Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2008., 15:02   #1
3/4 nasuprot 1/4

Moj muž je u roditeljskoj kući naslijedio 3/4 a njegov brat 1/4. Niti jedan ne živi u toj kući, kuća stoji prazna i propada. Troškove održavanja i komunalija snosimo mi u cijelosti. Muž želi kuću prodati ali brat ne želi dati suglasnost. Možemo li pozvati vještaka da procijeni nekretninu, njemu isplatiti njegov dio i upisati muža kao 100% vlasnika. Ili prodati kuću i njemu isplatiti njegov dio. Može li nas on ovako ucjenjivati?
mamastvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:00   #2
iz mog iskustva najbolje da mu ponudite 1/4 cijene nekretnine, pa i malo vise, i kupoprodajni ugovor itd..
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:11   #3
Wink pametniji popuštaju,pa svijetom vladaju budale

Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
iz mog iskustva najbolje da mu ponudite 1/4 cijene nekretnine, pa i malo vise, i kupoprodajni ugovor itd..
To stoji ali sam steko dojam da je tu u pitanju nekakav inat kad brat rađe pušta da propada.Sudski se može tražiti prodaja kuće pa podjela novca po vlasništvu,iako će i sud i odvjetnici vjerovatno savjetovati nagodbu.Ovisno o vrijednosti kuće moglo bi se desiti da suđenje košta više od love koja bi se izvukla
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:38   #4
Quote:
aammaatteerr kaže: Pogledaj post
To stoji ali sam steko dojam da je tu u pitanju nekakav inat kad brat rađe pušta da propada.Sudski se može tražiti prodaja kuće pa podjela novca po vlasništvu,iako će i sud i odvjetnici vjerovatno savjetovati nagodbu.Ovisno o vrijednosti kuće moglo bi se desiti da suđenje košta više od love koja bi se izvukla
Zar ne možemo tražiti naknadu sudskog troška od njega? Ta solucija bi ga urazumila
mamastvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 19:22   #5
ne jer ste u postupku jednaki bez obzira na odnos vlasništva.Vi i muž samo tražite od suda da odredi prodaju zbog toga što ne postoji mogučnost dogovora,a cijela se priča oko kuče tiće i zakona održavanju povoršina bla-bla-bla.Vi samo možete(eventualno) tražiti naknadu za plačene režije u postotku vlasništva(ako je riječ da se kućom niko ne koristi).Sve u svemu ,Vi nikoga nemožete natjerati da Vam proda svoj dio,kao ni da Vi nekome prodate svoj(ŽIVIO ZAKON O PRIVATNOM VLASNIŠTVU)
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 19:28   #6
Quote:
aammaatteerr kaže: Pogledaj post
ne jer ste u postupku jednaki bez obzira na odnos vlasništva.Vi i muž samo tražite od suda da odredi prodaju zbog toga što ne postoji mogučnost dogovora,a cijela se priča oko kuče tiće i zakona održavanju povoršina bla-bla-bla.Vi samo možete(eventualno) tražiti naknadu za plačene režije u postotku vlasništva(ako je riječ da se kućom niko ne koristi).Sve u svemu ,Vi nikoga nemožete natjerati da Vam proda svoj dio,kao ni da Vi nekome prodate svoj(ŽIVIO ZAKON O PRIVATNOM VLASNIŠTVU)
Ipak su se braća dogovorila. Živjeli
mamastvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 19:33   #7
Quote:
mamastvor kaže: Pogledaj post
Moj muž je u roditeljskoj kući naslijedio 3/4 a njegov brat 1/4. Niti jedan ne živi u toj kući, kuća stoji prazna i propada. Troškove održavanja i komunalija snosimo mi u cijelosti. Muž želi kuću prodati ali brat ne želi dati suglasnost. Možemo li pozvati vještaka da procijeni nekretninu, njemu isplatiti njegov dio i upisati muža kao 100% vlasnika. Ili prodati kuću i njemu isplatiti njegov dio. Može li nas on ovako ucjenjivati?


Možete tražiti diobu isplatom. U ovom slučaju bi sudu trebali učiniti vjerojatnim da za to postoji osobito ozbiljan razlog (ili ako ako je to posebno određeno zakonom ili pravnim poslom - što kod vas vjerojatno nije slučaj). Da imate 9/10 suvlasničkog udjela ne bi morali učiniti vjerojatnim osobito ozbiljan razlog.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 19:37   #8
Quote:
mamastvor kaže: Pogledaj post
Ipak su se braća dogovorila. Živjeli

Tako je najbolje .
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 19:37   #9
Quote:
aammaatteerr kaže: Pogledaj post
Vi nikoga nemožete natjerati da Vam proda svoj dio,kao ni da Vi nekome prodate svoj(ŽIVIO ZAKON O PRIVATNOM VLASNIŠTVU)


Svašta.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.