Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 22:46   #21
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
mora bit tu na duhovnosti netko tko je procitao.

uglavnom, sta mislite o toj knjizi?
jel Tom fejker il je faca?
jel rekao ista zanimljivo ili bitno osim da je kao isus sevio onu kurvu od marije magdalene?

ne znam sta da mislim o toj knjizi. ima stvarno cudnih ideja i zakljucaka, neki su i logicni. neki bas i nisu...
Prije deset godina, otprilike
Pa ne znam, rekao bih da je to jedna velika mješavina različitih new age vjerovanja, ali ne bih se zakleo niti na istinitost niti na neistinitost informacija.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 00:44   #22
Knjiga je predobro literarno djelo! Naravno rijeć je o fikciji!
dragon_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 12:46   #23
Telema!
Knjiga je ok, ali je ne treba shvatiti doslovno i treba čitati između redaka; nešto poput djela Saint Germaina i sličnih autora; kao npr. opus "Selestinska Proročanstva"...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 13:45   #24
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
čitao sam. pronašao sam samo par laži: židovi nisu plave boje kože i nemaju crnu kosu. odnosno-kada imaju plavu kožu-onda nemaju crnu kosu,
a kada imaju crnu kosu (kad su u tijelu) onda nisu u plavom.
dvije kćeri od ekhnatona dakle to je pola laži, jer "pra-židovi" su "graysi".
dalje,
ona schlemerica je iz -po knjizi gledano- iz plemena huva-dakle ona je židovski kanal. "židovski radio".
prema tome nikakvo "vijeće devetorice" dok je schlemerica kanal.
nego jednostavno su to huve koji su izjavili: "znate, vi morate voljeti te svoje židove, pomozite im,
dok se oni ne razviju, nećete ni vi!" -yea, right!
ja sam uvijek za jednostavnije rješenje.
Nisu Grayesi ali nešto slično....sa Zeta Reticuli-a ...Insektoidi, Jahve je insekt
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 03:08   #25
Knjiga je savrsena!
Decko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 10:50   #26
Nisam čitao al mi je glupo da je problem to šta je isus imao ženu...
Ja nekužim u čemu je problem,to je nešto sasvim prirodna i ljudsko....
Nikola_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 14:43   #27
ajme ali ta knjiga je apsolutno istina ;_;
što nitko nije osjetio unutarnji glas koji potvrđuje svaku Tomovu riječ?
<3 Tom nam želi pomoći! <3
chibionpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 15:34   #28
ima dijelova koji zvone...ne isplati se ništa shvatiti doslovno, ali dijelovi teksta zvuče jednostavno ispravno
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 11:41   #29
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
pa uvod je otprilike vako:
ta neka medij je neka zenska, kroz nju govori Tom - glasnik Vijeca Dvanaestorice
tih dvanajst su glavne face u svemiru.
Knjiga je kao transkript njihovih razgovora. Pricaju o povijesti Zemlje, o drevnim civilizacijama, o religijama, reinkarnaciji, nastanku covjecanstva, ulozi zidova... o alijenima...
i tak.

sutra vam napisem neke citate
Moram te ispraviti. Nije ih Dvanaest nego devet. Ostalu trojicu su prestavljali ljudi koji su se u tom trenu nalazili u sobi. Medij je jedna profesorica sa nekakvog koleđa.
lvukoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:02   #30
Čišto moje mišljenje

Evo i moj dojam na knjigu.

U prvih deset stranica (bez uvoda, zahvali i tog) sam mislio da je to samo još jedna knjiga o religiji Bogu i tako to. No malo kasnije kad sam dobio objašnjenje što neke rijeći u knjiz prestavljaju, promjenio sam drastično mišljenje.
Knjiga je jako teška za čitati, neke stvari sam čitao i tri put da shvatim bit tog odlomka. Pitanja koja postavljaju su u biti pitanja koja ljudi oduvjek žele postaviti netkome tko "zna sve odgovore".
Iskreno, ja sam jedan od onih koji smatra da je glupo vjerovati da smo mi sami u cjeloj galaksiji tako da je knjiga imala pozitivan efekt na mene. Natjerala me na razmišljanje zbog čega sam loše spavao par noči.
Mučila me ova rečenica da je "Bog" (viša sila) svorila čovjeka na svoju sliku, a ljudi su opet različiti (Kinezi, Crnci, Bjelci .......). Samo je jedan Bog? Ako je, onda taj bog ima jako puno lica. Ovo je jedan od razloga zašto mislim da knjiga nije plod mašte, jer čovjek to ne može objasniti, a u knjizi se nalazi objašnjenje u vezi ovog dijela i jako je zanimljivo.

Mogao bih ja pisati još puno, ali na kraju krajeva svi imamo svoje mišljenje i svoja stajališta prema svemu, tako da je moja preporuka ako ima netko nekakava pitanja koja drži u sebi i želi odgovore neka uzme knjigu i pročita je, možda nađe svoj odgovor.

I dobio sam preporuku za knjigu Paralelni svjetovi" tako da eto samo prenosim preporuke iako nisam je još pročitao
lvukoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 12:27   #31
Davno sam čitao i onda mi se svidilo veoma, iako su mi neke stvari gdje se govori o povijesti izgledale malo ..pa ne baš točne. Volio bih opet pročitati sad kad imam više informaciija i iskustva. Također bih rekao da vrijedi pročitati pa nek svak zauzme svoj stav. U svakom "komunikacijskom kanalu" takve vrste, ako predpostavimo da je moguć, postoje određeni "šumovi". To bi trebalo svima biti jasno, kao što i prijem bilo kojeg signala i njegova reprodukcija značajno ovise o stanju i ostalim kvalitetama prijemnika. A neki prijemnici jednostavno nemaju mogućnost hvatanja određenih frekvencija.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 20:21   #32
Da bi se knjigu shvatilo treba biti otvoren prema svemu i bez predrasuda koje svatko od nas nosi što je normalno budući da živimo u izrazito materijalnom svijetu inaće nemojte niti počinjati sa čitanjem! Knjiga objašnjava jako puno toga i čitajući je sa razumjevanjem i razmišljajući o pročitanom, puno stvari na Zemlji od religija do ljudskog ponašanja ima smisla. Govori također o stvarima koje mi ne možemo razumjeti jer nam svijest nije toliko razvijena! Naj jednostavnije je to opisati sa stvarima koje mi razumijemo a iste te stvari ne pojme kao mi "niža" bića na Zemlji (životinje)! Sa tom mišlju nije toliko nevjerovatno da postoji nešto što mi ne možemo razumjeti, čuti ili vidjeti! Jako dugo se tvrdilo da je brzina svjetlosti najveća moguća brzina u svemiru, da bi znanstvenici nedavno ustvrdili da to baš i nije tako! Kao i puno drugih stvari u povijesti! Npr. da je Zemlja ravna ploča, da nije moguć put na Mjesec, da čovjek ne može putovati brzinom većom od 80 km/h itd! Ta knjiga sa našeg gledišta i stajališta je apstraktna i nepojmljiva, ali jednako nepojmljiva koliko nam je prije samo 100tinjak godina bio nepojmljiv i put na Mjesec! Kada sam knjigu prvi puta čitao prije 10 godina nisam ju toliko shvaćao koliko i sada! Jako su važne osobne spoznaje o svijetu u kojemu živimo da biste bilo šta shvatili napisano u knjizi! Pogledajte i dokumentarac Kymatica!

Zadnje uređivanje Fliper500 : 05.01.2012. at 20:45.
Fliper500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 15:25   #33
Pročitao sam tu knjigu prije desetak godina i bila mi je WOW!!!!

A kako su godine prolazile, kako sam se sve više informirao, čitao i sazrijevao,
iz ove perspektive mi se čini kao hrpa klasičnih kanaliziranih nju-ejdž fraza...

Tako da... ne znam više...
ali inače mi je totalno naivno kad ljudi u potpunosti vjeruju kanmaliziranim materijalima jer, ne samo da "entitet" s druge strane može svjesno lagati, nego ako i ne laže o svemu, može medij svjesno ili podsvjesno izmijeniti hrpu toga. Trans je zajebana stvar.

Quote:
lvukoja kaže: Pogledaj post
Mučila me ova rečenica da je "Bog" (viša sila) svorila čovjeka na svoju sliku, a ljudi su opet različiti (Kinezi, Crnci, Bjelci .......).
Frend, mislim da ti se to "na svoju sliku" ne odnosi doslovno na fizički izgled.
__________________
"….Take your protein pills and put your helmet on.."

Zadnje uređivanje Bat Kol : 07.01.2012. at 16:47.
Mathan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 23:39   #34
Quote:
ludopile kaže: Pogledaj post
I čitam tako neki dan na netu o liku sa Filipina koji si je napravio auto koji vozi na vodu i troši litru vode na 100 km. Uspio je kao razdvojit vodik i kisik sa nekim svojim uređajem koji troši samo 40W. Vodik izgara i opet nastaje voda. Zatvoreni krug. Ono, super, nema zagađenja. Ali lik nikome neče reći kak je dovraga to napravio, neće patentirat jer kaže da je previše jednostavno a i naftne kompanije mu daju brdo para da šuti i vozi se(rekla-kazala).
Ovo ti je samo jedna od stranica.. a što se knjige tiče, zaintrigiralo me.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 16:35   #35
Dobra je knjiga za početak skupljanja informacija o ne baš običnoj stvarnosti. Ali treba je i prevladati s vreenom, to je onda znak da se nešto napravilo.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.