Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2023., 21:31   #1
Trebam objasnjenje

Vecer! Imala sam prometnu nesrecu sa motorom i dok sam padala tj. letila zrakom od udarca auta vidjela sam veliku kuglu svjetlosti i kao znala sam da je to anđeo cuvar, osjecala sam mir i sigurnost. Nisam bila u nesvijesti niti bilo sta slicno.
Sto je to????
mladenka5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2023., 23:45   #2
Ako je bio dan, vjerojatno je Sunce.
Ako je bila noć, vjerojatno pun Mjesec.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 09:34   #3
Quote:
mladenka5 kaže: Pogledaj post
Vecer! Imala sam prometnu nesrecu sa motorom i dok sam padala tj. letila zrakom od udarca auta vidjela sam veliku kuglu svjetlosti i kao znala sam da je to anđeo cuvar, osjecala sam mir i sigurnost. Nisam bila u nesvijesti niti bilo sta slicno.
Sto je to????
Ono što si "kao znala" i osjetila
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 10:09   #4
Pisete gluposti a ja sam ozbiljna
mladenka5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 10:39   #5
Quote:
mladenka5 kaže: Pogledaj post
Pisete gluposti a ja sam ozbiljna
I, ja sam ozbiljna. Pitanje postavljeno na duhovnosti u pravilu rezultira odgovorima koji su vezani uz duhovnost.

Ako tražiš drugi odgovor, probaj pitanje postaviti na zdravlju ili proučiti o npr. adrenalinu.

Sorry
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 18:33   #6
Jesi inače vjernica?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 20:53   #7
Obzirom na okolnosti, nekako mi se čini da je odgovor prije medicinske, nego vjerske ili duhovne prirode.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 21:48   #8
Quote:
mladenka5 kaže: Pogledaj post
Vecer! Imala sam prometnu nesrecu sa motorom i dok sam padala tj. letila zrakom od udarca auta vidjela sam veliku kuglu svjetlosti i kao znala sam da je to anđeo cuvar, osjecala sam mir i sigurnost. Nisam bila u nesvijesti niti bilo sta slicno.
Sto je to????
Ponekad, kada doživimo veći šok, da bi se zaštitilo nas od toga da ne "puknemo", duša na trenutak izađe iz tijela.

Kako je duša došla iz područja čiste svjetlosti, ljubavi i mira , jer duša to po svojoj biti i jest, na kratko si imala čisto iskustvo Duše.

Kada je opasnost prošla, vratila se u tijelo. Sve je u redu. No, ako kroz neko vrijeme budeš imala problem zaspati ili te ulovi veća anksioznost, dobro bi bilo porazgovarati sa stručnom osobom za te stvari.

Isto tako , moguće je , s obzirom na to da mi imamo svoje duhovne vodiče, ako ništa drugo, anđela zaštitnika da je to možda bio trenutak kad te podržao.

Mozak također ima sistem zaštite od šokova ovog tipa. Kod tebe radi dobro.

Bit će ok, sve je u redu
Neroli Smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 20:46   #9
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Jesi inače vjernica?
Jesam
mladenka5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 20:47   #10
Quote:
Neroli Smilje kaže: Pogledaj post
Ponekad, kada doživimo veći šok, da bi se zaštitilo nas od toga da ne "puknemo", duša na trenutak izađe iz tijela.

Kako je duša došla iz područja čiste svjetlosti, ljubavi i mira , jer duša to po svojoj biti i jest, na kratko si imala čisto iskustvo Duše.

Kada je opasnost prošla, vratila se u tijelo. Sve je u redu. No, ako kroz neko vrijeme budeš imala problem zaspati ili te ulovi veća anksioznost, dobro bi bilo porazgovarati sa stručnom osobom za te stvari.

Isto tako , moguće je , s obzirom na to da mi imamo svoje duhovne vodiče, ako ništa drugo, anđela zaštitnika da je to možda bio trenutak kad te podržao.

Mozak također ima sistem zaštite od šokova ovog tipa. Kod tebe radi dobro.

Bit će ok, sve je u redu

Hvala ti! Ovo je odgovor koji sam trazila...mislim da je bio anđeo cuvar
mladenka5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 21:34   #11
Quote:
mladenka5 kaže: Pogledaj post
Hvala ti! Ovo je odgovor koji sam trazila...mislim da je bio anđeo cuvar
Vrlo lako moguće. Drago mi je ako sam pomogla
Neroli Smilje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 21:44   #12
Quote:
mladenka5 kaže: Pogledaj post
Jesam
Bitno je ono što ti osobno u duši imaš kao neku svoju viziju o tom događaju.
Pogotovo ako ti stvara neki ushit, da ne kažem onaj osjećaj - naježim se.

Pazi kako voziš ubuduće
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 23:18   #13
Sad sam baš pričao s jednom prijateljicom koja mi je ispričala iskustvo njenoga brata koji je putovao kroz Francusku kad se ispred njega na snježnoj cesti počeo odvijati lančani sudar.

Njegov auto je stao i nije udario auto ispred njega, a on je vidio anđela kako stoji raširenih ruku ispred njegovog auta. Nije ga udario auto niti iza njega.

Ispričao sam joj tvoje iskustvo i rekao da ću to ovdje staviti.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2023., 09:43   #14
Quote:
mladenka5 kaže: Pogledaj post
Vecer! Imala sam prometnu nesrecu sa motorom i dok sam padala tj. letila zrakom od udarca auta vidjela sam veliku kuglu svjetlosti i kao znala sam da je to anđeo cuvar, osjecala sam mir i sigurnost. Nisam bila u nesvijesti niti bilo sta slicno.
Sto je to????
Proslo je puno vremena od ovog posta, ali svejedno ti zelim odgovoriti. Prvo malo sam u nevjerici da na forumu tema duhovnost, tvoje normalno pitanje a onda nisam bas vidla duhovnih odgovora (bar na prvih par postova) pa mi je cudno sto rade ljudi koji ne vjeruju u duhovnost na temi duhovnosti , iako su sigurno dobrodosli i ocito ih ipak nesto vuce ili ih ipak negdje zanima duhovnost al onda pobijaju da bi tu ista moglo biti , neki se cak izruguju i daju strogo znanstvene i medicinske odgovore... iako znanost i medicina nisu losi... al ja bar vjerujem da je iza svega ipak duhovna pozadina i objasnjenje...

Meni uooce nije smjesna ta svjetlosna kugla, malo smjesno moze zazvucati nekome u umu kad to zamisli nekako predoslovno mozda i ako nema zivu vjeru ili zeli znati al opet mu se uplece prirodni um previse ili nesto....

Ja osobno sam se uvjerila da je Isus ziv a u jednoj zajednici sam cula bas o svjetlosnoj kugli... to nije doslovno kugla kako bi neki mogli pomisliti vec se tako ukazuje.... Bog se recimo znao ukazati i kao plamen, gorući grm.... to je nekakvo Njegovo djelovanje.. nama je dano da tako vidimo iz nekih razloga za koje postoji isto sigurno objasnjenje...inace, nekome se moze ukazati bas anđeo, nekome Isus u tijelu, neko moze cuti Njegov Bozji Glas bas zvucno a neko moze vidjeti kuglu, svjetlost i sl.

Bitno je najprije inace najcesce u takvim situacijama biti cisto toliko oprezan da se osoba pomoli Isusu za zastitu. Jer moze se i lazno svjetlo ukazati.
Mozda ne vjerujes da je Isus bas Taj i to je ok. Nemas sta izgubiti da trazis istinu. Istina je istina, istina je jedna i ako iskreno srcem trazimo Istinu , pa nemre se nesto lose dogoditi jer Istina nije nesto sto covjek moze izmisliti i zavesti nas, Istina postoji i bez ljudskog utjecaja i istinu zapravo svi kad tad moramo saznati.

Znaci mozes se pomoliti opcenito Tvorcu, Bogu Visoj Sili. Reci "Boze ako postojis hvala ti sto si dopustio taj znak u mom zivotu al molim Te vodi me do istine, zelim saznati dali postojis, dali je to bilo od Tebe" isl. Pomolis se tako nekako iskreno svojim rijecima, obratis Mu se. U Bibliji pise da oni koji prilaze Bogu moraju vjerovati da On postoji i da daje onima koji Ga traže. Ovo ne znaci da moras biti clan ikakve crkve, ne moras biti neki dugogodisnji kao vjernik, vec u momentu kad Mu se obracas ipak polazos od toga da On negdje jest, da negdje postoji, "tamo Gore". Iako Mu kazes "neznam dal postojis" al ako tvoje srce polazi od toga da ipak negdje On mora biti, vec je zadovoljen 1 uvjet iz Biblije. Jer u Bibliji pise da osoba koja Mu prilazi mora vjerovati da On jest al velim nemoras vjerovati u crkvu , u ljude i cjeli taj sustav... dalje kaze mora vjerovati da je Bog platac onima koji Ga traze tj prijevodi su cudni al misli se da Bog daje nesto. Znaci polazis od toga da On negdje mora postojati i da nesto mozes od Njega primiti, pomoc Njegovu, vodstvo, odgovore. I ako Mu priđes iskreno u molitvi, mozes ocekivati nesto, cuda, odgovore... ako ocekujes jako velika izvanjska cuda i znakove to znaci da si u krivom stavu i samo trebas promjeniti stav. Jer prici Bogu mozemo jedino kao djeca, sa svojim srcem, sa svojim unutarnjim bicem koke je cesto ranjivo ajmo reci i u potrebi za Njime. Bahato se Bogu nemoze prici, tj moze al nece bit rezultata.

Ovo je dosta sve iskušano, istestirano, provjereno... za tvoj slucaj osobno vjerujem da je kugla dobar znak... mene podsjeca na jednu osobu cije svjedocanstvo sam cula o tome kako je molio ili molila ne sjecam se sad jel bio muskarac ili zena manje bitno, al molila osoba da sazna istinu o jednom Bozjem propovjedniku dal je pravi... i ta osoba je dozivjela da ga je pogodila svjetlosna kugla... e sad nije se dobro povoditi samo za kuglon, civjek treba traziti odgovore dok u srcu ne dobije potvrdu tzv osvjedocenje kad jednostavno znas 100% ... razum takoder treba koristiti uz srce promisljati i citati Bozju Rijec tj traziti znaci i slusati Poruku da bi covjek bio siguran.... to je nesto cemu se predaje zivot na jedan nacin, nije kratkotrajno hobi, posto to jesu pitanja za zivot i za vjecnost. Znaci to nije neko prolazno pitanje "sta cu danas pojesti" vec koji je cilj zivota, svrha, zasto mi se događa to i to, dali postoji Stvoritelj i sto trazi od mene, dali mi ima On nesto za dati... kako voditi svoj život, kako se zastiti od zlog.... to su zapravo najbitnija pitanja a cesto podcjenjena dans...
Boook is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2023., 10:08   #15
Sad sam vidjela da si napisala da si vjernica i da si sigurna nekako da je to bio anđeo čuvar. Vjerujem da to što "nekako znaš" je upravo ono što se zove ununtarnje osvjedočenje. Kad iznutra jednostavno znaš. Kao potvrdu da ne baljezgam cu ti dati primjer iz Biblije kad je Isus pitao Petra "Petre tko sam ja?" A Petar je rekao "ti si Krist, Sin Boga Živoga" onda je Isus rekao "hvala Bogu, to ti nije potvrdila krv ni meso, već Duh" .

Što to znaci? Kad je Isus pitao Petra "tko sam Ja" Petar je odma sa sigurnoscu znao al ne zato sto je negdje procitao pa se oslanjao na slovo procitanog, ne, niti po nekom izgledu Isusa nije mogao reci... zato mu je Isus rekao "to ti nike objavila krv niti meso, u smislu taj odgovor nisi dobio tako da si tjelesno razmisljao ili nekako dosao do logickog prirodnog znanstvenog zakljucka,nego objavio ti je Duh.
A Duh objavljuje covjeku u srcu tako da iznutra znas da je to to. Petar je jednostavno znao da je Isus Taj.
Boook is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2023., 10:16   #16
Bozja je Rijec meni premocna pa moram podijeliti.... uz objasnjenje da kad Isus kaze Petru "ti si stijena.." zapravo se obraca njegovoj vjeri... takva ziva vjera kakvu je pokazao Petar je stijena na kojoj Isus gradi Crkvu, tj takva nam živa vjera treba da bi u nama Isus gradio...


Šimun Petar prihvati i reče: "Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga." Nato Isus reče njemu: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima. A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskoga, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano na nebesima; a što god odriješiš na zemlji, bit će odriješeno na nebesima."

Mt 16,13-19

Dakle ključevi isto nisu doslovno za Petra pa sad on stoji negdje na nebu i otkljucava vrata raja... ne... to moze biti samo slika al zapravo ziva vjera u nama otkljucava vrata Raja.... za one koji mozda nisu znali, neka bas ovo blagoslovi!! ♡♡♡
Boook is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2023., 10:23   #17
I jos nesto sto smatram bitnim bih nadodala.. znaci rekao mu je "to ti je objavio Otac Moj" a Otac je Duh, On je Svet i u svojoj prirodi On je Ljubav al me bilokakva nego ona viša pročišćena Ljubav kakvu je Isus pokazao... znaci Petar je u tom momemtu imao ljubavi u srcu kroz koju je Bog djelovao da mu je dao takvu jasnoću da je Isus Njegov Sin. Petar je znao to i sa sigurnoscu rekao tko je Isus. Dakle vjera ali ziva vjera, vjera ozivljena kroz ljubav...

Petar je opet kasnije i zanjekao Isusa pa se pokajao sto govori samo da je Petar imao slabosti ali dovoljno ljubavi da Isusa prepozna i sljedi....

Pa nekako vjerujem da si i ti imala Božje ljubavi u srcu dovoljno da prepoznas da je ta kugla morala biti neki anđeo, nesto povezano sa Višim...

Zadnje uređivanje Boook : 08.02.2023. at 10:25. Reason: Umjesto pokajao napisala pokakao :D pa da to editiram :D
Boook is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.