Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2009., 00:40   #261
Samo da se nadoveze jos na ovo o rodjendanu, ovo kako je ovaj momak pobio one neke dokumente gdje pise drugi datum rodjendana. Da ne govorim da su se te dvojnosti znale desavat i kod nas, da ne govorim da i mojom rodjenoj mami pise krivi datu u svim dokumentima, a ona je 51. godiste. dvadesetih i tridesetih je bilo jos gore, cuo sam za starije ljude s ovih poodrucja koji ne znaju prave datuma rodjenja, al tu je ipak sve sredjeno dosta... za razliku od Indije.
da znate kako se stvari i dandanas u Indiji ofrlje rade onda bi jos vise cijenili ajutenticnost tog pobijanja.
Dva primjera: Policija nma ulazu u asram, koja treba provjeravat torbe ikoja nadgleda metal-detektore, pokupi se jedno 15 minuta prije devet, a vrata se aasrama se zatvaraju u 9 uvecer.
U tih 15 minuta mozes unijet tesku strojnicu unutra i stogod hoces, u torbi.
A da ne govorim kak im izgleda provjeravanje torbi ponekad (kad jesu tamo)
No tu se radi o dokumentima, i s tim je ista stvar (cak i danas!!) Zapisu ti krivo imeu racunalo, a onda evo neki dan je gazda zgrade moro pokupit od svih kopije viza, i svi smo morali popunit neke obrasve kad smo dosli, odakle,dokad nam viza traje i slicne birokratske stvari. Ja sma ispunio za sebe i potpisomna dva papira. ispunio sam i za susjedu s petog kata koja je bolesna bila, samo se nisam mogo potpisat umjesto nje. I kazem gazdi nek samo poalje watchmana gore s papirima da se potpise. Vraga ga je poslo, predo je papire nepotpisane i to je to.I mislite da ce policiji to bit vazno?
Ovo mi je najbolje da je od tih 14 ucenika u Saijevom razredu 7 upisano da su rodjeni 1.7., sedmorci Zbilja, ovdje se tolko stvari radi ofrlje da to nije normalno

Zadnje uređivanje goranbo : 14.11.2009. at 01:08.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 10:58   #262
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Zbilja mislim da mi ne treba, a kamoli da smislim da su beljki, ronin, Dragan i slicni ti koji bi me mogli deindoktrinirati da i jesam toliko strasno indoktriniran.
Ma ne goranbo, mene tvoja indoktrinacija ne zanima nego covjek rijetko dobije priliku da korespondira direktno sa nekim tko je u "sanatoriju". Također mi je jasno da tezinu nekih upisa osoba moze dohvatiti nakon procesa izljecenja ili prosvjetljenja kako ga pretpostavljam tebi predstavljaju, pa ti ne zamjeram na pucanju u prazno. Peace!
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 11:57   #263
Lijepo je da tako gorljivo stojiš iza onoga u što vjeruješ ali... Iz tih linkova o datumu rođenja najbolje što možeš izvući u korist svojih uvjerenja jest da je nemoguće točno zaključiti pravi datum rođenja jer ne možeš vjerovati niti jednom izvoru. Ako su Indijci aljkavi i nemarni te je to protuargument na optužbu onda isto moraš primjeniti na pretpostavku i mogućnost da je i tzv. pravi datum pogrešno ubilježen, zar ne? Na koncu ono što mogu interpolirati iz tog primjera, bez obzira koji datum točan bio, da postoje ipak konkretne činjenice, kao što su i navedeni dokumenti (bez obzira kako ih interpretirali) na kojima se baziraju optužbe na račun Saija. Nije sve baš skroz bez osnova.

Nadalje, na onim linkovima nisam našla potpunu priču odlaska dr.Bhatije, samo parcijalna objašnjenja koja se ne dotiču cijelog slučaja koji je vrlo interesantan. Btw, imala sam priliku upoznati dr.Bhatiju. Ali sigruno imam neke svoje skrivene motive pa sam to izmislila, zar ne?

Što je sa silnim proročanstvima koje je dao svojim poklonicima? Koja se naravno nisu ostvarila. Mnogo toga sam čula vlastitim ušima. Što je sa brdom besmislenih dvosmislenih izjava kojih se ne bi posramila niti Pythia? Što će avataru takve stvari? To je na razini Milana Tarota.

S jedne strane priča da njemu ne trebaju zastupnici i da mu nitko knjige ne treba pisati dok sa druge strane blagoslivlja knjige poput onih od Stepskog? Čemu to? Nizu takvih nelogičnosti nema kraja... Svako malo si Sai skoči u usta.

Čemu lansiranje fantastičnih priča i događaja koje kruže po ašramu ? Misliš da ih lansiraju sami sljedbenici? Ili su isfabricirane kako bi nahranile mit o Babi? To je pristuno od kada je i ašrama.

Malo analiziraj cijelu mašineriju koja se oko babe zavrtila, način na koji funkcionira cijela priča, dinamiku tih odnosa, i puno toga će biti jasnije. Bez obzira na optužbe, točne ili netočne.

Koliko znaš sličnih optužbi na račun Nisargadate Maharaja? Ili na račun Sri Aurobinda, ili na Yoganandin račun? A Sri Ramana Maharshi? A Jiddu Krishnamurti? Vivekananda? Sathyananda? Što to govori o Saiju?

Ako je avatar koji sve može i zna, zašto uvijek govore drži na Telugu jeziku? Zašto malo ne priča na drugim jezicima, jednako tečno?

S jedne strane je od strane Saija i organizacije uloženo strašno puno truda u to da se dokaže da je avatar pa zašto to sam ne učini? Ima jednostavnih načina za to pa ipak ništa od svega.

A ubojstva? Hoćeš li reći da se nisu uopće dogodila pa da su izmišljena i ona? Sa svojim navodnim avatarskim moćima mogao je mnogo toga napraviti ali nije ništa nego ih je dao pobiti kao zečeve. Da je to samo jedna jedina mrlja u njegovom avatarskom dosjeu bila bi previše obzirom na tvrdnje o tome tko i što je Sai Baba!

Znadeš li što je učinio Yogananda kad ga je u mračnoj ulici u SAD-u napao lopov prijeteći mu pištoljem? Ispunio ga je ljubavlju, tako da je ovaj ispustio pištolj, promijenio mišljenje i pobjegao glavom bez obzira. Vidjevši što mu se događa lopov je promrmljao: "Što si mi to učino?" A Yogananda nije bio nikakav avatar. Već pošten i jednostavan duhovni učitelj sa puno samilosti prema svim živim bićima. Govori li to što o Saiju?

Čemu toliko osiguranje i naoružani stražari koji ga čuvaju? Pa on je avatar zar ne? Da li su Krishnu čuvali stražari ili je zajedno sa Arjunom bio u prvim redovima na bojnom polju? Da li je Rama tražio zaštitu ili je poveo vojsku protiv Ravane i sam mu odrubio glavu? Prisjeti se i ostalih nevolja koje je prošao Rama te dokazao svoju čestitost i pravednost. A kako to radi Sai? Ignoriranjem i zataškavanjem. Dok se avatari iz povijesti uvijek suočavaju sa činjenicama i nevoljom Sai se skriva iza političkih moćnika kojima se okružio.

A njegovi govori? Vješt je govornik, sumnje u to nema ali sadržaj? Uvijek isto. Godinama prevrće jedne te iste stvari. Totalno neproduktivno u kvalitativnom smislu. Pa ipak bi čovjek od avatara očekivao malo više, zar ne?

Koliko si puta bio Puttaparthiu? Jesi li primjetio da političari, moćnici, glumci i ostali imaju poseban tretman kod njega? Pogledaj tko je u prvim redovima? U prvim redovima su oni koji mu trenutno trebaju. A svi smo jedno i isti, aha...

Možeš promatrati i sljedbenike njegove. Oni najgorljiviji koji u 10, 20 i više godina poklonici. Nisu se promijenili niti mrvicu, ništa sa sobom nisu napravili... Imala sam prilike gledati moje prijatelje, njegove sljedbenike kako im se ruše lažni svjetovi koje su isfabricirali bježeći od stvarnosti u zagrljaj Saiju, kako su psihički pukli i slomili se. Jedan prijatelj, krasna i inteligentna osoba, bez psihičkih pormećaja, s kojim sam bajane svirala ubio se...

Mogla bih nabrajati ove stvari u beskonačnost ali već i ovo je puno, i previše.

Znaš koji se ljudi mijenjaju i napreduju? Oni koji ga napuste i počnu se suočavati sa svojim problemima, oni koji prestanu projicirati i vjerovati u bajku o Saiju i uzmu stvari u svoje ruke. To je i moje vlastito iskustvo.

Ne tražim više učitelje niti gurue i ne trebam ih. Jedini Guru je onaj u meni. Samo njega slušam i slijedim. Prakticiram samo tehnike i metode koje su provjerene u praksi i pokazale se djeltvornima. Ako nešto ne djeluje i ne daje rezulate za 3 mjeseca poštene prakse neće biti drugačije niti za 30. godina. Ja sam svoju lekciju naučila.

Gorane i ostali, nemojte me krivo shvatiti, ne pišem ovo sa namjerom da nekoga mijenjam ili vrijeđam ono u što vjeruje već samo iznosim vlastito razmišljanje i iskustvo na temu. Svatko neka vjeruje u što hoće makar to bila bajka o Saiju. Možda će napisano nekome nešto značiti, možda ne, svejedno mi je
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 18:30   #264
pa Sai Baba kaže da treba pronaći Boga u sebi u ostalom kao i sve religije kao i svi duhovnjaci ili ako oćeš sam svoju sudbinu krojiš...isto možemo reći ako postoji Bog zašto umriu gladni u Africi,kako svaki dan izbije negdi rat,kako ovi jedni imaju para na bacanje a jedni umiru od gladi itd. Ako se sve to događa,glad,rat,totalna nejednakost znači li to da Bog ili viša sila ili kako oćeš sve to skupa nazvati ne postoji.
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 18:54   #265
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Jedan prijatelj, krasna i inteligentna osoba, bez psihičkih pormećaja, s kojim sam bajane svirala ubio se...
je li mozda iz Ri bio, sadhana centar?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 19:14   #266
Kai Baba?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:19   #267
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
je li mozda iz Ri bio, sadhana centar?
Zg. Kaj je bilo i u Rijeci toga?
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 20:59   #268
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Zg. Kaj je bilo i u Rijeci toga?
ma da, jedan covjek koheg sam znao iz tog centra se objesio, al tada vise ne bijah u sekti Ne znam za druge slucajeve, no nije cudno posto ipak nisam niti bio toliko blizak sa ljudima iz drugih krajeva
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 21:06   #269
samoubojstvo ?

Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post

Jedan prijatelj, krasna i inteligentna osoba, bez psihičkih pormećaja, s kojim sam bajane svirala ubio se...
Možeš li ovo malo razjasniti jer je dvosmisleno?

Npr da li li se čovjek ubio jer to ima neke veze sa sai babom? tj poznaješ li detalje te smrti.

odnosno želiš li ti možda reći da iako to nema veze sa sai dedom da netko tko ga slijedi ne bi se trebao ubiti
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 21:36   #270
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Koliko znaš sličnih optužbi na račun Nisargadate Maharaja? Ili na račun Sri Aurobinda, ili na Yoganandin račun? A Sri Ramana Maharshi? A Jiddu Krishnamurti? Vivekananda? Sathyananda?
Svi osim krishnamurtija su bez mrlje kontraverze !

1991 nakon smrti krishnamurtija pouzdano se ustanovilo i sokiralo postovatelje da je jiddu imao ne jednu nego 2 ljubavnice i to udane žene.
jedna je bila dugogodisnja i to žena od njegovog dobrog prijatelja

problem je, naravno, što je on to skrivao i što je izjavljivao da živi u celibatu

Quote:
Ako je avatar koji sve može i zna, zašto uvijek govore drži na Telugu jeziku? Zašto malo ne priča na drugim jezicima, jednako tečno?
Tvoj opsirni post i prilog je zanimljiv i vrijedan čitanja ali ovo ti je bizarnost.
Nije istina da avatar sve moze i sve zna. ne ocekuje se da isus zna kvantnu fiziku ili sai baba esparanto.
bit avatarstva nije sveznanje i demonstriranje istog u manifestiranom svijetu.
(ovo mi nije toliko vazno i nije me puno stalo za te teorije ali sam ipak zelio primijetiti da je bizarno ocekivati od avatara ili prosvjetljenog covjeka neka specijalizirana znanja.

buddha je sam za sebe govorio da je prosvjetljenjem dobio samo 3 talenta ili hajmo reci 3 siddhi moci.dvije od 3 moci nije koristio (telepatiju i neke siddhi moci ) a treca je bila dar uciteljstva tj dar poucavanja dharme i nju iskljucivo jest.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 21:49   #271
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Tvoj opsirni post i prilog je zanimljiv i vrijedan čitanja ali ovo ti je bizarnost.
Nije istina da avatar sve moze i sve zna. ne ocekuje se da isus zna kvantnu fiziku ili sai baba esparanto.
bit avatarstva nije sveznanje i demonstriranje istog u manifestiranom svijetu.
(ovo mi nije toliko vazno i nije me puno stalo za te teorije ali sam ipak zelio primijetiti da je bizarno ocekivati od avatara ili prosvjetljenog covjeka neka specijalizirana znanja.

buddha je sam za sebe govorio da je prosvjetljenjem dobio samo 3 talenta ili hajmo reci 3 siddhi moci.dvije od 3 moci nije koristio (telepatiju i neke siddhi moci ) a treca je bila dar uciteljstva tj dar poucavanja dharme i nju iskljucivo jest.
u stvari Baba je sebe proglasio purnavatarom, a to u vaishnavskoj teologiji (iz koje dolaze avatari) u stvari znaci izmedju ostalog izvanjski manifestirano sveznanje i svemoc. Smatra se da su od svih avatara to bili samo Krishna i Rama, sa time da Rama za razliku od krishne nije bio sam potpuna manifestacija nego su neke karakterisike pokupili i neki drugi sa njime sto bijase, da ne idemo u detalja. A Baba je rekao da je on veci i od njih

Dakle, teoloski gledano i po njegovoj vlastitoj deklaraciji, da, morao bi moci govoriti na bilo kojem jeziku, znati sve i moci sve te sve to pokazivati/manifestirati
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 09:44   #272
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Lijepo je da tako gorljivo stojiš iza onoga u što vjeruješ ali...

Što je sa silnim proročanstvima koje je dao svojim poklonicima? Koja se naravno nisu ostvarila. Mnogo toga sam čula vlastitim ušima. Što je sa brdom besmislenih dvosmislenih izjava kojih se ne bi posramila niti Pythia? Što će avataru takve stvari? To je na razini Milana Tarota.
Jedan je jedini cilj Avatara, da nas probudi iz sna. S tog aspekta zaista je svejedno šta kaže, šta radi. Ili, da okrenemo ugao gledanja, kao što On kaže "Sve dok spavaš, svejedno je da li spavaš na ulici ili u kraljevskoj loži"

Quote:
S jedne strane priča da njemu ne trebaju zastupnici i da mu nitko knjige ne treba pisati dok sa druge strane blagoslivlja knjige poput onih od Stepskog? Čemu to? Nizu takvih nelogičnosti nema kraja... Svako malo si Sai skoči u usta.
"Vi tražite (blagoslov), Ja dajem, odgovornost je na vama..."

Quote:
Čemu lansiranje fantastičnih priča i događaja koje kruže po ašramu ? Misliš da ih lansiraju sami sljedbenici? Ili su isfabricirane kako bi nahranile mit o Babi? To je pristuno od kada je i ašrama.
Ko bi uopšte živio bez tračeva

Quote:
Malo analiziraj cijelu mašineriju koja se oko babe zavrtila, način na koji funkcionira cijela priča, dinamiku tih odnosa, i puno toga će biti jasnije. Bez obzira na optužbe, točne ili netočne.

Koliko znaš sličnih optužbi na račun Nisargadate Maharaja? Ili na račun Sri Aurobinda, ili na Yoganandin račun? A Sri Ramana Maharshi? A Jiddu Krishnamurti? Vivekananda? Sathyananda? Što to govori o Saiju?
Svi nabrojani su bili samo sveci, avatar može da si dopusti sve što je potrebno kako bi probudio ljude iz sna ...
__________________
讓我離開這裡
alquirez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 10:27   #273
Quote:
alquirez kaže: Pogledaj post
Jedan je jedini cilj Avatara, da nas probudi iz sna. S tog aspekta zaista je svejedno šta kaže, šta radi. Ili, da okrenemo ugao gledanja, kao što On kaže "Sve dok spavaš, svejedno je da li spavaš na ulici ili u kraljevskoj loži"
uz "krejzi vizdom" najcesca isprika kojom vodje kulteva hindu provenijencije opravdavaju neeticna djela. A u indiji ih ima svako selo, samo eto ovaj je nesto popularniji.




Quote:
Svi nabrojani su bili samo sveci, avatar može da si dopusti sve što je potrebno kako bi probudio ljude iz sna ...
ne moze. To nije uopce u skladu sa hinduistickom teologijom i konceptom avatara, samoumisljena izjava i opravdanje najobicnije. Naravno sljedbenicima jednom kad predju prag i prihvate indoktirnaciju apsolutno svaka glupost moze posluziti kao racionalizacija vlastite emotivne i duhovne potrebe pripadanja koja je uostalom prirodna, ali zloupotrebljena precesto i izmanipulirana od strane kultasa raznih
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 16.11.2009. at 10:39.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:12   #274
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
Fakat, sa ovim postom, po imbecilnosti si pretekao i Jerry Springer-a.
Nitko tebe ne napada na osobnoj razini, da te podsjetim : Tvoje frustracije su nesagledivih razmjera, utukao si pa jedno 200-300 postova u zadnjih par godina na temu jedne osobe - Swamija, ideš tako daleko da povremeno napišeš gotovo imbecilne stvari čisto da bi valjda obranio neku svoju priču. Logično je da će ti netko prije ili poslije reći da si Ja sam siguran da ljudi koji tvrde ili vjeruju da jedan Sai Baba nekoga seksualno zlostavlja nisu zdravi ljudi, to je jasno ko suza.

Uzevši u obzir tvoju sadašnju "duhovnu razinu", koja se vidi iz priloženog, bolje je i ne razmišljati kakav si bio prije 10 godina kada si brijao po Sai organizaciji. Face iz "OZ"-a su prema tebi skup prosvjetljenih Mudraca.

Aleluja! Bravo Konacno se nasao netko....
Da nekolicina je ovdje na ovoj temi prefanatična da Sai etiketira kao pedofila
Vec sam pisala prije, da na darsanima nema sanse da skida nekom hlace, jer su dvorana i hram takvi da bi se to vidjelo...sjedila sam u prvim redovima(kad se vipovci ne pojave), kao i moj prijatelj koji sjedi na verandi i iz nje se sve vidi u hramu, nema tu vrata di bi on mogao nasamo bit sa djecacima koje uvijek primi sa roditeljima ili barem s ocem kojih odabere s muške strane! Nikad nisam vidjela da nekog momka primi samog, ili su to djeca sa cijelom skolom pa uciteljice stoje s njima...Prema tome to je cisti bullshit sa pedofilijom
..E sad fanatizam koji dole vlada ili ovdje u Sai centru Split, to je sasvim druga priča...Ono sto mi se u Putapartiju nije svidjelo su ljudi koji histeriziraju, koji dolaze po gluposti, koji shopingiraju, gledaju tuđa posla, ogovaraju i svađaju se, tamo sklapaju poslove i donose svakojake gluposti Babi na blagoslov...Ljudi koji ne postuju nikakav red koji tamo vlada, dovode retardinu i bolesnu djecu pa misle da im moras ustupit mjesto na darsanu(iako si dobio svoj broj i na njega cekao 2 sata) pa se guraju i placu kako oni imaju vece privilegije od tebe, ljudi koji na bilo koju vijest iz asrama preokrenu itd... Sve to skupa ti stvori klimu da se covijek ne poželi vratiti vise bar ne ja..To su dole prevelike gužve tako da od Sai Babe dole niti S...i ovdje nisam samo mislila na mile Hrvate vec i na druge nacije; ruskinje koje su agresivne glupače i koje bi se potukle s tobom dok sjedis jer joj je neudobno i mora protegnut noge, mongolke koje su nasilne i zaudaraju te ne postuju red u kantinama, indijke koje skaču preko tebe kad se Baba pojavi i uz to jos prde itd...Sve to skupa treba dole progutat, Sai Baba je samo dio price koju su ljudi zasjenili svojim ponasanjem!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:25   #275
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
Vec sam pisala prije, da na darsanima nema sanse da skida nekom hlace, jer su dvorana i hram takvi da bi se to vidjelo...sjedila sam u prvim redovima(kad se vipovci ne pojave), kao i moj prijatelj koji sjedi na verandi i iz nje se sve vidi u hramu, nema tu vrata di bi on mogao nasamo bit sa djecacima koje uvijek primi sa roditeljima ili barem s ocem kojih odabere s muške strane! Nikad nisam vidjela da nekog momka primi samog,
bome onda slabo vidis
postoje privatni intervjujici, kad pozove grupu zna pojedince izdvojit i pozvat na privatan razgovor u zasebnu prostoriju, i to je mjesto gdje se vecina stvari desava za koju ga zapadni klinci (kad odrastose) optuzise. Kod indijaca je pak malo drugacije, radi se uglavnom o studentima sa kojima ima priliku vise i slobodnije komunicirati


Quote:
..E sad fanatizam koji dole vlada ili ovdje u Sai centru Split,
a Split.. pozdravi mi Vjestice

Quote:
Ljudi koji ne postuju nikakav red koji tamo vlada, dovode retardinu i bolesnu djecu pa misle da im moras ustupit mjesto na darsanu(iako si dobio svoj broj i na njega cekao 2 sata) pa se guraju i placu kako oni imaju vece privilegije od tebe, ljudi koji na bilo koju vijest iz asrama preokrenu itd... Sve to skupa ti stvori klimu da se covijek ne poželi vratiti vise bar ne ja..To su dole prevelike gužve tako da od Sai Babe dole niti S...i ovdje nisam samo mislila na mile Hrvate vec i na druge nacije; ruskinje koje su agresivne glupače i koje bi se potukle s tobom dok sjedis jer joj je neudobno i mora protegnut noge, mongolke koje su nasilne i zaudaraju te ne postuju red u kantinama, indijke koje skaču preko tebe kad se Baba pojavi i uz to jos prde itd...Sve to skupa treba dole progutat, Sai Baba je samo dio price koju su ljudi zasjenili svojim ponasanjem!
nisam bas imao neka tako negativna iskustva u ashramu, no koliko se sjecam zena je cesto bilo vise pa je mozda na toj strani (za ostale - zenska i muska strana su odvojene) desava vise strki i sukoba.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:24   #276
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
bome onda slabo vidis
postoje privatni intervjujici, kad pozove grupu zna pojedince izdvojit i pozvat na privatan razgovor u zasebnu prostoriju, i to je mjesto gdje se vecina stvari desava za koju ga zapadni klinci (kad odrastose) optuzise. Kod indijaca je pak malo drugacije, radi se uglavnom o studentima sa kojima ima priliku vise i slobodnije komunicirati
a Split.. pozdravi mi Vjestice
nisam bas imao neka tako negativna iskustva u ashramu, no koliko se sjecam zena je cesto bilo vise pa je mozda na toj strani (za ostale - zenska i muska strana su odvojene) desava vise strki i sukoba.
Ali u sobi za intervjue ima ljudi,a di su jos Seve i Sevaci koji su na vakom centimetru tamo?
O nemas pojma kakva je ženska strana, ali to je valjda posebna prica-psihologija žena..Vi muski ste ocito i dole normalniji, a istina je da vas ima 3 puta manje...Na zenskoj strani ima tuče, čupanja i vikanja!
Spomenutu familju ne znam od koga da pozdravim, jel ti Beljki duhovno ime?
A i nisam s njima bas dobra,oni su pravi primjer ljudi kojima nije kriv netko tko se proziva Avatar nego oni sami..Pod krinkom Sai Babe i duhovnosti su kriju sebe i svoje prljave poslove a upravo u svakodnevnim odnosima prema ljudima pokazujemo koliko smo fer i korektni!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:32   #277
a i btw. oni ti nisu u splitskom Sai Centru vec godinama! Ljudi su ih prokužili!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:40   #278
Jotish i gematrija u biranju duhovnog imena

Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
, jel ti Beljki duhovno ime?
Je, je, to su mu dali u oshovom ashramu u puni .
Jotishem i gematrijom su proračunali da mu to duhovno ime najbolje odgovara.
Ali mantra koju je dobio od maharsi mahes yogija je tajna i ne smije je nikom reći.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 00:28   #279
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
Ali u sobi za intervjue ima ljudi,a di su jos Seve i Sevaci koji su na vakom centimetru tamo?
O nemas pojma kakva je ženska strana, ali to je valjda posebna prica-psihologija žena..Vi muski ste ocito i dole normalniji, a istina je da vas ima 3 puta manje...Na zenskoj strani ima tuče, čupanja i vikanja!
Spomenutu familju ne znam od koga da pozdravim, jel ti Beljki duhovno ime?
A i nisam s njima bas dobra,oni su pravi primjer ljudi kojima nije kriv netko tko se proziva Avatar nego oni sami..Pod krinkom Sai Babe i duhovnosti su kriju sebe i svoje prljave poslove a upravo u svakodnevnim odnosima prema ljudima pokazujemo koliko smo fer i korektni!
Baba ima posebnu sobicu koja se može zatvoriti vratima gdje radi privatne intervjue.
Često dođu npr. majka (otac) i sin gdje idu prvo zajedno....pa onda poslije pozove samo sina uglavnom pričam ono što sam vidio radilo se uvijek o mladićima....heh a šta radi to nitko nezna, odnosno možemo predpostaviti iz brojnih iskustava.
Žao mi je da si zasljepljena, ali Baba definitivno dira genitalije, uostalom imaš intervju od Isaaca gdje je to potvrdio.
Zašto ubijate glasnika? Zašto opravdavate roditelja (Babu), nitko od nas nije sa njim u maloj sobici kada daje intervjue. Ima puno muških poklonika koji će vam potvrditi da ih je Baba mazao blizu genitalija, ali malo će ih priznati ostalo jer osim intimnosti tog čina sam Baba zahtjeva da se o tome ne priča.

Osnovno je pitanje dali to radi iz homoseksualnih sklonosti ili čisti karmu
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 08:15   #280
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
Ali u sobi za intervjue ima ljudi,a di su jos Seve i Sevaci koji su na vakom centimetru tamo?
O nemas pojma kakva je ženska strana, ali to je valjda posebna prica-psihologija žena..Vi muski ste ocito i dole normalniji, a istina je da vas ima 3 puta manje...Na zenskoj strani ima tuče, čupanja i vikanja!
Spomenutu familju ne znam od koga da pozdravim, jel ti Beljki duhovno ime?
A i nisam s njima bas dobra,oni su pravi primjer ljudi kojima nije kriv netko tko se proziva Avatar nego oni sami..Pod krinkom Sai Babe i duhovnosti su kriju sebe i svoje prljave poslove a upravo u svakodnevnim odnosima prema ljudima pokazujemo koliko smo fer i korektni!
u sobi za privatne intervjujice nema nikog

uostalom ako stari i daleko upuceniji sljedbenik poput Tigreta vjeruje da su optuzbe istinite, a mnogi drugi stariji sljedbenici su svijevremeno izrazavali sumnje, ali su zakljucili da ih treba odbacit (Hislop, Filis..), a mnogi su otisli (Bathia, onaj lik koji je napisao prvu knjigu tog tipa o Babi, pa oni sa BBC-evog dokumentarca).. ipak tesko da je toliko nemouce, da je tako ne bi im se ni javljale sumnje jer ipak daleko bolje znaju kakvi su odnosi i mogucnosti u ashramu, zar ne?

ma nema veze, jedini kojih se mogu sjetit iz Splita pa zato rekoh
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.