Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 22:09   #5381
Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Da se cure javim. Dakle bila sam na uzv prije 10 dana u kojem se vide 2 gestacijske vrecice a u jednoj samo žumanjčana vrećica. Ponovila sam uzv jucer i nalaz je sljedeci: u vecoj gestacijskoj vrecici velicine 1.94 cm nalazi se plod i čuju se otkucaji srca 114bpm sto odgovara 6+5. U drugoj gestacijskoj vrecici nema nista. Prazna je medjutim i ona raste: 1.46 cm (na proslom uzv prazna je bila velicine 0.8 cm). Zabrinuta sam i sto sada? Sto sa praznom gest vrecicom? Da li ce njezina velicina rasti i dalje i stetiti drugoj u kojem je plod? Sto se može dogoditi? Ta prazna koja je manja nalazi se iznad one u kojoj se nalazi plod. Inače pijem duphastone i na strogom sam mirovanju. Naručene sam za sljedeći uzv 22.08.


S obzirom da si po ZM 7+1 (ako se ne varam) u njoj bi se vec trebali vidjeti ŽV i plod.

Prazna GV moze rasti bez obzira na to jel u njoj plod sa KČS... Najčešće nema razloga za brigu i ne bi trebala negativno utjecati na GV u kojoj je zdrav embrio, tako da odmaraj, uzimaj svakako terapiju i probaj se opustiti.

Takav se slucaj na eng. zove "vanishing twin" pa si proguglaj malo ako te zanima vise, a iskustva za preživjeli plod su najčešće odlična.

Sretno i javi se nakon uzv!

Drzimfige.
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 18:47   #5382
Da se javim...nakon uzv -a, 22.08. nije bilo otkucaja (8+5). GV u kojoj se nalazio plod, bila je 2cm (a prije 14 dana 1,96 cm). Prazna GV iznad nje u kojem nije bilo ploda narasla je za 1.5 cm i bila je 3 cm...eto jednostavno nije plod izdrzao od "rasta" prazne GV koja se nalazila iznad. To je dio moje tužne priče po drugi put u godinu dana.
23.08 sam zaprimljena u Petrovu i jučer mi je obavljena kiretaza. Nadam se da ćemo se čuti i sresti ovdje u nekim boljim vremenima i veselijim vijestima. Hvala svima koji su bilo kojom porukom budile optimizam.
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 19:18   #5383
Blizanci, trojke, četvorke - trudnička iskustva

Gaza...

Žao mi je, nadam se i ja da će uskoro biti veselja i kod vas...

Ako ti je ovo drugi spontani, a s obzirom i na godine, mozda da vidis s dr-om da napravis detaljniju obradu prije sljedece trudnoce?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:30   #5384
Bok cure, zene, ajke, buduce majke evo pokusat cu podignuti ovu temu jer sam novopecana trudnica dvojajcanih blizanaca, 8tt.
Nadam se da ce biti jos cura koje ce se pridruziti pa da cemo skupa kao i prjasnje cure na forum prolaziti kroz sve cari blizanacke trudnoce. :*
Twinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:16   #5385
Quote:
Twinsica kaže: Pogledaj post
Bok cure, zene, ajke, buduce majke evo pokusat cu podignuti ovu temu jer sam novopecana trudnica dvojajcanih blizanaca, 8tt.
Nadam se da ce biti jos cura koje ce se pridruziti pa da cemo skupa kao i prjasnje cure na forum prolaziti kroz sve cari blizanacke trudnoce. :*
Ja sam ti mama 7-godisnjih blizanaca opet trudna (sa jednim), al svi pisu na chatu trudnice zbor....
Ima tamo jos mama koje su trudne sa blizancima pa dodji.....


Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 16:07   #5386
Smile

Twimama hvala na ifo, prebacim se.
Twinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 13:17   #5387
Hm pogledala sam forum koji mi je preporucila Twinmama i skroz je ok, ali moram piznati da mi je ovaj ovdje nekako bolji, barem za blizanacku trudnocu...tako da cu ja ipak ostati ovdje i iscekivati da mi se netko prikljuci.
Twinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 17:59   #5388
Quote:
Twinsica kaže: Pogledaj post
Hm pogledala sam forum koji mi je preporucila Twinmama i skroz je ok, ali moram piznati da mi je ovaj ovdje nekako bolji, barem za blizanacku trudnocu...tako da cu ja ipak ostati ovdje i iscekivati da mi se netko prikljuci.
Hej, još jedna s dvojajčanim blizancima, trenutno 7+6 tj.
Piši, kako se osjećaš, ja sam sva u mučninama, strahu jer imam hematom ispod jednog ploda, nevjerici da mi se ovo događa i brojim dane do trenutka kada ću se početi bolje osjećati i uživati u trudnoći.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:39   #5389
Evo i ja vam se pridružujem, 19+3 tt, curka i dečko.
Mučnine prošle- negdje sa 13-14tt, sad samo trbuh raste i bebaci lupkaju a bome mi već postaje i teško povremeno, bole me prepone- valjda se sve to širi. Ne znam kako ću jos 4 mj
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 09:49   #5390
Hej cure bas mi je drago da nas ima malo vise.
Sto se tice povracanja i mucnina zasad ih uopce nemam, jedino sto me zna uhvatiti jaka slabost da nemogu stajati vec odmah moram u lezeci polozaj , ali nije cesto.

Callac nemam iskustva s time, ali citajuci ovaj forum vidjela da sam da je bilo cura s istim problemo, bitno u svemu je da slusas upute doktora, tako da ako moras mirovat miruj.

Zeta83 naspram nas dvje ti imas puno vise iskustva od nas , samo pisi jer nas vjervatno to sve ceka. a bolovi jesu sigurno tu zbog rasta bebeica, pa se i ti moras siriti, slusaj svoje tijelo i nemoj se forsirati.
Twinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:39   #5391
Ne radim od početka, doktor me odmah strpao na mirovanje jer imam jedan prijevremeni porod prije ove trudnoce ali sa jednom bebom pa su svi turbo oprezni. A ja stvarno odmaram, oko curke mi puno pomažu muž i mama tako da se ja minimalno umaram.
Ni ja nemam iskustva s hematomima callac ali miruj kao sto ti doktor kaže.
Blizanacka trudnoća nije lagana i mi moramo napraviti sve sto možemo da se jos nešto ne zakomplicira.
Kad su vam sljedeći pregledi? Planirate li raditi kombinirani probir s 12tt? Ja nisam, moja odluka, jer sam puno čitala da su nepouzdani s blizancima. Nuhalni nabori su bili ok pa nisam vise o tome razmišljala.
Ja idem ovaj tjedan na anomaly scan, onaj veliki uzv na kojem se gledaju svi bebini organi.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:28   #5392
Čitala sam dosta o hematomima i srećom je većina priča završila sretno pa mi to daje nadu da će sve biti ok. Meni je ovo prva trudnoća nakon 2ivf-a, 35 godina mi je pa po svemu spadam u rizične trudnoće, ne samo zato što su blizanci. Što se pretraga tiče, napravit ću sve ako se pojavi potreba i ako mi doktori savjetuju, imam panični strah od bilo kakvih problema s djecom. Što se mučnina tiče, nisam našla nikakav magični lijek, guram iz dana u dan i nadam se da će što prije završiti, valjda me neće strefiti da čitavu trudnoću kuburim... Ako ništa drugo, s mučninama se javilo i gađenje spram cigareta pa mi to olakšava prestanak.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 19:41   #5393
Cure, dođite na Trudnice zbor, tamo je malo življe, imamo i tamo jednu trudnicu sa blizancima
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:56   #5394
Pa ja ih isto zvala al odustale.....
Sad ih moram citat tu

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:17   #5395
Zeta83 zao mi je sto je tako, Ali radi tih sicusnih stvorenja koji nas cine sretnim i prije nego li ih upoznamo nista nam nije tesko. Super je sto imas pomoc sa strane, pa se uistinu mozes paziti.
Ja u cetvrtak idem kod Gin, Biti cu 9+1tt, pa de me onda vjerovatno uputiti sto bih sve trebala raditi. Cula sam i ja da taj test i nije bas pouzda za blizanacku trudnocu, no vidjeti cu sta ce mi Dr reci.
U kojem tjednu so radila pregled kod kojem se gleda nuhalni nabor? Javi kako je anomaly scan prosao!

Callac jesi medju rizicnim, ali ima zena jos starijih od tebe i sve prodje ok,tako da pokusaj samo mirno i pozitivno, znam da je to tesko, jer i meni samoj se javljaju raznorazne misli i kada dodje do toga nasla sam si jednu pjesmu koju pjevam i s time se maknem od te negative, tj. zabrinutosti. pokusaj, mozda ce ti pomoci. Drago mi je da su ti se cigarete pocele gaditi, to je +.

Oštrilo hvala na pozivu, Twinmama nas je isto zvala, Ali nekako mi je ovdje Bohle, iako nije (zasada) zivo ...mozda s vremenom postane.

Twinmama sorry, no ako bas budes pratila, pisi nam i svoja iskustva iz prosle trudnoce ukoliko ih se Jos sijecas!
Twinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:52   #5396
Bok duplice! Meni se svidja ideja da se podigne ovaj topic. Moji decki danas napunili 8 mj i imaju 4 god starijeg brata. Nisam trudnica al prilicno mi je frisko sve to. Ja sam radila kombinorani vise nekako reda radi a nuhalni su im bili stvarno jako mali. Zanimljivo da su mi tu doktori (u Zapadnoj europi) rekli da nifty i sl ne moze za blizance a na stranicama Podobnika i sl pise da moze. Anomaly ili morpholgy scan kak ga tu zovu je jako vazan i to svakako odite nekome jako strucnom. Ja sam ga zapravo 2 puta radila kod svoje gin u Zg za prosli Bozic i tu u 22tt i lezala sam vise od sat i pol dok nije nasao svaki element (organe, vene, lice...).
Hematom sam imala s prvim sinom iznad bebe i bilo je podjednako vjerojatno da ce se ili apsorbirat ili iskrvarit ili iskrvarit i "odnijet" bebu i zapravo nije dokazano da mirovanje (u smislu bolovanja) pomaze. S duplicima sam u 15tt prokrvarila i umrla od straha i to je bio vj hematom al sve je bilo ok i dobila sam dopustenje da nastavim raditi i letjeti.
Svima vam zelim mirnu i zdravu trudnocu. Iskreno, jako, jako je tesko (naravno zavisi kakva su vam djeca, imate li pomoc, imate li stariju djecu itd) ali posebni su i extra zabavni blizanci i dupla je ljubav!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:03   #5397
Pahuljica82 hvala i drago mi je da si se javila!
Ja bih vrlo rado i cula kako je bilo u pocetku sa deckima, nakon koliko vremena ste uspijeli uhvatiti ritam? Jesi imala pomoc u pocetku? Jel ima nesto posebno na sto bi trebali pripaziti kod uspostavljanja ritma kako bi se malo rasteretile?
I ja sam u zapadnoj Europi , tocnije u Njem, vidjet cemo sta ce meni po Tom pitanju reci
Twinsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 13:25   #5398
Malo sam zapadnije od tebe . Meni je Njem Mitteleuropa. A gle jako je tesko reci, ja znam bebe koje od 2 mj spacaju cijelu noc i par sati po danu. Moji se i sad bude po nekoliko puta i to s razlicitim "problemima". Ima beba koje prvi mj samo spavaju, moji nisu ni priblizno. Ima mama koje imaju puno mlijeka i doje iskljucivo (ja sam prvog iskljucivo dojila 5 mj i dojila 23 mj al on je stalno navlacio i non stop bio na sisi i dobivao minimalno na tezini i sad vidim da nije bio bas sit nikad ali imala sam samo njega i rekla da cu i s drugim tako pod svaku cijenu dojit a onda mi rekli da nosim 2 bebe sto nikad nikad nisam ni pomislila da bi mi se moglo dogodit tako da je meni to sto sam ih samo 4,5 mj dojila (scako hranjenje sisa pa boca) uz bocu najveci poraz i poteskoca jer su mjesecima plakali na boci i moralo ih se nosati da jedu i fizicki je bilo nemoguce da to jedna osoba obavlja, tj jest al onda bi druga beba svaki dan plakala barem 7×30 min. Tek s 4 mj sam ih mogla poleci i dati bocu. Mnogi mogu tak od pocetka i bude mir. A opet ima dosta blizanaca koji se prerano rode ili imaju neku drugu poteskocu i onda uz brigu za 2 bebe, mame imaju brige oko njege bolesnog djeteta, doktore, kontrole, vjezbe itd. Moj jedan ima malo refluksa (a ironicno je da mi je on jedini od trojice koji je spavac ali ga to muci i otezava) pa ga to muci al inace su zdravi i mladji cak jako napredan.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 13:56   #5399
Trudnice s blizancima, ja vas samo pozdravljam pošto ne želite na trudnice zbog, ali čitat ću vas ovdje jer ste mi zanimljive

Želim vam da vam budu ok trudnoće i zdrave bebice

btw ja sam jako željela blizance, ali ništa od toga
keka1v is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:05   #5400
Ja se iskreno divim mamama koje na mpo izaberu mogucnst da budu blizanci. A rekla sam da cu sljedecoj osobi koja kaze da bi bas htjela blizance dati svoje na 2 dana pa cemo vidjet. Tj sad su super al kad su maleni. I nije duplo teze od jedne bebe nego su neke stvari nemoguce a neke moras napraviti ili platiti sto s jednom bebom nikad ne bi trebao.
Moji decki su prepredivni i obozavam ih al nikome ne bih pozeljela blizance (osim mozda nekome tko se dugo bori s neplodnoscu i ta mu je trudnoca jedina prilika a ima jako dobru logistiku i baka servis). Ako nis drugo srce te boli dok ti beba place a ti je ne mozes uzeti i utjesiti i to ne jer ti se ne da ili kuhas rucak nego drzis drugu bebu koja isto place.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.