Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2006., 19:46   #81
Quote:
Daniels kaže:
Ali ovdje ne raspravljamo o teoriji kaosa.
A što je teorija kaosa bez teorije fraktala? Svjetka formula koja izražava ravnotežu svemira i svega u svemiru je istodobni izraz kaotičnog i fraktalnog reda koji se izmjenjuju.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 21:00   #82
Nisu čovjek i Zemlja jedini koji su značajni, ako ćemo već tako gledati svaki je objekt u svemiru značajan i time Zemlja gubi svoje povlašteno mjesto.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:27   #83
Kako da ne. http://www.geocities.com/igala1/
Gij, j=0 gdje 'G' pretstavlja boga a zarez promjenu u formuli.
To je osnova GAGUT-a, iliti God Allmighty Grand Unified Theorem, sto je centralni teorem ToE, ili Theory of Everything. Nigerijski profesor Gabriel Oyimba je dosao do iste u prorockoj viziji.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:32   #84
ne znam stvaaaaaarno zašto, ali ne vjerujem stranicama na geocities domeni koje imaju slova veličine 48...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:57   #85
Quote:
Daniels kaže:
Nisu čovjek i Zemlja jedini koji su značajni, ako ćemo već tako gledati svaki je objekt u svemiru značajan i time Zemlja gubi svoje povlašteno mjesto.
Ja ne mislim tako kao ti. Za mene je Zemlja evidentno značajnija od Meseca ili Merkura. Time da se slažem da je svaki objekt u svemiru značajan ali sasmo u mjeri svoje značajnosti.
Da li Zemlja ima ili nema povlašteni položaj je pitanje prošlog, pretprošlog i stoljća prije. Danas je takvo pitanje upravo smiješno kada se sa Zemlje šalju " DUHOVI " na Mars i druge svemirske objekte. U tome je razlika između povlaštenosti i nepovlaštenosti u sadašanjoj stvarnosti ili konceptu.
A što će biti već u bliskoj budućnosti?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 02:48   #86
Quote:
Endimion17 kaže:
ne znam stvaaaaaarno zašto, ali ne vjerujem stranicama na geocities domeni koje imaju slova veličine 48...
Inace, na istom URLu na geocities je home page offapit institute of technology gdje je doticni nigerijski profesor Oyimba zaposlen. Ali nigerija je priznala svog najveceg matematicara prigodnom postanskom markom sa oyimbinim likom. I nominiran je za nobela

Simpa su te piramide na logou, samo zasto egipatske? Pa oridjidji je ona bosanska.

Treba procitati press release:
Quote:
Press Release 1/29/06

God Reveals the Secrets of Longevity Through GAGUT




God Almighty’s Grand Unified Theorem (GAGUT) is a revelation of the secret codes of the universe to humanity in the simple equation, Gij, j = 0. The Gij represents God and the comma defines a change in the equation, Gij, j = 0. Therefore, Gij, j = 0 can be interpreted as the change in God is zero. Creation therefore becomes a transformation of God, the only ENTITY that was in existence at the beginning of creation. Since part of God transformed into the material universe during creation it can be understood that God existed in Non-material form before creation. One version of that Non-material form is Waves that is called Spirit. GAGUT was blessed with a mathematical proof that God existed in the form of Waves, called Spirit before creation. GAGUT also reveals that the material universe is a concentration of some of these Godly Waves. Using this proof and conclusions GAGUT was able to, in a series of mathematical logic deduce that human lives exist in a form of waves. Through these GAGUT deductions that defined life, God revealed the answer to one of humanity’s toughest unanswered questions, which is-What is life? Medical sciences attempt to protect life. But, how can one protect life that one doesn’t know, see, or understand? This is another way of saying that all the good intentions of medical sciences is, at best, gambling or trial and error set of exercises. This is because in order to protect anything one has to know, see or understand what one is supposed to be protecting. God has now blessed GAGUT with the definition and knowledge of life as well as the opportunity to search for ways to protect life in order to achieve longevity. God has revealed to us through GAGUT a new dimension of the criticality of breathing to life and longevity that focuses on the reality that the only time human beings are considered dead is when they stop breathing. Another revelation through the GAGUT search for longevity is that distilled water is critical to life and longevity. Distilled water is the purest form of water that is known to or can be produced by humanity. The US Geological Survey states that, “Water is of major importance to all living things; in some organisms, up to 90 percent of their body weight comes from water. Up to 60 percent of the human body is water, the brain is composed of 70 percent water, and the lungs are nearly 90 percent water. About 83 percent of our blood is water, which helps digest our food, transport waste, and control body temperature. Each day humans must replace 2.4 liters of water, some through drinking and the rest taken by the body from the foods eaten.”* GAGUT is therefore requesting all the governments in the world to provide distilled water as drinking water for their populations. You are what you eat, drink and inhale and it is those things that make you sick. Therefore, since water is the highest portion of our human system, we are compelled to assure that the water we drink be the purest water possible, which is distilled water, if we are interested in longevity. Since these revelations from God, those mentioned above being a partial list, have been proven mathematically through GAGUT, they therefore form a basis for a rational, new paradigm for pursuing longevity. The more comprehensive list of these revelations is to be found in Professor G. Oyibo’s new book,

“God Almighty’s Grand Unified Theorem (GAGUT), New Paradigm and Formula for Longevity, “and at the GAGUT WORKSHOPS, every Spring, Summer and Fall, beginning this spring (MARCH 27-31, 2006) to be held in Long Island, New York. USA. All nations, particularly African nations and other nations with less technology and resources, and those that are overwhelmed with deadly diseases, such as AIDS, must help their citizens obtain distilled water or at least boiled water as a matter of urgency and national policy.


Contact: John Glover 631-242-3069
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 09:30   #87
[QUOTE=Daniels]
Prema znanstvenoj priči Zemlja nije pepel davno ugasle supernove, nego dio tog pepela, ali sve da je i na neku foru Zemlja pepel svih supernovi naše galaksije(samo što bi onda bila crna rupa), QUOTE]¸


nema dovoljnu masu da bude crna rupa...
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:51   #88
[QUOTE=zzzzzz]
Quote:
Daniels kaže:
Prema znanstvenoj priči Zemlja nije pepel davno ugasle supernove, nego dio tog pepela, ali sve da je i na neku foru Zemlja pepel svih supernovi naše galaksije(samo što bi onda bila crna rupa), QUOTE]¸


nema dovoljnu masu da bude crna rupa...
Ti se samo bavi s crnim rupama, a ja ću se i dalje baviti s bijelim rupama!?
Ljubitelji " bijelih rupa " kažu da se materija stvara u ZVIJEZDAMA u BIJELOM AMBIJENTU ZVIJEZDA. Što rade " CRNE RUPE " to bi nam ti trebao opisati i objasniti.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 15:55   #89
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Inace, na istom URLu na geocities je home page offapit institute of technology gdje je doticni nigerijski profesor Oyimba zaposlen. Ali nigerija je priznala svog najveceg matematicara prigodnom postanskom markom sa oyimbinim likom. I nominiran je za nobela

Simpa su te piramide na logou, samo zasto egipatske? Pa oridjidji je ona bosanska.

Treba procitati press release:
Ako ćemo o Nigerijcima onda postoji crnac - gospodin koji je postavio tezu o izgradnji i oblikovanju GLOBALNOG MOZGA - SUPEMOZGA o čemu sam već dosta pisao.
GUT je nastajonaje fizičara unificirati četiri fizikalne interakcije ( sile ) svemira, dok ja govorim o VELIKOJ OBJEDINJENOJ TEOPRIJI UMA ( VOTU ) ?
Za tako što zaisgurno do sada nikada nisi čuo?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:31   #90
Quote:
geza kaže:
Danas je takvo pitanje upravo smiješno kada se sa Zemlje šalju " DUHOVI " na Mars i druge svemirske objekte.
Na kakve sad to "DUHOVE" misliš???
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:33   #91
[QUOTE=zzzzzz]
Quote:
Daniels kaže:
Prema znanstvenoj priči Zemlja nije pepel davno ugasle supernove, nego dio tog pepela, ali sve da je i na neku foru Zemlja pepel svih supernovi naše galaksije(samo što bi onda bila crna rupa), QUOTE]¸


nema dovoljnu masu da bude crna rupa...
Kažem da bi bila crna rupa ako bi bila pepeo SVIH supernovi naše galaksije i to sav pepeo, a to je i više nego dovoljna masa za crnu rupu.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 18:47   #92
Quote:
geza kaže:

Ti se samo bavi s crnim rupama, a ja ću se i dalje baviti s bijelim rupama!?
Ljubitelji " bijelih rupa " kažu da se materija stvara u ZVIJEZDAMA u BIJELOM AMBIJENTU ZVIJEZDA. Što rade " CRNE RUPE " to bi nam ti trebao opisati i objasniti.
Ti opče kužiš što su to crne i bjele rupe?
Ili me samo zajebavaš s metaforičkim postovima?

Crna rupa je tijelo tako zgusnuto da zbog njegove gravitacije svijetlost ne može pobjeći od njega.
Crna rupa ti ima jednu matematičku granicu, koja se naziva horizont događaja, a ako netko prijeđe taj horizont događaja više se ne može vratiti, budući da je brzina oslobađanja veća od brzine svijetlosti, a zato ni svijetlost ne može pobjeći i upravo zato se to tijelo zove crna rupa.

Bijela rupa bi bilo suprotno od crne rupe, iz nje bi materija mogla samo izlaziti, ali ne i ulaziti i zbog toga kontrasta se one nazivaju bijelim rupama. Valja naglasiti da su bijele rupe za sada još samo hipotetske.


A, u zvijezdama NISU nikakve bijele rupe ni "bijele rupe", nego zvijezda svijetle zbog energije fuzije.
I ljudi se ne dijele na nikakve ljubitelje crnih rupa i ljubitelje bijelih rupa, jer to nema smisla, a ja sam crnu rupu spomenuo tek onako usput.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 20:50   #93
Quote:
Na kakve sad to "DUHOVE" misliš???
pretpostavimo da misli na "Spirit", rover na marsu, osim ako opet nije neka njegova vantjelesna teorija
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:07   #94
Quote:
Daniels kaže:
Na kakve sad to "DUHOVE" misliš???
Pa robot na Marsu se zove " SPIRIT ", što ako se ne varam na Hrvatskom znaći " DUH ".
Dečki moji pa gdje vi živite? Zar se mora objašnjabvti svaki " kukuruzni čep " u boci rakije?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:09   #95
Quote:
IsusBog kaže:
pretpostavimo da misli na "Spirit", rover na marsu, osim ako opet nije neka njegova vantjelesna teorija
Mladiću gdje si ti čuo ili pročitao da ja imam neke vantjelsne teorije?
Izgleda da si dobar u fantazijama?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:12   #96
Quote:
Daniels kaže:
Ti opče kužiš što su to crne i bjele rupe?
Ili me samo zajebavaš s metaforičkim postovima?

Crna rupa je tijelo tako zgusnuto da zbog njegove gravitacije svijetlost ne može pobjeći od njega.
Crna rupa ti ima jednu matematičku granicu, koja se naziva horizont događaja, a ako netko prijeđe taj horizont događaja više se ne može vratiti, budući da je brzina oslobađanja veća od brzine svijetlosti, a zato ni svijetlost ne može pobjeći i upravo zato se to tijelo zove crna rupa.

Bijela rupa bi bilo suprotno od crne rupe, iz nje bi materija mogla samo izlaziti, ali ne i ulaziti i zbog toga kontrasta se one nazivaju bijelim rupama. Valja naglasiti da su bijele rupe za sada još samo hipotetske.


A, u zvijezdama NISU nikakve bijele rupe ni "bijele rupe", nego zvijezda svijetle zbog energije fuzije.
I ljudi se ne dijele na nikakve ljubitelje crnih rupa i ljubitelje bijelih rupa, jer to nema smisla, a ja sam crnu rupu spomenuo tek onako usput.
Da vam malo pomognem s rupama (ideš, tako mi se sviđa ova moja uvodna rečenica ):
dakle, kako je Daniels naveo, sve to je crna jama, ili pojednostavljeno, crna jama je zvijezda čija je druga kozmička brzina jednaka ili veća od brzine svjetlosti... Sad će se Geza slatko nasmijati:"evo veće brzine od svjetlosti u svemiru". No, oprez: zato ništa ne može prijeći horizont događaja od crne jame prema svemiru, jer sve materijalno ne može prekršiti jedan od osnovnih zakona fizike: brzina svjetlosti je najveća brzina u svemiru....
Bijele jame su još uvijek izuzetno hipotetske, bile bi protuteža crnim jamama... no bile bi povezane svaka sa svojom crnom jamom putem "crvotočina". E, to je izazov za dokazati.... Čak se jedno vrijeme sumnjalo na mogućnost da su QSO (kvazari) zapravo bijele jame, ali se od tog odustalo, iako ni dan danas zapravo ne znamo što su QSO.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 13:00   #97
Quote:
geza kaže:
Pa robot na Marsu se zove " SPIRIT ", što ako se ne varam na Hrvatskom znaći " DUH ".
Dečki moji pa gdje vi živite? Zar se mora objašnjabvti svaki " kukuruzni čep " u boci rakije?
Inače dok mi netko spomene riječ DUH, ja si to na engleski prvo prevedem kao GHOUST, tako da dok kažeš da šaljemo "DUHOVE" na Mars, to me baš ne asocira na sondu Spirit.
To je kao da te pitam dali si gledao Prsten, a onda se ti čudiš, pa ti objasnim da Ring znači prsten, i čudim se kako to ne možeš shvatiti.
(nema veze što je naš oficijalni prijevod naslova tog filma Krug, ja sam to dao samo kao primjer)

Zanimljivo, ali iz tvojeg posta, gdje su prvo spomenuti ti "DUHOVI", mi se čini da ti u tom imenu vidiš "nešto više".
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 17:12   #98
Quote:
geza kaže:
Ako ćemo o Nigerijcima onda postoji crnac - gospodin koji je postavio tezu o izgradnji i oblikovanju GLOBALNOG MOZGA - SUPEMOZGA o čemu sam već dosta pisao.
GUT je nastajonaje fizičara unificirati četiri fizikalne interakcije ( sile ) svemira, dok ja govorim o VELIKOJ OBJEDINJENOJ TEOPRIJI UMA ( VOTU ) ?
Za tako što zaisgurno do sada nikada nisi čuo?
Jel ima link na http://www.crank.net ?

Ako nema, onda nije ozbiljna teorija.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 18:13   #99
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Jel ima link na http://www.crank.net ?

Ako nema, onda nije ozbiljna teorija.
To i nije ozbiljna teorija, kao ni GAGUT.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 09:09   #100
Evo ja kandidiram jednađbu:

lamda x frekvencija = c= const.

S napretkom znanja fizika postaje sve jednostavnija za razliku od matematike.
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.