Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2010., 13:16   #41
Evo mene opet na ovoj temi i opet u prvom razredu
Malac je dogurao do petog, torba kakva god da je je preteška. Preteška!! Previše je to knjiga i dodataka

Mala će krenuti u prvi sa Scauticom, nemam pojma kakva je, dobila je na poklon a doći će nam u osmom mjesecu. Teška ili ne svejedno mi, ionako ću je ja nosit
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 13:21   #42
Ja bih svima preporučila Scout. Jest da su skupe, ali moj je sin bio jedini s istom školskom torbom od prvog do petog razreda.

Sad mlađi kreće u prvi razred, i čekadm da stignu nove Scoutice u trgovine. Torbe su lagane, anatomske, izdržljive, lako se održavaju, praktične... i skupe. No mislim da je bolje dati puno love jednom za kvalitetan proizvod (pogotovo kad su dječja leđa u pitanju) nego svake godine kupovati nešto novo.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 13:36   #43
Evo, našla sam na webu rezultate testiranja školskih torbi ako nekoga zanima

http://www.test.de/themen/kinder-fam...65493-1766005/
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:53   #44
www.apos.org.rs/reporter/pr10.pdf
Evo i tu malo o analizi kvalitete školskih torbi! Mnogi će se iznenaditi!
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:10   #45
evo i mi imamo ove godine prvašića i u potrazi smo za torbom.
nažalast ne možemo joj priuštit turbo skupu torbu ,ali mislim da ni herlitz torba nije tako loša. (do 500 kn )
probala ju je na leđa i savršeno joj odgovara . dovoljno su široki tregeri, na leđima ima dobro podstavljena podloga i nije joj preširoka niti predugačka(ne stoji joj nisko na leđima), i ona je zadovoljna
.
još uvijek se premišljamo da li da kupimo klasičnu kockastu torbu za prvašiće ili da kupimo nešto kao ruksak sa donjim dijelom čvrstim (kockastim), svaki savjet dobrodošao.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 07:32   #46
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
evo i mi imamo ove godine prvašića i u potrazi smo za torbom.
nažalast ne možemo joj priuštit turbo skupu torbu ,ali mislim da ni herlitz torba nije tako loša. (do 500 kn )
probala ju je na leđa i savršeno joj odgovara . dovoljno su široki tregeri, na leđima ima dobro podstavljena podloga i nije joj preširoka niti predugačka(ne stoji joj nisko na leđima), i ona je zadovoljna
.
još uvijek se premišljamo da li da kupimo klasičnu kockastu torbu za prvašiće ili da kupimo nešto kao ruksak sa donjim dijelom čvrstim (kockastim), svaki savjet dobrodošao.
Eto mi kupili kockastu Herlitz ma krasna je. Što se tiče rusaka za niže razrede, baš se i ne preporučuju obzirom da su knjige vrlo upitne kvalitete, tankih korica i spiralnih uveza, tako da se u rusaku lome...
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 08:08   #47
J još jedna napomena. Gledam jučerašnj katalog Metroa i u njemu ima svakojakih torbi, s napomenom da su Herlitz torbe u Matrou skupnje nego u Narodnim novinama. Također, u Narodnim novinama ima prošlogodišnjih modela po 138 kn! I mi jednu takvu trznuli!
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 08:38   #48
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
evo i mi imamo ove godine prvašića i u potrazi smo za torbom.
nažalast ne možemo joj priuštit turbo skupu torbu ,ali mislim da ni herlitz torba nije tako loša. (do 500 kn )
probala ju je na leđa i savršeno joj odgovara . dovoljno su široki tregeri, na leđima ima dobro podstavljena podloga i nije joj preširoka niti predugačka(ne stoji joj nisko na leđima), i ona je zadovoljna
.
još uvijek se premišljamo da li da kupimo klasičnu kockastu torbu za prvašiće ili da kupimo nešto kao ruksak sa donjim dijelom čvrstim (kockastim), svaki savjet dobrodošao.
Moji su prva dva razreda imali skroz kockaste, a onda te dole tvrde a gore ko ruksak. Nije neka velika razlika, knjige su skroz zasticene. Taj gornji dio smeta samo ako nose npr. atlas ili neku veliku knjigu. Imaju malo vise mjesta nego u kockastoj torbi.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 11:39   #49
mi smo isto gledali na netu u narodnim novinama i te su joj se torbe svidjele. sada ih ima i kod nas u ktc-u ali su skuplje, tako da ćemo do virovitice po torbu , pernicu i vreću za papuče u kompletu.

ja koliko sam gledala tu herlitz kockastu ,meni se jako sviđa.
ova kao ruksak a dolje kockasta mi je isto na slici lijepa, ali ju nisam imala prilike vidjeti uživo. t
a je i 100 kn skuplja. ali probat ćemo obje pa koja joj se svidi i koja joj bolje stoji.

ne znam da li ima prošlogodišnjih modela u virovitici ,ali nje mi ni važno, namjenili smo te novce za torbu pa ako joj odgovara kupujemo ju.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 14:50   #50
I još nešto - čitala sam na njemačkim stranicama udruge za potrošače vezano uz školske torbe - djeci nikako ne kupovati one koje se vuku na kolicima kao torbe za plac. I sama sam imala prilike vidjeti kako djeca brzo od njih odustaju jer su nespretne za ići po cesti (pogotovo prelazak pruge, preko ruba pločnika itd.), a i jadna su djeca u potpunosti nagnuta na jednu stranu kad ih vuku. da ne velim - koma ih je nositi po stepenicama.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 07:24   #51
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
I još nešto - čitala sam na njemačkim stranicama udruge za potrošače vezano uz školske torbe - djeci nikako ne kupovati one koje se vuku na kolicima kao torbe za plac. I sama sam imala prilike vidjeti kako djeca brzo od njih odustaju jer su nespretne za ići po cesti (pogotovo prelazak pruge, preko ruba pločnika itd.), a i jadna su djeca u potpunosti nagnuta na jednu stranu kad ih vuku. da ne velim - koma ih je nositi po stepenicama.
Točno!
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:45   #52
Školske torbe za đake prvake!

Pozdrav!!!

Nećak mi kreće u prvi razred, a kako mu se bliži rođendan odlučila sam kupiti mu školsku torbu.Bila sam ovaj tjedan u Mulleru u Garden mallu i tamo imaju odlične scoutove torbe s dodatnom opremom (puna velika pernica, mala pernica, torbica za šlape, novčanik...čak mi se čini da je još nešto bilo), ali je i cijena isto tako odlična(1200-1400kn).Što i kako ste vi svojim klincima kupovali ili kupujete?Da li imate iskustva i kakav savjet gdje bi se mogle naći kvalitetne torbe, da nisu zadnji škart, a da im cijena nije baš ovako visoka..neka zlatna sredina jer čini mi se da se ne isplati ulagati toliki novac u školsku torbu koju mali možda već sljedeće godine neće htjeti nositi jer će izać neki novi crtić s nekim novim bakuganima, gormitima ili čime već..odnosno, čini mi se da su vremena kad se jedna školska torba nosila barem 2 ili sva 4 razreda osnovne škole daleko iza nas...hvala!
Pavelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:54   #53
evo ja sam maloprije došla iz kupovine prve školske torbe za prvašića.
za početak bih ti predložila da nikako ne kupuješ torbu bez djeteta da ju proba stavit na leđa, jer ne pašu sve torbe svoj djeci.
mi isto nismo ni htjeli a ni mogli izdvojit veliki novac za torbu pa smo se odlučili za HERLITZ torbu. isto je anatomska, lagana je, i nije prevelika.
cijena je u narodnim novinama za cijeli komplet oko 400 kn, ali mi smo sada kupili samo torbu i pernicu jer u virovitici trenutno nisu imali vreću za papuče, novčanik, i pregaču za likovni. tako da nas je torba i puna pernica izišlo 307 kn.

evo i slikica
http://img294.imageshack.us/img294/2454/img1694q.jpg
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 21:15   #54
..hvala na savjetima! poslušat ću ovo da s malenim kupujem, a svakako ću posjetit narodne novine, njih se nisam ni sjetila, tvoja torba je super, nadam se da imaju nešto slično i za dečke
Pavelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 21:20   #55
Quote:
Pavelina kaže: Pogledaj post
..hvala na savjetima! poslušat ću ovo da s malenim kupujem, a svakako ću posjetit narodne novine, njih se nisam ni sjetila, tvoja torba je super, nadam se da imaju nešto slično i za dečke
imaju jako lijepih torbi i za dečke i za cure.
evo ti link pa pogledaj og stranice 23 mislim da idu torbe za dečke

http://e-trgovina.nn.hr/images/document/katalog%20%C5
%A1kolskog%20probora%202010.pdf
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 09:15   #56


Moja malecka je dobila torbu Pepeljuge (nije na slici ali je taj model). Torba je bila na sniženju kao prošlogodišnji model te je koštala cca 200,00 kn. Mala ju je isprobala na licu mjesta i nije bilo razloga da ju ne uzmemo. Ima dosta pretinaca, podebljana i anatomska leđa.. Pitala sam malecku želi li torbu na kotačiće ali nije htjela i tako je ova odabrana.

Da li je bio dobar izbor, javit ću Vam
__________________
Namjerno ciljam u jaja..
loome is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 19:54   #57
Kupili danas Scout Nano u Tisak Mediji - 800 kn. Garant smo mirni u sljedećih 5 godina, kao i sa starijim djetetom. Torba je lagana kao pero, a turbo prostrana. Malac je oduševljen.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 18:12   #58
jel kupovao tko torbu u skorije vrijeme'
mi smo u potrazi...pa sam luda...što više gledam...teže mi se odlučiti.
Nomoget is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2010., 14:45   #59
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
Evo mene opet na ovoj temi i opet u prvom razredu
Malac je dogurao do petog, torba kakva god da je je preteška. Preteška!! Previše je to knjiga i dodataka

Mala će krenuti u prvi sa Scauticom, nemam pojma kakva je, dobila je na poklon a doći će nam u osmom mjesecu. Teška ili ne svejedno mi, ionako ću je ja nosit
Oh Korina ce u prvi razred
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 22:31   #60
Thumbs up Sve za školu

Haj. Našla sam da u Intersparu ima velika akcija svega za školu.. torbi, pernica, flomastera, ruksaka, bilježnica, robice i dr. Svega za naše prvašiće
Akcija traje od 28.07 do 07.09.2010.
Pogledajte i vi što svega ima
http://www.kupi-na-akciji.com/pretragaakcija.html
Uskoro će sigurno toga biti i u drugim trgovinama, pa vam budem još izvjestila o mom lovu na snižene stvari za školu za moga djaka prvaka.
Puno sreće i vama u lovu lipe moje..
ultrazena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.