Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2006., 09:31   #101
Quote:
zzzzzz kaže:
Evo ja kandidiram jednađbu:

lamda x frekvencija = c= const.

S napretkom znanja fizika postaje sve jednostavnija za razliku od matematike.
Neće ići jer vrijedi samo za čestice koje nemaju masu mirovanja (fotoni i možda gravitoni ako postoje), a sve čestice imaju valnočestičnu prirodu.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 09:45   #102
Quote:
Daniels kaže:
Neće ići jer vrijedi samo za čestice koje nemaju masu mirovanja (fotoni i možda gravitoni ako postoje), a sve čestice imaju valnočestičnu prirodu.
Ne samo da vrijedi za sve čestice, nego ova jednađba pokazuje jedinstvo materije/energije i prostor/vremena..

Inače u ljudskoj je prirodi da tvrdo brani ono što je teško naučio, gotova da svoja znanja uzima kao vječne istine.

Ti si tu jednađbu shvatio kao jednađbu jednolikog gibanja, a ona je mnogo više.
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 09:49   #103
Onda je bolje uzeti:
c = 1 (U Planckovim prirodnim jedinicama)

Ovdje se vidi jedinstvo odnosno jednakost materije/energije i prostor/vremena.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 10:36   #104
Quote:
Daniels kaže:
Onda je bolje uzeti:
c = 1 (U Planckovim prirodnim jedinicama)

Ovdje se vidi jedinstvo odnosno jednakost materije/energije i prostor/vremena.
Može lamda x frekv. = 1
zzzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 10:58   #105
Ta formula nije općenita nego vrijedi samo za čestice bez mase mirovanja, kao što sam već napisao.
Ti si spomenuo jedinstvo materije/energije i prostor/vremena.
Ono se kod c=1 vidi jer:
  • E=mc^2 koristeći c=1 postaje E=m (jedinstvo materije/energije)
  • x =ct, gdje je x put koji svijetlost prevali, a t proteklo vrijeme koristeći c=1 postaje x=t (jedinstvo prostor/vremena)

Sad ti meni objasni po čemu lamda x frekv. = 1 pokazuje jedinstvo materije/energije i prostor/vremena
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 18:56   #106
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Jel ima link na http://www.crank.net ?

Ako nema, onda nije ozbiljna teorija.
Emegvali ima svoj link,a imam i ja svoj. No bilo bi pametnije kazati ovako: ono što je već na linku to je poznato,a što je poznato više nije nešto naročito. Um jer zato tu da otkriva ono neotkriveno, dakle ono što još nije na linku.
Ja se ovdje stalno moram " prepirati " s onima koji misle da znaju zato što nešto znaju, dok ja kažem, pravo je znanje ono koje se javlja spoznajom još neotkrivenog, nepoznatog, što je na samoj " krijesti valova " spoznavanja. Razlika između jednog i drugog ZNANJA je velika! Prvo znanje znaju svi, čak i dječica u školama, dok drugo znanje znaju samo " odabrani ".
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:32   #107
Ovo drugo znanje nema toliku sigurnost točnosti i ispravnosti.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 01:08   #108
Quote:
Daniels kaže:
Ovo drugo znanje nema toliku sigurnost točnosti i ispravnosti.
Neznam po čemu ti to zaključuješ? Naprotiv, znastvene paradigme se stalno zamijenju jer su netočne i nesigurne, nisu dugiotrajne, dok su spoznaje koje novidim vječne. Svjetska formula je, ili vječna i Apsolutna, ili je ništica. To su pojmovi koji ne podnose relativna gledišta i mišljenja, slično kao plemeniti metali ne podnose oksidaciju?
nitmko ne može reči da formula koja kaže: Suma svih sila u nekom polčju sila ma kolikom ono bilo veliko ili malo uvijek je jednako Nuli. To je apsolutna formula, apsolutni iskaz i apsolutna Istina.
Žalosno je da znanost nerma pojma o toj formuli samo zato što ju je pronašao bezimeni čovjek,a ne neki razvikani i eksponirani znanstvenikl? Žalosno je i to da tu formulu dobro poznaju inženjeri konstruktori - graditelji, a znanstvenici, stanovnici raznih simpozija o tome nemaju pojma?
Nije znanstvena istina uvijek ono što kažu ili pišu znanstvenici s jednom ili više znanstvenih titula. Znanstvene istine poznaju i obični ljudi !!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 20:57   #109
Hoćeš reći možda reći: "Suma svih sila koje se javljaju u zatvorenom sustavu je jednaka nuli" ?

Što se kraće veli da ništa ne može samo na sebe djelovati silom, tj. za svaku akciju postoji reakcija.

I to je bo tvome famozna Svijetska formula?

Očekivao sam nešto više.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 22:56   #110
Quote:
Daniels kaže:
Hoćeš reći možda reći: "Suma svih sila koje se javljaju u zatvorenom sustavu je jednaka nuli" ?

Što se kraće veli da ništa ne može samo na sebe djelovati silom, tj. za svaku akciju postoji reakcija.

I to je bo tvome famozna Svijetska formula?

Očekivao sam nešto više.
Pogrešno shvaćeno i interpretirano. Ja sam ravnotežu sila u nekom polju sila naveo samo kao aspekt Svjetske formule koja je naravno univerzalna, a ne partikularna.
Naravno ti ni ne možeš više očekivati od Nule, no Nulu koja se tu ispisuje nije tako jednostavna za razumijeti kako se tebi možda čini.
To nije samo moja formula, to je i formula fizičara Teplova, to je zapravo formula svih ljudi svijeta.
Ako nije tvoja, ili ti se ne sviđa, bože moj, uvijek možeš birati između NIŠTICE I NULE. Ti izgleda odabireš praznu ništicu dok ja odabirem punu Nulu.
Razlika je golema.
No ti uvijek imaš legitimno pravo odabrati ništicu!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 02:34   #111
Kao što kažeš zbroj sila je uvjek nula, u zatvornom sustavu naravno. To sam i ja napisao tako da ne vidim razlike.


Uglavnom Svijetska formula je PIJAČA! (to me sad drži i ima neke energije...)
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:12   #112
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Rekao sam već nekoliko puta kakom je Svjetska formula već odavno pronađena. Ostala je nezapažena zato što iza stoji bezimeni pronalazač, a ne neki naduti " znalac ". Svjetska formula uvijek i na svakom mjestu izražava RAVNOTEŽU sila, pojava ili fenomena. Drugi literarni i emocionalni izraz za to je LJUBAV, upravo kako kažeš! Kao što sam već rekao fizičar Teplov je to ovako pisao: ( + 1 ) + ( - 1 ) = 0 ( Ovdje je Nula simbol ravnoteže,a ne ništavila, upravo onako kako se primjenjuje u inženjerstvu ). Zatim Teplov kaže: Ako + 1 i - 1 impliciraju Nulu, onda je logično da Nula implicira + 1 i - 1.
Naravo to AxMi - 24 i Skeptik ne razumiju, niti mogu razumijeti. Ovako napisana Svjetska formula je njihovo neznanje koje nadilazi svako ljudsko znanje čak i u slučaju kada je suma svih sila u nekom polju sila jednaka Nuli, ili kada je suma svih boja ma koliko ih bilo uvijek jednako BIJELOM.
Radi ovakih moji izjava ja sam sa zadovoljstvom neznalica i glupan, pred " pametnima " koji uče djecu da su 1 : 2 = 1/2 !?
Koje li umne sramote za " pametne " ?
Zato dragi gospodine vrijedi, kako i ti naslučuješ: TAMO GDJE JE JEDINSTVO, TAMO JE LJUBAV, TAMO JE BOG, TU JE I SVJETSKA FORMULA, A SVE TO ČINI LJUDSKI PAR.
To nisam ja izmislio, to ljudi već znaju odavno od kada stvaraju sami sebe iz sebe posredovanjem biološke ljubavi. Narvno za poneke " znastvenike " LJUBAV nije prirodo - znanstveni pojam i pojava, već nešto drugo što ne zavrijeđuje pažnju doktora znanosti koji je doktorirao, recimo, na temi " integralni račun i marksizam ".
( + 1 ) + ( - 1 ) = 0 ,


mislim da bi trebalo biti ( + 1 ) ^ ( - 1 ) = l1l
insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 09:51   #113
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
( + 1 ) + ( - 1 ) = 0 ,


mislim da bi trebalo biti ( + 1 ) ^ ( - 1 ) = l1l
Prvi je napisao kao ja ruski fizičar Teplov, koje s riječima izražava ovako:

Ako plus jedan, plus minus jedan implicira Nulu, onda Nula implicira plus jedan i minus jedan. I to je aposlutna Istina, to je aposlutno točno, samo Nulu treba tretirati kao iskaz ravnotežnog stanja, ili kao Ishodište komplemntranih jedinica postojanja. Nula ovdje nije matematička ništica kao oznaka praznog skupa. Nula u formuli upravo izražava + 1 i - 1 kao cjelinu broja plus - minus Jedan. ili kao cjelinu PARA.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 09:55   #114
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Kao što kažeš zbroj sila je uvjek nula, u zatvornom sustavu naravno. To sam i ja napisao tako da ne vidim razlike.


Uglavnom Svijetska formula je PIJAČA! (to me sad drži i ima neke energije...)
Nacugaj se dobro i u deliriju shvati implikaciju Nule na pijanstvo? Neznam je li ti poznato da su kinezi pronašli četvrtu dimenziju prije svih, ustvrdiviši da samo pijan čovjek zna što je četvrta dimenzija jer u pijanom stanju gubi " osjet " prostor - vreena?
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 13:20   #115
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Prvi je napisao kao ja ruski fizičar Teplov, koje s riječima izražava ovako:

Ako plus jedan, plus minus jedan implicira Nulu, onda Nula implicira plus jedan i minus jedan. I to je aposlutna Istina, to je aposlutno točno, samo Nulu treba tretirati kao iskaz ravnotežnog stanja, ili kao Ishodište komplemntranih jedinica postojanja. Nula ovdje nije matematička ništica kao oznaka praznog skupa. Nula u formuli upravo izražava + 1 i - 1 kao cjelinu broja plus - minus Jedan. ili kao cjelinu PARA.
pa dobro ne znam ti tog čiku iz rusije, al eto recimo, brez fale neke, da je onda pravilnije napisano to što je taj čiko rekao na način koji i govori 1 i 1 ne 1+1 .

I za tvoju informaciju

to nije apsolutno jedan !

to je univerzalno jedan!?.

jer Jedan nije par !

Zato se ti gubiš malo u svojoj "matematici" , i ne osporavam te nego samo želim reći da je to Ok al sa tvoje tačke gledišta, ima tu još al eto samo nako .

Želim ti uspjeh u potrazi .

Btw Treba bit fin, pa ce bit i uspjeha
.
insaninside is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 14:03   #116
geza:
procitao sam samo prvu i zadnju stranicu, i evo jedna formula koja tebe opisuje dobro...
socjalni zivot i drustveno prihvatljiv pristup = Nula
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 14:55   #117
jadni geza

..pa sada tek vidim da si ti završio "na rubu" jer su svaku tvoju temu šutnuli s Prirodnih znanosti.

..daj se malo iskompletiraj
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.