Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 00:46   #241
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
E ovo je super - kak si to našao? Eto vidiš da se nađe još primjera "Tunguskih katastrofa". Šta je pak porušilo ta stabla?
Navodno pażljivo ćitanje ne boli i ne kośta (osim malo viśe uzimanja vremena)

Napisao sam bio: "oluja"
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:49   #242
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Malo gledam slike no ne.mogu naći neku koja bi pokazala smjer padanja stabala.
Ako je taj smjer od centra prema van, svih stabala, onda je morao biti neki ....katakatabuuuum....
.
Kojih stabala?

Ako je rijeć o Tunguziji prije xy godina kada sam "proućavao" taj slućaj, bile su slike u netu, koje su pokazivale krater i stabla sruśena pod 90 stupnjeva od tog kratera.

EDYT do bonecrusher: BTW naśao sam jer sam madjionićar
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 06.09.2017. at 01:18.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:57   #243
Onda je definitivno bio neki booom.
Meteor ?
Alieni?
Tesla pokusi ?
...
Who knows..
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:05   #244
God knows

Nekada ćemo mu biti bliże, pa ćemo ga moći pitati, to śto nismo saznali u ljudskoj kożi
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:10   #245
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Pa zašto diskutiraš, ako ne znaš barem neke osnove oko tog događaja.

I da, ljeto postoji u Sibiru.

Ta zadnja slika je iz 1929. godine, a ovako je izgledalo 1927.



Trebalo im je 20 godina za poslat prvu znanstvenu ekspediciju, koja je snimila prve slike.
Zašto diskutiram? Pa znam ipak neke osnove tog događaja nisam baš tak prazan kak ti se čini, a diskutiram jer sam osobno prisustvovao toj katastrofi u realnom vremenu i na realnom mjestu pa sam se podsjetio te strave. Bio sam sam u autu i išao u Koper,ali sam upao u takvu zamku da je to teško i opisati. Sve je bilo zaleđeno - i cesta i bankine i znakovi i stakla na autu, a još je stalno padala nova ledena kiša i normalno da je sve živo počelo pucati i padati od težine jer se još ni prijašnji snijeg nije otopio. A ne možeš nikud s auto-puta, nemaš gdje niti stat. Voziš slalom između stalih automobila i popadalih stabala, a stalno pada od svuda granje i drveće. A moraš vozit ko po jajcima jer je dolje led. Ne znam kako sam se dočepao konačno one šnite ceste prema Trstu jer sam vidio da tamo nema drveća uz i iznad ceste-otišao prema tamo i izvukao se iako je ledara padala cijelim putem. Još mi odzvanjaju jezivi zvukovi pucanja drveća svuda okolo. A sve je počelo negdje kod Grosuplja i malo po malo postalo sve gore i gore. Kad sam se za nekoliko dana vraćao natrag bilo je sve drveće svuda okolo porušeno, nigdje niti jednog normalnog drveta. Ak je nekaj i stršalo, naravno bez grana, to je bio samo batrljak puknut do pola. Ko filmska kataklizma koju ne možeš filmom dočarati. Baš ono-strava.
bonecrusher is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:16   #246
Mislim da je memulica imao na mislima Tungusku eksploziju a ne prirodni fenomen u SLO.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:24   #247
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Navodno pażljivo ćitanje ne boli i ne kośta (osim malo viśe uzimanja vremena)

Napisao sam bio: "oluja"
Znam, pročitao sam to, vjerojatno nije "ledena oluja" nego neka ljetna - eto još jedno prirodom uzrokovano rušenje stabala bez prisustva Tesle, vanzemaljaca, A-bombe, kometa, meteorita, kapelana Sudca itd.
bonecrusher is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:29   #248
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Mislim da je memulica imao na mislima Tungusku eksploziju a ne prirodni fenomen u SLO.
Je, znam, ali prizor nakon toga me je strahovito podsjetio na slike Tunguske eksplozije -stvarno je izgledalo ko sudnji dan.
bonecrusher is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:31   #249
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Znam, pročitao sam to, vjerojatno nije "ledena oluja" nego neka ljetna - eto još jedno prirodom uzrokovano rušenje stabala bez prisustva Tesle, vanzemaljaca, A-bombe, kometa, meteorita, kapelana Sudca itd.
Saznati ćemo, kak veli Beni jednoga dana.
Kada zagazimo putem šarene duge u vjećna lovišta
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 02:02   #250
Blago nekima, koji će tamo doći na gotovo i ćekati će na njih, a mi ćemo morati dalje loviti, kao i na zemlji/u ovoj dimenziji -vjećno
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 08:57   #251
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Po svemu viđenom nepoznati objekat je eksplodirao u zraku.
Naš poznati astronom iz Istre je rekao da je najvjerojatnije, gotovo sigurno eksplodirao komet, i to mi je tada bilo dovoljno uvjerljivo.
Informacija prenesena od Konfederacije je da je eksplodirao fisijski reaktor njihove bespilotne izviđačke letjelice, i to mi je bolje, i dovoljno pouzdano objašnjenje.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 10:06   #252
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Naš poznati astronom iz Istre je rekao da je najvjerojatnije, gotovo sigurno eksplodirao komet, i to mi je tada bilo dovoljno uvjerljivo.
Informacija prenesena od Konfederacije je da je eksplodirao fisijski reaktor njihove bespilotne izviđačke letjelice, i to mi je bolje, i dovoljno pouzdano objašnjenje.
"Eksplodirao komet"? Valjda misliš "pao komet"?
bonecrusher is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 10:32   #253
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Naš poznati astronom iz Istre je rekao da je najvjerojatnije, gotovo sigurno eksplodirao komet, i to mi je tada bilo dovoljno uvjerljivo.
Informacija prenesena od Konfederacije je da je eksplodirao fisijski reaktor njihove bespilotne izviđačke letjelice, i to mi je bolje, i dovoljno pouzdano objašnjenje.
Taman sam htjela napisati. A on je za razliku od diskutanata na ovoj temi bio je na tom području (doduše u ovom stoljeću) i proučavao je tragove.

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
"Eksplodirao komet"? Valjda misliš "pao komet"?
I nad Čeljabinskom ne tako davno meteorit je eksplodirao na visini oko 23 km iznad zemljei raspao se na komade - https://hr.wikipedia.org/wiki/Pad_me...ad_Uralom_2013.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 10:42   #254
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Taman sam htjela napisati. A on je za razliku od diskutanata na ovoj temi bio je na tom području (doduše u ovom stoljeću) i proučavao je tragove.



I nad Čeljabinskom ne tako davno meteorit je eksplodirao na visini oko 23 km iznad zemljei raspao se na komade - https://hr.wikipedia.org/wiki/Pad_me...ad_Uralom_2013.
E pa to je visoko - 23 km - to je onda sagorio i raspao se zbog trenja pri ulasku u atmosferu. Ko Space-Shuttle Columbia 2003. Da bi porušio ono drveće u Sibiru, morao bi udariti u zemlju ili bi se eksplozija trebala dogoditi netom iznad zemlje - kao što je poslao "memulica" - samo ono liči na nuklearnu eksploziju. Pošto nema dubokog kratera, meteorit vjerojatno nije udario u zemlju - ima samo "kao" neka okrugla livada ali bez kratera...
bonecrusher is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:30   #255
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Naš poznati astronom iz Istre je rekao da je najvjerojatnije, gotovo sigurno eksplodirao komet, i to mi je tada bilo dovoljno uvjerljivo.

/cut.
Obično kad nemaju pojma o čemu se radi, onda ide rečenica 'gotov sigurno je eksplodirao/pao komet'.

Npr. jezero Lonar napravio isti hebeni komet i to pri vrlo egzotičnoj brzini ulaska u atmosferu.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:40   #256
Ne može komet eksplodirati, i da postoje to je običan led, a ne C4.

Baciš par kamena u 10g iz aviona i eto ti priče o svemiru i kometima, meteorima.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:46   #257
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Obično kad nemaju pojma o čemu se radi, onda ide rečenica 'gotov sigurno je eksplodirao/pao komet'.

Npr. jezero Lonar napravio isti hebeni komet i to pri vrlo egzotičnoj brzini ulaska u atmosferu.
Ali sve te "eksplozije", "vatrene lopte" i slično povlače za sobom i vatru, a kad vatra "napipa" onoliku količinu drveća, a još je bilo i ljeto, onda se obično dogodi ono - "lijepe šume lijepo gore" - to bi bio takav požar da sunce ne bi mjesecima probilo oblake koji bi nastali od vjerojatno najvećeg požara svih vremena....Kataklizma gušenja bi bila stravična po Rusiji i šire kad bi se to rasplamsalo. Po meni je ipak najvjerojatnije ovo sa "prirodnom katastrofom".
bonecrusher is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:07   #258
Oko 800 km kvadratnih šume je skoro momenatalno spaljeno, kad je udarni val dotakao tlo.


Sličan ili gotovo isti efekat je imala eksplozivna erupcija vulkana Sv.Helena.

https://www.pond5.com/stock-footage/...eled-mile.html

memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 01:02   #259
Oćevici na licu mjesta su vidjeli prije eksplozije objekte letjeće iz razlićitih pravaca, a polożaji oborenih drveća sugerira, da je tamo palo 3 a ne jedan objekat i da su mogli imati do 50m promjera.

Izvor: Poljska Vikipedija
https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_tunguska

PS: Isto piśe da nije pronadjen krater i da dva Talijanska naućnika tvrde, da je jezero Czeko (koje je nedaleko event epicentra eksplozije), postalo od udarca meteroita.
Isto piśe da polożaj tog jezera odgovara svjedoćenjima oćevidaca, gdje je moglo "to neśto" pasti, kao i smjer sruśenih drveća da isto to potvrdjuje.
Isto se spominje da to jezero nije oznaćeno na nijednoj mapi tog podrućja, koje potjeću prije 1929 godine.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 07.09.2017. at 01:17.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:50   #260
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Oko 800 km kvadratnih šume je skoro momenatalno spaljeno, kad je udarni val dotakao tlo.


Sličan ili gotovo isti efekat je imala eksplozivna erupcija vulkana Sv.Helena.

https://www.pond5.com/stock-footage/...eled-mile.html

Ne vidim da je išta spaljeno, jer drveće jako dobro gori - ne bi ništa od toga ostalo. Nije niti krater pronađen. A niti vidim da je sve drveće okrenuto na istu stranu kao što si rekao, Ma sigurno prirodna katastrofa koja se mistificira da bude zanimljivija.
bonecrusher is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.