Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2013., 22:57   #141
Naravno da ih ima. U Jadranu obitava tridesetak vrsta morskih pasa, samo kao što je ovaj iznad mene napisao niti jedna opasna vrsta koja se zadržava u plićim vodama kao npr, pas bik ili tigar. Potencijalno opasan zbog svoje veličine mogao bi biti modrulj, ali nisam siguran da li je uopće zabilježen napad te vrste u Jadranu. Tu je i velika bijela psina, ali puno rjeđa nego prije iz razloga što je populacija njezinog prirodnog plijena, tune, znatno reducirana. Da u Jadranu postoji značajniji broj tih psina siguran sam da bi uzevši u obzir masivan turizam, broj napada bio puno veći i češći.
Biggus Dickus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 23:17   #142
Quote:
Dubrovčanin kaže: Pogledaj post
Nema nikakvih morskih pasa, ne strašite se bezveze. Ima ih jedino jako daleko na otvorenom moru, ni blizu nijednom kopnu ili otoku blizu kopna. Da ima morskih pasa blizu obale lovili bi ih ribari, te bi s kopna vidio bar jednom peraju. Nikad u životu nisam vidio peraju u moru (ni s kopna ni iz mora), stoga ih definitivno nema. Ljudi plivaju, voze se kanuima. Može se plivati od Porporele do Lokruma bez straha. Blizu obale je prešporko, prebučno, preprovjereno, prenaseljeno, s previše izlovljene ribe za njih. Ima ih vjerojatno desecima kilometara daleko od obale.
U uvali u kojoj se kupam na 3 metra dubine i 20-30 metara od kraja je ulovljen morski pas dulji od 5 metara a dizalica koja podigne 1500 kg ga nije mogla dici. Srecom nije bio opasan za ljude.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 23:31   #143
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
U uvali u kojoj se kupam na 3 metra dubine i 20-30 metara od kraja je ulovljen morski pas dulji od 5 metara a dizalica koja podigne 1500 kg ga nije mogla dici. Srecom nije bio opasan za ljude.
kitopsina
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 23:32   #144
naravno da u Jadranu ima morskih pasa, ali ne blizu obale, nego na pučini

bijela morska psina se ne hrani samo i isključivo tunama
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 00:05   #145
Cuo sam da ima modrulja dosta,koji nisu opasni.Mislim,onoliko koliko morski pas moze biti bezopasan.
Da velika bijela samo doluta ponekada,ali se ne zadrzava jer joj Jadran ne odgovara?
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 00:32   #146
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Cuo sam da ima modrulja dosta,koji nisu opasni.Mislim,onoliko koliko morski pas moze biti bezopasan.
Da velika bijela samo doluta ponekada,ali se ne zadrzava jer joj Jadran ne odgovara?
Pošto u Jadranu ne postoji neka značajnija populacija morskih sisavaca vjerojatno doluta za plovama tune. Npr, ova grdosija je uhvaćena kod otoka Jabuke 2003.



570cm, 2 tone. Strava.
Biggus Dickus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 00:41   #147
Sta si se pripa,kakvi morski pasi,samo ti uzivaj na moru ii ne srljaj daleko,nece grom uu koprive jel
__________________
. .. ~ Nada je san budnih ~ ... . ~My soul is where the rivers flows frozen~ .
BetweenWorlds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 00:57   #148
da kilometar od plaze... vjerovatno nemas bas osjecaj za realnu udaljenost...

velikim bijelim je pretoplo nase more, rijetko zalutaju... a uostalom morski psi se hrane pred zoru, ako se ne varam, sumnjam da se kupas u 3-4 ujutro
__________________
DON´T BOTHER MEow
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 01:05   #149
ak nekog zanima mogu napisati SVE vrste morksih pasa koji su zabilježeni u Jadranu (pod tim mislim i Albansku obalu)
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 01:08   #150
Quote:
maggiewhite kaže: Pogledaj post
da kilometar od plaze... vjerovatno nemas bas osjecaj za realnu udaljenost...

velikim bijelim je pretoplo nase more, rijetko zalutaju... a uostalom morski psi se hrane pred zoru, ako se ne varam, sumnjam da se kupas u 3-4 ujutro


Zasto sumnjas??mozda se on bas tad voli bucnit
__________________
. .. ~ Nada je san budnih ~ ... . ~My soul is where the rivers flows frozen~ .
BetweenWorlds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 01:09   #151
a zapadnu obalu jadrana? nije im daleko svratit do nas
__________________
DON´T BOTHER MEow
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 01:10   #152
Quote:
BetweenWorlds kaže: Pogledaj post
Zasto sumnjas??mozda se on bas tad voli bucnit
aha, ovako poplasen, rekao je da mu je nelagodno kad ne vidi ispod sebe, a kamoli bez sunca...
__________________
DON´T BOTHER MEow
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 01:13   #153
Quote:
maggiewhite kaže: Pogledaj post
aha, ovako poplasen, rekao je da mu je nelagodno kad ne vidi ispod sebe, a kamoli bez sunca...



Ajme tebe,ne strasi covika jos vise,lakse je po noci nece se ni uspit pripast ako vidi peraju
__________________
. .. ~ Nada je san budnih ~ ... . ~My soul is where the rivers flows frozen~ .
BetweenWorlds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 01:15   #154
mora znat da peraju nece ni vidjeti, jer ne napadaju s povrsine mora
__________________
DON´T BOTHER MEow
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 02:00   #155
idem od podne pa do navecer i cjelo vrijeme sam u vodi,volim ici u duboko jer mi dosadno tamo u blizini obale ali nije bas da idem kilometar dalje
yunus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 08:35   #156
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kitopsina
Ne znam da li je kitopsina, i 7 metara je bio dug, ne 5. Na 3 metra dubine. Bio je neki planktonas ali da ga vidim u moru smrznuo bih se. Mislim da je cak mlade imala oko sebe i zato je i bila slaba pa se uhvatila u mrezu. Cini mi se da je to bilo 1995(vidi se po modi slikanih ). Evo par slikica:







__________________
we don't like things you do, and we will not remember you

Zadnje uređivanje babarej : 09.08.2013. at 08:54.
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 11:58   #157
to na slici je kitopsina - najveći morski pas i hrani se planktonima i malim ribama
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:18   #158
jedna zanimljivost, necu rec cinjenica jer jos nije znanstveno dokazana, morski psi su imuni na sve poznate bolesti pa i rak.


necu nikad razumijeti ovo ubijanje u nas kad god negdje zateknu zivotinju...

manchild, di su SVE vrste iz jadrana? mene zanima. hvala
__________________
DON´T BOTHER MEow
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:33   #159
Quote:
maggiewhite kaže: Pogledaj post
jedna zanimljivost, necu rec cinjenica jer jos nije znanstveno dokazana, morski psi su imuni na sve poznate bolesti pa i rak.


necu nikad razumijeti ovo ubijanje u nas kad god negdje zateknu zivotinju...

manchild, di su SVE vrste iz jadrana? mene zanima. hvala
Vecina ovih velikih morskih pasa se zapetlja u mreze i nemoguce ih je osloboditi a neki su vec toliko slabi da su prakticki gotovi. Kad uhvatis takvu zivotinju najhumanije ju je brzo ubiti.

Morski psi inace nisu bili bas na meti ribara, dupini su bili jer paraju mreze ali srecom sve manje je toga i naocigled svih nas sve vise dupina vidjamo
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 13:40   #160
ova uhvaćena kod jabuke 2003. nije bila zapetljana u mrezu.

dobar clanak : http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20050715/more02.asp
__________________
DON´T BOTHER MEow
maggiewhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.