam u ovu kategoriju starih mama ( po stažu naravno ), jer se slažem sa svime navedenim. A ovo sa temp.: točno takav je moj sin, kad zakuri odmah je blizu 40, kod njega ne postoji 38,5
kaj vi radite kad zakuha???...auto i na hitnu...ili ljecite doma?
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 10:49   #66
muce me mucnine...a soba sa kompom je najbliza wc...pa u odmorima baulam po netu i educiram se (kad su mi vec rekli, da uz svu tehnologiju ja pojma nemam kaj se desava) i eto ti vraga...

odo ja vidjeti kaj vele stručnjaci o permisivnom odgoju...kad ono sok...(kako sve dobro educirane mame to nisu primjetile):

ide tako...otvoris google..upises permisivni odgoj..upises to jos i na slovenskom, engleskom..ili koji god jezik znas...i dobije rezultate...

na kojem god jeziku..na racun takvog nacina odgoja same kritike...
pocetnik takvog nacina odgajanja priznao da grjesi...djeca narcisoidna nesposobna...generacije u krizi...vraca se bakin odgoj...ucitelji cupaju kosu...sto je najgore takav odgoj stvara djecu koja su najpodloznija kunzumaciji droga..


i onda sam ja needucirana....mos mislit...idem ja dalje po bakino...pa se nadam se vidimo sa tim mama za nekig 15 godina...ipak se na kraju rata mrtvi broje...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:34   #67
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
kaj vi radite kad zakuha???...auto i na hitnu...ili ljecite doma?
Pošto sam trtaroš kad je on u pitanju, uglavnom se poberemo na hitnu, al i tam mi ne kažu nešto kaj već ne znam: ili 2 čepića odjednom, ili sirup Ibuprofen, jer mu jedino on skida temp. a smije se koristiti samo u nuždi, a nama je svaka temp. nužda, kad mu niš drugo ne skida. I čepići su OK, ali mu cure van pa mu je to fuj
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 14:34   #68
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
sto je odnos i odgoj prisniji djeca kasnije napustaju roditeljski dom...a italija ima vec ozbiljan problem, jer je broj presao nekih 40% muskaraca od 30 i nesto godina zivi uz mamu...
Moram malo: Italija je zemlja tradicionalnog odgoja, u tradiciji je uostalom da su djeca doživotno s roditeljima, naravno, muška i kad se ožene, samo dovedu ženu, jel tako?
Hmmm ne sviđa nam se baš taj bakin odgoj u svemu

Nećemo sad baš i za to kriviti "moderni" odgoj,
ove zemlje su itekako specifične po tom modelu mama-svetica i njezin sinčić od 50 godina,
i takvi muškarci se danas ne žene, a prije bi se samo oženili na papiru, doveli ženu a sve odluke je donosila velika Mama,
nije to ništa nova...nisu Rode krive
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:35   #69
nisu naravno, ali to je žalosno.....takve majke u želji da naprave sve najbolj, u što sam se i ja klela, malo skrenu i naprave od djece invalida, ako me kužite...i što sad...kakvo mišljenje imati o njima da su dobre ili loše? I one su htjele sve najbolje i eto što su napravile! Te iste gotovo po defoltu zagorčavaju živote svojim snahama jer ni nakon tridesetak pa i više godina nisu odbile dragog sina od sise....uuupf...stvarno offtopičim.....sorry ali eto...da se nadovežem
LittleMiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 16:18   #70
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Moram malo: Italija je zemlja tradicionalnog odgoja, u tradiciji je uostalom da su djeca doživotno s roditeljima, naravno, muška i kad se ožene, samo dovedu ženu, jel tako?
Hmmm ne sviđa nam se baš taj bakin odgoj u svemu

Nećemo sad baš i za to kriviti "moderni" odgoj,
ove zemlje su itekako specifične po tom modelu mama-svetica i njezin sinčić od 50 godina,
i takvi muškarci se danas ne žene, a prije bi se samo oženili na papiru, doveli ženu a sve odluke je donosila velika Mama,
nije to ništa nova...nisu Rode krive
to je u italiji sa mama svetica prema muskoj djeci...
model mame svetice je kod nas sad prema muskoj i zenskoj djeci....
dalje ne moram ni pisati sta nas ceka...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:35   #71
Quote:
realna kaže: Pogledaj post
to je u italiji sa mama svetica prema muskoj djeci...
model mame svetice je kod nas sad prema muskoj i zenskoj djeci....
dalje ne moram ni pisati sta nas ceka...
Aha..problem je što je tradicija zahvatila i žensku djecu
,
ono kad je sve bilo po starim običajima i načinu odgoja
(vidi: svadbeni običaju, uloga majke u ceremonije i...dovoljno je i to )
samo sa sinovima je ka bilo u redu
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 10:16   #72
Evo samo malo primjera iz mojeg iskustva sa klincima, makar chu tek sad rodit svoje prvo dijete.

Kak se bavkam sa njima od svoje 16 godine (chuvanje, shkole, igraonice) sa svog stajalishta mogu rechi da zene fakat znaju pretjerivat, a to i nije sluchaj samo danas neg i prije 10 godina.

Roditelji koji inzistiraju da im djecu chuva dadilja koja sa njima spika na 3 jezika, a klinac ima 3 godine....maltene je nisam pitala - a kad chete pocheti sa kineskim?

Pa nadobudne mame kojih nema po cijeli dan, pa se na kraju dana pojave sa hrpetinom igrachka i chude se kak dijete radje guli krumpire samnom neg se igra sa Barby dvorcem.

Pa mame kojima djeca jedu iskljuchivo u nekakvim posebnim steriliziranim healthy shopovima....Pitam se kaj che bit toj djeci kad pochnu jest u shkoli ili na rodjendanima (bit che predozirana E stvarima)

.....do onih koje dijete poshalju u park bez gacha (samo kratke havajske hlachice) ili im za ruchak naprave kajganu....tjedan dana za redom!

Jedino kaj mogu rech je - da ni u jednom trenutku nisam posumnjala da loshe chuvam ili se bavim djecom (mozda che nekom biti chudno shto su mi ljudi povjeravali djecu od godinu dana sa samo 18god), ali nijedno dijete nikad nije nastradalo, uvijek je bilo sretno, i dan danas vole biti samnom makar pola njih vech ima 10 god.

A jedino kaj sam im ja mogla ponudit je bila VOLJA za provodjenjem vremena sa njima (nishta drugo, jer tad nisam imala majchinske osjechaje, novce, iliti neke posebne obrazovne metode)

Eto.....ja se nadam da chu sva skupljena iskustva sa tom divnom djechicom mochi primjeniti na svom djetetu!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 10:49   #73
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Evo samo malo primjera iz mojeg iskustva sa klincima, makar chu tek sad rodit svoje prvo dijete.

Kak se bavkam sa njima od svoje 16 godine (chuvanje, shkole, igraonice) sa svog stajalishta mogu rechi da zene fakat znaju pretjerivat, a to i nije sluchaj samo danas neg i prije 10 godina.

Roditelji koji inzistiraju da im djecu chuva dadilja koja sa njima spika na 3 jezika, a klinac ima 3 godine....maltene je nisam pitala - a kad chete pocheti sa kineskim?

Pa nadobudne mame kojih nema po cijeli dan, pa se na kraju dana pojave sa hrpetinom igrachka i chude se kak dijete radje guli krumpire samnom neg se igra sa Barby dvorcem.

Pa mame kojima djeca jedu iskljuchivo u nekakvim posebnim steriliziranim healthy shopovima....Pitam se kaj che bit toj djeci kad pochnu jest u shkoli ili na rodjendanima (bit che predozirana E stvarima)

.....do onih koje dijete poshalju u park bez gacha (samo kratke havajske hlachice) ili im za ruchak naprave kajganu....tjedan dana za redom!

Jedino kaj mogu rech je - da ni u jednom trenutku nisam posumnjala da loshe chuvam ili se bavim djecom (mozda che nekom biti chudno shto su mi ljudi povjeravali djecu od godinu dana sa samo 18god), ali nijedno dijete nikad nije nastradalo, uvijek je bilo sretno, i dan danas vole biti samnom makar pola njih vech ima 10 god.

A jedino kaj sam im ja mogla ponudit je bila VOLJA za provodjenjem vremena sa njima (nishta drugo, jer tad nisam imala majchinske osjechaje, novce, iliti neke posebne obrazovne metode)

Eto.....ja se nadam da chu sva skupljena iskustva sa tom divnom djechicom mochi primjeniti na svom djetetu!

mi smo imali takvu tetu u vrticu...i jos je posjecujemo..mada mo u 4. razredu...
teta je bila mrak.. ...nadam se da ce i kod drugoga biti neka takva...jer je ova udaljena 150km, od mjesta gdje stanujemo sada...to je osoba sa najvise zdrave pameti i beskrajnom mastom...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 12:25   #74
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
E jeste zatucane!
Treba držat jedno djete na jednoj sisi, drugo djete na drugoj sisi, izbaciti muža iz kreveta i sve 5

Ako se autorica eventulano prepozna u ovom dijelu gornjeg posta, nek se ne uvrijedi, to je zapravo sažetak dijela postova jednog topica na RID-u.
Izgleda da će i mene Rode na lomaču

khm, khm,

ne znam jesam li ja autorica, ali sam napisala nesto slicno. samo ne procitano iz knjige (tad je bilo aktualno ono treniranje spavanja) nego iz iskustva s prvim djetetom.
sto bi jel spadalo u temu sto se promijenilo od prvog djeteta, iako su prosle samo 3 godine izmedju njih.

a iskustvo je bila skoro godina neprospavanih noci, s ustajanjima po 3-5 puta , u trajanjima otprilike pola sata. pa bebu natrag u krevetic pa nakon pola sata opet plac, sto dojenjima, sto bocicom (i to sam probala misleci da ce duze spavati ) pa pokusajima "pustanja da place" sto je bilo neizdrzivo za sve...
drugi put je propis otisao dovraga, (eto nisu nesto tad bila "moderna" spavanja s majkom), pa kad sam vidila da je mladji jos cesce budan nocu, s, ne placom, nego urlanjima, a ja nakon nosanja do ponoci, niti mrve snage ni volje da ustajem nocu, svog malog k meni
i dok god je MENI bilo lakse tako, bio je sa mnom.

i moj odgoj je kompromis izmedju djetetovih i mojih potreba.
njegove su prioritetne u odnosu na moje, dok se ne osjecam ugrozeno ni psihicki ni fizicki.

pa ukoliko mame zele da se iscrpljuju setajuci cijelu noc od sobe do sobe i od bebe do bebe nek izvole.
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 13:36   #75
Problem je danashnjice shto su svi preokupirani tim svim "pravima djeteta, osoba"!

Ok.....s vremenom dolaze frikasti ljudi i sve te "bolesti", pa bolje se zauzeti za neka prava (osobito ako imamo prava na ta prava Ali ja mislim da svi pretjeruju!

U Engleskoj (a mislim da je tako i u cijeloj EU, a i pochinje i kod nas) uchitelj vishe ne smije dijete potapshat po ramenu, a da ga ne osude za zlostavljanje. A o bully-ngu da ne govorim. Pa i mene su zezali jer sam uvijek bila najniza u razredu, pa nemam nikakve komplexe zbog toga. Svi fakat pretjeruju i misle da su unique (ok jesu, ali na karju krajeva svi smo mi domestic vulgaris ljudovi koji se radjaju i umiru).

Toliko su svi zauzeti svim tim pravilima odgoja, ophodjenja sa ljudima, zakonima, teorijama...da od svega toga zaboravljaju najvazniji sastojak...koji ne postoji u nikakvim knjigama, rodama, pa chak ni ne lezi u iskustvu! Postoji u samoj srzi "tebe"...i ako si imalo normalna osoba znat chesh ga iskoristit na pravi nachin!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:14   #76
roditelj je roditelj, prijatelj je prijatelj - kad se to dvoje počelo miješat - dobili smo - to što smo dobili
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 15:15   #77
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
roditelj je roditelj, prijatelj je prijatelj - kad se to dvoje počelo miješat - dobili smo - to što smo dobili
pametna moja glavica...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 12:26   #78
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
roditelj je roditelj, prijatelj je prijatelj - kad se to dvoje počelo miješat - dobili smo - to što smo dobili

potpisujem 100x
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 15:31   #79
realna,sve je isto samo smo mi starije pa na trudnoću i bebu gledamo drugačije.tvoja lozinka i srce sigurno će te odvesti u pravom smjeru.pusa.i ja ću skoro tvojim stopama.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 08:44   #80
Quote:
nikakva kaže: Pogledaj post
khm, khm,

ne znam jesam li ja autorica, ali sam napisala nesto slicno. ....
Nisi
Naravo da ja mogu srat o tome kako bi trebalo...
Međutim, pričam sa mamama u RL i ono što su mi one rekle (zvuči jako okrutno bar meni, ali...) da se ne smije dopustiti da djete (namjerno ne pišem beba) razdvoji tebe i partnera.
Ono što su mi sve, do jedne, rekle je da krevetić treba biti PORED vašeg kreveta. Da djete, ne zamjenjuje svoj krevet vašim.
I naravno, ako život posloži tako, da imaš partnera, mame nemaju isključiva prava na iscprljivanje
Sve u svemu, javim vam šta se događa u našem krevetu... tamo negdje oko 11 mjeseca
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.