Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 10:38   #3041
Tritogeneia,
sve drži i dobro si analizirala jedan dio odnosa, osim, da u životu simbolika ogledala nema svoju konstantu, (zanimljivo da Riba rasuđuje kao Djevica , inače, kad čitam drugu stranu, dojima se kao prilično emocionalno rezoniranje).
Samo kao osvrt na to što si iznijela, meni je (subjektivno) narav odnosa vrlo prizemljena, djeluje istovremeno na principu samo sebi vlastite alkemije, izmiče svim analizama, emotivno-racionalnim pristupima, svemu čime ga možemo definirati, pa i tom "ogledalu", simbolično.


da ne filozofiram ...timeout
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:28   #3042
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
oš bit Điđe moja nova najbolja frendica Djevica?
Da osvjetlaš obraz ovim mojima kao iznimka koja potvrđuje pravilo


A sto ako su moji postovi samo djelo djevicaste podlosti




Nerado priznajem da najljigaviji ljude koje poznajem pripadaju znaku Djevice. I tu pricam uglavnom u muskima. Od zenskih mi je samo jedna kolegica mrska, prava kompleksasica bez socijalnih vjestina.
Ostale su ok.
Ali pomalo bezlicne uglavnom

Ja volim vatrene, posebno Ovnice. I ludaste Racice.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 11:29   #3043
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post


A sto ako su moji postovi samo djelo djevicaste podlosti




Nerado priznajem da najljigaviji ljude koje poznajem pripadaju znaku Djevice. I tu pricam uglavnom u muskima. Od zenskih mi je samo jedna kolegica mrska, prava kompleksasica bez socijalnih vjestina.
Ostale su ok.
Ali pomalo bezlicne uglavnom
Općenito je poznato da su zemljani znakovi introvertirani, a introvertirani ljudi imaju lošije mišljenje o samima sebi nego ekstravertirani. Naravno, puno toga je i do podznaka i ostalih stvari u natalu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 18:56   #3044
Sve djevice i muške i ženske koje sam upoznala u životu su bile katastrofa.
Ja sam škorpion i jednostavno ih ne mogu smisliti. Isto kao i vodenjake i blizance.
Razlika među nama je kao nebo i zemlja.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 19:18   #3045
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sve djevice i muške i ženske koje sam upoznala u životu su bile katastrofa.
Ja sam škorpion i jednostavno ih ne mogu smisliti. Isto kao i vodenjake i blizance.
Razlika među nama je kao nebo i zemlja.
Pošto nam je astrološki PDF skoro zamro, mogla bi malo više napisati zašto ne voliš pojedini znak. Ja sam puno pisao o tome zašto ne volim blizance. Jedino se u vezi blizanaca slažem s tobom. Mooožda donekle i vodenjaka, ali djevica i djevaca ne poznajem baš puno.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 19:43   #3046
Mene kao djevicu (barem tako kazuje sunce) najviše privlači škorpionska misterija (možda tu igra ulogu asc blizanac), tako da sam Sve pronašao u ženi (4 planete u strijelcu, 4 u škorpiji). Iako mi je rečeno da sam sve samo ne djevica (asc blizanac, mo vodenjak, ma-ve-me lav).
__________________
"All grown-ups were once children... but only few of them remember it.”
Bastrado is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:11   #3047
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sve djevice i muške i ženske koje sam upoznala u životu su bile katastrofa.
Ja sam škorpion i jednostavno ih ne mogu smisliti. Isto kao i vodenjake i blizance.
Razlika među nama je kao nebo i zemlja.
Ne mogu ni ja Skorpione.
Muski predstavnici prekmecavi a zenske lijene i sve se mora vrtit oko njih.
Ima tu nesto u medjusobnoj (ne)ljubavi

Bastrado, si se zenil?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:15   #3048
Ja sa podznakom djevica ne gotivin podle lazove skorpije lazu dok lazu...i ribe mutljaju al ajde bezopasne su mi....mene je mnogo razocarao muskarac vaga boze sta je To..strelcevi su mi super..rakovi ok al uz moju i njihova emotivnost pa mi previse...lavovi -ma ko si bre ti..?...Ne treba generalizivati...svi imamo komlekse..
sathuam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:37   #3049
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ne mogu ni ja Skorpione.
Muski predstavnici prekmecavi a zenske lijene i sve se mora vrtit oko njih.
Ima tu nesto u medjusobnoj (ne)ljubavi

Bastrado, si se zenil?
nijesam kod mene ne može olako..možda mi je kuća zajednice loše namještena ili njezina
__________________
"All grown-ups were once children... but only few of them remember it.”
Bastrado is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:23   #3050
Prvi put cujem za antagonizam izmedju Djevica i Skorpija. Mislim u ovolikoj mjeri Ja sam u podznaku Skorpion, ali me zna odbiti skorpionska intenzivnost i vrlo cesto, cinicnost. Kao da nekad zele da se ljudi osjecaju lose. Inace su mi dragi, zbog odanosti, a i jer sam i ja njima.

No, evo opet cu reci, nisam bila svjesna da nas (Djevice) ovoliko ne vole, da nas toliko pogresno shvataju i namjerno vide negativne osobine.

Inace, na temu (a)tipicnosti Djevice: mi uvijek ostajemo Djevice, u kljucnim stvarima, bez obzira sto nas modificiralo. Kod mene Djevica ima zadnju rijec, onu u srzi, bez obzira na plimvni val skorpionskih osjecaja, napade posesivnosti i lijenosti i pretjerene senzualnosti (Mo u Biku) ili lavovske tastine i grandomanije (Ve u Lavu).
Djevica je uvijek tu da nakon svih tih ispada zakoluta ocima i dovede stvari u red.
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:57   #3051
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
A sto ako su moji postovi samo djelo djevicaste podlosti
Onda nećeš biti iznimka koja potvrđuje pravilo
Nego ćeš mi pomoći u utvrđivanju gradiva

Inače, povremeno radim test na "mojim" Djevicama: zamolim ih za neku uslugu koja mi je u tom trenutku nebitna, što vremenski što svrhom.
Samo da vidim kako će "odraditi" tu uslugu.
One ne znaju da su mi te usluge beznačajne tj značaj im je samo da bi ih testirala kako će odraditi tu uslugu.
Bolje da ne govorim koliko argumenata i izgovora se naslušam, pro et contra, smisao i besmisao... a pozadina svega je da one nemaju interes to učiniti za vas. Prestala sam računati na njih u svakom smislu.

Sve u svemu, nisu osobe od (mojeg) povjerenja.

Quote:
VenusIllegitima kaže: Pogledaj post
Prvi put cujem za antagonizam izmedju Djevica i Skorpija. Mislim u ovolikoj mjeri Ja sam u podznaku Skorpion, ali me zna odbiti skorpionska intenzivnost i vrlo cesto, cinicnost. Kao da nekad zele da se ljudi osjecaju lose. Inace su mi dragi, zbog odanosti, a i jer sam i ja njima.

No, evo opet cu reci, nisam bila svjesna da nas (Djevice) ovoliko ne vole, da nas toliko pogresno shvataju i namjerno vide negativne osobine.
U čemu ste pogrešno shvaćene, vi, Djevice?
Kako se "namjerno" vide negativne osobine? ili jesu ili nisu negativne.

Zadnje uređivanje Calandre : 18.09.2017. at 20:29.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:34   #3052
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Onda nećeš biti iznimka koja potvrđuje pravilo
Nego ćeš mi pomoći u utvrđivanju gradiva

Inače, povremeno radim test na "mojim" Djevicama: zamolim ih za neku uslugu koja mi je u tom trenutku nebitna, što vremenski što svrhom.
Samo da vidim kako će "odraditi" tu uslugu.
One ne znaju da su mi te usluge beznačajne tj značaj im je samo da bi ih testirala kako će odraditi tu uslugu.
Bolje da ne govorim koliko argumenata i izgovora se naslušam, pro et contra, smisao i besmisao... a pozadina svega je da one nemaju interes to učiniti za vas. Prestala sam računati na njih u svakom smislu.

Sve u svemu, nisu osobe od (mojeg) povjerenja.
Nešto tu ne štima, djevica je obično uslužna , tu leži njena sreća da se brine za druge i čini usluge.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:17   #3053
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Nešto tu ne štima, djevica je obično uslužna , tu leži njena sreća da se brine za druge i čini usluge.
Baš to!

Ne želim kritizirati Calandre, ali iskreno to što ona govori o ponašanju djevica sam primjetio samo kada od djevice uslugu traži osoba koja im je mrska. I ja sam kad netko traži uslugu od mene, ako mi je ta osoba draga ili čak neutralna budem sretan što ju mogu učiniti jer djevice vole služiti drugima uslugama, ali kad mi dođe osoba koja mi nije draga i traži uslugu naći ću neki razlog da odbijem.

Pa ono, ne znam Calandre niti te njene djevice, ali ako je takva situacija, mislim da je vrlo lako moguće da im je Calandre odbojna osoba iz nekog razloga, a obzirom kako piše o djevicama nije teško shvatiti zašto.

S druge strane djevice vole da im osobe koje su im mrske čine usluge jer znaju da im neće vratiti pa je to jedan od načina da kazne tu osobu jer im je mrska na neki način.

Tako da ako gledamo iz te perspektive, da djevice mogu biti đubrad, ja osobno znam da sam đubre poprilično kad želim biti, ali to nikad nije posljedica karakterne osobine djevice, uvijek ima još neki subjektivni razlog za to.
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:09   #3054
@Calandre

Pa Djevice imaju tu reputaciju da su dosadne, zlopamtila, sitnicave, zlobne, puritanke, etc. I uvijek se takvi stereotipi stavljaju u prvi plan. I pretjeruje se s tim. Ostalim horoskopskim znakovim vrline se potenciraju, mane se tek ovlas spomenu, dok je s Djevicama obratno. Niko nece primjerice za muskarca Vagu reci da je sklon varanju, vec da je esteta. Ili za Ovna da ljubomoran i agresivan, vec da je prodoran i odlucan, etc. Ili za Jarca da je skrt, a za Bika da je lijen, posesivan. Barem ne na prvu.

A za te Djevice s kojima imas posla, slozit cu se Marcusom Antoniusom. Ili im nisi draga ili previse pilas sa tim tebi beznacajnim uslugama, a koje bi njima trebale bit znacajne. Djevice nisu glupe, ne vole niti da ih se iskoristava, a kamoli testira, a i cijene svoje vrijeme. No, mozda je animozitet zaista obostran jer Djevice rado cine usluge. Cak i najsitnije.
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 10:33   #3055
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
Baš to!

Ne želim kritizirati Calandre, ali iskreno to što ona govori o ponašanju djevica sam primjetio samo kada od djevice uslugu traži osoba koja im je mrska. I ja sam kad netko traži uslugu od mene, ako mi je ta osoba draga ili čak neutralna budem sretan što ju mogu učiniti jer djevice vole služiti drugima uslugama, ali kad mi dođe osoba koja mi nije draga i traži uslugu naći ću neki razlog da odbijem.

Pa ono, ne znam Calandre niti te njene djevice, ali ako je takva situacija, mislim da je vrlo lako moguće da im je Calandre odbojna osoba iz nekog razloga, a obzirom kako piše o djevicama nije teško shvatiti zašto.
.

Meni je fascinantno što se radi o više djevica, koliko sam shvatila minimum 5,6 pa je malo nevjerojatno da se sve jednako ponašaju, ili je nešto u Calandrinom ponašaju dovelo do toga da sve jednako reagiraju.

Uglavnom ako se usluga ne pruža iz srca i ako se očekuje nešto zauzvrat onda se ta usluga ni ne treba pružati.

Quote:
VenusIllegitima kaže: Pogledaj post
@Calandre

Pa Djevice imaju tu reputaciju da su dosadne, zlopamtila, sitnicave, zlobne, puritanke, etc. I uvijek se takvi stereotipi stavljaju u prvi plan. I pretjeruje se s tim. Ostalim horoskopskim znakovim vrline se potenciraju, mane se tek ovlas spomenu, dok je s Djevicama obratno. Niko nece primjerice za muskarca Vagu reci da je sklon varanju, vec da je esteta. Ili za Ovna da ljubomoran i agresivan, vec da je prodoran i odlucan, etc. Ili za Jarca da je skrt, a za Bika da je lijen, posesivan. Barem ne na prvu.
Po svim promjenljivim znakovima se pljuje, najviše po Merkurovcima +Jupiterovci (+neptun).
Zesus i djeca, biće su zavidni.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:45   #3056
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Nešto tu ne štima, djevica je obično uslužna , tu leži njena sreća da se brine za druge i čini usluge.
Samo dvije Djevice, ženske (starija kolegica i bivša mi šefica) su takve.
Dapače, žrtve svojih obitelji, svima na usluzi, svima na pomoći.
Bivša šefica koliko je bila cijeloj svojoj obitelji servis, toliko je bila hladna i distancirana prema djelatnicima. Meni je svejedno ostala u lijepom sjećanju jer je bila vrhunski profić i puno sam od nje naučila.

Sve ostale Djeve koje znam su vrhunski pizduni po pitanju kolegijalnosti.

Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
Baš to!

Ne želim kritizirati Calandre, ali iskreno to što ona govori o ponašanju djevica sam primjetio samo kada od djevice uslugu traži osoba koja im je mrska. I ja sam kad netko traži uslugu od mene, ako mi je ta osoba draga ili čak neutralna budem sretan što ju mogu učiniti jer djevice vole služiti drugima uslugama, ali kad mi dođe osoba koja mi nije draga i traži uslugu naći ću neki razlog da odbijem.

Pa ono, ne znam Calandre niti te njene djevice, ali ako je takva situacija, mislim da je vrlo lako moguće da im je Calandre odbojna osoba iz nekog razloga, a obzirom kako piše o djevicama nije teško shvatiti zašto.

S druge strane djevice vole da im osobe koje su im mrske čine usluge jer znaju da im neće vratiti pa je to jedan od načina da kazne tu osobu jer im je mrska na neki način.

Tako da ako gledamo iz te perspektive, da djevice mogu biti đubrad, ja osobno znam da sam đubre poprilično kad želim biti, ali to nikad nije posljedica karakterne osobine djevice, uvijek ima još neki subjektivni razlog za to.
Napisala sam već, to nije samo moje iskustvo s tim Djevicama o kojima pišem nego i iskustvo mojih kolega i prijatelja koji su bili u kontaktu s njima.
Plus, pouzdano znam da im (većini njih) nisam mrska i da to nije razlog neuzvraćanja usluga. Nego samo i isključivo njihova sebičnost i nemarnost za druge ljude.

Plus, omjer situacija kad netko nekom napravi uslugu je npr 5 (ja njima) : 1 (one meni ili nekom drugom). Dakle, minorno u odnosu na njihovu stalnu potrebu za štakama.
Ja se ponudim sama kad vidim da netko treba pomoć. Ove i kad ih pitaš prave se blesave.
Sad kad bih krenula nabrajati te stvari koje sam radila za neke od njih morala bih jako puno pvt stvari nekih od njih iznositi pa ne mogu o tome na forumu.
Uglavnom, od bizarnih usluga do takvih kakve rođena sestra ne bi od mene tražila. Usluge za koje znaju da tebi koji ćeš im napraviti tu uslugu rade o glavu (od gubitka posla, gubitka reputacije do protuzakonitih stvari).
Vidjela sam neke koji su sjeli na tu foru... iste te Djevice nisu se ni okrenule a potopile i njih i njihove poslove.

Jednoj sam doslovno bila štaka u poslu od kad je došla u tu tvrtku dok nisam otišla od tamo. Onog momenta kad dobije što treba od mene (ili nekog drugog kolege) okreće leđa i ismijava se na račun tog tko joj je pomogao

A ovo što sam boldala je baš to o čemu pišem "Djevica style"; meni ako je netko mrzak onda ne želim s njim imati ništa. A ne da tog tko mi je mrzak žicam uslugu koju ću ja onda izbjegavati vratiti
To je to pizdunstvo o kojem pišem

Quote:
VenusIllegitima kaže: Pogledaj post
@Calandre

Pa Djevice imaju tu reputaciju da su dosadne, zlopamtila, sitnicave, zlobne, puritanke, etc. I uvijek se takvi stereotipi stavljaju u prvi plan. I pretjeruje se s tim. Ostalim horoskopskim znakovim vrline se potenciraju, mane se tek ovlas spomenu, dok je s Djevicama obratno. Niko nece primjerice za muskarca Vagu reci da je sklon varanju, vec da je esteta. Ili za Ovna da ljubomoran i agresivan, vec da je prodoran i odlucan, etc. Ili za Jarca da je skrt, a za Bika da je lijen, posesivan. Barem ne na prvu.

A za te Djevice s kojima imas posla, slozit cu se Marcusom Antoniusom. Ili im nisi draga ili previse pilas sa tim tebi beznacajnim uslugama, a koje bi njima trebale bit znacajne. Djevice nisu glupe, ne vole niti da ih se iskoristava, a kamoli testira, a i cijene svoje vrijeme. No, mozda je animozitet zaista obostran jer Djevice rado cine usluge. Cak i najsitnije.
Nisam primijetila da se samo mane Djevica potenciraju
Pa to je banalna stvar, lako živimo i nosimo se s tuđim vrlinama. Ono što nam svima teško pada su naše i tuđe mane.
Zato se one i spominju prve.

Djevice cijene svoje vrijeme, ali ne cijene ništa tuđe. Pa tako niti tuđe vrijeme.
Te "usluge" sam spomenula da bih plastično pojasnila koji je to model ponašanja i odnosa prema drugima (navodno bliskim ljudima). Kažem "navodno" jer se tako ponašaju ne samo prema meni nego i prema svojoj obitelji, bračnim drugovima itd.
Njima stalno treba nečija štaka, tako da te usluge koje sam od njih tražila su minorne u odnosu na ono što sam davala u ime prijateljstva i kolegijalnosti.

Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post

Meni je fascinantno što se radi o više djevica, koliko sam shvatila minimum 5,6 pa je malo nevjerojatno da se sve jednako ponašaju, ili je nešto u Calandrinom ponašaju dovelo do toga da sve jednako reagiraju.

Uglavnom ako se usluga ne pruža iz srca i ako se očekuje nešto zauzvrat onda se ta usluga ni ne treba pružati.

Po svim promjenljivim znakovima se pljuje, najviše po Merkurovcima +Jupiterovci (+neptun).
Zesus i djeca, biće su zavidni.
Možda i više od 5, 6... ali evo sad već treći put pišem: s tim osobama nisam imala samo ja takvo iskustvo. Imali su ga i drugi ljudi (kolege, obitelj, prijatelji...)
Proračunatost do srži, neiskrenost, često i laži da bi se stvorila slika o sebi koja bi trebala fascinirati.
I napisala sam već, sudim o Djevicama prema uzorku od ovih 5-6 ili nešta više osoba. Meni sasvim dovoljno.
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:11   #3057
@calandre:
Evo priznam: stvarno neke čudne djevice, pogotovo ovo što kažeš za štake, djevice koje ja znam su obično štake drugima , drske da,
bezobrazne sklone uvrijediti ali ono što kažu obično i je tako racionalno samo što drugi ne znaju prihvatiti, i kad svi okrenu leđa čudnoj djevici, ili one prve, opet se na kraju smiluje i spašava i one koje vrijeđaju kad zagusti.

Quote:
Sad kad bih krenula nabrajati te stvari koje sam radila za neke od njih morala bih jako puno pvt stvari nekih od njih iznositi pa ne mogu o tome na forumu.
Uglavnom, od bizarnih usluga do takvih kakve rođena sestra ne bi od mene tražila. Usluge za koje znaju da tebi koji ćeš im napraviti tu uslugu rade o glavu (od gubitka posla, gubitka reputacije do protuzakonitih stvari).
Vidjela sam neke koji su sjeli na tu foru... iste te Djevice nisu se ni okrenule a potopile i njih i njihove poslove.
kad su djeve postale tako divlje

Ne znam, krivo ste se onda svi postavili od početka, i sad ste ljuti što ste izigrani, nitko vas nije tjerao da činite usluge. Više nemojte.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:02   #3058
navalili na Djevice

a stvarno, koja su "one" uopće provokacija ? Sve u svemu, solidan znak, fine, skulirane (na van), odmjerene, od povjerenja i sposobne, znaju i zvocat, ako se navikneš, podnošljivo, a kad se opuste vrlo privlačne.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:57   #3059
Quote:
Djevice... najmanipulativnije i najsebičnije osobe koje sam upoznala.
Samo ako se pod manipulacijom podrazumeva prvobitno znacenje - vjesto djelati. Sebicnost je odlika svakog ega, bez obzira na astroloski znak.
Djevice samo nemaju iluzije glede toga.
Quote:
Kad te trebaju med i mlijeko su. Onog trenutka kad te više ne trebaju (zaboravlja da će već sutra opet trebati uslugu, a možda već i danas) okreću leđa.
Nemoguce. Djevice jesu diplomatske u pristupu, ali vise zbog izbegavanja nepotrebnih konflikata, nego zbog ocekivanja neke koristi. Reci da djevica zaboravlja je najveca uvreda koju joj mozes napraviti. S obzirom da im je samodostatnost bitna, gledace da traze sto je manje moguce od drugih, ali ono sto su dobili nece zaboraviti do kraja zivota i pokusace kad tad da vrate (ali ne nuzno vise od onog sto su dobili).
Quote:
Skoro sve koje znam pate od kompleksa superiornosti, moraju biti "savršene" (a svjetlosne godine su daleko od tog pojma) u svemu što rade. Dojam savršenstva najčešće grade lažima o sebi, ispredaju razne bajke u koje nitko ne vjeruje ali su one uvjerene da su sve uspjele uvjeriti u te bajke.
Ne vole šalu na svoj račun (velik ego) dok na tuđi rado zbijaju bez pol problema.
Kriz koji nosimo zove se objektivnost i racionalnost (do u detalje, sto cesto prevrsi meru). Ne verujem da postoji devica koja za sebe misli da je savrsena, prosto zato sto i na samu sebe primenjuje iste kriterije, kao i za druge. Devica i laganje su isto veoma nekompatibilni. Laganje, glupost i rasipnistvo su neke od malobrojnih stvari koje mogu devicu "uzrujati" (Trump je idealan primjer za ovo troje). Posto ne zaboravlja tako lako, cak i u slucaju da nesto svesno, ili nesvesno slaze, devicu to progoni vise i duze nego druge.
Sve device koje poznajem imaju suptilni smisao za humor, ukljucivo i viceve na svoj racun (ono sto im ne pase je eventualno, ako primete da neko ne pravi viceve zbog humora, vec iz neke zloce i podjebavanja).
Quote:
Najnarcisoidnije osobe su, također, među Djevicama; opsjednute su svojim likom, bez ogledala u rukama ne idu ni na WC.
Nema sanse da je ovo tocno.
Quote:
Trude se kontrolirati svoje reakcije, da se ni jedna emocija ne vidi na njima. Jer moraju ostaviti dojam kontrolirane osobe, mirne, smirene, a ispod kuhaju. I to potiskivanje stvara frustracije.
Vidjela sam kod jedne kako izgleda nakon dugog potiskivanja histerični napad, sve ono što je potiskivano je erumpiralo u 3x jačem izdanju nego da je to izbačeno na dnevnoj bazi.
Kolika siiiilna energija utrošena na stvaranje privida o sebi kao cool osobi. Kolika siiiilna energija utrošena na krive stvari (mahom su nadprosječno inteligentne).

A po pitanju empatije, znaju da je to društveno nužno pokazati pa odglume i empatiju
One ju istinski ne osjećaju.
Nema tu velikog truda. Emocije su uglavnom precenjene, prave silne probleme ljudima i cesto je lakse i bolje moguce pomoci nekome, bez prevelikog empatisanja. Histericni napad djevice je nesto kao drvena pec. Najvise sto se moze tvrditi je da nisu svesni svojih emocija kao neki drugi znakovi, ali to im uglavnom ne pravi probleme (posto sam ascedent rak, ne mogu govoriti u ime duplih devica na pr.).
Kao sto je vec receno, svi se prave na svoj nacin cool i stvaraju privid (ali to je vise tema za duhovnost). Devica uglavnom jeste to sto pokazuje van.
Pitanje - ako su device tako "nadprosjecno inteligentne", kako to da "trose tako silnu energiju na krive stvari" ?

PS
Rodjendan ne volim da slavim. Dan kao i svaki drugi.
Kao i druge masovne proslave ("parada pijanstva i kica").
Bivsa zena mi je skorpija/blizanac. Pakao i nebo. Velika privlacnost, ali problem (s moje strane) suocavanja sa snaznom, iracionalnom, destruktivnom energijom u kombinaciji sa neodgovornom leprsavoscu (blizanac).

Jedno "strucno" pitanje za djevice na forumu. Da li ste zamjetili nesto cudno u mom tekstu ?

Zadnje uređivanje Dragan : 21.09.2017. at 01:25.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:08   #3060
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
@calandre:
....

Ne znam, krivo ste se onda svi postavili od početka, i sad ste ljuti što ste izigrani, nitko vas nije tjerao da činite usluge. Više nemojte.
ček ček malo... sad su se svi krivo postavili ali njihovo je ponašanje ok?
neće štimati
nije pitanje samo usluga, rekla sam, usluge su dane za primjer da bih plastično pojasnila njihov način razmišljanja i djelovanja.

Quote:
nan kaže: Pogledaj post
navalili na Djevice

a stvarno, koja su "one" uopće provokacija ? Sve u svemu, solidan znak, fine, skulirane (na van), odmjerene, od povjerenja i sposobne, znaju i zvocat, ako se navikneš, podnošljivo, a kad se opuste vrlo privlačne.
nisu one provokacija, one su iritacija

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Samo ako se pod manipulacijom podrazumeva prvobitno znacenje - vjesto djelati. Sebicnost je odlika svakog ega, bez obzira na astroloski znak.
Djevice samo nemaju iluzije glede toga.
Manipulacija u pejorativnom smislu. Vješto upravljanje sebi u korist a bez obaziranja da li to čini štetu drugoj strani.
"Ah, kolateralna žrtva? Žao mi je, nisam htjela. Idemo dalje." A ono groblja iza sebe ostavljaju.

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Nemoguce. Djevice jesu diplomatske u pristupu, ali vise zbog izbegavanja nepotrebnih konflikata, nego zbog ocekivanja neke koristi. Reci da djevica zaboravlja je najveca uvreda koju joj mozes napraviti. S obzirom da im je samodostatnost bitna, gledace da traze sto je manje moguce od drugih, ali ono sto su dobili nece zaboraviti do kraja zivota i pokusace kad tad da vrate (ali ne nuzno vise od onog sto su dobili).

Sve device koje poznajem imaju suptilni smisao za humor, ukljucivo i viceve na svoj racun (ono sto im ne pase je eventualno, ako primete da neko ne pravi viceve zbog humora, vec iz neke zloce i podjebavanja).
Nikad čula niti jedan vic na svoj račun od Djevice. Ali nikad.
Dapače, deklariraju da se "nema šta tko šaliti na njihov račun"

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Nema sanse da je ovo tocno.
O, da, itekako točno. Ide do bizarnosti: jedna trudna Djevica brinula se da li će se sad vidjeti da se udebljala i da joj se vidi da ima trbuh sad kad je trudna
Bila sam klinka kad sam to čula, do danas to nisam zaboravila.
Itd itd, da ne nabrajam od slučaja do slučaja.

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Nema tu velikog truda. Emocije su uglavnom precenjene, prave silne probleme ljudima i cesto je lakse i bolje moguce pomoci nekome, bez prevelikog empatisanja. Histericni napad djevice je nesto kao drvena pec. Najvise sto se moze tvrditi je da nisu svesni svojih emocija kao neki drugi znakovi, ali to im uglavnom ne pravi probleme (posto sam ascedent rak, ne mogu govoriti u ime duplih devica na pr.).
Emocije nisu uopće precijenjene.
Samo je pitanje kako upravljamo njima. Ako ih negiramo i zatomljujemo, morat će doći do pucanja.
A za histerični napad Djevice, svjedočila sam mu, bilo je za (po meni laiku) hospitalizaciju. Nikakva drvena peć

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Kao sto je vec receno, svi se prave na svoj nacin cool i stvaraju privid (ali to je vise tema za duhovnost). Devica uglavnom jeste to sto pokazuje van.
Pitanje - ako su device tako "nadprosjecno inteligentne", kako to da "trose tako silnu energiju na krive stvari" ?
Upravo o tome sam govorila: uludo potrošena energija da bi se ostavio dojam da si cool, da stvore privid nečeg što nisu.
Još po pitanju "krive potrošnje energije": precjenjuju se, smatraju se pametnijima od svih... to ideje, to lukavije smo od svih, to poslovni planovi... na koncu ispadnu gluplje od svih kome su se prije toga smijale i pokušale preveslati. Pa se svi smiju njima.
Ne znam, tebi to nije uludo potrošena energija

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
PS
Rodjendan ne volim da slavim. Dan kao i svaki drugi.
Kao i druge masovne proslave ("parada pijanstva i kica").
Bivsa zena mi je skorpija/blizanac. Pakao i nebo. Velika privlacnost, ali problem (s moje strane) suocavanja sa snaznom, iracionalnom, destruktivnom energijom u kombinaciji sa neodgovornom leprsavoscu (blizanac).

Jedno "strucno" pitanje za djevice na forumu. Da li ste zamjetili nesto cudno u mom tekstu ?
Ja jesam. Ali nisam Djevica pa nisam pozvana da ogovorim
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.