Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 11:20   #5021
ajme ja sad tek skužila da ne znam o čemu vi pričate

znači jel to ovako: ako ogtt niije u redu onda se ide na guk profil?

ja idem na ogtt, neću valjda ostat cijeli dan?
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 11:35   #5022
Ogtt ti je pretraga od 2 sata. Dodes na taste u labos, vade ti krv, popijes otopinu glukoze, vade ti krv opet nakon 1h i jos nakon 2h od tog popijenog. Ako ti nalaz nije dobar, onda te salju na guk profil.

Evo ja sam svoj drugi ogtt obavila, nalazi izvrsnin nadam se da je gin dad shvatila da nemam gestacijski dijabetes i da ce ignorirati te glupe trakice za urin. Jos su mi nize bile vrijednosti nego prvi put. Bile su 4.0, 6.2 i 6.0.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 17:00   #5023
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
Ne treba se narucit, samo dođes ujutro do 9 sati di je ambulanta za trudnice, tu sestra pita tko je za hospitalizaciju, uzme uputnice i onda ides na presvlacenje pa gore.Doruckuj doma prije nego sto krenes jer kad te prime na odjel mjere ti prvi secer (2 sata nakon dorucka). Taj dan u bolnici imas jos rucak oko podne-podne ipo i veceru oko 6. Mjere ti secer prije rucka, 2 sata nakon rucka, prije vecere, 2 sata nakon vecere, u ponoc, u 3 i 6 ujutro. Btw kad te prime na odjel ides na pregled, uzv, vađenje krvi, vaganje i mjerenje tlaka. Ne preporucam odlazak srijedom i petkom jer je za rucak leso riba, potpuno nezacinjena ( a i ako stignes u petak nema te tko otpustit prije ponediljka ). Uz svaki obrok dobijes jabuku ili narancu, preporucam da jabuku od rucka ostavis pa je pojedes nakon sto ti izmjere onaj secer 2 sata nakon rucka jer do vecere imas jos 4 sata. I ne preporucam da donosis hranu od doma i jedes u međuvremenu jer ako ti secer ne bude dobar produzuju ti boravak
Bogami, mogla bi ja otić u Split napravit svoj GUK profil, usput mi je jer ću ionako bit 10-ak dana tu u okolici kod svojih

Frustrira me šta ga moran radit nakon OGTT-a kod kojeg je samo vrijednost nakon 1 sata bila povišena (10.7, a mora bit manja od 10), sve ostalo je bilo OK, vrijednosti onog hemoglobina (Hb-nešto) koji pokazuje 3-mjesečni prosjek GUK-a također OK, svako vađenje krvi ujutro natašte GUK nikad više od 5, kile dobivan točno onolko kolko triban (na +3 san sad u 33. tt), beba raste savršeno po krivulji, nikakvi drugi simptomi GD-a tipa žeđ ili obilnije mokrenje, ali ginekologica svejedno oće da napravin taj GUK profil.

A to u Zg znači oko 11 sati, dakle sad u sri lita u najgoru uru, sist u staru neklimatiziranu 7icu, ili češće ne sist jer nema mista i niko ne je*e tebe i tvoj stomak 2% (ustaju mi se jedino sredovječne gospođe koje su već sve to prošle pa znaju kako je ), izać na Kvatriću pa klipsat uzbrdo do VV-a (šta i nije bog zna kakva uzbrdica u odnosu na one na koje san navikla, al kad si ovako prilično trudna i podne je i lito je i od dužeg hodanja ti počinje žarit pubična kost, onda je to sve samo ne ugodna šetnja), doć tamo u trudničku ambulantu, dobit upute o dijeti od 1800 kcal i 5 obroka dnevno svaka 3 sata + 6. noćni obrok prema kojima ukupno u jednom danu trebaš jest više UH nego šta ih jedeš trenutno i koje ti nikako ne odgovaraju jer nemaš apetita jest tako često, niti imaš volje organizirat čitav dan oko jedenja hrane mjerene u nekim jedinicama, niti ti ima veze sa zdravim razumom da sve trudnice na svitu trebaju jest isti broj obroka u jednakim vremenskim razmacima i s istim omjerom makronutrijenata , izać odande s epruvetama i lancetama oko 13 sati, po još gorem suncu klipsat nazad do Kvatrića (aj sad je bar nizbrdo) i onda još krcatijom starom pregrijanom sedmicom sritno doć kući

Na kraju nakon 3 tjedna nepridržavanja dobivenih uputa (jer svaki dan kažeš - aj dobro, od sutra počinjen jest po uputama, pa za 8 dana radin profil - ali sutra opet ne počneš), skužiš da ti uputnica vridi još nekolko dana i da je krajnje vrime da napraviš to. Ustaneš se ujutro, bunovno pripremiš epruvetu i lancetu, opereš ruke i zaključiš da su dovoljno tople, odabereš prst koji najmanje voliš, ubodeš se, cidiš, stišćeš i masiraš taj jadni prst i cili dlan, i uspiješ u 5 minuta iscidit 4 kapi od kojih se svaka zaustavi na svojoj strani epruvete i odande ne mrda nigdi kolko god ti to tresla. Ok, malo je, ajmo dalje. Odrediš sljedeći najmanje drag prst i uzmeš drugu lancetu da se ubodeš. Stisneš i ne dogodi se ništa. Neispravna lanceta.

Skupiš sve to sa stola i baciš u smeće uz sočnu psovku. Ispričaš se bebi na izražavanju. Vratiš se u krevet. Još neko vrime te boli prst.
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 17:50   #5024
Quote:
gnjavež kaže: Pogledaj post
Ne treba se narucit, samo dođes ujutro do 9 sati di je ambulanta za trudnice, tu sestra pita tko je za hospitalizaciju, uzme uputnice i onda ides na presvlacenje pa gore.Doruckuj doma prije nego sto krenes jer kad te prime na odjel mjere ti prvi secer (2 sata nakon dorucka). Taj dan u bolnici imas jos rucak oko podne-podne ipo i veceru oko 6. Mjere ti secer prije rucka, 2 sata nakon rucka, prije vecere, 2 sata nakon vecere, u ponoc, u 3 i 6 ujutro. Btw kad te prime na odjel ides na pregled, uzv, vađenje krvi, vaganje i mjerenje tlaka. Ne preporucam odlazak srijedom i petkom jer je za rucak leso riba, potpuno nezacinjena ( a i ako stignes u petak nema te tko otpustit prije ponediljka ). Uz svaki obrok dobijes jabuku ili narancu, preporucam da jabuku od rucka ostavis pa je pojedes nakon sto ti izmjere onaj secer 2 sata nakon rucka jer do vecere imas jos 4 sata. I ne preporucam da donosis hranu od doma i jedes u međuvremenu jer ako ti secer ne bude dobar produzuju ti boravak
Puno ti hvala na informacijama Iako je to uzas ako daju tako malo jest al valjda cu prezivit nekako
zlatokosa27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 11:45   #5025
NFD, ne moraš klipsat gore-dolje do Vrhovca - sad imaš i bus s Kvatrića Znam ja jer iz jednog busa sjedam u taj drugi, pa da je ne znam kolko vruće, opet je lakše nego ići pješke...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 09:07   #5026
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
NFD, ne moraš klipsat gore-dolje do Vrhovca - sad imaš i bus s Kvatrića Znam ja jer iz jednog busa sjedam u taj drugi, pa da je ne znam kolko vruće, opet je lakše nego ići pješke...
Jao, ma znan , samo šta u svojim dosadašnjim šetnjama gori-doli nisan nikako naišla na njega, samo san vidila jednu ženu na stanici usput da ga čeka i nakon šta san gori već sve obavila i krenila nazad ona ga je još uvik čekala , pa san zaključila da ne ide često i da mi vremenski dođe na isto čekala bus ili šetala.
Al dobro, to je bilo prije više od misec dana, sad je već temperaturni faktor puno bitniji nego vremenski
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 09:36   #5027
Jel bude jako gužva za ogtt na Vuk Vrhovcu? I treba li se baš doći točno u 7 ili može i kasnije?
Dobila sam uputnicu opet za kontrolu TSH i za OGTT pa bi bilo super kad bi to obavila isti dan, mislila sam odmah u 7 prvo na vađenje krvi za TSH pa onda produžiti na OGTT, ali ne znam jel primaju i kasnije...
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 12:12   #5028
na vuku dođeš između 7 i 9, prvo na šalter se prijaviti i onda imaš prvo vađenje krvi. trudnice ionako idu ajmo reć prek reda. kad ti je drugo vađenje, ne moraš čekati red nego samo pokucaš, isto tako i treće. poseban tehničar/laborant/vaditelj krvi je za trudnice
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:27   #5029
Quote:
donkey-zagreb kaže: Pogledaj post
na vuku dođeš između 7 i 9, prvo na šalter se prijaviti i onda imaš prvo vađenje krvi. trudnice ionako idu ajmo reć prek reda. kad ti je drugo vađenje, ne moraš čekati red nego samo pokucaš, isto tako i treće. poseban tehničar/laborant/vaditelj krvi je za trudnice
Super, hvala!

P.S. Piše mi na uputnici za ogtt još i KKS i Kompletna pretraga urina. Naprave oni tamo i te pretrage ili to moram opet na neki drugi odjel?
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:34   #5030
Quote:
Izmaglica kaže: Pogledaj post
P.S. Piše mi na uputnici za ogtt još i KKS i Kompletna pretraga urina. Naprave oni tamo i te pretrage ili to moram opet na neki drugi odjel?
hm, iskreno mi je malo čudno što ti je gin stavio sve na jednu uputnicu; stvarno ne znam jel kks i urin rade na vuku, al nekako sumnjam u to
donkey-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 18:34   #5031
Quote:
donkey-zagreb kaže: Pogledaj post
hm, iskreno mi je malo čudno što ti je gin stavio sve na jednu uputnicu; stvarno ne znam jel kks i urin rade na vuku, al nekako sumnjam u to
A ne znam. Valjda je mislio da odem u neki dom zdravlja, ali pise na uputnici oggt 0-60-120, a dva doma zdravlja koja sam zvala vade samo dvaput, na 0 i 120.
Ako ne uspijem preko te uputnice na vuku morat cu i to privat. Muka mi je kad se sjetim koliko placam za zdravstvo, ali nema sanse nesto redovno obaviti bez nekih kombinacija i setkaranja.

Jel radila koja od vas ogtt privatno i jeste imale kakvih problema s prihvacanjem tog nalaza? Cula sam od dvije kolegice da im u bolnici nisu htjeli priznati nalaz od privatnika nego su morale ponavljsti ogtt. Jedna prije 5 godina, jedna prije 3.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 19:04   #5032
Ja sam radila ogt dvaput privatno u Synlabu, Petrovaradinska, 120kn i to me spasilo jer mi je bilo lose oba puta od slabosti, a imaju i krevet za lec i klima me fino hladila. Ne znam kako bi u guzvi u domu zdravlja uspjela da se ne onesvijestim... normalno mi je gin priznala nalaz, ne kuzim zasto ne bi priznali.
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 19:23   #5033
DZ crnomerec vadi ogtt 0-60-120


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 10:19   #5034
Zvala sam prvo DZ u martićevoj jer mi je za tamo uputnica od ginekologa, ali kažu da ne mogu kod njih nego da se gleda po doktoru opće prakse.
On mi spada pod DZ Siget, a tamo rade samo 0-120.

Probat ću sutra na vuku kad ionako moram tamo za TSH, ako ne uspijem s tom uputnicom onda ću u breyer, oni na bundeku su mi barem blizu ako ništa drugo.
Ubuduće moram definitivno odmah na licu mjesta pogledati što mi je na kojoj uputnici i pitati što mogu gdje.

Hvala još jednom svima na pomoći
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 19:39   #5035
Kad san radila OGGT na VV-u, došla san koji minut prije 9 i bila odma na redu. Bilo je ljudi u čekaonici, ali nije falilo mista za sist.
Općenito san dojma da za sve te pretrage ljudi pohrle najranije moguće i da je pametnije doć kasnije i izbjeć gužvu
NFD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 15:52   #5036
Drage moje.
Dakle.danas prvi put vadim krv iz prsta za GUK profil..dobila one mikroepruvete i igle na Vuk Vrhovec klinici.. ujutro bila nauspjesna ..epruvetica ostala sa 5kapi krvi.skoro prekrili dno...Al sam si izmjerila na glukometar koji imam doma.
Nakon doručka 2 sata,sljedeće sakupljanje uzorka neuspješno. Ispikali svih 5 prstiju lijeve ruke,jedva nakupili dovoljno krvi,promuckali, stavili u frižider. .nakon 5min provjeravam da se uvjerim je sve ok.. .nije.zgrusala se..a nismo ju vadili duže od 7min...
Ponovo sam si izmjerila na glukometar i zapisala...da li će mi to priznat sutra na vuk vrhovcu?
lucija.KŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 08:03   #5037
Išla sam na kraju u Breyer, nisu mi htjeli na VV raditi budući da uputnica nije bila samo za OGTT.
Uglavnom ispalo mi je:
0 - 4.0
60 - 7.9
120 - 4.9
po onim njihovim referentnim vrijednostima mi izgleda da je to ok.
Jedino mi se čini da me malo rano slao na to, vidim po netu i tu po forumu da se uglavnom ide u 24tt, a ja sam išla u 22.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 08:55   #5038
Ja sam isla sa 21tt. Ne cini mi se da je prerano, bitno mi je da je sve ok sa secerom, da me ne navlace po VV

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 09:00   #5039
Quote:
lucija.KŽ kaže: Pogledaj post
Drage moje.
Dakle.danas prvi put vadim krv iz prsta za GUK profil..dobila one mikroepruvete i igle na Vuk Vrhovec klinici.. ujutro bila nauspjesna ..epruvetica ostala sa 5kapi krvi.skoro prekrili dno...Al sam si izmjerila na glukometar koji imam doma.
Nakon doručka 2 sata,sljedeće sakupljanje uzorka neuspješno. Ispikali svih 5 prstiju lijeve ruke,jedva nakupili dovoljno krvi,promuckali, stavili u frižider. .nakon 5min provjeravam da se uvjerim je sve ok.. .nije.zgrusala se..a nismo ju vadili duže od 7min...
Ponovo sam si izmjerila na glukometar i zapisala...da li će mi to priznat sutra na vuk vrhovcu?
Drugi put kad buš vadila, probaj oprati ruke u što toplijoj vodi, vrućoj ako možeš... i lagano obriši ručnikom bez trljanja. Koža ti mora biti vrlo topla jer to otvara žile. I kad vadiš krv, pikni se vrlo visoko u prst, skoro ispod nokta, te ga cijedi prema dolje, stavi si epruveticu negdje nisko i drži ruku prema dolje.

Meni je krv doslovno brizgala u mlazu hihi, dobro da sam samo muža zalila a ne i stolnjak...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 10:18   #5040
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Drugi put kad buš vadila, probaj oprati ruke u što toplijoj vodi, vrućoj ako možeš... i lagano obriši ručnikom bez trljanja. Koža ti mora biti vrlo topla jer to otvara žile. I kad vadiš krv, pikni se vrlo visoko u prst, skoro ispod nokta, te ga cijedi prema dolje, stavi si epruveticu negdje nisko i drži ruku prema dolje.

Meni je krv doslovno brizgala u mlazu hihi, dobro da sam samo muža zalila a ne i stolnjak...
Ma sve tako uradila. I ne ide. .jedva 3-4kapi
Danas išla u laboratorij da mi zvade natašte i vratila se poslje doručka ..u svom domu zdravlja. .poslje ručka ću i svojoj dr.opce prakse navečer ću pokušati opet sa budućim tatom kod kuće. ..pa sta bude... 😂

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
lucija.KŽ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.