Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 10:31   #1
WTF ona jučer emisija o Hawkingu?

Evo, žale se neki ljudi da Mišak radi lošu emisiju i da se ništa kako treba u njoj ne kaže.

Ja jučer gledao onu o Hawkingu. Mislim, svaka čast Hawkingovom djelu i crnim rupama, ali emisija je napravljena tako ofrlje i tako loše da to nije normalno. Bolje da ju nitko ni ne gleda.

Prvo: zbog crnih rupa "nestaje informacija" a to je problem. Opasnost po naša sjećanja i ...WTF? Kakve to veze ima sa sjećanjima? Nisu uopće obrazložili kako bi nestajanje informacija utjecalo na filozofski koncept.
Onda se spominje veličina S. Ma hebala ih veličina S. Što ne kažu ENTROPIJA, bit će jasnije.
Onda na kraju lijepo objasne razmazivanje upadača na površinu sfere radijusa događanja, i kako se informacija sačivala, da bi Hawking dao revolucionarnu novu teoriju o mnogo univerzuma, ali ništa ne objasne nego naprasno završe emisiju.

Ljudi, bolje citajte ovdje nas, to na TV nista ne valja. A emisija je strana. Nije nasa. I to objasnjava zasto znanost nije popularna. Pa kako bi i bila kada su popularno znanstvene emisije tako debilne.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:16   #2
Ako se misliš žaliti da Mišakove emisije ništa ne valjaju i da lik pojma nema, onda bolje odi na forum "Na rubu". Tamo bi se mogla razviti zanimljiva diskusija uz puno spominjanja bliže rodbine, a ovdje jedino možeš dobiti odgovore poput - "da", "aha", "zijev, dobrojutro", "mišak nema pišak" i sl.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:42   #3
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Ako se misliš žaliti da Mišakove emisije ništa ne valjaju i da lik pojma nema, onda bolje odi na forum "Na rubu". Tamo bi se mogla razviti zanimljiva diskusija uz puno spominjanja bliže rodbine, a ovdje jedino možeš dobiti odgovore poput - "da", "aha", "zijev, dobrojutro", "mišak nema pišak" i sl.

.
Ne. Ne žalim se na Mišakove emisije. Žalim se na katastrofalnu emisiju koja je jučer bila o Hawkingu. Nije mišakova nego je strane proizvodnje. Mišakove su sasvim pristojne s obzirom na ovu glupavu američku nedorečenost.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:43   #4
BBC inace radi odlicne popularno-znastvene emisije, ali ova je stvarno bila katastrofa. Apsolutno nista nisu pokusali objasniti. A ako i jesu, objasnili su krivo. Kao da su (od inace odlicnih svjetskih strucnjaka koji su govorili) iz konteksta izvukli samo one recenice koje ce onemoguciti ikakvo razumijevanje.

Gore od emisije je jedino bio nas prijevod. Narocito kad je tip nabrojao fizicare inace uglednije ali u javnosti manje poznate od Hawkinga. Niti jedno od tih imena nisu uspjeli napisati ispravno. Tako je Dirac postao nesto kao Diraque, Witten nesto kao Wytain, itd...

Vazno da su objasnili tada novu psiho-terapiju mucenjem u zatvorenom prostoru, nakon koje vise nisi isti covjek.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:46   #5
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Vazno da su objasnili tada novu psiho-terapiju mucenjem u zatvorenom prostoru, nakon koje vise nisi isti covjek.

pa i ja mislim da je to bitnije od svega ostalog. koga zanima jel se piše Dirac ili Diraque?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:58   #6
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
BBC inace radi odlicne popularno-znastvene emisije, ali ova je stvarno bila katastrofa. Apsolutno nista nisu pokusali objasniti. A ako i jesu, objasnili su krivo. Kao da su (od inace odlicnih svjetskih strucnjaka koji su govorili) iz konteksta izvukli samo one recenice koje ce onemoguciti ikakvo razumijevanje.

Gore od emisije je jedino bio nas prijevod. Narocito kad je tip nabrojao fizicare inace uglednije ali u javnosti manje poznate od Hawkinga. Niti jedno od tih imena nisu uspjeli napisati ispravno. Tako je Dirac postao nesto kao Diraque, Witten nesto kao Wytain, itd...

Vazno da su objasnili tada novu psiho-terapiju mucenjem u zatvorenom prostoru, nakon koje vise nisi isti covjek.


Da. Moj idol Paul Adrien Maurice Dirac je odjednom postao Diraque.
Kao da je to neki anonimus. Pa bar se prevoditelj trebao pobrinuti da PITA bilo koga (npr. mene) ko je taj čova i kako se piše njegovo ime. Ipak je čova zaslužan za otkriće antimaterije, i gomile stvari u teorijskoj fizici. Ali ne.
Prijevod je bio loš.

Emisija je bila "za domačice".
I povodila se za onim: "nećemo komplicirati, pokušat ćemo dati zanimljivije dijelove". Pa su dali sranje.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:59   #7
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post

pa i ja mislim da je to bitnije od svega ostalog. koga zanima jel se piše Dirac ili Diraque?

Da. I zanimljivije je da postoji mistična tajanstvena termodinamička veličina S. Ima neke veze sa gubljenjem informacija. Hm, hm. Što li je taj S? Mora da je teorija zavjere na djelu. ne daju dinosauri da otkrijemo ENTROPIJU!!!
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:04   #8
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Da. I zanimljivije je da postoji mistična tajanstvena termodinamička veličina S. Ima neke veze sa gubljenjem informacija. Hm, hm. Što li je taj S? Mora da je teorija zavjere na djelu. ne daju dinosauri da otkrijemo ENTROPIJU!!!
awwww S je entropija? ma nije valjda?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:04   #9
emisija je bila sranje, ali usporedijvat ovo sa misekovim tlapnjama i glupostima jest bas na tvom nivou
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:07   #10
U svakom slučaju, ne može biti gora od prošle emisije o "orgonu". Ta emisija je kao, pod "znanstveno-obrazovnim programom HRT-a" i financira je HRT, a onakve gluparije izrečene u njoj su ispod svakog dostojanstva emisije koja se želi zvati znanstvenom.
Dovoljan razlog da se ne plaća RTV pristojba.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:10   #11
A emisiju je odabrao Đelo. Eh, ni on vise nije kao nekad ...
Inace, cujem da Đelo vise ne radi taj posao!!!
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:12   #12
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
A emisiju je odabrao Đelo. Eh, ni on vise nije kao nekad ...
Inace, cujem da Đelo vise ne radi taj posao!!!
dobro čuješ. tata mi je dobio otkaz

@Endi... Ma emislija o "orgon-u" je bila više nego poučna. ne budi tako skeptičan prema tome
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:26   #13
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
dobro čuješ. tata mi je dobio otkaz

@Endi... Ma emislija o "orgon-u" je bila više nego poučna. ne budi tako skeptičan prema tome

Ah, Endimion. Nego, pita Skeptik o gostovanju...pa eto...
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:31   #14
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Vazno da su objasnili tada novu psiho-terapiju mucenjem u zatvorenom prostoru, nakon koje vise nisi isti covjek.

Prikladno se uklopilo u emisije o padu Vukovara. Mislim da bi ubuduće ameri mogli plaćati Miloševićeve čuvare logora da ih malo muče, zašto ne i na autentičnim mjestima kao što je Ovčara i Staićevo. Kud ćeš većeg turizma. Psihoteroristički turizam. Balkanski specijalitet.
Glavu dolje ruke na leđa. "Ohhh, kako mi je sad dobro, doktore".
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:38   #15
Dobro. Ima li netko onda da malo pojasni što je to tako revolucionarno u otkriću crnih rupa i "gubljenja informacije"?
Emisija je loša. To smo se složili. Ali me sada zanima tema koju su pokušali obraditi a nisu ne samo uspjeli, nego su je namjerno uništili svojom katastrofalnom novinarskom nestručnošću.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:44   #16
Koliko znam, Đelo Hadžiselimović nema veze s ovom emisijom. Čovjek je oduvijek odabirao kvalitetne emisije.
Moguće je da više ne radi taj posao, jer sam primijetio kako je broj tih emisija opao. Ispada da se ne snimaju, što nije istina. Prirodoznanstvene emisije se itekako snimaju, samo što je naš TV program zaokrenuo u druge vode, ponajviše estradne.
Možda nemaju love?

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
dobro čuješ. tata mi je dobio otkaz

@Endi... Ma emislija o "orgon-u" je bila više nego poučna. ne budi tako skeptičan prema tome
Reci mu da se pokuša vratiti.
Je, bila je vrlo poučna, za one koji znaju da je to šund. No većina ne zna, a lakovjerno prihvaća "to vam je znanstveno utemeljeno"...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:47   #17
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Reci mu da se pokuša vratiti.
Je, bila je vrlo poučna, za one koji znaju da je to šund. No većina ne zna, a lakovjerno prihvaća "to vam je znanstveno utemeljeno"...
E moj Endi. Kad bi znao...
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:54   #18
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ne. Ne žalim se na Mišakove emisije. Žalim se na katastrofalnu emisiju koja je jučer bila o Hawkingu. Nije mišakova nego je strane proizvodnje. Mišakove su sasvim pristojne s obzirom na ovu glupavu američku nedorečenost.
Aha, pretpostavih da i to Mišakova emisija. Što se stranih emisija tiče, vidjeh dosta popularno znanstvenih emisija koje su teški neistiniti senzancionalistički šrot. Jebiga, znanstveno-popularno je oksimoron.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 13:00   #19
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Reci mu da se pokuša vratiti.
Je, bila je vrlo poučna, za one koji znaju da je to šund. No većina ne zna, a lakovjerno prihvaća "to vam je znanstveno utemeljeno"...
oću. financije su nam očajne od kada je nezaposlen...

ih, koliko sam se naslušala: To vam je znanstveno utemeljeno... a ono nebuloze jedna veća od druge
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 13:04   #20
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Aha, pretpostavih da i to Mišakova emisija. Što se stranih emisija tiče, vidjeh dosta popularno znanstvenih emisija koje su teški neistiniti senzancionalistički šrot. Jebiga, znanstveno-popularno je oksimoron.

.
Eto. To sam i htio reći: Mišakove emisije mnogi kritiziraju, a ne gledaju ovakve BBC-ove emisije kakva je bila jučer. To je bio takav shit. Ništa se nije reklo. Bilo je relativno dobrih kompjuterskih animacija (moje su bolje), ali generalno emisija se svodi na:
"Ovaj čovo u kolicima je rekao da mi ništa ne znamo i da crne rupe gutaju informacije. Nećemo vam sada objašnjavati ali trebate znati da su se fizičari usrali u gaće a onda su ga pokušali osporiti".
A na pitanje WTF je to rekao, i što su mu osporili, odgovor je:
"A nešto sa crnim rupama nije bitno."


Katastrofa. Užasno nekvalitetna emisija. Ovo je primjer loše znanosti.
Ne ruši Mišak znanstvenicima kredibilitet nego ovakve emisije.
Što će reći neki klinac koji u 8. razredu to gleda? Prvo, neće ništa shvatiti, ali još gore od toga, mislit će da je to neshvatljivo. Jer onima koji su tu emisiju radili, to očito JEST neshvatljivo.

Ma misli. Kada ja pišem tekstove i radim emisije, bar se INFORMIRAM, i to prilično u dubinu.
A i na našoj strani isto tako. Diraque. Ma hebao ih Diraque. A sto, moj telefonski broj smrdi?
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.