Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2008., 09:27   #21
Quote:
MissQ kaže: Pogledaj post
Spremam se na pregled ayurvedskom liječniku dr. Dinku Biliću u Dugave. Imam problema s jakim peludnim alergijama i blažom ali konstantnom astmom i nadam se da ću ayurvedom nešto postići. Ima li netko iskustva s ayurvedskim terapijama? Jel tko bio kod Bilića? Sugestije??? Ljudi pomagajte
Ayurvedom se moze dosta toga postic, ali treba vremena i novaca.
Ako to imas, no frx,jako dobro za tebe.

Osnovan pristup lijecenju je da se poboljsa probava i izbace toksini iz organizma. Tkdj. trebalo bi uvesti promjene u stilu zivota, kompletno izbacit secer iz prehrane, a mlijecne proizvode na neko vrijeme,pogotovo ako nisu organski.

Tko nema novaca i vremena, najbrze i najjeftinije rjesenje je neti sa gumom ili guma neti. Nabavi se tanka guma (u Zagrebu ju je besplatno dijelio swami Dev Murti ovo ljeto) i radi se taj neti. Pretpostavljam da opis postupka i slike postoje negdje na netu, a znam da ga ima u jednoj od knjiga Jadranka Mikleca.
Mozete i mene pitat, rado cu objasnit.

Nakon 4 dana meni je alergija na pelud potpuno nestala. Uglavnom, swami je rekao da ce sve alergije sigurno nestati u razdoblju do 40 dana, moguce cak i neke vrste astme. To je mehanicko cisscenje i nikakve mistike u tome nema.

Sto se tice ulja od crnog kumina ili nigella sativa ili ulje od curukota ili kalinji,
Muhamed je rekao da lijeci sve bolesti osim smrti. Ubija gljivice, parazite, poboljsava probavu, cak sluzi za izbacivanje dzina iz organizma i jako je dobro za alergije, ali treba vremena.

Pozz svima!
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 15:56   #22
Osnovni uzrok svih vrsta alergija je neispravan rad probavnog sustava. A on je posljedica neispravne prehrane, u prvom redu one koja ne sadrži ni enzime ni probiotike.
Evo, ja se upravo sam liječim na način da sam izmijenio prilično prehranu. Samo je dugotrajan proces, to priznajem...
Jedem sljedeće:
svo voće i sirovo povrće, što sadrži najveće količine enzima
jogurt, acidofil i kefir, što osigurava probiotike i pomaže probavi
bademe, lan, sezam i orahe, zbog esencijalnih masti i kalcija
meso peradi, povremeno junetinu ili janjetinu, zbog proteina
dodatno C-vitamin i povremeno specijalni pripravak od pšeničnog ekstrakta pun E vitamina.
nešto malo kruha i riže, iako ne bih smio.


ono što je out ili što jedem vrlo rijetko: sve vrste industrijskih šećera, dakle keksi, kolači; sterilizirano, konzervirano ili dugo kuhano povrće

ono što ne jedem jer sadrži histamine: jaja, riba, svinjetina, rajčica, divljač, alkohol
još neki mogući uzroci alergija koje izbjegavam: mlijeko, ocat

Vjerojatno će ti sličnu prehranu savjetovati i ayurveda, iako moj izvor nisu njihova učenja, nego suvremena znanost o alergijama.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 18:06   #23
Evo, Mow ti je sve fino napisal, otprilike ti je takva i ayurvedska dijeta,
s tim da uzmes u obzir da ayurveda vegetarijanski orijentirana. S tom dijetom ne mozes pogrijesiti sto se alergija tice.

A kaj se tice rajcica, ayurveda ju inace bas ne preporuca, pogotovo ne bolesnima jer remeti sve doshe.

Mislim da ti je najbitnije izbacit sve secere i mlijeko, a probiotike si mozes i sama kupiti.
A ayurved.terapeut ce ti vjerojatno pripisati preparate koji ce ojacat i poboljsat probavu u skladu sa tvojim trenutnim stanjem i tjelesnom gradjom.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 19:04   #24
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Evo, Mow ti je sve fino napisal, otprilike ti je takva i ayurvedska dijeta,
s tim da uzmes u obzir da ayurveda vegetarijanski orijentirana. S tom dijetom ne mozes pogrijesiti sto se alergija tice.

A kaj se tice rajcica, ayurveda ju inace bas ne preporuca, pogotovo ne bolesnima jer remeti sve doshe.

Mislim da ti je najbitnije izbacit sve secere i mlijeko, a probiotike si mozes i sama kupiti.
A ayurved.terapeut ce ti vjerojatno pripisati preparate koji ce ojacat i poboljsat probavu u skladu sa tvojim trenutnim stanjem i tjelesnom gradjom.
Samo neka bude oprezna, nije svaka vegetarijanska prehrana bez posljedica. Ja sam alergiju prvotno i dobio jer sam striktno pratio makrobiotičku prehranu u predugom razdoblju. Svaka prehrana bazirana na previše ugljikohidrata može dovesti do alergija, što je odnedavno poznato modernoj znanosti.
Neka pripazi na pravilan omjer ugljikohidrata, proteina i masti bez obzira što joj savjetnik preporuči. Dakle, 15-25% bjelančevina, 20-30% masti i 40-60% ugljikohidrata. Ali, ne više od 60% ugljikohidrata, što se lako može dogoditi ako ti većinu tanjura čine samo žitarice, voće i povrće.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:42   #25
dobro večer..
ja sam nova na ovom pdf..

i ja se spremam ić jednom ayurveda liječniku.. pa me sad nešto zanima u vezi te prehrane što ste spominjali..
ja imam alergiju.. točnije urtikariju i to jaku na sve konzervanse, dakle i na benzoate i na prirodne konzervanse, te na salicil acetilnu kiselinu i vinobran..
tako da mogu jesti jako malo namjernica..
ja nisam rođena s tom alergijom.. nego mi se ona javila, po mojem nekom razmišljanju, kao posljedica stresa u jednom periodu mog života i ostala..
da li netko ima iskustva sa urtikarijama, ne samo sa peludnom..

mislim.. ja bih bila zadovoljna da ju uspijem barem malo ublažit..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 08:09   #26
Evo ponesto o ayurvedskom pristupu kod alergija

http://www.disabled-world.com/artman...ayurveda.shtml
http://www.healthmad.com/Alternative...llergies.31166
http://www.ayurvedic-medicines.com/allergy.html
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 08:24   #27
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Samo neka bude oprezna, nije svaka vegetarijanska prehrana bez posljedica. Ja sam alergiju prvotno i dobio jer sam striktno pratio makrobiotičku prehranu u predugom razdoblju. Svaka prehrana bazirana na previše ugljikohidrata može dovesti do alergija, što je odnedavno poznato modernoj znanosti.
Neka pripazi na pravilan omjer ugljikohidrata, proteina i masti bez obzira što joj savjetnik preporuči. Dakle, 15-25% bjelančevina, 20-30% masti i 40-60% ugljikohidrata. Ali, ne više od 60% ugljikohidrata, što se lako može dogoditi ako ti većinu tanjura čine samo žitarice, voće i povrće.
Vjerujem da je moguce da su ti smetale. Danas je sve vise i vise ljudi alergicno na velik broj zitarica, opca posast. zapravo, ljudi su postali alergicni na sve zivo: psenicu, kukuruz, ulja,ne toleriraju mlijeko, a neki cak i na vodu, da ne povjerujes.
Zapravo, mislim da povrce samo po sebi ne skodi kao ugljikohidrat, al mislim da je nas sve najvise upropastila prevelika i stalna konzumacija nekvalitetnih pekarskih proizvoda i industrijski obradjene hrane.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 13:32   #28
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Evo ponesto o ayurvedskom pristupu kod alergija
...
thx..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 14:54   #29
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je moguce da su ti smetale. Danas je sve vise i vise ljudi alergicno na velik broj zitarica, opca posast. zapravo, ljudi su postali alergicni na sve zivo: psenicu, kukuruz, ulja,ne toleriraju mlijeko, a neki cak i na vodu, da ne povjerujes.
Zapravo, mislim da povrce samo po sebi ne skodi kao ugljikohidrat, al mislim da je nas sve najvise upropastila prevelika i stalna konzumacija nekvalitetnih pekarskih proizvoda i industrijski obradjene hrane.
Da, ponajviše industrijskih šećera i bijelog brašna...
Nastojat ću se dovesti u stanje gdje mi cjelovite žitarice neće pričinjivati problem, nego dapače, gdje će mi zdjelica smeđe riže za ručak i malo salate biti dovoljno. No, ne zavaravam se da će mi trebati dugo, jer mi je zbog niza faktora probavni sustav u priličnom rasulu. Sjećam se da sam još u osnovnoj školi svako jutro pojeo jednu čokoladnu torticu za veliki odmor i to je bilo SVE dok nisam došao doma ručati. A ujutro nisam ništa jeo. Onda si možeš misliti kako sam se upropastio...
Pouzdajem se sad u sirovu hranu...
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:21   #30
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
A kaj se tice rajcica, ayurveda ju inace bas ne preporuca, pogotovo ne bolesnima jer remeti sve doshe.
Onda je ayurveda u komi jer brani jesti namirnicu koje ima tako lijepo i znakovito ime!!!
Kad ta namirnica ne bi bila zdrava ne bi se tako zvala, kužiš!?
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 23:23   #31
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je moguce da su ti smetale. Danas je sve vise i vise ljudi alergicno na velik broj zitarica, opca posast<cut>
Ta pošast ima i ime. GMO!
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 08:04   #32
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Onda je ayurveda u komi jer brani jesti namirnicu koje ima tako lijepo i znakovito ime!!!
Kad ta namirnica ne bi bila zdrava ne bi se tako zvala, kužiš!?
Ayurveda nis ne brani, pa tako ni rajcicu. Medjutim,kod ljudi sa odredjenim poremecajima ce samo jos vise pogorsati stanje, pogotovo kod ljudi pitta konstitucije sa pitta poremecajem.
Stoga se preporuca u vrlo ogranicenim kolicinama. Tako i u makrobiotici.

Sigurno da nekome tko pati od odredjenih alergija, psorijaze i dr.koznih bolesti koje spadaju pod pitta poremecaj nikada necu preporucit da se natrpava rajcicom jer ce onda jos brze otici u raj ili gdje god.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:45   #33
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Ayurveda nis ne brani, pa tako ni rajcicu.
Napisala si da se rajčica "baš ne preporuča", što je sramežljiv način da se kaže to nemoj konzumirati!
A to se pak može smatrati kao da i brani konzumaciju te namirnice.
Nego mislim da su alergije na tu namirnicu posljedica GMO-a i da prirodno uzgojena rajčica ne pogoršava mnoge druge alergije.
Više negativnih reakcija i alergija izaziva loš način uzgoja nekog proizvoda nego on sam. Nešto je potencirano umjetnim gnojivom, nešto kiselim kišama a najviše toga prtljanjem po genomu.
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:28   #34
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Napisala si da se rajčica "baš ne preporuča", što je sramežljiv način da se kaže to nemoj konzumirati!
A to se pak može smatrati kao da i brani konzumaciju te namirnice.
Nego mislim da su alergije na tu namirnicu posljedica GMO-a i da prirodno uzgojena rajčica ne pogoršava mnoge druge alergije.
Više negativnih reakcija i alergija izaziva loš način uzgoja nekog proizvoda nego on sam. Nešto je potencirano umjetnim gnojivom, nešto kiselim kišama a najviše toga prtljanjem po genomu.
Nažalost, nije tako.
Po tom bi principu svaka prirodno uzgojena biljka bila zdrava. Probaj popiti čaj od oleandera ili nešto slično.
Rajčica ima i svoje lice i svoje naličje. Lice joj je da izvrstan izvor likopena i vrlo dobar izvor vitamina C te još nekih vitamina. Naličje je da je izvor histamina, koji su proalergici. I to pogotovo ih puno ima u sirovom obliku. Zanimljivo je da procesirana i koncentrirana rajčica nema više toliko histamina i probavljivija je. To je svojevrstan apsurd budući da u sirovom obliku ima dosta enzima nužnih za dobru probavu.
Mislim da je upravo stoga ayurveda navela da se rajčica "baš i ne preporuča". To ne znači da je zabranjena.
Tako da, uvijek su stvari složenije nego što većina ljudi misli.
Ako već jedete rajčicu, savjetujem prokuhanu u obliku nekog sosa. Koliko god neće imati probavnih enzima, ipak će biti lakša za probaviti i neće toliko zazivati alergije. No ja osobno je neću konzumirati dok god imam bilo kakav oblik alergije.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:55   #35
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Napisala si da se rajčica "baš ne preporuča", što je sramežljiv način da se kaže to nemoj konzumirati!
A to se pak može smatrati kao da i brani konzumaciju te namirnice.
Nego mislim da su alergije na tu namirnicu posljedica GMO-a i da prirodno uzgojena rajčica ne pogoršava mnoge druge alergije.
Više negativnih reakcija i alergija izaziva loš način uzgoja nekog proizvoda nego on sam. Nešto je potencirano umjetnim gnojivom, nešto kiselim kišama a najviše toga prtljanjem po genomu.

Evo sto ayurveda kaze o rajčici.

Rajčica je slatka, kisela, lagana, mokra i grije. Pojačava pittu, kaphu i vatu, a najviše pittu jer grije i kisela je.

Kada je pripremljena kuhana ili pečena u sezamovom ulju s malo crnog papra, soli i korijanderom je hranjiva i povoljna hrana. Tako pripremljena čisti krv, pomaže kod hemeroida, skorbuta, bolesti jetre.

Iako je rajčica ukusna, valja je umjereno koristiti i prije uporabe očistiti od koštica.

Eto, to ti je slično i MoW napisao.

Znači, sirova i nije povoljna, kuhana ili pečena je puno prihvatljivija i može biti lijek za određ.poremećaje. Međutim, ako je pitta povišena, pogotovo bhrajaka pitta (dermatitis, ekcemi, psorijaze, skleroderma), tada se izbacuje iz prehrane ili koristi u mali količinama i nastoji uravnotežiti sa drugim namirnicama.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:32   #36
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Evo sto ayurveda kaze o rajčici.

Rajčica je slatka, kisela, lagana, mokra i grije. Pojačava pittu, kaphu i vatu, a najviše pittu jer grije i kisela je.

Kada je pripremljena kuhana ili pečena u sezamovom ulju s malo crnog papra, soli i korijanderom je hranjiva i povoljna hrana. Tako pripremljena čisti krv, pomaže kod hemeroida, skorbuta, bolesti jetre.

Iako je rajčica ukusna, valja je umjereno koristiti i prije uporabe očistiti od koštica.

Eto, to ti je slično i MoW napisao.

Znači, sirova i nije povoljna, kuhana ili pečena je puno prihvatljivija i može biti lijek za određ.poremećaje. Međutim, ako je pitta povišena, pogotovo bhrajaka pitta (dermatitis, ekcemi, psorijaze, skleroderma), tada se izbacuje iz prehrane ili koristi u mali količinama i nastoji uravnotežiti sa drugim namirnicama.
:klap:

Ja bih jedino neko drugo ulje upotrijebio, ne volim sezamovo, a ono ima tendenciju degradacije na višim temperaturama. Iako je nerafinirano sezamovo ulje zdravo, ono kao i većina biljnih ulja degradira s povišenjem temperature. Preljev za salatu ili umak pripremljen na niskim temperaturama bi bio u redu, ali prženje ili kuhanje se ne preporučuje.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 17:59   #37
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Nažalost, nije tako.
Po tom bi principu svaka prirodno uzgojena biljka bila zdrava. Probaj popiti čaj od oleandera ili nešto slično.
Nevjerojatno kakva ograničenost u razmišljanju! Pa tko je spominjao otrovne i nejestive biljke? Brkaš kruške i jabuke. Daj se koncentriraj.
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Rajčica ima i svoje lice i svoje naličje. Lice joj je da izvrstan izvor likopena i vrlo dobar izvor vitamina C te još nekih vitamina. Naličje je da je izvor histamina, koji su proalergici. I to pogotovo ih puno ima u sirovom obliku. Zanimljivo je da procesirana i koncentrirana rajčica nema više toliko histamina i probavljivija je. To je svojevrstan apsurd budući da u sirovom obliku ima dosta enzima nužnih za dobru probavu.
Rajčica je i odličan antioksidans. O njenoj korisnosti i ljekovitosti napisane su mnoge knjige samo ne u Indiji pa ti je valjda promaklo. Rajčica ima listove koji su nezdravi, toksični dok je sam plod kao što ime govori jel!?
Neke tvari u njoj koje mogu pobuditi alergiju su termolabilne pa se pri termičkoj obradi postižu odlični rezultati uklanjanja istih. Treba se onda potruditi da se ne uklone i dobre stvari.
To što je netko alergičan na rajčicu je tužno ali ne znači da rajčica pospješuje neke druge alergije.
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Mislim da je upravo stoga ayurveda navela da se rajčica "baš i ne preporuča". To ne znači da je zabranjena.
Opet ograničenost na djelu. Ayurveda je kod tebe poprimila religijski značaj.
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Tako da, uvijek su stvari složenije nego što većina ljudi misli.
Ako već jedete rajčicu, savjetujem prokuhanu u obliku nekog sosa. Koliko god neće imati probavnih enzima, ipak će biti lakša za probaviti i neće toliko zazivati alergije. No ja osobno je neću konzumirati dok god imam bilo kakav oblik alergije.
Eto, što sam gore napisao......
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 18:38   #38
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno kakva ograničenost u razmišljanju! Pa tko je spominjao otrovne i nejestive biljke? Brkaš kruške i jabuke. Daj se koncentriraj.

Rajčica je i odličan antioksidans. O njenoj korisnosti i ljekovitosti napisane su mnoge knjige samo ne u Indiji pa ti je valjda promaklo. Rajčica ima listove koji su nezdravi, toksični dok je sam plod kao što ime govori jel!?
Neke tvari u njoj koje mogu pobuditi alergiju su termolabilne pa se pri termičkoj obradi postižu odlični rezultati uklanjanja istih. Treba se onda potruditi da se ne uklone i dobre stvari.
To što je netko alergičan na rajčicu je tužno ali ne znači da rajčica pospješuje neke druge alergije.

Opet ograničenost na djelu. Ayurveda je kod tebe poprimila religijski značaj.

Eto, što sam gore napisao......
O čemu ti pričaš, pa ja se nikad nisam bavio s ayurvedom, nego s nutricionizmom. Kakva religija?
Rajčica sadrži velike količine histamina koji pospješuju alergiju. Ona isto tako i uzrokuje dodatno izlučivanje histamina iz mastocita, čime povećava alergijsku reakciju. Dakako, nije ona jedina koja to radi. Histamina u povrću i voću ima i u špinatu, patlidžanu i jagodama, koliko znam. Ali rajčicu ljudi najčešće jedu, pa se ona najčešće i spominje.
To kod zdravih ljudi, onih koji imaju dobru probavu ništa ne znači. No oni koji imaju probavne probleme koji su vrlo često vezani uz alergije ne bi ju trebali konzumirati. Nisam naišao na službeni podatak koji bi potvrdio konstataciju da se kuhanjem rajčici uništavaju histamini. Pa bih molio tebe ili jozephinu da mi pomognu naći neki link o tome. Poznato mi je jedino da ekstrakt kore rajčice ima antialergijska djelovanje jer sadrži naringenin kalkon, jedan flavonoid.
I da, rajčica sadrži sljedeće, da joj osvjetlimo obraz (G. Mateljan):
vitamin C, vitamin A, vitamin K, molibden, kalij, mangan, vlakna, krom, vitamin B1 sve u većim količinama. U srednjim i manjim količinama sadrži: vitamin B6, folnu kiselinu, bakar, vitamin B3, vitamin B2, magnezij, željezo, vitamin B5, fosfor, vitamin E, triptofan i bjelančevine. Od karotenoida tu su likopen, alfa i beta karoten te lutein i zeaksantin. Ima i nešto fitosterola te od flavonoida sadrži naringenin kalkon, kempferol i kvercetin. Uff.... puno toga.
Malo ljudi je alergično baš na rajčicu, iako ima i takvih slučajeva. No ona pospješuje alergije, u to nema nikakve sumnje.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:14   #39
Nukleus, ak jos nisi skuzio, ovdje je tema o ayurvedi.
Ali ti valjda od dokazivanja svojih teorija i ne znas gdje se vise nalazis. Tkđ. namjerno vadis znacaj iz konteksta onako kako tebi pase.
Bas si naporan, i od napora se pogubio skroz. Nije tebi lako...
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 00:18   #40
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Nukleus, ak jos nisi skuzio, ovdje je tema o ayurvedi.
Da. O istoj onoj koja "ne preporuča" konzumaciju rajčice i zbog toga je u komi to sam već napisao.
Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Ali ti valjda od dokazivanja svojih teorija i ne znas gdje se vise nalazis. Tkđ. namjerno vadis znacaj iz konteksta onako kako tebi pase.
Dokazivanja mojih teorija? O čemu ti to???

Quote:
jozephina kaže: Pogledaj post
Bas si naporan, i od napora se pogubio skroz. Nije tebi lako...
Je baš sam se pogubio. Ono što sam MOW-u napisao da je ayurveda poprimila religijski značaj sam mislio da pišem tebi a ne njemu. Nešto sam spetljao kod quotanja. Dakle to ide tebe a sad se idem ispričati MOW-u.
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.