Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2013., 20:32   #141
E moj sine, vidim ja da si ti informiran samo si promasio stoljece. King Abdulaziz je tako moderan aerodrom sa 'izvrsinim sistemom klime' da vec petu godinu grade ganjc novi pored njega. Naravno, projekt kasni ko i sve ostalo ovdje. Drstican kontrast dozivim ama bas svaki put kad doletim iz Dubaia u Jeddu. U Dubaiu je sve cakum-pakum, ljudi mirno stoje u redovima, sluzbenici ljubezni. A onda u Jeddu sletis u isto vrijeme sa dva-tri aviona Asian finest (sljakeri iz BAngladesha - znj klasa, Egipcani na UMRAA - tko je bio u Egiptu zna kakva je to stoka) u sukobu sa namrstenim border control Saudijcima koji bi najradije mitraljezom po stoci udarili, pa kad krenu urlat na njih sve. Ono pise iznad saltera UMRAA, Residents, Diplomats etc. ali nitko to ne jebe ni 3%. Tipican saudijski kaos kojeg nema ni u Bahrainu ni u Omanu ni u Dubaiu ni u Abu Dhabiju.

Ajde, da nije sve negativno, volim kabsu skuhat i vozim Muttawwa-mobil. Ako si bio tu, znas da je to Chevrolet Tahoe / Suburban.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 07:33   #142
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
E moj sine, vidim ja da si ti informiran samo si promasio stoljece. King Abdulaziz je tako moderan aerodrom sa 'izvrsinim sistemom klime' da vec petu godinu grade ganjc novi pored njega. Naravno, projekt kasni ko i sve ostalo ovdje. Drstican kontrast dozivim ama bas svaki put kad doletim iz Dubaia u Jeddu. U Dubaiu je sve cakum-pakum, ljudi mirno stoje u redovima, sluzbenici ljubezni. A onda u Jeddu sletis u isto vrijeme sa dva-tri aviona Asian finest (sljakeri iz BAngladesha - znj klasa, Egipcani na UMRAA - tko je bio u Egiptu zna kakva je to stoka) u sukobu sa namrstenim border control Saudijcima koji bi najradije mitraljezom po stoci udarili, pa kad krenu urlat na njih sve. Ono pise iznad saltera UMRAA, Residents, Diplomats etc. ali nitko to ne jebe ni 3%. Tipican saudijski kaos kojeg nema ni u Bahrainu ni u Omanu ni u Dubaiu ni u Abu Dhabiju.

Ajde, da nije sve negativno, volim kabsu skuhat i vozim Muttawwa-mobil. Ako si bio tu, znas da je to Chevrolet Tahoe / Suburban.
Jebes Saudiju, Kralja I beduine te njihove izmisljene Hadise. Stoka se odavno vratila predislamskom idolpoklonstvu I od Mekke napravila fucking Las Vegas. Vjesto se kriju pod plastom Islama. Danci I Norvezani su mnogo veci muslimani od Saudijaca. Stoka bila I ostala. Na kraju ce zavrsiti kao fucking slicna stoka u Iraku.
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 08:07   #143
Evo da napisem neki post u temi slucajno sam naletio na temu dok sam na kavi tu u al Khobaru. A jucer proslo dvije godine kako sam prvi put dosao u KSA.
Netko je napisao da ako izdrzis ovdje par godina da postanes imun na sve da ces prezivjeti na bilo kojem dijelu planete ako te bace... istina!
A mentalitet, kultura, ekologija, odgovornost... e o tome bi se dalo pricati.
LP svima.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
__________________
bzzzzzzz
zeljkomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 08:24   #144
Quote:
Ibn kaže: Pogledaj post
Prerada morske vode, organizacija vjerskih obreda na ogromnome području Arabije, zdravstvo , školstvo, sve bolje ceste, izvaredan zračni saobračaj izvrsna civilna flota, super moderni aerodromi, proizvodnja hrane u uslovima totalne pustinje…itd… ipak, barem po meni, zaslužuju respect?
nitko niti ne tvrdi da to sve ne postoji ili ne funkcionira.Postoji zbog stranog znanja I radne snage.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 08:26   #145
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
U Dubaiu je sve cakum-pakum, ljudi mirno stoje u redovima, sluzbenici ljubezni. A onda u Jeddu sletis u isto vrijeme sa dva-tri aviona Asian finest (sljakeri iz BAngladesha - znj klasa, Egipcani na UMRAA - tko je bio u Egiptu zna kakva je to stoka) u sukobu sa namrstenim border control Saudijcima koji bi najradije mitraljezom po stoci udarili, pa kad krenu urlat na njih sve. Ono pise iznad saltera UMRAA, Residents, Diplomats etc. ali nitko to ne jebe ni 3%. Tipican saudijski kaos kojeg nema ni u Bahrainu ni u Omanu ni u Dubaiu ni u Abu Dhabiju.
ako se tebi cini da je tako, mashala ne zelim niti misliti kako je onda u SA

zezam se..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 09:06   #146
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
E moj sine, vidim ja da si ti informiran samo si promasio stoljece. King Abdulaziz je tako moderan aerodrom sa 'izvrsinim sistemom klime' da vec petu godinu grade ganjc novi pored njega. Naravno, projekt kasni ko i sve ostalo ovdje. Drstican kontrast dozivim ama bas svaki put kad doletim iz Dubaia u Jeddu. U Dubaiu je sve cakum-pakum, ljudi mirno stoje u redovima, sluzbenici ljubezni. A onda u Jeddu sletis u isto vrijeme sa dva-tri aviona Asian finest (sljakeri iz BAngladesha - znj klasa, Egipcani na UMRAA - tko je bio u Egiptu zna kakva je to stoka) u sukobu sa namrstenim border control Saudijcima koji bi najradije mitraljezom po stoci udarili, pa kad krenu urlat na njih sve. Ono pise iznad saltera UMRAA, Residents, Diplomats etc. ali nitko to ne jebe ni 3%. Tipican saudijski kaos kojeg nema ni u Bahrainu ni u Omanu ni u Dubaiu ni u Abu Dhabiju.

Ajde, da nije sve negativno, volim kabsu skuhat i vozim Muttawwa-mobil. Ako si bio tu, znas da je to Chevrolet Tahoe / Suburban.





O kome prošlom stoljeću pričaš? Znaš li prijatelju koliko tisuća i tisuća hodočasnika primi taj aerodrom svakoga dana, pogotovu u vrijeme ramazanske umre ili u mjesecima hadžskih obreda? Ma jašta, ovaj sadašnji , za naše balkanske prilike poprilično nov i moderan, ima „vrlo mali kapacitet“, iz prošlog stoljeća:



“…Trenutni kapacitet aerodroma je 17 miliona putnika godišnje, a najveći procenat čine hodočasnici koji putuju na hadž u Mekku i Medinu. Nakon izgradnje novog terminala taj broj će biti povećan na 30 miliona putnika, javlja AFP. Trenutni kapacitet aerodroma je 17 miliona putnika godišnje, a najveći procenat čine hodočasnici koji putuju na hadž u Mekku i Medinu. Nakon izgradnje novog terminala taj broj će biti povećan na 30 miliona putnika, javlja AFP. Saudijska kompanija Binladin Group u novembru je, nakon raspisivanja tendera, dobila ovaj posao.Novi terminal će se prostirati na površini od 670.000 kvadratnih metara i imati 46 novih gateova.Osim toga, saudijski aerodrom će dobiti i najviši kontrolni toranja na svijetu od 133 metra, kao i poboljšanu infrastrukturu za povezivanje aerodroma sa cestama. Planirana je i brza željeznička pruga koja će povezivati Jeddu sa Mekkom i Medinom....”



Naravo, novi će imati još veči kapacitet i vjerovatno top tehnička rješenja. Naravno , to je ništa, za “Butmir” ¸ “Pleso” ili “Surčin”, za te “ogromne “ i super opremljene aerodrome. Ponavljam, njihov mentalitet, njihove radne navike su u najmanju ruku “čudne”, nama Europljanima. To sam obrazložio u predhodnim postovima. Njihova saobračajna kultura je loša, nije kao Europska. Ali ti očito doista ne znaš sve segmente te države, ili i ono što vidiš, nisam postao da je sve O.K, ima dosta neuređenih dijelova države, loših radnih navika, ovisnosti o stranoj radnoj snazi, ali ti ne vidiš da su , između ostalog:

Postigli svjetsko čudo u vjerskom turizmu, organizujući u ogromnom dijelu države složen vjerski obred hadža i umre, na veoma dobar način, da milioni ljudi imaju dovoljno pitke i tehničke vode, (što je čudo u državi bez tokova i skoro bez ikakvih oborina), imaju obezbjeđen i organizovan prijevoz, dobrim putevima, obilje hrane, sve je pokriveno dobrom zdravstvenom uslugom , hiljade ljekara, policajaca, turističkih radnika, zamisli da u grad sa milion stanovnika dođe 4 milona gostiju, a obredi nisu samo u Medini, ide se ili direktno u Mekku iz Džide ili u Medinu pa odatle milioni ljudi organizovano putuju u Mekku, pa se u Medinu se vrate kasnije, milioni i mlioni hodočasnika, to je kao da na području R.Srbije i R.Hrvatske organizuješ složen vjerski obred, da sve dobro funkcioniše ne znam da li bi i jedna država, uspješno izašla na kraj sa tom činjenicom, barem ne tako uspješno,(@happygoose -"nitko niti ne tvrdi da to sve ne postoji ili ne funkcionira.Postoji zbog stranog znanja I radne snage."@happygoose, kao što vidiš ,nas" informira" da to sve odrađuju strani radnici kršćani i ini... valjda hodočasnici sa muslimanima, šta li ?), dalje , pored vjerkog turizma, prerada vode, sve bolje školstvo i besplatno, dobro zdravstvo i besplatno , sve su uspješniji u proizvodnji hrane u uslovima , pazi sad: TOTALNE pustinje , odsustva kiše i riječnih tokova, itd…itd…

Ali naravno, ako se sve gleda kroz crno-bijelu prizmu, onda nema ništa pozitivnoga , “samo negativno”!



P.S.
(Tvoj me slučaj podsječa na lika koji sa Biokova dođe u Zagreb ili sa Vlašića u Sarajevo, pa kao "razočaran", nije mu sve top, pa "zaboga" ima i nekulture i loših radnih navika, i dijelova prijestonice koji su zapušteni, i diojelova koji su još uvijek siromašni, a zaboravlja , taj lik, odakle je stigao? Znači , da prevedem; Ne ideališem kao što ti stoprocentno kudiš, ali čovječe oni su bili neofeudalna država , do prije nekih 40-tak godina, za 15-tak će biti visokorazvijena država, pogotovu za naše, balkanske prilike, izvucimo malo pouku? Tačno mi nemamo naftu, barem ne onokliko koliko i Saudijci, ali imamo, zelenilo, kilometre njiva i oranica pa uvozimo hranu, izvrsni turistički potencijal, (R:Hrvatska/najljepše more na svijetu), pa nam milione turista preuzme Turska, Grčka ili Španjolska, imamo, sve balkanske države manje više, izvrsne uslove za stočarstvo - pa uvozimo mlijeko i meso, itd...itd..., ali naš balkanski mentalitet uvijek drugoga kritikuje, zar ne?)

Zadnje uređivanje Ibn : 13.05.2013. at 09:19.
Ibn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 14:51   #147
Quote:
Ibn kaže: Pogledaj post
“…Trenutni kapacitet aerodroma je 17 miliona putnika godišnje, a najveći procenat čine hodočasnici koji putuju na hadž u Mekku i Medinu. ….
Ti si ocito taj aerodrom vidio na slikama samo.
Jeddah aerodrom je valjda jedini u regiji koji nema direktan prilaz aviona nego iskljucivo svi do jednog se busevima iskrcavaju / ukrcavaju. Same aerodromske zgrade imaju pet-sest gateova svaka po terminalu, a takozvani Hajj terminal koji procesuira ‘najveci procent’ od tih 17 miliona, sine moj dragi, jest izbetonirano parkiraliste sa nadstresnicom na koje se hadzije nagura ko stoku. Ako meni ne vjerujes gledaj sto lokalni casopisi misle o trenutnom stanju:

”This topic has been discussed repeatedly not only in the media and the public, but behind closed doors as well. Jeddah’s airport requires urgent attention in terms of services and construction. The “new airport” has supposedly been under construction for over a year now, so therefore we suggest some immediate temporary fixes in the mean time. Jeddah’s airport is one of the busiest in the world mainly due to the Muslims coming from all over the world to go to Makkah... Airports around the world and in other cities within the Kingdom are beautiful and organized; it should not take this much time for Jeddah’s “new airport.”

http://www.destinationjeddah.com/por...own&Itemid=491

Citaj customer experiences:
http://www.airlinequality.com/Airpor..._forum/jed.htm

Evo tog modernog cuda, ovo je jedan od terminala, isto izgleda ko I drugi:
http://farm3.static.flickr.com/2430/...46b50069_b.jpg



Quote:
Ibn kaže: Pogledaj post
Nakon izgradnje novog terminala taj broj će biti povećan na 30 miliona putnika, javlja AFP….. Trenutni kapacitet aerodroma je 17 miliona putnika godišnje, a najveći procenat čine hodočasnici koji putuju na hadž u Mekku i Medinu. Nakon izgradnje novog terminala taj broj će biti povećan na 30 miliona putnika, javlja AFP. Saudijska kompanija Binladin Group u novembru je, nakon raspisivanja tendera, dobila ovaj posao.Novi terminal će se prostirati na površini od 670.000 kvadratnih metara i imati 46 novih gateova.Osim toga, saudijski aerodrom će dobiti i najviši kontrolni toranja na svijetu od 133 metra, kao i poboljšanu infrastrukturu za povezivanje aerodroma sa cestama. Planirana je i brza željeznička pruga koja će povezivati Jeddu sa Mekkom i Medinom....”

Naravo, novi će imati još veči kapacitet i vjerovatno top tehnička rješenja. Naravno , to je ništa, za “Butmir” ¸ “Pleso” ili “Surčin”, za te “ogromne “ i super opremljene aerodrome.
Incha’allah. Projekt je poceo 2006-te I sada vele 2014-te zavrsetak na sto se svi samo grohotom nasmijase.



Quote:
Ibn kaže: Pogledaj post
(Tvoj me slučaj podsječa na lika koji sa Biokova dođe u Zagreb ili sa Vlašića u Sarajevo, pa kao "razočaran", nije mu sve top, pa "zaboga" ima i nekulture i loših radnih navika, i dijelova prijestonice koji su zapušteni, i diojelova koji su još uvijek siromašni, a zaboravlja , taj lik, odakle je stigao? Znači , da prevedem; Ne ideališem kao što ti stoprocentno kudiš, ali čovječe oni su bili neofeudalna država , do prije nekih 40-tak godina, za 15-tak će biti visokorazvijena država, pogotovu za naše, balkanske prilike, izvucimo malo pouku? Tačno mi nemamo naftu, barem ne onokliko koliko i Saudijci, ali imamo, zelenilo, kilometre njiva i oranica pa uvozimo hranu, izvrsni turistički potencijal, (R:Hrvatska/najljepše more na svijetu), pa nam milione turista preuzme Turska, Grčka ili Španjolska, imamo, sve balkanske države manje više, izvrsne uslove za stočarstvo - pa uvozimo mlijeko i meso, itd...itd..., ali naš balkanski mentalitet uvijek drugoga kritikuje, zar ne?)
Sine, ja sam ovdje dosao iz Europe, ne sa Balkana tako da meni Surcini I slicno odavno nisu referenca. A ti se probaj malo raspitati sto drugi ne-balkanski ‘mentaliteti’ misle o KSA. Sto ti mislis zasto mene ovdje placaju 30% vise nego sto bi dobio za slican posao u Dubaiu??
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 14:53   #148
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ako se tebi cini da je tako, mashala ne zelim niti misliti kako je onda u SA

zezam se..
Pih, nemate pojma. Vi u Dubaiu samo mislite da ste na bliskom istoku.

Moja firma stacionirala regionalnu centralu di ce nego u Dubai, kao da budu blizu regiji i znaju je bolje. Prvi puta kada sam sefa mailao da mi odobri multiple exit / entry visu a ono konsternacija s druge strane kao ja sam rezident sta ce mi viza!!
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 17:10   #149
@Phil Lynott


Mislim da ti nisi vidio ili „nečeš da vidiš“, ja jesam, danas je za ogromne potrebe koje ima, taj aerodrom vjerovatno več prevaziđen, ali kada je građen bio je svjetsko aerodromsko čudo, ti očito stvari gledaš, "crno bijelim naočarima", sa podebelooom dioptrijom, to sam več zaključio. Postao si jednu od lošijih fotki aerodroma nisi onu sa izgledom koji podsječa na beduinske šatore, aerodrom je ogroman, ima brojne piste ima ogroman promet, ponavljam ,kada je izgrađen, bio je sigurno hit u tadašnjem svijetu. A evo i u novije vrijeme, za aerodrom jedna nagrada ; (Američkog instituta arhitekata (AIA) za 2010. godinu. ..):



Hadždž terminal na aerodromu u Jeddah-u osvojio AIA „25-godišnju“ nagradu
Jeff Roberts - Constructionweekonline

Skidmore, Owings & Merrill LLP (SOM) objavio je u petak da je njihov projekat Hadždž terminala na međunarodnom aerodromu Kralj Abdul Aziz u Džidi (Saudijska Arabija) osvojio glavnu „25-godišnju“ AIA nagradu Američkog instituta arhitekata (AIA) za 2010. godinu.
AIA „25-godišnja nagrada“ dodjeljuje se arhitektonski dizajn koji je ostavio trajan značaj, odnosno projektima koji su položili test vremena od 25 do 35 godina kao dokaz arhitektonske izvrsnosti. Prema pravilima natjecanja, "Projekti moraju pokazati izvrsnost u funkcionalnosti i u uvažavati originalni projektni zadatak te pokazati kreativne aspekte koji odgovaraju i današnjim standardima." U obrazloženju AIA žirija za dodjelu nagrade Hadždž terminalu kaže se "Hadždž terminal je primjer moć ostvarene iz originalne ideje."
Projekat Hadždž terminala uradila je kompanija SOM u svojim uredima u Čikagu i Nju Jorku i završen je 1981. godine. ,Hadždž terminal u Džidi, često postaje privremeni grad za muslimane koji su stigli u Saudijsku Arabiju avionom i čekaju prijevoz do svetih gradova Meke i Medine ili povratak kući tijekom šest sedmica u vrijeme prije i poslije hadža. .
SOM je projektovao niz šatorskih konstrukcija koje prave zaklon za više od 80.000 hodočasnika u isto vrijeme. Terminal se sastoji od dva dijela sa identičnim krovom. U prvoj polovici terminala nalazi se klimatizirana zgrada a u drugoj velika, pripremana čekaonica. Konstrukcija je izrađena od teflona i fiberglasa. Struktura se sastoji od 10 modula sa po 21-im konusnim krovom izrađenim od posebne polu-tkanine Svaki modul je učvršćen sa 147 stopa (44,8 m) visokim čeličnim kablovima duž krova. Gotovo 40 milijuna putnika je prošlo kroz Hadždž terminal, od njegova otvaranja."







Znači ponavljam, ti očito stvari gledaš, "crno bijelim naočarama", i usko . Logično, da će više plačati u Dubajiu. Ujedinjeni Arapski Emirati su neuporedivo manja država od S.Arabije i po površini i broju stanovnika i potpuno je logično da se razvija brže od Saudije! Logično je i da su plače veće i uslovi rada bolji. Zar je isto ekonomski urediti državu od nekih 75.000km2 i oko 5 miliona stanovnika i S.Arabiju koja je ogromna, ima preko 2.200.000km 2 i danas vjerovatno blizu 30 milona stanovnika? Koja je pustinja sa o % vode? Ali ti u Saudiji ne vidiš ništa pozitivnoga, zar ne? Eto, došao si iz Europe. Imaš nažalost, u našoj Europi jednu Italiju, koja je do guše u dugovima, Španjolska u ne baš lijepoj ekonomskoj situaciji, imaš Portugal, nažalost to je možda „nova Grčka“, a o Grčkoj i Cipru da i ne pišemo, o Balkanu sve znamo, zar ne , pa najlakše je da kritikujemo druge a sebe nažalost nerealno uzdižemo i svoje nažalost, nerealno visoke standarde ?

Tu se moje postanje, diskusija sa tobom završava. Svoju „crnobijelu sliku“ ubuduće prezentiraj drugima, ja sam se djelimično složio sa objektivnim okolnostima i radnim mentalitetom. Ali sam ti dao sijaset primjera gdje se Balkan ali Boga mi i neki drugi dijelovi Europe mogu ugledati na Arabiju!
Ibn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:10   #150
A pa ti ces sigurno naci bolju fotku aerodroma u Jeddi. Mozda nadjes sliku otprije 40 godina kad je projektiran od strane poznatih saudijskih arhitekata Skidmore, Owings and Merrill. Prije 40 godina je bio hit probably, danas je ruglo.

Btw citaj s paznjom, ovdje bijele expate placaju VISE nego u Dubaiu. Market radi svoje, nitko nece vamo medju sva saudijska cuda sto si nabrojao pa moraju platit premium.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 09:28   #151
A zašto onda trpiti? Za veču plaću? Ti onda, da ne bi „trpio“ , u tako „zaostaloj“ sredini , čiji su godišnji prihodi veči nego dugovi nekih „savršenih „europskih zamalja, koje su kao ekonomski, „u boljem stanju“, fino zaboravi tu nešto veču plaću i put pod noge... Grčka , Cipar, Portugal, Španjolska , a nažalost vrlo skoro i Italija, ali mnoge druge europske države, su vidim, „eldorado „ za tebe. Uostalom, licemjeran si, ako radiš tamo, svaki dan razgovaraš i komuniciraš sa mnogim Saudijcma , a u sebi imaš tako primitivno mišljenje i o njima i onjihovoj „nerazvijenoj“ Domovini. U gore nabrojanim destinacijama, ali nažalost i u mnogim drugim dijelovima Europe imaš i bolju : saobračajnu kulturu, nemaš prekid šopinga zbog molitve, ne viđaš dječicu na prednjim sjedalima đipova, svi su „kulturni i uljudni“, ali zato je plaća, ako je uopće i dobiješ ,daleko manja, ili će u mnogim granama gospodarstva / privrede, nažalost, jer je to i tvoja i moja domovina, biti uskoro samo misaona imenica, jer će nadnice postati neredovne ili ih čak neće ni biti...

Ali, najlakše je glumiti civiliziranog europljanina, podcjenjivati one čiji kruh jedeš i hvaliti sredinu iz koje si došao, a bježati , tisuće kilometara daleko od te sredine, zar ne ?
Ibn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 21:17   #152
Quote:
Ibn kaže: Pogledaj post
A zašto onda trpiti? Za veču plaću? Ti onda, da ne bi „trpio“ , u tako „zaostaloj“ sredini , čiji su godišnji prihodi veči nego dugovi nekih „savršenih „europskih zamalja, koje su kao ekonomski, „u boljem stanju“, fino zaboravi tu nešto veču plaću i put pod noge... Grčka , Cipar, Portugal, Španjolska , a nažalost vrlo skoro i Italija, ali mnoge druge europske države, su vidim, „eldorado „ za tebe. Uostalom, licemjeran si, ako radiš tamo, svaki dan razgovaraš i komuniciraš sa mnogim Saudijcma , a u sebi imaš tako primitivno mišljenje i o njima i onjihovoj „nerazvijenoj“ Domovini. U gore nabrojanim destinacijama, ali nažalost i u mnogim drugim dijelovima Europe imaš i bolju : saobračajnu kulturu, nemaš prekid šopinga zbog molitve, ne viđaš dječicu na prednjim sjedalima đipova, svi su „kulturni i uljudni“, ali zato je plaća, ako je uopće i dobiješ ,daleko manja, ili će u mnogim granama gospodarstva / privrede, nažalost, jer je to i tvoja i moja domovina, biti uskoro samo misaona imenica, jer će nadnice postati neredovne ili ih čak neće ni biti...

Ali, najlakše je glumiti civiliziranog europljanina, podcjenjivati one čiji kruh jedeš i hvaliti sredinu iz koje si došao, a bježati , tisuće kilometara daleko od te sredine, zar ne ?
Decko, ne vidim stvarno u cemu je tvoj problem. Zivciraju te moje faktualne observacije? Gledaj, lijepo sam ti rekao zasto sam tu, sto valja i sto ne valja. Ne vidim gdje sam hvalio Europu, Irsku iz koje sam dosao a posebice ne vidim gdje sam hvalio Balkan. Stoga me se okani s ovakvim glupostima. Ako te jos sto zanima o KSA pitaj, ako ne onda setaj.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 02:48   #153
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Decko, ne vidim stvarno u cemu je tvoj problem. Zivciraju te moje faktualne observacije? Gledaj, lijepo sam ti rekao zasto sam tu, sto valja i sto ne valja. Ne vidim gdje sam hvalio Europu, Irsku iz koje sam dosao a posebice ne vidim gdje sam hvalio Balkan. Stoga me se okani s ovakvim glupostima. Ako te jos sto zanima o KSA pitaj, ako ne onda setaj.
Nisi hvalio...sto jest...jest.
Nego...napisi jos koju o KSA.....mogu ti reci da sam se uzivio....bio sam u Egiptu I vjerujem ti svaki opis sto si docarao...mogu samo pretpostaviti.
Mene znas...nisam se previse slagao s tobom ovih godina...ali izgleda da smo po pitanju KSA nasli djelimicno zajednicki jezik. Naprijed...pisi jos...!
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 08:48   #154
Quote:
naucenik kaže: Pogledaj post
Nisi hvalio...sto jest...jest.
Nego...napisi jos koju o KSA.....mogu ti reci da sam se uzivio....bio sam u Egiptu I vjerujem ti svaki opis sto si docarao...mogu samo pretpostaviti.
Mene znas...nisam se previse slagao s tobom ovih godina...ali izgleda da smo po pitanju KSA nasli djelimicno zajednicki jezik. Naprijed...pisi jos...!
Koji te vrag tero u Egipt, ako nisi poslom morao. Frend je bio kao turist i kaze da su ga jedino na WC-u ostavili na miru i nisu vukli za rukav da mu uvale neku sarenu dzindzu ili zicali lovu.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:52   #155
Ma dajte ljudi pa nije arabija uopce toliko strasna, naviknes se nakon nekog vremena, prilagodis.
Doduse al khobar gdje sam sad je kazu najotvoreniji , najmanje konzervativna sredina i najpozeljnije mjesto za zivjeti u ksa.
A jos ako mozes otici doma na mjesec dva svaka dva tri mjeseca a cesto i krace izdrzi se. A tu su i dubai i bahrain .
A kako god ne moze biti gore od sjev. Koreje
Evo ugodnih 35-40 stupnjeva, gotov radni tjedan , vikend pocinje!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
__________________
bzzzzzzz
zeljkomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 11:57   #156
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Decko, ne vidim stvarno u cemu je tvoj problem. Zivciraju te moje faktualne observacije? Gledaj, lijepo sam ti rekao zasto sam tu, sto valja i sto ne valja. Ne vidim gdje sam hvalio Europu, Irsku iz koje sam dosao a posebice ne vidim gdje sam hvalio Balkan. Stoga me se okani s ovakvim glupostima. Ako te jos sto zanima o KSA pitaj, ako ne onda setaj.




Ne, nego ukazujem na tvoje crnobijele nefaktualne /lične observacije. Nisi direktno hvalio Europu nego ističeš da si došao iz Europe, i kao, nije ti standard Balkan, i time impliciraš da imaš daleko „više“ zapadnoeuropske standarde, pa sam ti ja sasvim argumentovano dokazao da je ekonomska slika S.Arabije daleko bolja nego većeg dijela Europe, a ti nam Arabiju toliko kudiš i nemaš skoro pa ništa pozitivnoga da postaš? Ko si ti „dečko“ da baš tebe pitam o KSA, mogao bih te pitati kako je raditi tamo, ali pošto sam više puta bio u toj državi, a znam , razgovarao sam i sa dosta ljudi koji tamo žive, nemam namjeru tebe pitati jer očito imaš predrasude: (Nemaju „intelektualne pameti“, sva su pamet stranci, molitvu obavljaju svako malo, pa ti - „jadničak „ , prekidaš šoping i time impliciraš šta misliš o muslimanima i islamu , samo ne direktno, več na perfidan i indirektan način, voze djecu na prednjim sjedištima đipova i sl?)

Znači pitaču, ako želim objektivnu infoprmaciju, nekoga kome određena kultura koja mu je strana ili druga religija/islam, nisu prepreka , kao tebi , da bude objektivan, a što se tiče termina „šetaj“, to možeš „narediti“ svojim ukućanima, meni nećeš, mada sam svjestan da sebi , previše daješ za pravo, ali to je tvoj lični problem. Odnosno tvoje osobne kulture i kulture dijaloga !!!
Ibn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:43   #157
Quote:
zeljkomad kaže: Pogledaj post
Ma dajte ljudi pa nije arabija uopce toliko strasna, naviknes se nakon nekog vremena, prilagodis.
Doduse al khobar gdje sam sad je kazu najotvoreniji , najmanje konzervativna sredina i najpozeljnije mjesto za zivjeti u ksa.
A jos ako mozes otici doma na mjesec dva svaka dva tri mjeseca a cesto i krace izdrzi se. A tu su i dubai i bahrain .
A kako god ne moze biti gore od sjev. Koreje
Evo ugodnih 35-40 stupnjeva, gotov radni tjedan , vikend pocinje!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
ja uvijek kazem da ima i gorih mjesta za zivjeti...


hoce li ga suditi?

http://www.arabianbusiness.com/saudi...an-501142.html

a hoce li ovaj prezivjeti 300 udaraca bichem?

http://gulfnews.com/news/gulf/saudi-...case-1.1182179

u svakom slucaju bolje toj teti da se ne vraca I svako dobro joj zelim!
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:53   #158
evo dechki , vjerojatno ste culi, ali nije na odmet.....mjenjaju vam dane vikenda I to mozda?! ne morate delat vishe na subotu....I mozete "branchati" petkom kao sav ostali svijet I petkom po/na cugu u bahrein..

http://www.arabianbusiness.com/saudi...at-499082.html
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 17:20   #159
A cuj, prilagodili bi oni davno vikend i na subotu i nedjelju da im je potreba, ali nafta je tu, para ko pjeska tako da ih zaboli ona stvar za ostatak svijeta.
Neka se drugi prilagodjavaju njima.

A sta se tice princa (princeva) i saudijske elite, sto je dopusteno jednima nije drugima, mozemo samo zamisljati sta sve rade oni, kakva si ovozemaljska zadovoljstva dopustaju, o kakvim je hedonistima rijec, a ti narode boj se svevisnjega i zivi kako ti kralj i njegovi kazu.

Meni je osobno sve to skupa smijesno da ne kazem zalosno, viditi taj nesrazmjer, kao sto radne kolege kazu, srednjeg sloja nema, ili si bogat ili prezivljavas. poznato ?hehe

Meni su inace saudijci ok i simpa, ono sta me nekad malo iznervira su raznorazni indijci pakistanci filipinci, a da ne govorim sta pomislim kad vidim nepalce, bengalije i ostale iz zemalja treceg svijeta, za kojih je ovo nesto kao za nas recimo Norveska , Kanada i sl.

Naravno nitko ovdje nije sto mu je drago tu biti, niti je pod prisilom, stvar osobnog odabira raditi tu ili ne.

A kad si u rimu ponasaj se kao rimljanin...

Ovo sa molitvama i pauzama, netko je napomenuo, ja s tim osobno nemam problema, imam tablicu tu na laptopu i na mobitelu a znam vec i napamet kad su popodnevne molitve (te su mi najbitnije za organizirat se ako idem u neki shoping) i prilagodim se.
__________________
bzzzzzzz
zeljkomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 18:50   #160
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
daj ti nama reci sto bi oni imali da im truli zapadnjaci/amerikanci nisu pronasli naftu?
ili, sto bi imali da kralj Faisel nije sa Nixonom sklopio pakt o petro-dolaru i zauzvrat dobio hrpu oruzja kako bi sacuvao zemlju na okupu?
Oni su sa trulim zapadnjacima i dan danas frendovi, kaj ne?
Zasto bi onda osjecali neku krivicu sto su sa njima pronasli naftu?
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.