Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2004., 21:29   #21
Evo jedan sam iz mojih ranijih dana tj .. napisao sam ga ovdje na forumu prije dvije godine , pa ga sada pejstam...

Još sam bio mlad onda .. pa će možda text izgledati glupo...

Quote:
prije par dana sanjao sam neki san i najedamput postao svjestan sebe i rekao tj pomislio :Neću više sanjati tj sudjelovati u snu i poželio sam da se pojavim u svom stanu i najedamput sam se tamo pojavio. Poželio sam prolaziti kroz zidove došao sam do staklenih vrata u hodniku. Osjećao sam se nekako nesigurno i prvo sam prstima dotaknuo vrata i pokucao po njima te pomislio kako ću proći kroz njih ako moj prst ne prolazi kroz njih. sada sam pokušao cijelim tijelom i najedamputa vrlo lagano prošao kroz njih(ne moram ti ni reći kako mi je to sve skupa izgledalo zadivljujuće). Čudno je bilo to što uopće nisam imao osijećaj straha.
Kasnije sam pokušao letjeti(želio sam isprobati sve što je moguće astralnom svijetu) Isprva je bilo teško , ali sam se nekako uspio naći na ormaru.Tako sem neko vrijeme pokušao letjeti naokolo kadkada je bili teže a katkada lakše, bio sam vani na ulici i pokušao sam se uzdići na krovoje obližnjih kuća.
Nakon nekoliko vremena sam pomislio kako ne bi bilo dobro da prvi puta ostajem tako dugo izvan tijela, i odlućio se vratiti u tijelo.Došao sam do kreveta i s hrabrošću želio sam vidjeti svoje tijelo ali ga na krevetu nije bilo, bio je samo prazan krevet(valjda zato što je to bila astralna projekcija u fizičkom svijetu,bar blizu fizičkog svijeta , nije sve izgledalo isto kada sam usporedio okruženje iz toga sna i fizički svijet nakon što sam se probudio),
bio je to nekako ćudan osjećaj kada nije bilo tijela u koje se mogu vratiti. Onda sam se sjetio metode da ako promrdaš stopalo da ćeš se naći u fizičkom svijetu, to sam i učinio i najedamput se probudio mićući svije desno stopalo.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 07:40   #22
ja sem isto tak jedamput sanjala da mogu kontrolirati svoj san. letjela sam okolo i neka vještica za mnom i ja sam joj odlučila zabraniti da leti. rekla sam joj da je ovo moj san, pa mora radit kaj ja želim

što se tiće smrti, često se bacam sa ruba neke zgrade da bi pobjegla od nečega. čim padnem se probudim
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 22:30   #23
.........

POzdrav za tebe.San...Kad sanjas nesto poput tvog navedenog sna kad si rekao da si se nalazio izmedu sna i neke realnosti ako se ne varam,pio si predhodne veceri nista cudno jednostavno kad si sanjao proradila ti je tvoja podsvjest iz dubine duse i pokazala ti jednostavno da si zelio takav vid feste u sv0om stvarnom zivotu kad popijes onda je samo do feste Svak ima cudnovate snove ali pitanje glasi zasto snovi i na cemu se oni baziraju sta su anm htljeli reci?
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 22:42   #24
Snovi se ponekad nastavljaju?

Desilo mi se davno da sam imala tako ubjedljiv i stvaran san kojeg se i dan danas sjecam dosta je morbidan izgledao je kao kratki film koji je tek kasnije imao uzasna nastavk?Pitam se sta mi se desilo sta je to u mojom ludoj podsvjeti sto je dozvolila da se nastavi tako lucidan san?

Pocelo je ovako u daljini gdje oko mene bila samo voda i jedno ostrvo.Sama na njemu oronula i i premlacena.Zasto pojma nemam.Trazila sam hranu ali uzalud odjedanput se stvara moja majka koja je micena i krvava,nosena u rukama covjeka kome nisam vidjela lik?Bio je u crnini i taman.Ja sam bila oduzeta,nijema bez ijedne rijeci u glavi,stajala po strani gledajuci kako muci moju rodenu majku sjekao je njeno tjelo skalpelom i pio njenu krv?Ja sam sa strane bila oduzeta bez imalo snage u meni posmatrala taj dio mucenja....To je bio prvi dio sna kad sam se probudila vidjela sam da sanjam i obradovala se taj san je bio prije dvije godine daleko od mene....Nakon duzeg perioda ponavlja se isti san sa zavrsetkom koji je bio poguban za mene u jednom trenutku ..........Nastavak se odvijao ovako nakon sto je mucio majku moju covjek je uzeo odnekle jedan nailon i zamotao je skroz znaci cjelo tjelo ja sam i dalje po strani stajala i imala ispred sebe kapiju kroz koju nisam mogla proc samo gledat nakon tog prikaza voda je nabujala i u m0om zatvoru kapije koji je biom od kamena ?Cudno zar ne ?Covjke je odvukao moju majku na kraju ostrva i poceo da je siluje polu zivu krvi je bilo na sve strane ja sam stojala mrtva hladna i davila s eu vodi .....San je skroz lucidan,lud ,neshvatljiv,nerazuman,san mi se ponovio i nastavio nakon duzeg vremena.Zapitam se da li da vjerujem snovima ili ne da li je to stvarno nasa podsvjest ili nesto jace od nas?Mozda neka mracna sila?
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 08:28   #25
[QUOTE] tišina veli:
POzdrav za tebe.San...Kad sanjas nesto poput tvog navedenog sna kad si rekao da si se nalazio izmedu sna i neke realnosti ako se ne varam,pio si predhodne veceri nista cudno jednostavno kad si sanjao proradila ti je tvoja podsvjest iz dubine duse i pokazala ti jednostavno da si zelio takav vid feste u sv0om stvarnom zivotu kad popijes onda je samo do feste Svak ima cudnovate snove ali pitanje glasi zasto snovi i na cemu se oni baziraju sta su anm htljeli reci?[QUOTE]

ako je to komentar na moj san,
onda moram konstatirati da to nije to, količina alkohola prvu večer je bila minimalna (oko 2,5 litara)...,
isa podsvješću sa si na ti, nije to ta spika
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 14:37   #26
Više toga može biti.
Ili te nešto muči il bi se nešto loše moglo dogoditi.

Nešto nisi riješila a vezano je za tvoju majku...
Ne znam. To najbolje ti znaš, jer najbolje znaš svoju situaciju.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 21:22   #27
.........

Samo dvije ipo litre to je previse!Ali tvoj to organizam vidim dobro podnosi pa mozes jos vise!
 
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 22:29   #28

a zat išinu mi treba, misli mda utihnem, jedni 10 do 15 litera, ovisno o koncentaciji etanola, i onda snovi mirno teku, bez trzanja, traka ne zapinje
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 17:17   #29
Jaoo, vrlo slikovito. I teško.

Ne znam, nisam tumač snova. Kakva si sama sa sobom? Kakav utjecaj ima majka u tebi? Koliko si odgovrna, ozbiljna prema životu? Kakav je njen život.. Ne znam, želim ti sreću u spoznavanju odgovora, to nije nerješiv problem, ako ga uopće ima
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 18:24   #30
Snovi i njihovo tumacenje.........._

Nisam kompetentan za taj segment covjekova zivota ali imam svoj stav. Ubjedjenja sam da su snovi produkt covjekovoga podsvjesnog odnosa naspram svojih stvarnih / objektivnih / trenutnih problema i strahova ili fobija sa uzrocno/posljednicnim
vezama proslih, trenutnih i buducih dogadjanja. Uprosteno sam vjerovanja da isto kada konzumiramo tezu ili laksu hranu , probavni sustav je vise - manje opterecen u ovisnosti od kolicine unesenih nor. toxina u organizam uli obicnoga pasulja od koga svaka individua razlicito 'trpi' posljedice.
Mozak jednako kao i probavni trakt 'vari' unos informacija u ovisnosti kada , koje , zasto, kakvoga profila ili 'tezine' su informacije 'asimilirane', inputirane u memoriju mozga....
Mozak je organ za razmisljanje i koncipiranje percepcije misljenja i nista neobicno nije sanjati 'cudne' snove koji su samo
u funkciji 'varenja' informacija ili iskustava koja su prozivljena ili se plasimo suocavanja sa stvarnim problemima.
Znaci da mozak samo 'vari' vec vidjeno, jos ne vidjeno i snovi su
razliciti od osobe do osobe. Tumacenje snova cesto se krivo informiramo iduci u krivome pravcu - sujevjerja , sto nema nikakve veze sa istinom. Znate onu staru : Sto je babi milo, u snu joj se snilo". Isto tako 'baba' ima i NEmilo , sto kazu 'ni u snu mi se ne snilo' , pa ipak 'babe' docekaju duboku starost u zdravlju.......

Prvi san je 'povukao' drugi za sobom i nista to nije vrijedno strahaili fobije. SAMOPOUZDANJE je jedina preventiva svim objektivnim nedacama a tek sa snovima se nije vrijedno opterecavati uistinu. Vjeruj u sebe i shvati da SVAKI normalan covjek ima cesto veoma teske snove.
Mir s' tobom.
Ne BOJ SE NICEGA...........sama sebi mozes naciniti stetu bez ikakvoga realnoga razloga , osim da u tvome ranome djetinjstvu nisi bila 'prepadana' silovanjima a obzirom da je majka najdraze bice na svijetu cesto se strahovi vezuju bas za majku.
Laka noc i svi imamo te tzv. 'nocne' more razlicitoga intenziteta...

__________________
vedri-plavi

Zadnje uređivanje plavi : 19.10.2004. at 19:57.
plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 22:08   #31
Da upravu si to sto si rekao ali ponekad e takvi snovi bace u zescu depresiju da ne znas sta se ustvari desava oko tebe?Pocinjes da razmisljas da li je to stvarno desilo u njenom nekom zivotu ili ces edesiti u mom zivotu ali to su ciste predrasude koje covjek ima kad sanja takav san ali bilo je i proslo neponovilo se nikad vise.
 
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 22:30   #32
nasi snovi...............?

Ispricavam se na ponavljanju autoru teme.
Jednostavno zelim pomoci tako da shvati stravicne - horor snove kao normalnu pojavu. Bitno je odrzati sopstvenu duhovnu ravnotezu, ne pridavati veliki i nikakav znacaj teskome snu.Sto mu se vise vraca isti ce imati veoma negativne utjecaje na kontrolu svijesti i realnoga zivota. Cesto puta covjek sam postaje zrtvom vlastitih autosugestija iz nekoga trivijalnoga razloga , sto moze rezultirati dramaticno po stvarnost. SVIMA nam se barem nekada u zivotu dese takvi stravicni snovi ali moramo stvarni zivot rigorozno razdvojiti od snova. Autosugestija je samospasilacka ili samoubilacka unutarnja duhovna i mentalna snaga kojom se covjek odrzava u normali ili nestaje bez pravoga razloga kao zrtva sopstvene sugestije isprovocirane cak i realnim tragedijama. Ljudi se sugestijom lijece od tezih oboljenja ali i ubijaju. Stoga jos jednom oprez autorici teme da se ne predaje
utjecaju snova na zivot svagdasnji.
Najljepsi pozdrav od Plavoga......i bez brige....OK
__________________
vedri-plavi
plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 22:46   #33
Tada sam pala u zesci bedag kad me to obuzelo ali sam se rijesila tog horoa u mom zivotu kad je vladao hvala Plavi.
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2004., 12:57   #34
sanjao sam da sam Tarzan
a moja se Jane obgrlila oko mene
i onda smo tako skupa letjeli,
skakutali sa lijane na lijanu...
i bilo je dobro,
i onda smo, onak polugoli utoploj prirodi
poželjeli voditi ljubav
ali ne neki čudan način,
iako je bila đungla
malo pitomija doduše, ko šuma,
su sva dobra mjesta već bila zauzeta
parovima koji su bili u raznim fazama vođenja ljubavi
tako smo tražili i tražili
da bi se nšli u jednoj povećoj prostoriji
sa stolovima i stolicama
kako je draga već bila umorna
(bila je to neka mlađa djevojka,
ne moja prava draga)
sjeli smo svatko na svoju stolicu
a ona je naslonila glavu na moje rame
i zaspala..
onda su došli neki tipovi
i počeli su bacati neke komentare,
poznavali su me ti tipusi,
no komentari mi se nikako nisu sviđali,
neki su je je htjeli i kao dirati
rekoa sam im;
Mičite svoje šape s nje!,
poslušali su me i posjedali uokolo
nježno sam je probudio i otpravio
nekamo,
ostao sam s njima
a jedan je pokazao
hrpu kovanica služenih jednu na drugu na dlanu
bile su svijetle, srebrne,
rekao je;
Vidiš da sam je mogao kupiti..
na to sam posprdno odgorio;
Nisam ni sanjao da si tako ekonomski moćan.
na što su svi prasnuli u smijeh,
i taj smijeh, tih gadnih tipusa,
mojih prijatelja zapravo
me probudio
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 08:29   #35
jučer je u mom selu umrla jedna starija žena,
iskrvarila je zapravo
pukla joj vena
u njenoj kući su našli lokve krvi

živjela je sama
bila je kod liječnika prethodne večeri
no nije smatrao potrebnim smjestiti je negdje
kćer je bila s njom cijelog dana
otišla prije dva sata
dovoljno da crvena tekućina polako isteče..

navratio i sin
pitao ima li love negdje..,
no neću o njoj,
mada mi je pred kartko vrijeme dala jedan vrlo vrlo zanimljiv životni savjet..,
doduše, ne provodim ga još baš u cijelosti

i onda sam je u snu sreo na mjestu na kojme sam je sretao dok je bila živa. U naručju sam držao svog sinčića, i na tren sam se malo prepao, naime odmah sam znao da je mrtva, tj da je umrla te večeri, nekako sam se, onako skrbnički, zaštitinički pobojao za dijete, malo ga više privio uz sebe, nisam znao vidi li je i on. Da, i on ju je gledao, stajli smo malo poviše na brežuljku, a ona se penjala k nama. Taj osjećaj straha i zabrinutosti za malog ubrzo je prestao, nasmiješio sam joj se i upitao je kako joj je sada. Nasmiješila se i ona meni, nije više šepala, i rekla; Sad je dobro!
Rekoh da mi je drago zbog toga, naime mislio sam joj pročitati nekoliko redaka iz knjige mrtvih, možda bi joj pomogli, no nisam, pa mi je stoga još više bilo drago. Oko nas je postalo svijetlije, počeli su se skupljati i drugi ljudi,.. došli su još neki klinci..
Nastao je prekrasan sunčan dan, smijali smo se, krenula je igra, nestašna, po obližnjoj livadi, i stari, zajedno s njom su se slobodno uključili, kako se dugo već nisu igrali...,
a svi smo znali da je to posljednje druženje s njom, tj. da je s nama samo još sada u ovom snu, no to nikao nije bacalo sjenu ili utjecalo na raspoloženje.., svi zajedno dugo nismo bili tako sretni, svatko u svojoj duši..dugo nebo nije bilo tako plavo a ni trava zelena...

Kad sam se probudio, ujutro, u krevetu, dugo mi je trebalo da sebe uvjerim da je to je bio san...

PS
jedino mi je žao što je izostala "fešta";
karatnje i pijančevanje cijelu noć, kako već je običaj u nas,

no dostojno se "odužila" na ovaj način
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 10:24   #36
Quote:
živjela je sama
bila je kod liječnika prethodne večeri
no nije smatrao potrebnim smjestiti je negdje
Eh to naše zdrastvo i seoski lijecnici
(sumnajm da ce kvalitetni lijecnici ici na selo u ambulantu)

A šta nije zvala hitnu.. bas cudno.. ko da nije mogla pritisnut venu ili svrzat nogu, ili pozvat susjeda da joj pomogne..

Quote:
Rekoh da mi je drago zbog toga, naime mislio sam joj pročitati nekoliko redaka iz knjige mrtvih, možda bi joj pomogli, no nisam, pa mi je stoga još više bilo drago. Oko nas je postalo svijetlije, počeli su se skupljati i drugi ljudi,.. došli su još neki klinci..
Nemres vjeovat, pa ti i u snovima dijelš savjete
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 11:30   #37
Kameni, prekrasno.
Samo mislim da to i nije bio san.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 11:46   #38
Da da bila je java
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 11:57   #39
grizli;
nije imala telefon,
djeca nisu smatrala da je potrebno
a ona se valjda bojala pitati

prethodni dan je bila na hitnoj ambulanti,
kad je jučer stigla hitna, umrla je za 2 minute u kolima hitne pomoći...

da ajd mi malo pričaj o toj bajnoj liječničkoj službi i tome kako samo majstori rade u Zgb-u



da dijelim dijelim, samo nitko ne sluša
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 11:58   #40
crazy,
da, sam sam sebe uvjeravao da je to bio san, no nije mi baš išlo,
osjećaj zbilje je bio neobično jak
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.