Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 22:19   #1
Liječenje glinom

Jeste li možda isprobali zelenu glinu i kakva su iskustva? Čitam na web stranicama da je dobra za detoksikaciju organizma, ali me zanimaju iskustva iz prve ruke.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:26   #2
Imam je doma ali stvarno premalo imam iskustva. Ipak mogu navesti par stvari (tek toliko da pokrenem temu dalje):
Pomaže kod modrica, problema s kožom, može se staviti u kadu pri kupanju (umjesto soli), može se piti (za detoxikaciju)...
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 00:44   #3
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
Jeste li možda isprobali zelenu glinu i kakva su iskustva? Čitam na web stranicama da je dobra za detoksikaciju organizma, ali me zanimaju iskustva iz prve ruke.
Odlicna stvar, jedna od onih gdje sam vidio ociti napredak i poboljsanje mog stanja (dok sam jos imao Crohna i gadno patio od njega), te ju i dalje koristim, a preporucam i drugima.

Ukratko, kad sam saznao (da, nisam se rodio sveznajuci) da je detoksikacija izuzetno vazna (doktori ne vole da znamo sto nam pomaze) u lijecenju svake bolesti, probao sam prvo Forest Sap Sheets. Stvar je prilicno skupa, ali sam vidio da djeluje. Vidio sam to tako sto su mi tablete protiv bolova opet pocele djelovati, tj. micati bol. Tada sam uzimao tablete protiv bolova cijeli dan svaki dan i sto se moze pretpostaviti, nisu bas djelovale, bubrezi su stradali (vodena bolest) i opcenito, nije bilo veselo. S FSS sam vidio da je stanje nesto bolje.

Sad, posto se radilo o prilicno skupoj stvari, a detoksikacija je bila ono sto nudi, malo sam pogledao sto je najbolje za detox. I naletio sam na glinu, kao sredstvo koje moze iz tijela izbaciti i teske metale, a pored toga moze i lijeciti (pored detokiskacije, pomaze oporavku tkiva), pa sam onda to krenuo traziti. Prijatelj mi je rekao da je to bio hit prije, a sto sam i saznao, posto su sve apoteke znale o cemu pricam, ali vec godinama nisu imali i nabavljale.

Napokon sam i nasao i mogu reci da stvar pomaze. Tako da sad stalno (po propisanom rezimu, naravno) trosim i glinu. I mogu reci da sam zadovoljan.

Ukratko, svakako uzimaj, neces se pokajati, a bome, nije to ni tako skupo, nije slozeno, komplicirano, a najvaznije je da koristi.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 01:16   #4
liječenje glinom

Pošto smo se raspisali o glini i njenim ljekovitim svojstvima, bilo bi vrijeme da ima i svoj podforum .

Ima li tko iskustva u liječenju nesanice glinom? Načuo sam da se pokazala dobra u riješavanju i toga problema...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 03:37   #5
Ako je uzrok nesanice previše nakupljenih toksina u organizmu glina može pomoći jer ona na sebe veže toksine i izbacuje ih van.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 11:59   #6
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Ako je uzrok nesanice previše nakupljenih toksina u organizmu glina može pomoći jer ona na sebe veže toksine i izbacuje ih van.
Znaći, djeluje na klasičan način, vezanjem za toksine i izbacivanjem. Da li je moguće da djeluje i na način, da osobi nadopuni zalihe nekih mikroelemenata (minerala) i tako joj pomogne pri nesanici? Čitao sam da neke vrste gline znaju imati i 50-ak vrsta makro i mikro elemenata u sebi.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:35   #7
Da li zna netko sastav ove zelene gline, koja se kod nas da za nabaviti od firme "Argital". Da li je to ilit glina ili ima i bentonit gline u njoj?
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 14:07   #8
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Znaći, djeluje na klasičan način, vezanjem za toksine i izbacivanjem. Da li je moguće da djeluje i na način, da osobi nadopuni zalihe nekih mikroelemenata (minerala) i tako joj pomogne pri nesanici? Čitao sam da neke vrste gline znaju imati i 50-ak vrsta makro i mikro elemenata u sebi.
Glina sadrži mnoge elemente,najvažniji od njih su silicij,aluminij,željezo,magnezij,kalcij,natrij,ka lij,titan.
Ovisno o sastavu minerala gline razlikujemo po bojama. Zelena ima najširi spektar djelovanja.
Glavna funkcija glina je izvlačenje toksina iz kože ako se upotrebljavaju u maskama i
oblozima, i detoksikacija organizma ako se uzimaju oralno. Maleni kristali minerala raznih glina
imaju sposobnost da na sebe vežu organske molekule, masnoće i metaboličke
otpadne produkte. Primajuči na sebe takve tvari gline istovremeno otpuštaju oligoelemente
(metale poput cinka, željeza, mangana...) i time poboljšavaju metabolizam stanica kože ili
cijelog tijela kada se uzimaju oralno.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 14:43   #9
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Glina sadrži mnoge elemente,najvažniji od njih su silicij,aluminij,željezo,magnezij,kalcij,natrij,ka lij,titan.
Ovisno o sastavu minerala gline razlikujemo po bojama. Zelena ima najširi spektar djelovanja.
Glavna funkcija glina je izvlačenje toksina iz kože ako se upotrebljavaju u maskama i
oblozima, i detoksikacija organizma ako se uzimaju oralno. Maleni kristali minerala raznih glina
imaju sposobnost da na sebe vežu organske molekule, masnoće i metaboličke
otpadne produkte. Primajuči na sebe takve tvari gline istovremeno otpuštaju oligoelemente
(metale poput cinka, željeza, mangana...) i time poboljšavaju metabolizam stanica kože ili
cijelog tijela kada se uzimaju oralno.
Kada smo kod zelene gline. Čitao sam da ih ima više vrsta (ilit, montmorilonit, bentonit) Ili sam ja možda krivo shvatio, možda se ne radi o zelenim glinama?. Pa mi se nameće neki logički zaključak, barem ga ja tako doživljavam: da se pomiješaju sve te vrste zelene gline, (ako jesu zelene), ili ako nisu svejedno (svaka ima neku posebnost), u jednakim omjerima. Tako bi onda dobili sve blagotvorne efekte svih tih vrsta. Pošto svaka ima neke svoje posebnosti i sastav tih elemenata se razlikuje kod svake ponaosob.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 21.02.2009. at 14:58.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 22:22   #10
Quote:
Ona tri tjedna su zato sto su ljudi puni toksina, pa pri naglom uvodenju gline dolazi do zatvora (nabuja glina jako u volumenu od toksina, sto doslovno zacepi covjeka). Onaj tjedan pauzue je zato sto glina moze, kad makne toksine u tijelu poceti micati i korisne stvari tipa vitamina i minerala, pa se radi tjedan pauze da se dopusti stvaranje novih toksina u tijelu. Osobe koje zive u jako zagadenim uvjetima ne moraju uopce raditi taj tjedan pauze, jer imaju toksina na bacanje. A ne mogu ih izbaciti.
Ok, jasno mi je sada odkud zatvor. E sad, nije mi jasno ovo oko pauze i micanja korisnih tvari iz tijela. Zar glina ne sadrži i sama dosta minerala u tragovima, kao i makro minerala? Pa sam mislio da bi po toj logici trebala biti i kao neki dodatak u vidu minerala i sl, a ne da ih još i izbacuje iz tijela?
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 23:32   #11
ja inace znam dosta o svemu i kad pricam u drustvu, obicno me gledaju u stilu-"odakle ti to?" ali ovdje se osjecam kao malo dijete, pa mi oprostite na radoznalosti

citala sam o oralnom uzimanju gline, prvenstveno zbog akni. zanima me gdje se to moze kupiti (u ljekarni su me blijedo pogledali kao-a jadna...) i smije li se koristiti ako primam terapiju za epilepsiju (imala sam 1 napad prije 6 godina, i jos uvijek sam na terapiji jer mi EEG nije posve uredan). prije nego me netko pita-kakve veze ima glina s epilepsijom, zanima me cisto ako se radi o detoksikaciji, mozda ima neka kontraindikativna djelovanja

i jos me zanima koliko je ta glina u stvari prirodna i dobra? obzirom da danas kemije ima svuda...

ako netko zna, i ima vremena i volje odgovorit...hvala
ewa_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:19   #12
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Ok, jasno mi je sada odkud zatvor. E sad, nije mi jasno ovo oko pauze i micanja korisnih tvari iz tijela. Zar glina ne sadrži i sama dosta minerala u tragovima, kao i makro minerala? Pa sam mislio da bi po toj logici trebala biti i kao neki dodatak u vidu minerala i sl, a ne da ih još i izbacuje iz tijela?
Eh, da ovdje odgovorim, dakle, sto se tice minerala, i mnogih drugih stvari, glina djeluje puno slozenije, kompleksine i suptilnije (a vjerojatno sam zaboravio i mnogo drugih rijeci koje bi pomogle opisati kako glina djeluje) nego sto je obicni mineralni dodatak.

Glina ukratko, pored detoksikacije, djeluje i kao izuzetno snazni uravnotezivac svih procesa u tijelu. Sve dovodi u idealnu ravnotezu. Recimo, ako imas odvise radijacije u sebi (posljedica izlaganja radijaciji bilo kog oblika), glina ce i nju smanjiti. Ako pak imas premalo radijacije u sebi (i to je ocito moguce), glina ce ju dignuti, ali naravno, ne neograniceno, vec onoliko koliko ti treba.

Isto tako, kad pricamo o mineralima, primjeceno je da kao posljedica uzimanja gline, covjek odjednom ima vise minerala nego sto se moze objasniti samim mineralnim sastavom gline. Koji naravno, kao sto si dobro primjetio, varira od gline do gline. Ne zna se tocno kako taj mehanizam funkcionira, ali moje je misljenje da glina pomaze efikasnijem postupanju s onim mineralima koji dolaze iz okoline, da jednostavno minerali iz drugih izvora bivaju puno bolje iskoristeni.

Ovo sto ti kazes o tome da nije logicno da bi glina izbacivala i korisne materijale, ja se slazem s tobom. I meni osobno nije logicno, a autor knjige "Cudesna moc gline" (ovo napamet, mozda grijesim) ne navodi koji je tocno razlog zasto treba raditi pauzu. Dakle, doslovno radim nesto sto ne znam zasto radim. Mozda i grijesim i prilicno sam siguran da se glina moze uzimati doslovno svaki dan. Ni meni nije logicno da ce poceti izbacivati korisne stvari. No, eto, ipak grijesim na ustrub svoje logike i razuma i koristim glinu svaki drugi tjedan. Ako nista, i ovako imam svakako vise koristi, nego da ju uopce ne uzimam. A ogranicenja kad se glina uzima kao oblozi nema. Prema autoru knjige.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:26   #13
Quote:
ewa_f kaže: Pogledaj post
ja inace znam dosta o svemu i kad pricam u drustvu, obicno me gledaju u stilu-"odakle ti to?" ali ovdje se osjecam kao malo dijete, pa mi oprostite na radoznalosti

citala sam o oralnom uzimanju gline, prvenstveno zbog akni. zanima me gdje se to moze kupiti (u ljekarni su me blijedo pogledali kao-a jadna...) i smije li se koristiti ako primam terapiju za epilepsiju (imala sam 1 napad prije 6 godina, i jos uvijek sam na terapiji jer mi EEG nije posve uredan). prije nego me netko pita-kakve veze ima glina s epilepsijom, zanima me cisto ako se radi o detoksikaciji, mozda ima neka kontraindikativna djelovanja

i jos me zanima koliko je ta glina u stvari prirodna i dobra? obzirom da danas kemije ima svuda...

ako netko zna, i ima vremena i volje odgovorit...hvala
Glinu mozes dobiti u trgovinama zdrave hrane. U apotekama ju je bilo prije i sigurno su je jedno vrijeme narucivali, ali kako se moda promijenila i kako su ljudi prestali narucivati (a mozda je i zavjera u pitanju ) tako i gline nema vise svugdje. I da, bar u nekim apotekama su morali bar znati o cemu pricas. Recimo, kad sam ja trazio glinu u Sisku, oni su znali o cemu pricam, iako nisu mogli naruciti. Linkove na par trgovina imas u temi o prehrani po principu Johanne Budwig, pogledaj tamo.

Sto se tice uzimanja, osobno ne vidim probleme u vezi epilepsije i mislim da moze samo pomoci. Ali, s druge strane, kako ja sam nisam imao epilepsiju, ne mogu to tvrditi iz prve ruke. Budi oprezna, mislim da ce ti pomoci, ali budi oprezna.

Sto se tice kemije, sve je kemija. U ovom svijetu je sve kemija (i fizika, ustvari, kemija je samo podskup fizike). Znam sto mislis, i zato ne ides na korito bilo koje rijeke i kopas glinu tamo. Glina koja se koristi u medicinske svrhe treba biti zdrava i cista, te se obicno kopa na puno vecim dubinama od one koja se koristi u ciste industrijske svrhe. Takoder zahtijeva i druge postupke obrade. Zato se i kupuje u apotekama, trgovinama zdrave prehrane i slicno. Sad, potpuno razumijem da mozes biti skepticna prema svemu, pa ti odlluci. Koliko vjerujes da ti u trgovini zdravom hranom prodaju zdravu hranu? Koliko je zaista zdrava ta glina? To su pitanja na koja ti moras sama sebi odgovoriti. Ma sto ti ja rekao, ne vjeruj mi samo zato sto ja to kazem. Ti odlucujes za sebe i tvoj zivot je u tvojim rukama. Kad god ti poslusas nekog drugog (recimo mene, ali to je manje bitno), ustvari si ti donijela odluku da poslusas nekog drugog. Ali ti si donijela tu odluku. Pa donesi i ovu.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:32   #14
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Kada smo kod zelene gline. Čitao sam da ih ima više vrsta (ilit, montmorilonit, bentonit) Ili sam ja možda krivo shvatio, možda se ne radi o zelenim glinama?. Pa mi se nameće neki logički zaključak, barem ga ja tako doživljavam: da se pomiješaju sve te vrste zelene gline, (ako jesu zelene), ili ako nisu svejedno (svaka ima neku posebnost), u jednakim omjerima. Tako bi onda dobili sve blagotvorne efekte svih tih vrsta. Pošto svaka ima neke svoje posebnosti i sastav tih elemenata se razlikuje kod svake ponaosob.
Da, svaka glina ima svoj spektar djelovanja i svaka glina je bolja za nesto drugo. Ukratko, ova tvoja ideja apsolutno stoji i apsolutno je logicna. Nabaviti sto vise razlicitih glina iz razlicitih izvora bi trebalo dati nesto sto ima povoljno djelovanje na sve pomalo. Sto opet, s druge strane znaci da ne djeluje jako dobro na nista posebno.

Sad, i jako je tesko znati na sto neka glina djeluje, bez eksperimentiranja. I naravno, treba i moci doci do gline s raznih izvora, nije to lako. Koliko znam, u Hrvatskoj se moze kupiti samo tri gline. Slovenska, talijanska i francuska. Ja ne znam za druge izvore, ali to ne znaci nista drugo doli da ja nisam mozda dovoljno informiran. Prakticki svaki kraj ovog planeta moze imati (a i ne mora) svoju glinu.

Inace, bas zbog toga sto je tesko glinu procijeniti kao bolju za nesto, ja se s njom uglavnom koristim kao sredstvom za detoksikaciju. A cak i tu ima raznih efekata. Tesko je znati za sto je sve nesto dobro. No, sigurno da glina spada medu najbolja sredstva za detoksikaciju. A pored izuzetne efikasnosti i ljekovitosti, glina je i prilicno jeftina, pogotovo u usporedbi s drugim sredstvima za detoksikaciju.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:34   #15
a čitam sad tu malo i vidim neke različite vrste gline...s kim se ja mogu posavjetovat koju da koristim i kako?koja je nabolja?nisam bas cula da ju doktori preporucuju...(pod preporucuju mislim da kazu-najbolje ces to rijesit-glinom!)
ewa_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 02:18   #16
Quote:
Ovo sto ti kazes o tome da nije logicno da bi glina izbacivala i korisne materijale, ja se slazem s tobom. I meni osobno nije logicno, a autor knjige "Cudesna moc gline" (ovo napamet, mozda grijesim) ne navodi koji je tocno razlog zasto treba raditi pauzu. Dakle, doslovno radim nesto sto ne znam zasto radim. Mozda i grijesim i prilicno sam siguran da se glina moze uzimati doslovno svaki dan. Ni meni nije logicno da ce poceti izbacivati korisne stvari. No, eto, ipak grijesim na ustrub svoje logike i razuma i koristim glinu svaki drugi tjedan. Ako nista, i ovako imam svakako vise koristi, nego da ju uopce ne uzimam. A ogranicenja kad se glina uzima kao oblozi nema. Prema autoru knjige.
Da, i ja sam čuo da se može uzimati svakodnevno... Tvrdi se da bi glina bila opasna po zdravlje, tek kada bi zauzimala 50% naše prehrane i to na duže staze. U svakom slučaju super je što je koristiš. Ja se još informiram i tražim preko neta razne vrste glina za nabaviti. Pa kada odlučim što mi treba krećem u akciju Dok se ne uvjerimo u suprotno, bolje ne riskirati, znaći...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 02:39   #17
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Da, svaka glina ima svoj spektar djelovanja i svaka glina je bolja za nesto drugo. Ukratko, ova tvoja ideja apsolutno stoji i apsolutno je logicna. Nabaviti sto vise razlicitih glina iz razlicitih izvora bi trebalo dati nesto sto ima povoljno djelovanje na sve pomalo. Sto opet, s druge strane znaci da ne djeluje jako dobro na nista posebno.

Sad, i jako je tesko znati na sto neka glina djeluje, bez eksperimentiranja. I naravno, treba i moci doci do gline s raznih izvora, nije to lako. Koliko znam, u Hrvatskoj se moze kupiti samo tri gline. Slovenska, talijanska i francuska. Ja ne znam za druge izvore, ali to ne znaci nista drugo doli da ja nisam mozda dovoljno informiran. Prakticki svaki kraj ovog planeta moze imati (a i ne mora) svoju glinu.

Inace, bas zbog toga sto je tesko glinu procijeniti kao bolju za nesto, ja se s njom uglavnom koristim kao sredstvom za detoksikaciju. A cak i tu ima raznih efekata. Tesko je znati za sto je sve nesto dobro. No, sigurno da glina spada medu najbolja sredstva za detoksikaciju. A pored izuzetne efikasnosti i ljekovitosti, glina je i prilicno jeftina, pogotovo u usporedbi s drugim sredstvima za detoksikaciju.
Zapravo sam mislio na mješanje samo te tri najpoznatije vrste gline. Baš zbog toga da se ne izgubi previše snaga djelovanja. Ja sam već pronašao preko interneta stranice koje su provjerene, što se tiće kvalitete gline u svrhu liječenja. Koliko sam shvatio najkvalitetnija zelena glina (ilit) potiće iz Francuske, a bentonit iz SAD-a. Tako da polako slažem neku kombinaciju... Stvarno, koliko sam pozitivnih stvari pročitao o glini i njenoj upotrebi, nemam izbora nego je probati
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 14:03   #18
Quote:
ewa_f kaže: Pogledaj post
a čitam sad tu malo i vidim neke različite vrste gline...s kim se ja mogu posavjetovat koju da koristim i kako?koja je nabolja?nisam bas cula da ju doktori preporucuju...(pod preporucuju mislim da kazu-najbolje ces to rijesit-glinom!)
Ja isto tako tek otkrivam svijet gline . Najbolje ti je na internetu početi sakupljati informacije, ako nemaš neku stručnu osobu da te uputi. Doktori ti neće preporučiti sigurno glinu Činjenica jest da se mnogi problemi mogu njome riješiti, barem po svjedočanstvima ljudi koje sam čitao. A ima i tu ljudi na forumu kojima je pomogla.

Ono što sam ja do sada saznao je to, da se za unutarnju primjenu najbolja pokazala vrsta gline "bentonit". Po tome što sam pročitao ima najviše lijekovitih svojstava i najprimjerenija je za unutarnju upotrebu. Poslije nje bi došla najčešće vrsta zelene gline "ilit". Eto, možda ti malo rasvjetlim neke nedoumice...
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 20:56   #19
Quote:
ewa_f kaže: Pogledaj post
ja inace znam dosta o svemu i kad pricam u drustvu, obicno me gledaju u stilu-"odakle ti to?" ali ovdje se osjecam kao malo dijete, pa mi oprostite na radoznalosti

citala sam o oralnom uzimanju gline, prvenstveno zbog akni. zanima me gdje se to moze kupiti (u ljekarni su me blijedo pogledali kao-a jadna...) i smije li se koristiti ako primam terapiju za epilepsiju (imala sam 1 napad prije 6 godina, i jos uvijek sam na terapiji jer mi EEG nije posve uredan). prije nego me netko pita-kakve veze ima glina s epilepsijom, zanima me cisto ako se radi o detoksikaciji, mozda ima neka kontraindikativna djelovanja

i jos me zanima koliko je ta glina u stvari prirodna i dobra? obzirom da danas kemije ima svuda...

ako netko zna, i ima vremena i volje odgovorit...hvala
Ako si iz Zg glinu možeš kupiti u svakoj bolje opskrbljenoj ajmo reći "biljnoj apoteci" ili trgovini zdravom hranom i to filtriranu (ona je za oralno uzimanje) npr. od firme Argital. To kaj te čudno gledaju, shvati kao njihov problem .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:20   #20
Quote:
smije li se koristiti ako primam terapiju za epilepsiju (imala sam 1 napad prije 6 godina, i jos uvijek sam na terapiji jer mi EEG nije posve uredan). prije nego me netko pita-kakve veze ima glina s epilepsijom, zanima me cisto ako se radi o detoksikaciji, mozda ima neka kontraindikativna djelovanja
Što se tiće uzimanja gline i lijekova. Ono što sam uspio pročitati na netu je to, da je dobro napraviti razmak od barem 2-3 sata između konzumacije lijeka ili hrane. Inaće neko pravilo je da se glina uzima na prazan želudac, ako se uzima interno. Također pripazite da ako stavljate obloge, da bude 2-3 sata razmaka, između gline i lijeka.
Još lakše vam je pročitati koliko je vremena potrebno da se lijek probavi u organizmu. Tako ćete najtočnije saznati koliki treba biti vremenski razmak.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 22.02.2009. at 21:41.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.