Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2007., 17:04   #1
Mali porast bebe u trećem tromjesečju

bila sam danas na pregledu i nakon uzv-a ispada da mi beba slabo napreduje... ušla sam u 37 tj. i procjena bebe je 2,5 kg, a prije 5 tj je bila procjena na 2 kg... (te dvije procjene su radile dvije različite osobe)
inače posteljica djeluje u redu, ctg tlak i urin su u redu, a i ja sam sa težinom stala...
naravno da me lovi panika...tužna sam
sutra idem na color doppler
da lije netko imao sličnih iskustava?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 17:17   #2
draga,znaš da uzv podaci variraju i to dosta-npr:recimo da "kradu" i po 500g-stoga nemoj paničariti,plizzzzzzzzzz
moje je sa 29+5 tjedana bilo 1700g +-200g-eto-pa se ne brinem jer fala Bogu imam normalna ginića
evo ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~da mi se bolje osjećaš
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 19:35   #3
Cvjetiću, ne se živcirati! UTZ je jako subjektivna metoda i ovisi ponajviše o onome tko gleda, a i o tehničkim karakteristikama UTZ aparata. Beba težine iznad 2500 g je mala, ali to nipošto ne mora značit ništa loše, jednostavno može biti sitnija. A može te i iznenadit jer, ponavljam, procjena težine je relativna stvar. Drži se i probaj se opustit.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 00:39   #4
normalno...

bio jedan slučaj di je beba bila premala za svoju "dob" pa su trudnicu htjeli porodit prije roka ... žena normalno nije htjela, došla u zagreb u bolnicu gdje su odlučili sve pustit svojim tokom, za mjesec dana dijete dobilo kila i normalno se rodio zdravi dečko
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 08:54   #5
Cvijetiću, nemoj brinuti!
Pročitala sam i ja na netu svakakvih stvari...i došla do zaključka da te to samo može zbedirati. Posteljica ti je ok,a pupkovina ima dobra protok krvi - to je najvažnije...beba napreduje, no možda je odlučila biti malo sitnija (eto moja je odlučila da neće imati manekenske noge).
Znam da je teško ne brinuti se, no i njihove mjere imaju dosta velika odstupanja, a uostalom niti mi nismo svi unutar zadanih mjera.
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:15   #6
Cvjeticu, ne bit tuzna, sigurno je kriva procjena, a cak i kad bi bilo nesto, ipak si u 37.tjednu i nema sta ne ispast ok.....nije neka utjeha, al upravo sam cula da su hospitalizirali frendicu u 6.mj.trudnoce jer joj je jedna beba (blizanacka tr) puno manja od druge pa mora do kraja bit na promatranju u bolnici...ti ces sigurno izgurati jos ovo malo vremena i uskoro maziti svog bebaca
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 10:56   #7
to je sve normalno ...meni je Mihael par puta bio izvan tabela (kao jako velika beba), pa onda točno po tabeli i na kraju rođen sa 3650....

a i bebe su nekad u čudnim položajima pa im se ne može točno procjenit težina i visina...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:12   #8
Hvala Vam curke na potpori

i ja sam čula svakakvih primjera...i bedastoća koje su se roditeljima pričale, ali nažalost opet Vas rastuži kad Vama netko to kaže....
krećem sad u Petrovu pa ćemo vidit što kaže color doppler.
a i nadam se da će se uskoro vratiti moj dok i da će me on smiriti....
pusa
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 11:14   #9
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
moje je sa 29+5 tjedana bilo 1700g +-200g-eto-pa se ne brinem jer fala Bogu imam normalna ginića
pa to je normalna težina za tu dobu...zar ne?

Zadnje uređivanje putnica : 31.05.2007. at 13:16.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:04   #10
Cvijetiću veliki pozdrav!
Čemu briga? Pa u 36.tj težina bi trebala biti od 2 500 g - 2 750 g,
a u 37.tj. od 2 750 - 2 950 g.
Znači nema velikih odstupanja! Ne brini se bezrazložno!!
tonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 17:01   #11
Cvijetic, meni u 33 tjednu rekli da se beba ne razvija dobro, ispalo da ima 2 kg i da je mrsava oko trbuha.... i dali mi fore 2 tjedna da vidimo kak ce stvari napredovati - za dva tjedna beba dosla na 2.5 kg i nitko vise nije dizao frku

Rodila bebu 2800 i sve cista petica

Ne brini
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 18:21   #12
evo mene curke.... bila sam na uzv i color doppleru i kaže dokica da je vsve u redu i posteljica i krvotok....
njena procjena je 3039 g.
izgleda da je očito stvar u osobi koja mjeri( a kod mene je to bila različita osoba i u uzv-u)

Bogu hvala da je sve ok.... nije mene brinulo to što mi je rečeno da beba ima 2,5 kg nego to što je sa u 32. tj imala 2 kg, u 35. tj. 2350 a u 37. tj 2480 grama pa im je bio čudan tako mali prirast,a i mene je počelo naravno brinuti zašto odjednom kao beba ne dobiva dovoljno hrane.....

najbitnije da je sve ok...i da smo pri kraju

hvala još jednom
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 19:00   #13
cvjetić ... pusa ... i drago mi je da je sve ok s bebom :-)))
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 21:45   #14
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
pa to je normalna težina za tu dobu...zar ne?
tako kaže ginić.malo je napredno za tjedne(neka neka-Bogu hvala ) i to je to.i vidiš da je sve uredu.sve je do osobe koja zna čitat a i do aparata.
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.