Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2014., 11:02   #81
Potvrda će bit "čista" kad dobiješ pravomoćnu presudu ali onda neće bit čist izvod iz KE.
Čl.47 st.6 http://www.zakon.hr/z/282/Zakon-o-policiji i čl.49 http://www.zakon.hr/z/108/Zakon-o-državnim-službenicima nakon rehabilitacije,možda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 12:30   #82
Prekršajni nalog; brisanje

Novi sam na Forumu pa se izvinjavam ako je neko već odgovorio na ovu temu ili sličnu ovoj.
Interesuje me kada se briše Prekršajni nalog za član 147. st.1 Zakona o strancima? Novčana kazna 500 kn.
Naime, ja sam BH državljanin i u Hr sam uvijek cijeli život) boravio kod rodbine po mjesec dana pa i više ( ne nisam radio ) i nikad nije bilo nikakvih problema.
Međutim 28.02.2012. sam na izlasku iz HR dobio Prekršajni nalog kojeg sam platio i nakon toga nemam nikakvih problema na granici. I dalje bez problema ulazim i izlazim s tim da se sad redovno prijavljujem u Turističku zajednicu (mada mi tamo kažu da nema potrebe jer sam kod rodbine).
Interesuje me dali se vodi negdje ta evidencija s obzirom da trebam ići u Englesku i treba mi viza pa me interesuje dali je taj Prekršajni nalog brisan ili ga moram navesti u Zahtjevu za izdavanje vize.
Unaprijed Zahvalan.
Alex Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:02   #83
Ako te englezi što pitaju tražit će ono iz BiH jer si njihov državljan a to što si kažnjavanj u RH je stvar hrvatskog pravosuđa koje će obrisat mjeru nakon 3 godine.Jedino hrvatska policija če uvijek znat da si kažnjavan.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:14   #84
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako te englezi što pitaju tražit će ono iz BiH jer si njihov državljan a to što si kažnjavanj u RH je stvar hrvatskog pravosuđa koje će obrisat mjeru nakon 3 godine.Jedino hrvatska policija če uvijek znat da si kažnjavan.
Hvala puno na odgovoru
Nadam se da neće biti nekih dodatnih problema, mada ću svakako navesti taj prekršaj u apliciranju za vizu. Ipak su HR i UK skupa u EU.
Hvala još jednom.
Alex Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 15:37   #85
Pozdrav ljudi !!!
Prije par god. sam su me uhvatili zbog marice i naravno kaznjavan zbog toga ...uvjetna od 1god.
Sad trenutno radim vani tocnije u njem. pa me zanima ak me
zaustave tamo sa hr tablicama ...dali oni imaju evidenciju o mom djelu ili ne ...zanima me jer puno putujem po Njem. A uskoro i susjednim zemljama sa svojim suradnicima pa da nebi bilo neugodnjak ...i ako se izbrise moja kazna za koji mj. dali ce me i dalje zaustavljat u hr i pretresat ?
hvala !!
Tonny Montana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 11:29   #86
U eu ne znaju za tvoja djela a u RH će uvijek znati.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:43   #87
Ako je osoba kažnjena sa 9 mjeseci zatvora, uvjetno dvije godine da li se kod rehabilitacije računa da si dobio dvije godine zatvora pa je rehabilitacija nakon 5 godina ili se računa 9 mjeseci pa rehabilitacija nastupa tri godine nakon isteka uvjetne kazne? Logično mi je da se radi o tri godine, ali kada su zakoni u pitanju nikada čovjek ne može biti siguran. Ako netko 100% zna odgovor molim da mi odgovori
izic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 21:56   #88
Quote:
izic kaže: Pogledaj post
Ako je osoba kažnjena sa 9 mjeseci zatvora, uvjetno dvije godine da li se kod rehabilitacije računa da si dobio dvije godine zatvora pa je rehabilitacija nakon 5 godina ili se računa 9 mjeseci pa rehabilitacija nastupa tri godine nakon isteka uvjetne kazne? Logično mi je da se radi o tri godine, ali kada su zakoni u pitanju nikada čovjek ne može biti siguran. Ako netko 100% zna odgovor molim da mi odgovori
Rehabilitacija nastupa 3 godine od završetka uvjetne kazne što je u ovom slučaju 2 godine pa ispada kako si i izračunao (5).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 22:55   #89
Molim vas odgovor...2005.god.sam pravomoćno osudjena na uvjetnu kaznu zatvora od tri mjeseca uz rok kušnje na godinu dana.istekli su svi rokovi za brisanje iz kaznene i krim evidencije i u postupku je brisanje(za nekih mjesec dana).priliko rutinske kontrole u prometu nedavno su me pitali za spomenuto(bilo mi je neugodno i nakon 9 god.od tog, zato i jesam pokrenula brisanje).planiram odlazak u susjednu BiH i do tad brisanje neće biti riješeno i SAD me zanima,zaista me zanima hocu li imati neugodnosti na granici i sto mi može biti,tj.prilikom predaje osobne sto policajci i jedni i drugi gledaju i ako je riječ o oanovnoj kontroli osoba sto ona podrazumjeva,idem sa obitelji,prijateljima i bilo bi mi stvarno teško ako bi pred njima bila gledana kai kriminalac u smislu pretresa ili da me samo upitaju o tom..hvala unaprijed!
aanamari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 23:07   #90
Naime,nisam napomenula da je riječ bila o sitnoj kradji.
aanamari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 19:20   #91
Lijepi pozdrav svima

Evo htjela bih pitati poštovane članove ako mi mogu pomoći.
Naime u travnju 2011. preminuo mi je otac, pa kako sam i srčani bolesnik pozlilo mi je pa dobila lijekove i kako to već ide, vraćajući se doma ( otac je živio van Hrvatske) imala sam sa sobom dvije kutijice apaurina koje sam tamo dobila ali nisam ponijela papire. No da skratim na granici sam sama pokazala koje lijekove imam kada su pitali pa sam zaradila kazneni nalog i prijavu, žalila sam se i dostavila medicinsku dokumentaciju i smrtovnicu na županijskom sudu i dobila sam presudu da se oslobađam optužbe u ožujku 2012.
Pošto mi se događalo u međuvremenu kad god sam išla preko granice da me pitaju što je to bilo sa tabletama ( neugodno mi je bilo kad pred njih 30 iz autobusa oni mene pitaju što je to bilo sa tabletama). Pa pitala bih da li mogu tražiti da se to briše iz evidencije i iz terminala i gdje? jer su mi i sad nakon skoro 4 g isto ponovilo na granici.
Oprostite na podužim postu i hvala na odgovoru.
nikolina50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 19:43   #92
Pozdrav svima, molim za savjet

Imam ponudu za posao u USA ali dosje mi nije čist. Imam nekoliko prijestupa, sve prije 2005, dakle proslo je vise od 10 godina od presude a skoro 15 od počinjenja djela. Zanima me da li ce to utjecati na izdavanje vize i što mogu uraditi?
Mogu li zatražiti brisanje policijskog dosjea prije nego podnesem zahtjev za vizu, ima li to smisla uopće?

Hvala svima na odgovorima !
Aksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 21:46   #93
Ništa ne možeš napravit osim da amerima dostaviš traženo.
Policija nema ništa sa potvrdama tj.uvjerenjem i izvodom iz KE jer ih i ne izdaje.Nema brisanja dosjea.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 21:11   #94
Za sudsku evidenciju vec sam trazio brisanjs i tu sam čist. Da li mozemo konačno rješit jedno od najvećih dilama kolko vidim. Da li USA ambasada u Zagrebu ima uvid u policijski dosje tj da li ga provjerava pri obradi vize?
Aksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 13:50   #95
Quote:
Aksi kaže: Pogledaj post
Da li USA ambasada u Zagrebu ima uvid u policijski dosje tj da li ga provjerava pri obradi vize?
ne može.A koliko vidim momci traže kompletan dosje bez obzira na rehabilitaciju i čak za prekršaje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 22:14   #96
Pozdrav svima.Molim vas ako možete da mi odgovorite na moje pitanje.Pre godinu dana uhićena sam u pokušaju kaznenog dela,sa praznim oružjem,ali nisam ga ostvarila,u stvari nikome nisam zapretila,niti išta zahtevala.Videli su da sa mnom ništo nije u redu i pozvali policiju koja me privela zbog pokušaja.Bila sam u teškom psihičkom stanju,pogrešna dijagnoza doktora,od kojeg sam imala terapije od preteranih doza ljekova,raznovrsnih psihofarmaka od kojih sam u tom periodu odlepila.Samog čina se nesećam imam rupe u pamćenju.Uglavnom sve je prošlo u redu,bilo je suđenje,tužba je odbačena,veštačenjem je donešena odluka da sam puštena.
Ono što me zanima prelaz preko HR granice pošto uskoro idem sa dečkom,prijateljima,propala bih od sramote da me nešto pitaju pred njim.Ja sam već išla preko granice 2-3 puta i nisam imala nikakvih problema.čSamo me zanima da ne brinem toliko,dal je ipak moguće da na granici o tome pitaju?
Molim vas bilo kakve informacije dobrodošle.Unapred zahvalna
ella. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 18:10   #97
bok, imam pitanje. policija me prošle godine uhvatila s 4 ecstasya i dobio sam prekrsajnu prijavu i kaznu od 3000 kn. Da li mogu zatražiti brisanje iz prekršajne evidencije? Muči me jer mislim da necu dobiti vizu za usa. hvala
Zašto medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 11:29   #98
Ne možeš tražit brisanje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 18:32   #99
Dobila sam prekrsajnu prijavu za Remecenje javnog reda i mira radi glasne muzike. Ne brine me novcana kazna nego me brine kakve posljedice ima sama prijava? Npr ukoliko bi jednog dana pozeljela ici u ameriku kao turist, dali bi to smetalo?
Takoder me zanima dali se isplati ulagati zalbu i slicno s obzirom da mi je ovo prvi prekrsaj, kolike su sanse da se skroz ponisti ? Takoder me zanima dali dolazi ikakva prijava ili potvrda u obliku pisma na kucnu adresu ukoliko platim kaznu u prvih 8 dana?
foobarcreative is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 18:40   #100
Ako si dobilaprekršajni nalog onda je to to,ili platiš 2/3 ili pišeš prigovor.Nema poništenja osim ako nisi kriva.Ili smanjena novčana kazna ili sudski ukor.

Ako nisi dobila PN onda si dobilaovabijest da će se podignut optužni prijelog pa ćeš dobit poziv od suda.Ako nisi dobila obavijest onda ćeš je dobit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.