Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2008., 22:57   #81
Quote:
sinapis kaže: Pogledaj post
Draga Merlina,puno je tu posla,rekla si da se baviš nekim disciplinama,vjerujem da si i načitana (jer znanje je svjetlo!),tako da bi ti trebao biti jasan princip da stvarno sami kreiramo svoj život,kako god to surovo zvučalo,jer većina ljudi na žalost nisu sretni,prepuni su gorčine,zamjeranja,blokada,svakakvih uvjerenja itd...e sad,na osnovnom tečaju se radi na vjerovanjima (kako je Isus rekao,da je u vama vjere kao što je zrno goruščice(lat.sinapis) mogli bi brda pomjerati...Mi često svoje strasti,htijenja,inzistiranja,požude,ček i inate kategoriziramo kao vjeru...uf,stvari su ipak malo drugačije...Što se tiče konkretnosti tehnike,nije na meni da je propagiram,jer to bi bilo kaoda učiš vozit auto iz knjige,pa dođeš na cestu i šta onda??? U ovoj tehnici mi učimo kako se na najbrži i najjednostavniji način povezati sa Stvoriteljem (Višom Inteligencijom,Duhom,Bogom,Kreatorom...kako god hoćeš) i ti samo promatraš,nema tu nikakvog napora,sile,zavjeta,drametina,čakri (iako i njh čistimo),ali u samom procesu mi idemo direktno do Stvoritelja,a znaš gdje je to? u samom srcu svakoga tvoga atoma (npr. kad se cjepa atom kod nuklearne fuzije,oslobađa se bijeli-plavičasto svjetlo i daje nuklearnu energiju) ,što se tiče svega ovoga u knjizi POLJE Lynne McTaggart,je dosta toga objašnjeno,onda EKSPERIMENT NAMJERE,TRAŽI I BIT ĆE TI DANO,SECRET,svi oni pišu o točno toj kreativnoj,stvaralačkoj energiji koja je u nama,koju je svatko dobio rođenjem...
Sretno na tvom putu traženja najboljih i najuzvišenijh stvari za sebe,jer drugačije i ne treba biti !!!
Draga Sinapis, hvala ti na iscrpnom odgovoru.
Budući se i sama godinama (najintenzivnije zadnjih 5) bavim duhovno uzemljujućim radom na sebi znam dobro što to znači. Ono na što sam htjela staviti naglasak svojim pitanjem je bilo kako se rješavaju thetom konkretni životni problemi. Tj. osim kontakta sa sobom i iz sebe sa stvoriteljem kako se snalazite i koristite tehniku u materiji i kako se nosite s posljedicama? Koliko osoba treba biti psihički i emocionalno stabilna da je tehnika "ne pregazi" i da li je za svakoga ista količina (svega) dobra. Kao što se vidi tu iz nekih postova, očito da nešto fali. Po meni, svakako indivudualna terapija i mogućnost razrade tehnike i podrška terapeuta. Naravno, terapeut ne može (tako ja mislim) biti netko sa 3 završena vikend seminara. Za to su potrebne godine rada i iskustva. Dakle, da li je dovoljno i da li je odgovorno, obučiti hrpu ljudi i onda ih pustiti u "zološki" da se sami snalaze Naravno, ne sumnjam u bilo čije dobre namjere, ali u odgovornost ....
Ipak, rado čitam i čitati ću što pišete
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 23:37   #82
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Draga Sinapis, hvala ti na iscrpnom odgovoru.
: Naravno, ne sumnjam u bilo čije dobre namjere, ali u odgovornost ....
Ipak, rado čitam i čitati ću što pišete
Sada ću ja opet probat pojasniti stvar na najbanalnijoj razini,npr: auto škola-naučiš vozit kroz teoriju i praksu,odeš na cestu i meni je tako moj instruktor rekao dok ne napravim 100000 km,nisam pravi vozač cca 3 god.,tako bi ja nešto slično rekla i za thetu,ljudi koji su se godinama bavili raznim tehnikama,iako na ovim seminarima ima dosta psihologa i liječnika,oni već od osnovnog tečaja prakticiraju thetu u svom radu (nisam ih pitala da mi specificiraju,ali su mi potvrdili),neki drugi (kao ja) koji su se prvi put susreli s nečim sličnim imaju maloblaža iskustva,i ne usude se prakticirati na drugima jel prvo žele malo biti sami sa sobom.Osobno se osjećam kao beba u povojima i drago mi je da je tako,naučila sam nešto novo,dok čitam knjige koje sam i inače čitala imam puno bolje shvaćanje istih i dublje uvide,puno je još posla sa svime,ali za sve treba vremena.Inače živim u skladu sa prirodom i njenim zakonima,u životu mi je duhovnost uvijek bila inspiracija i utoište, a neka alatka za rješavanje problema,omiljeni stih za to mi je O.Wilde "duša se liječi čulima,a čula dušom...",kada bi bila prazna i tupa,ili bi istrčala 15km,ili bi otišla sa ekipom i doobro tulumarila,ili bi pala u depresiju i tu nalazila dubinu ljudske duše,kroz poeziju,umjetnost općenito...neki vozači imaju talenta više neki manje,neki voze 10 godina i još su u grču i nesigurni,neki su strastveni i odmah gas do daske...kao što i sama znaš,iskustva su razna i puno je života izgubljeno (puno više nago u ijednoj duhovnoj disciplini ikada),i nemoj se dati smest što uspoređujem auto i duhovnost (ima i takvih koje će to jako razljutiti),ali za mene je duhovnost dio ljudskog integriteta,kao što moraš jesti,raditi,zabavljati se,voziti auto,tako je i sa duhovnosti,ona je samo jedan segment naše osobnosti,ima jedan divan religijski koncept,da bi najidealnije bilo kada bi sve fizičke radnje izvodili kro prizmu duhovnosti...eh da.Kažu,svaki sistem (a tu se misli na komunizam,kapitalizam) je toliko dobar ili loš kao i čovjek koji se služi s njom,naravno smatra se da je sistem "savršen",samo je ljudski faktor taj koji na kraju zakaže...Mislim da si uhvatila bit,a što se tiče thete konkretno svi imamo kontakt mail s našim instruktorom i možemo ga kontaktirat ako to samo zaželimo...Osobno ih ne mogu smatrati neodgovorne jer znam koliko se zauzimaju za svoj rad i njihove sugestije su i bile da mi međusobno kontaktiramo,ja sam imala sreće i kontaktiram sa nekoliko fenomenalnih ljudi,sa nekima se nalazim i radimo zajedno.Isto tako moj broj telefona je uzelo puno ljudi (ja nisam ničiji!) i nikad me nitko nije nazvao!Poslije mi je bilo žao što je tako,jer bi mi stvarno bilo drago da se čujemo,ali svatko odlučuje za sebe.Naravno sve što ti kažem je moje subjektivno mišljenje i viđenje i neće se svi složiti s njim,da,neki od ljudi s kojima ja kontaktiram kad su imali nejasnoće kontaktirali su instruktora i sve je bilo ok!Tako da neke blokade u komunikaciji ipak sami stvaramo.
Ako te još nešto zanima,slobodno pitaj,baš me ide ovo pisanje danas !!!
sinapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 23:42   #83
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
super!

a da otvorimo novi topic "magic love" ha?
za nas nepopravljive romantike pune ljubavi.
....ah...........ah...........
pukla me romantika,a
sinapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 09:29   #84
Skužila sam i ja da te "ide pisanje" . Možda je to naznaka skorog budućeg angažmana na tu temu u duhovnim vodama. Očito imaš kapacitet za iscjelitelja. Ovaj drugi odgovor je, barem meni, bio puno konkretniji, prizemniji, ono što sam htjela čuti. Hvala.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 19:30   #85
..hvala na podrsci cure .. jos nisam sam sa sobom u odluci

,,..stigla knjiga! ..nego evo odgovora na sva pitanja koja smo i vec prije znali ali nismo znali doci do njih.

Luis ako smijem pitat, bila na theti?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 19:50   #86
nis bila.

p.s
hoces ces nam otovoriti topic da te citamo?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 20:02   #87
[QUOTE=*kmik*;15228491]..hvala na podrsci cure .. jos nisam sam sa sobom u odluci

Hej Kmik,pa hajde više pucaj!Čemu dvojbe!Osobno imam na desetke svjedočanstva,ali ovo tvoje lagano turiranje me baš drži u neizvjesnosti i sve više ga želim čuti!!!Završila sam sve od Thete i Djecu duge (to mi se još najviše svidjelo jer smo se puno igrali i zabavljali)...imaš moju podršku!!!
sinapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 20:13   #88
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
nis bila.

p.s
hoces ces nam otovoriti topic da te citamo?
kako? ukratko.
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 20:38   #89
[QUOTE=sinapis;15228968]
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
..hvala na podrsci cure .. jos nisam sam sa sobom u odluci

Hej Kmik,pa hajde više pucaj!Čemu dvojbe!Osobno imam na desetke svjedočanstva,ali ovo tvoje lagano turiranje me baš drži u neizvjesnosti i sve više ga želim čuti!!!Završila sam sve od Thete i Djecu duge (to mi se još najviše svidjelo jer smo se puno igrali i zabavljali)...imaš moju podršku!!!
..svakako si medju prvima kad bude gotovo, ...
..jedna je osoba posla na thetu osnovni, pa odmah na napredni, pa nestala..
..i sad je sve napokon kako treba!!! ..a znao sam da je i prije bilo
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 20:40   #90
..sad osjecam..

theta svima pa i njima..
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:12   #91
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
kako? ukratko.
pa onak srednje....ustvari kako ti pase....
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:17   #92
Quote:
sinapis kaže: Pogledaj post
Hej Kmik,pa hajde više pucaj!Čemu dvojbe!Osobno imam na desetke svjedočanstva,ali ovo tvoje lagano turiranje me baš drži u neizvjesnosti i sve više ga želim čuti!!!Završila sam sve od Thete i Djecu duge (to mi se još najviše svidjelo jer smo se puno igrali i zabavljali)...imaš moju podršku!!!
ma jel to on nas namjerno drzi u neizvjesnosti, ili kaj?
ak ne isprica, bumo ga
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:18   #93
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
..sad osjecam..

theta svima pa i njima..
Hajde,hajde,za naše najbolje i najuzvišenije dobro !!!
sinapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:24   #94
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ma jel to on nas namjerno drzi u neizvjesnosti, ili kaj?
ak ne isprica, bumo ga
,evo otpjevat ćemo i pjesmicu ako treba...ne,ne,ako kmik u "srednjem" izdanju nama pruži svjedočanstvo,osobno se pridružujem sa jednim svojim...tako da se ne osjeća usamljeno ili čak neshvaćeno!!!
Poslije svih onih iskustava,stvarno znam da je sve moguće ako to iskreno i od srca poželiš...nako toliko vremena u šturom svijetu hladnog i bešćutnog matrijelizma,nekako se osjećam da opet počinjem vjerovati u čaroliju što se život zove...pa kad još sam kreiraš...divota!
sinapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:47   #95
Quote:
sinapis kaže: Pogledaj post
,evo otpjevat ćemo i pjesmicu ako treba...ne,ne,ako kmik u "srednjem" izdanju nama pruži svjedočanstvo,osobno se pridružujem sa jednim svojim...tako da se ne osjeća usamljeno ili čak neshvaćeno!!!



sigurno pise sada, posaljimo mu dobre vibracije....
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:54   #96
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post


sigurno pise sada, posaljimo mu dobre vibracije....
čitaš mi misli,a ovo veselo društvance je totalni tulum!!!
sinapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:54   #97
Quote:
sinapis kaže: Pogledaj post
u čaroliju što se život zove...pa kad još sam kreiraš...divota!
dobro zvuci ovo sto si napisala.....
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 22:26   #98
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
dobro zvuci ovo sto si napisala.....
Upravo čitam TRAŽI I BIT ĆE TI DANO,poslije Thete mi savršeno sjeda,prije,nebi baš imala tako duboki uvid,lakše je kad imaš neku tehniku.
evo djelića knjige:"Zato što se vaša sposobnost za postizanjem širi sa svakim postignućem koje ste ostvarili,širenje se,onima koji tek počinju uviđati njegovu moć,može činiti zapanjujućim,dok onima koji već razumiju i očekuju Dobrobit neprekidno dotječe u njihovo iskustvo to čini potpuno normalnim.Struja Dobrobiti teče čak i ako vi ne znate da se to događa,ali kad se s njom svjesno uskladite,vaša stvaralačka nastojanja pružaju vam daleko više zadovoljstva jer tada otkrivate da nema apsolutno ničega što želite,a što ne možete ostvariti."
Toplo preporučujem knjigu svima koji žele poboljšati kvalitetu vlastitog života,a osobito Kmiku!!!Pa gdje će mu biti kraj!?
sinapis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 23:47   #99
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
dobro zvuci ovo sto si napisala.....
..a da tek vidis sta je to znati, osjecati i pustiti da se samo dogadja, a ti nista neradis, samo postavis sliku, odmaras i uzivas, svjedocis dok se ta slika ne napravi za nase najbolje i najuzvisenije dobro.

jedino ta slika uspjeva

..procitao sam takvih i slicnih stvari stvarno dosta, razumio ali ne osjecao, mislim da se bez znanja poput thete, a tim prvenstveno mislim na theta mozdane valove (4-7 herca, mozak radi dosta usporeno, sta neznaci da um sporije radi)...odoh usiroko, uglavnom ja nisam uspio bez thete, spoznat da smo svi ni krivi ni duzni sjeb... cak od rodjenja, srecom SVE se da izmijenit, ..kratko i jasno, tko zeli malo vise poradit na sebi nema brzeg i jednostavnijeg nacina

..nikoga na nista ne nagovaram, ako ste hrabri, konkretni, odlucni... , mislite da ovo ipak sve moze i tebalo bi da bude bolje i zelite zivot bez granice, toplo preporucam thetu. kmik-kmik
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 23:48   #100
Quote:
sinapis kaže: Pogledaj post
Upravo čitam TRAŽI I BIT ĆE TI DANO,poslije Thete mi savršeno sjeda,prije,nebi baš imala tako duboki uvid,lakše je kad imaš neku tehniku.
evo djelića knjige:"Zato što se vaša sposobnost za postizanjem širi sa svakim postignućem koje ste ostvarili,širenje se,onima koji tek počinju uviđati njegovu moć,može činiti zapanjujućim,dok onima koji već razumiju i očekuju Dobrobit neprekidno dotječe u njihovo iskustvo to čini potpuno normalnim.Struja Dobrobiti teče čak i ako vi ne znate da se to događa,ali kad se s njom svjesno uskladite,vaša stvaralačka nastojanja pružaju vam daleko više zadovoljstva jer tada otkrivate da nema apsolutno ničega što želite,a što ne možete ostvariti."
Toplo preporučujem knjigu svima koji žele poboljšati kvalitetu vlastitog života,a osobito Kmiku!!!Pa gdje će mu biti kraj!?
see you soon
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.