Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 01:05   #1
Agencije za odstetu

Prijavila bih se, naime, u jednu zbog ozljede zadobivene na javnoj povrsini. Dobila bih besplatnog odvjetnika i dijelila odstetu s njim (2:3 u moju korist) u slucaju da dobijem sudski spor, a u suprotnom ne placam nista. Sve mi djeluje kao da nema tu neke cake na koju bih mogla biti prevarena. Imate li vi kakvih iskustava s tim? Nesto na sto biste me mogli upozoriti?
Hvala vam na pomoci unaprijed.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 15:40   #2
jako lijepo zamisljeno
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:16   #3
To me i brine. Mislis da je nemoguce? Ako idem u sudski spor i izgubim oni mi jamce da necu platiti sudske troskove jer sam student. Je li to stvarno tako?
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 01:53   #4
bas sudske troskove il troskove za odvjetnika?
dorino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 02:12   #5
Sudske troskove, kazu oni. Odvjetnik je besplatan, uzima samo proviziju od odstete.
Ali cinilo mi se da je to sa sudskim troskovima regulirano nekim zakonom, jer bih im u tom slucaju trebala donijeti neki dokaz o tome da nemam primanja (zaboravila sam koja tocno isprava) i to me oslobadja placanja.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 23:10   #6
Nitko ne zna nista o ovome?...
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 16:08   #7
Ako izgubiš, morat ćeš platiti onome koga tužiš njegova odvjetnika. Od toga tenitko ne može spasiti. I da, ovih 40% njihove provizije je ko u Erin Brokovich, nitijedan odvjetnik ti nebi (smio) naplatio toliko.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 00:29   #8
Mirko M, hvala ti puno!!
Ja se u te pravne stvari uopce ne razumijem, i dade me se preveslati bez problema. A uzeo bi 40 posto jer ga kao ne placam, i ne snosim nikakve druge troskove. Placanje tudjeg odvjetnika nitko nije spominjao.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 00:43   #9
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Sudske troskove, kazu oni. Odvjetnik je besplatan, uzima samo proviziju od odstete.
Ali cinilo mi se da je to sa sudskim troskovima regulirano nekim zakonom, jer bih im u tom slucaju trebala donijeti neki dokaz o tome da nemam primanja (zaboravila sam koja tocno isprava) i to me oslobadja placanja.
Doneseš sudu potvrdu o visini dohotka. Tu potvrdu izvadiš u Poreznoj upravi, i u njoj bi trebale stajati sve same nule, jer nemaš primanja. U tom slučaju će te sud osloboditi troškova postupka. Sve je to regulirano Zakonom o sudskim pristojbama. Ovo što tebe zanima regulira članak 11.

"Sud će osloboditi od plaćanja sudskih pristojbi stranku koja prema svom općem imovnom stanju ne može podmiriti sudsku pristojbu bez štetnih posljedica za nužno uzdržavanje sebe i svoje obitelji.

Stranka je dužna uz prijedlog za oslobođenje od plaćanja pristojbe priložiti potvrdu o imovnom stanju te dati izjavu o svom imovnom stanju i imovnom stanju suzpružnika".

Dakle, ne moraš se brinuti

pozdrav!
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 00:47   #10
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Mirko M, hvala ti puno!!
Ja se u te pravne stvari uopce ne razumijem, i dade me se preveslati bez problema. A uzeo bi 40 posto jer ga kao ne placam, i ne snosim nikakve druge troskove. Placanje tudjeg odvjetnika nitko nije spominjao.
Trošak svoj i protivnikov snosi stranka koja izgubi parnicu. Ako izgubiš, platit ćeš, kao što ti mirko kaže, troškove odvjetnika suprotne stranke. NO - ukoliko njih ne zastupa odvjetnik, on nema pravo na nagradu po odvjetničkoj "Tarifi". Dakle, ako tužiš grad, a zastupa ih pravnik, on ima pravo samo na troškove sudskih pristojbi (no ukoliko te sud oslobodi, vodiš spor na teret države, dakle, bez ikakvih troškova).

40 % je previše, ne daj da ti toliko uzme.

Ukoliko ti pobijediš, troškove tvog odvjetnika plaćaju oni. stoga ne vidim razlog zašto bi tvoj odvjetnik dobio 40% od tebe + naknadu troškova od druge strane.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 01:26   #11
Da, tuzila bih grad. To je ujedno i razlog zbog kojeg sam se mislila prepustiti agenciji, jer mislim da mi je ishod relativno neizvjestan.
Ako uzmem odvjetnika i izgubim spor moram ga platiti. A ja se tih vasih tarifa malo bojim, heh. S agencijom izgleda da igram na sigurno, ako nema jos kakve cake koju ja ne znam.

Eh, da, ima li kakve veze to sto sam uzdrzavani clan obitelji kod placanja sudskih pristojbi? Jer mama i tata nasrecu nemaju bas nula-nula prihod..
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 17:59   #12
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Eh, da, ima li kakve veze to sto sam uzdrzavani clan obitelji kod placanja sudskih pristojbi? Jer mama i tata nasrecu nemaju bas nula-nula prihod..
ti si tužiteljica. bitni su tvoji prihodi. a oni su nula-nula.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.