Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2012., 08:41   #101
Puno zanimljivih mišljenja I ja radim na sebi već nekoliko godina iako sam naginjao prema tome od kad sam bio klinac.
Za mene je rad na sebi neka vrsta čišćenja u svom dvorištu. Ne izbacivanje lošega nego na prihvaćanje i samim time otpuštanje. Svakome od nas odgovara nešto drugo tako da govorim o tehnikama koje radim kada nekog zanima ali ih ne preporučujem jer mislim da se svatko sam treba odlučiti što će i kada krenuti raditi- isprobati.
Rad na sebi zapravo treba postati način života, na način da svaki trenutak izabiremo. Želimo li ovo ili ono ili ne. Ako nemamo dovoljno energije odbiti ono što ne želimo, OK, prihvatiti da je sada tako i biti toga svjestan. sve na svijetu se može raditi na više načina. Mi biramo koju energiju dajemo u sve što radimo. Od jela, druženja, posla kojeg volimo ili ne, u svakom odnosu a odnosi su zapravo sve.

Kako me je rad na sebi promijenio? Postao sam svjestan koliko sam radio stvari koje su za mene pogubne i koje činim radi drugih ili još gore zbog toga što mislim da bi nekom drugom odgovaralo. Dakle, činio sam stvari koje ne želim da bih pokušao postići rezultat za koji nisam siguran kako treba izgledati
Nešto slično je sadržano u ovoj rečenici: Trosimo novac koji nemamo, da kupimo stvari koje nam ne trebaju, da bi zadivili ljude do kojih nam nije stalo!

To radimo dok smo nesvjesni. Prve zrake svjesnosti možemo prepoznati kada se počnemo pitati zbog čega radimo to što radimo i treba li nam to u životu...
deltaforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 21:06   #102
"Rad na sebi" mi se čini malo nespretan pojam, ali za potrebu ove temu prihvatit ću ga, obzirom da nemam bolji

S tim "radom" na sebi započela sam prije 5 godina, trigger je bilo upoznavanje jedne osobe. Napominjem da ta osoba nije dugo ostala u mojem životu, samo se na kratko pojavila i ukazala mi na neke stvari u životu. Ta osoba nije iznosila nikakve duhovne misli preda mnom, ali informacije primljene od te osobe odvele su me u smjeru "rada na sebi". Nastavak je uslijedio pune tri godine i kao osoba osjećala sam se preporođeno, sretno i zadovoljno sobom. no onda mi se dogodilo upoznavanje jedne druge osobe. i otada imam osjećaj kao da je to moje skretanje s puta. sljedeće dvije godine kao da sam se ugasila. pretpostavljam da onda taj "rad na sebi" nije bio toliko dobar kad ga je nešto uspjelo prekinuti. doslovno kao da sam bila zavedena nečim što ni sama ne znam definirati.

Da ne otvaram novu temu, postavljam pitanje, kako gledate na ovo što sam napisala?(Po potrebi ću edit-at post. Nisam baš sigurna da sam prenijal što sam htjela reći.)
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 09:35   #103
Pogledajte film Peaceful Warrior (2006). Iz njega možete naučiti neke veoma važne stvari. Vjerujte mi
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:07   #104
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
"Rad na sebi" mi se čini malo nespretan pojam, ali za potrebu ove temu prihvatit ću ga, obzirom da nemam bolji

S tim "radom" na sebi započela sam prije 5 godina, trigger je bilo upoznavanje jedne osobe. Napominjem da ta osoba nije dugo ostala u mojem životu, samo se na kratko pojavila i ukazala mi na neke stvari u životu. Ta osoba nije iznosila nikakve duhovne misli preda mnom, ali informacije primljene od te osobe odvele su me u smjeru "rada na sebi". Nastavak je uslijedio pune tri godine i kao osoba osjećala sam se preporođeno, sretno i zadovoljno sobom. no onda mi se dogodilo upoznavanje jedne druge osobe. za razliku od prve osobe, ova je bila puno duže prisutna te je njezino prisutstvo/ponašanje uvelike utjecalo na mene. i danas imam osjećaj kao da je to bilo moje skretanje s puta - puštanje te osobe u moj život. u sljedeće dvije godine kao da sam se ugasila. pretpostavljam da onda taj "rad na sebi" nije bio toliko dobar kad ga je nešto uspjelo prekinuti. doslovno kao da sam bila zavedena nečim što ni sama ne znam definirati.nikako ne želim reći da je ta osoba odgovorna za moje stanje. sama sam odgovorna za sebe i svoje postupke.

Da ne otvaram novu temu, postavljam pitanje, kako gledate na ovo što sam napisala?Mislite li da postoje duše koje nas ometaju u našem djelovanju i koje nas izbacuju iz ravnoteže?(Po potrebi ću edit-at post. Nisam baš sigurna da sam prenijela što sam htjela reći.)
Nisam mogla edit-at post, pa sam ovako prepravila. Molim modove da obrišu prethodni, a ne ovaj post, ako moraju brisati :/ unaprijed s eispričavam
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 17:24   #105
radit na sebi,aktivno samo počeo negdje oko 2007 godine kada sam stvarno došao do zida i rekao sebi dosta,ne mogu više živjeti svoj život ovako..Bio sam tad prekomjerno težak,28 kg više od sad,pušio sam 3 kutije cigareta na dan,emocionalno se prežderavao,bio na granici s bulimijom jer jednostavno nisam znao nosit se s emocijama.Držao sam se raznih tjeskoba od kojih je društvena bila največa tako da sam rijetko kad i izlazio..Tad što volim reći,dođe do trenutka kad ne možeš više,sam morao naći nešto,učiniti nešto,nisam mogao biti više pasivan ali mi je bilo jako nelagodno ići psihijatru..Onda sam se okrenuo netu,tražio sam informacije,knjige,tečajeve i malo po malo od tad pa na ovamo dosta sam se promijenio..dosta sam i radio na sebi(termin rad tu baš i ne pristaje ali neka bude) te i danas radim na sebi svakodnevno..metode koje sam prošao su bilo od eft-a pa do raznih njegovih oblika onda hipnoze,lefkoe metode,nlp,sedone,the work,psetec i razne druge...zasada za sebe prakticiram samohipnozu(imam svoje snimke)eft i svjesno disanje te mi te metode odlično služe i svakome bi ih preporučio..
ali rad na sebi,definitivno da..svakodnevno..nešto za um nešto za tijelo jer kroz treninge brinem se i o tijelu..
no treba započeti..kad kako,svatko je svoja prića..meni je trebalo doč do zida,dotaknut ono što sam smatra dnom da se trgnem..nekom je nešto drugo..
ali savjet bi svakako bio naučit se opraštat sebi i biti strpljiv u tom radu..
__________________
free2changehr
free2changehr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 04:35   #106
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Dakle, u posljednje vrijeme sve češće čujemo tu frazu - " rad na sebi". Što za vas to znači i kako to zamišljate? Kako vi "radite na sebi"? Je li to yoga, meditacija, AT, zdrava prehrana...? Ili nešto sasvim drugo? Koliko dugo se time bavite i jeste li primijetili kakvu promjenu? I što je bilo trigger? Kako ste uopće osjetili potrebu za radom na sebi i osvijestili njegovu važnost? Što i koliko vam vaš rad na sebi uopće znači, postižete li neki određeni cilj ili vam je on zadovoljstvo sam po sebi?
Vjerujem da na Alternativi ima najviše ekipe koja se time bavi i koja može razmjenjivati takva iskustva. Bilo bi jako zanimljivo i korisno čuti vaše načine. Zato, molim vas, pišite!

Moderatori, molim vas, nemojte ovo seliti na Psihologiju jer tamo ovakve teme nikad nisu zaživjele.
Mislim na uglavnom psihičko poboljšanje na sebi. Prihvatiti sebe i ignorirati šaradu i njene standarde (nadam se da ce te skontati na šta mislim). Dolazak do potpunog IDGAF stanja je za mene rad na sebi. Budi sretan sa sobom
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.