Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2010., 12:00   #61
Ako nema izvanzemaljaca to znači da svi živimo i svi ćemo morati živjeti samo na zemlji, zauvijek...brrrr tako ograničavajuće
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 19:20   #62
Matematički gledano vanzemaljaca bi moralo biti. I možda ih ima ogroman broj, kao i galaksija, ali problem komunikacije će još jako dugo vremena ostati nepremostiv, ako ga uopće ikad premostimo. Jer ako je nemoguće preći brzinu svijetlosti (a Einstein kaže da je) onda smo mi više manje osuđeni na potpunu izolaciju i neznanje o vanjskom svijetu. Brzina svijetlosti se čini strahovito velika ali u usporedi sa svemirskim udaljenostima je mizerna. Neznatna. Kao da puž odluči otići na putovanje oko svijeta.

Možemo se jedino nadati da će netko doći do nas, ako ne s brodom a ono barem s nekakvim signalom koji bi morao biti višestruko brži od svijetlosti. Možda je tamo negdje u dubini svemira moguća tehnologija koja se kosi sa svim zakonima fizike koji vrijede na Zemlji i možda je nekoj civilizaciji brzina 100 puta veća od svijetlosti najnormalnija stvar. Ali da mi stupimo u kontakt s nekim...to će još dugo vremena biti čisti SF.
Rockerion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 20:32   #63
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da li ima ili nema vazemaljca je pitanje matematike, mora biti toliko udaljena od sunca, na tom i tom položaju i slično
Ne znam kako je to pitanje matematika.
Ne znam ni koja je referenca bila u tom matematičkom izračunu...

Kako se može utvrditi da postoji tolka i tolka vjerojatnost da postoji još toliko civilizacija kao naša, ako za sad znamo da postoji samo - ona?

Ne razumijem
Sht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 12:55   #64
Što ako ipak nema izvanzemaljaca?

Ako ih nema nikome ništa, no u 21. st. tvrditi da ih nema je pomalo zatvaranje očiju. Toliko ima svjedočanstava, toliko ima svjedoka da je pomalo nemoguće to negirati. Ako nešto službeno nije obznanjeno javnosti ne znači da ne postoji. Čak i ozbiljni NLO istraživači tvrde da određene Vlade skrivaju raznorazne dokumente o postojanju NLO koja su posjetila našu planetu.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 18:40   #65
thats right!
Katherine Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 20:26   #66
Quote:
Znatiželjko kaže: Pogledaj post
Ako nema izvanzemaljaca to znači da svi živimo i svi ćemo morati živjeti samo na zemlji, zauvijek...brrrr tako ograničavajuće
Zašto bi ljudi morali zauvijek ostali na zemlji? Zašto naš tehnološki razvoj ne bi dozvolio da za nekih 1000 ili 10000 ili koliko već godina dodjemo do naseljivih planeta? I tamo nađemo dokaze za ili protiv postojanja inteligentnog samosvjesnog života. Možda je najviši oblik života koji ćemo ikad naći bakterije ili biljke... Ako su ljudi jedina inteligentna vrsta u cijelom svemiru to bi značilo da smo stvarno posebni...
Carl Sagan:
Who are we? We find that we live on an insignificant planet of a humdrum star lost in a galaxy tucked away in some forgotten corner of a universe in which there are far more galaxies than people.
kkc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 13:07   #67
Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
A što ako jednostavno ne možemo prihvatiti činjenicu da smo sami u čitavom svemiru a to nas npr.plaši jer svemir je ogroman Odakle zapravo ta želja da se nađu vanzemaljci
Ma to nema smisla, svemir je jednostavno prevelik da bi bili sami u njemu. Ako statistički uzmemo da u sunčevom sustavu od 8 planeta ima na jednoj sigurno života (Mars i oceani ledenih satelita vanjskih planeta su druga priča) dakle to je 1/8 ili 12,5%, te ako taj postotak proširimo na sve planete u čitavom svemiru ond je to prilična brojka.
Celestar1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 23:38   #68
Mislim da ne treba posebna matematika da shvatimo da ima i drugih bića u svemiru.
Sigurno postoji bezbroj zvijezda i pripadajućih joj planeta i sigurno je neka planeta u zoni Zlatokose, kao Zemlja. Vjerojatno postoje planeti sa sličnim uvjetima kao i naša.

Ali je ključno pitanje otkud uopće život u svemiru?
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:42   #69
Mislim (nadam se) da je život manje - više uobičajen na planetima sličnim Zemlji. Razvijena civilizacija je nešto drugo, ako i na tim planetima vrijede zakoni evolucije, koliko vremena treba za razvoj od jednostaničnih bakterija do tehnološke civilizacije? Na Zemlji 4 milijarde godina! I koliko dugo ta civilizacija traje, prije nego se samouništi ili razvije do nekog drugog nivoa, nama neshvatljivog? Ajde recimo 100 000 godina, što znači male su šanse da u ovom trenutku u povijesti svemira negdje blizu nas postoji civilizacija na nivou sličnom našem...
kkc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 08:15   #70
Quote:
kkc kaže: Pogledaj post
Zašto bi ljudi morali zauvijek ostali na zemlji? Zašto naš tehnološki razvoj ne bi dozvolio da za nekih 1000 ili 10000 ili koliko već godina dodjemo do naseljivih planeta? I tamo nađemo dokaze za ili protiv postojanja inteligentnog samosvjesnog života. Možda je najviši oblik života koji ćemo ikad naći bakterije ili biljke... Ako su ljudi jedina inteligentna vrsta u cijelom svemiru to bi značilo da smo stvarno posebni...
Carl Sagan:
Who are we? We find that we live on an insignificant planet of a humdrum star lost in a galaxy tucked away in some forgotten corner of a universe in which there are far more galaxies than people.
Nisam mislio reći da se nećemo naseliti negdje izvan zemlje jednog dana, već da ćemo u tom slučaju i mi sami biti izvanzemaljci pa će neko dijete na zemlji kad vidi nešto čudno na zemlji reći: ''gle tata, tamo na nebu se vidi neko brzo svijetlo ??!!! '' a tata će odgovoriti npr ''ma to te dida pozdravlja sa planeta c865, upravo mi se javio međučakavskom fibrilacijom''
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 00:29   #71
Kad bi tražio dokaz zašto NE postoje onda bi razmišljao ovako:
Ako stvaram ogromnu (beskonačnu) bazu brojeva, stvaram je po nekom algoritmu, recimo:
1=1
1+1=2
2+2=4
4+4=8 ...itd u beskonačnost
Onda mi ne vrijedi logika ako imam beskonačno brojeva da među njima mora postojat 3.
Isto tako je pitanje po kojoj logici se stvarao svemir, često se zapitam jel život stvara materiju ili obratno.

Ali sve pada u vodu jer vjerujem da postoje i da su već tu

Quote:
Mislim kako je pogrešno očkivati da će se pojaviti bića nalik na ljude ili humanoide.
Ne samo da ih ne trebamo zamišljat kao humanoide, nego treba gledat i korak dalje.
Recimo da kažeš visibabi (biljci ), da zamisli izvanzemaljca, a ona kaže visoka visibaba. Ti kažeš:" Pa što očekuješ da izgleda kao ti?? ", a ona kaže: "dobro, možda je moguće da ima crvene latice, dvije stabljike, igle kao kaktus, deset cvijetova..."
Poanta je da i dalje nije mogla npr. zamisliti izvanzemaljce kao ljude, jer nema spoznaju o ljudima, tako i mi ne samo da ne možemo zamisliti moguće oblike izvanzemaljskog života, nego ih možda ne možemo ni percepirat ukoliko nas posjećuju svakodnevno.

"Tek kad visibaba završi u vazi, shvati da se nešto čudno događa...osjeti bliskost nečega, a mi i da želimo, ne možemo joj reći čega."

I naravno, takav nama nepojmljivi oblik života (višeg entiteta), ne samo da mora biti izvanzemaljski, može biti i zemaljski, tu s nama, kao sto smo mi s životinjama. Samo što bi prije očekivao da entiteti višeg reda prvi započmu međuzvjezdana putovanja....i to sve ne isključuje i da entiteti nama slični negdje postoje
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 20:51   #72
Ako izvanzemaljcova nema, (ma ima ih brate) onda ih treba izmislit!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:43   #73
1. tko kaže da smo mi (koji trenutno žive) prva inteligentna vrsta na zemlji u povijesti zemaljske kugle?
2. tko je uopće mogao imati takvu maštu da nam dočara vanzemaljce, svemirske brodove, itd. počevši od prije nekoliko tisuća godina, od kada imamo crteže u spiljama?
3. tko kaže da se ne pojavljujemo mi iz budućnosti koji smo otkrili putovanje kroz vrijeme?
4. a možda postoji nekoliko dimenzija na istoj planeti, pa se na određenim mjestima susrećemo?
5. a možda se pojavljuje rasa unutarzemaljaca, oni koji žive u šupljoj zemlji?

neću više, ali svatko tko imalo čita o vanzemaljcima morao se dotaknuti tema iz mojih pitanja. a ako ipak nema vanzemaljaca, onda smo kao čovječanstvo bezveze trošili resurse na istraživanje malog dijela svemira oko planete zemlje, a mogli smo to potrošiti na istraživanje naše planete.
error_1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:42   #74
Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
1. tko kaže da smo mi (koji trenutno žive) prva inteligentna vrsta na zemlji u povijesti zemaljske kugle?
Pa ja mislim da jesmo, da je nekad doduše Zemljom u duhhovno povoljnija vremena hodalo više nego jedan inteligentan oblik života, s time da svi ti drugi inteligentni oblici nisu bili ovdje za stalno nego su dolazili kao turisti, kao gosti. Međutim, mislim da mi JESMO jedina inteligentna vrsta na Zemlji i da je stoga Zemlja "naša". Ovo pod "naša" ne shvaćajte sasvim doslovno, jer ja uopće nemam osjećaj da je išta moje, pa čak ni kuća i okučnica koju nam je otac kupio i sagradio. Naravno da bi mi bilo žao ako bismo je izgubili ili nedajbože da nam je netko otme, imaš pravo na skromni topli dom. Ali baš nemam onaj neki osjećaj čvrste povezanosti, u smislu da je kuća sveto ognjište i tra-la-la.

Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
2. tko je uopće mogao imati takvu maštu da nam dočara vanzemaljce, svemirske brodove, itd. počevši od prije nekoliko tisuća godina, od kada imamo crteže u spiljama?
U pravu si. Nitko nam ih nije mogao dočarati, nego su ih naši pretci - vidjeli i nacrtali.

Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
3. tko kaže da se ne pojavljujemo mi iz budućnosti koji smo otkrili putovanje kroz vrijeme?
Mislim da se putovanje u vremenu može odvijati samo ako se nalaziš na astralnoj razini ili ako si uuuuuužasno naaaapredan jogi koji trenira yogu specijalno zato da bi stekao brojne moći nad materijalnom prirodom ili ako si jaaaaaako duhovno uznapredovalo biće. Mislim da tehnologija ima svoje granice i da nikad nećemo izmisliti nešto poput "vremenske kapsule"

Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
4. a možda postoji nekoliko dimenzija na istoj planeti, pa se na određenim mjestima susrećemo?
Vjerujem da bi to mogao biti slučaj. Vjerujem da je svaka planeta međudimenzionalno povezana s drugim nebeskim tijelima. Recimo Zemlja sa zemlji sličnim planetama, Jupiter s jupiteru sličnim planetama Uran/Neptun s njima sličnim i tako dalje. Što misliš da upadneš u interdimenzionalnu poveznicu koja te teleportira ravno na Jupiter pa te onda hladnoća i oooooogromni "atmosferski" pritisak i ooooogromna gravitacija smožde u tren oka???

Recimo Vede spominju planete koje se nalaze niže od zemlje, koje su nalik materijalnom Raju, na kojima njihovi stanovnici uživaju u neizmjernom materijalnom blagostanju, koje ne obasjava ni sunce ni mjesec - Sunce se odande vidi tek kao daleka zvijezda. Na njima prebivaju Asure (demoni, ali ne demoni u kršćanskom smislu) i postoji sedam takvih planeta. Sve su one otprilike jednako velike kao Zemlja. Mnogi spominju da su kad su upali dolje u Zemlju, ušli u neki podzemni kompleks, upali na mjesta neviđene ljepote, pa su tek kasnije transportirani natrag. Kažu da im se bilo veoma žao vratiti. Moooožda je moguće da su "pali" u ta prebivališta demona, pa su zabunom mislili da su upali u šuplju Zemlju i opi8sivali unutarzemljane koji su ustvari - vanzemaljci. Ne znam... ja nekako ne vjerujem u šuplju Zemlju.

Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
5. a možda se pojavljuje rasa unutarzemaljaca, oni koji žive u šupljoj zemlji?
Da je zemlja šuplja, mislim da bi gravitacijske sile uzrokovale mnogo snažnije potrese na zemlji jer pod utjecajem gravitacije se sve urušava u svoj gravitacioni centar. Ja bih prije rekao da ako Unutarzemlani i postoje, da se prije radi o tome da su oni prošupljili Zemlju nekom ogromnom mašinerijom i tako to.

Quote:
error_1205 kaže: Pogledaj post
neću više, ali svatko tko imalo čita o vanzemaljcima morao se dotaknuti tema iz mojih pitanja. a ako ipak nema vanzemaljaca, onda smo kao čovječanstvo bezveze trošili resurse na istraživanje malog dijela svemira oko planete zemlje, a mogli smo to potrošiti na istraživanje naše planete.
Matematički je nemoguće da smo sami. I kao što vidiš, dotakao sam se svih tema iz tvojih pitanja.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:02   #75
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Matematički je nemoguće da smo sami. I kao što vidiš, dotakao sam se svih tema iz tvojih pitanja.
vanzemaljci ne postoje, mi smo sami u svemiru.
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 21:06   #76
Quote:
noww kaže: Pogledaj post
vanzemaljci ne postoje, mi smo sami u svemiru.
A Svemir je nastao iz velikog praska.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 22:24   #77
Lajkam ovaj komentar iznad

..fkt šteta da nema lajkova i na forumu...vrijeme je i za taj novitet
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.