Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2010., 11:18   #21
Odlično, pogledat ću i tamo. Idem u Karlovac za tjedan-dva pa napišem impresije
K.Stjepan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 15:19   #22
ja sam jeo u onom na kolodvoru odmah na stanici, ono u rozo nešto, haha komedija, još omamljeni od izlaska u zagrebu i suludog aftera ušli u taj restač zatržali juhu nas 5, srknili, to dobro, pa onda pljeskavicu uzeli, juha je bila onako obična bistra juha sa tjesteninom, a pljeskavica loše pečena, nekako nije to taj grill kakav valja, mora imat teksturu i to sve. ono je bilo smeđe, a ja volim crno od pečenja. al ajde dobili smo salate uz to, kupusa, pomfri, pivo 10 kn karlovačko, hahah bilo je super tu smo još popili, i onda išli lagano put doma.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 18:15   #23
Kolodvor... bilježim Treba mi nešto formalnije, ali hvala na hintu.
K.Stjepan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 20:01   #24
nemoj baš baš bilježit,
mislim da ćeš definitivno nać nešto bolje, mi smo tamo išli jer nam je bilo zabavno baš tamo, al dobro, istina očekiva sam bolji grill.
al da ako ćeš ić tamo, ako imaš love i vremena, vjerovatno i u karlovcu postoji nešto šta ćeš pamtit po hrani i atmosferi.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 00:18   #25
Dovoljno formalno ?

Quote:
K.Stjepan kaže: Pogledaj post
Kolodvor... bilježim Treba mi nešto formalnije, ali hvala na hintu.
Toplo ti preporučam da u Karlovcu ne ideš u restorane. Svaki tjedan sam poslovno barem jednom u tom predivnom gradu na još ljepšim rijekama, a od gastro ponude ni "N" od Ništa, jad i bijeda. Ali zato, na 10 min., od Karlovca, prema Ozlju, imaš jedan od najboljih restorana u Hrvatskoj, "Žganjer".
Vlasnik nabavlja janjce s Paga i Krka, ima svoju klaonicu, radi čuda, i to sve u selu Mali Erjavec. Samo za primjer, možeš naručiti jela o kojima i u Zagrebu često sanjamo, kao kopuna (kastriranog pijetla) u umaku od maslina** ili punjenog, goveđi rostbeef u đumbirovom umaku, ramstek Baldwase* ili najbolju pečenu patku s mlincima koju sam ikada jeo. Ma, to nije bilo obično pačje pečenje, to je bila sretna patkica Matilda, koja se cijeli svoj kratki život gola kupala u Korani, Mrežnici i Kupi. Savršeno !
Poslije ovih divota, treba se odati njihovim kolačima koji se izrađuju po obiteljskim receptima. Čokoladnu tortu moraš probati, za ostalo prepusti se savjetu konobara, koji su zaslužili sve pohvale. Brzi, odmjereni, sa smiješkom i lakoćom, a bez imalo snishodljivosti, uslužuju i najzahtjevnije. Cijena, normalna, niža od kvalitete, ispod zagrebačkih. Moja jedina zamjerka vlasniku je preskroman, ziheraški izbor vina.

*Kvaliteta ovog divnog i relativno jednostavnog jela proizlazi iz izuzetne kvalitete mesa simentalskih junica tog kraja, umijeću i nadahnuću njihovih kuhara.
http://www.gastronaut.hr/recept.asp?id=1372


Ovo je bilo omiljeno jelo Marina Držića.
http://www.gastronaut.hr/recept.asp?id=1082
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 03:27   #26
žganjera ima i pet-šest km južno od centra karlovca (naselje Turanj, maximalno dva km poslije mostova na mrežnici i korani - državna D1 cesta prema plitvicama i splitu).
http://www.restoran-zganjer.hr/webca...mID=184&cid=77

zadnji put sam bio pred više od godinu dana pa ne znam dal je gastro kvaliteta još uvijek kao prije, al nemam razloga za sumnju.

Zadnje uređivanje ursamajor : 18.05.2010. at 04:21.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 10:07   #27
Hahaha u tom Žganjeru prema Plitvicama sam bila, katastrofa! Negdje oko 5 popodne nudili su nam odojak pečen ujutro (ajde bar su priznali ) sala je bila kao da je tornado prošao kroz nju, a konobari totalno zbunjeni i izgubljeni u prostoru. Istinabog, to je bilo prije 2 godine, možda su se stvari popravile.

Nego, solidnu klopu u blizini imaju Hotel Duga Resa i restoran Bosiljevo.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:23   #28
Quote:
Toplo ti preporučam da u Karlovcu ne ideš u restorane.
Razgovarao sam s nekim ljudima koji su mi rekli istu stvar - samo mi za razliku od vas nisu znali reći što uopće valja u okolici.
K.Stjepan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:49   #29
Nedavno sam bila u restoranu Zganjer u Jaškovu (to je blizu Malog Erjavca, a ne u ME). Jela sam pecenu pastrvu koja me bas nije impresionirala. Konobar je bio vrlo ljubazan i duhovit i bas je ostavio dobar dojam. Mijesana salata je meni bila super. Nisu imali janjetine (bilo je prilicno kasno, oko 21.30h). Muzika ocajna (Narodni radio).
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 12:28   #30
Mona Lisa

Prošle subote, 10.08. odveo sam djevojku u pizzeriju Mona Lisa u Karlovcu, te ovoga puta nismo naručili pizzu, već lasagne bolognese, koje su neki ljudi "kao" pohvalili.
Međutim, moram naglasiti, da ako vam je probavni trakt mio i drag, da NE naručujete navedene lasagne. Bile su premasne, toliko da je sadržaj aluminijske posudice doslovno plivao u ulju, kao u potpunosti potopljen.
Ceh za Pepsi, Nés, te dvoje porcije Lasagna, je bio 80-ak Kn, što je puno, obzirom da je moja djevojka pojela jedva 3 - 4 zalogaja, dok sam se ja potrudio i na silu pojeo gotovo pola porcije, što sam gorko zažalio kasnije te večeri na toaletu.

Pozdrav svima. :/
bizzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 14:13   #31
da, imamo lošu ponudu u Karlovcu. Ali vidim da ima nespomenutih restaća, sasvim prolaznih:

nasuprot autobusnom kolodvoru je jedan jedini apšisali (izgubio boju) neboder, mi ga zovemo zeleni neboder. U prizemlju je sasvim solidan restorančić grincek. Slatko uređen, hrana ok. Pice, neke male, po 10 kn. Meni dovoljna za ručak.

na Baniji, kad se skreće prema VW Novosel, odmah na desno je konoba zec. ugođaj prekrasan, al sve neka mesina teška na meniju. Zato, za mesaroše- super.

Mama mia u grabriku ima pizze i tjesteninu, čak i palačinki sa sirom-slatkih. jako dobro.

tiffany je još uvijek rekla bih br.1 u gradu, ako ne tražiš fensi mjesto. On je uz robnu kuću u centru grada.

ako tražiš fino fino mjesto, onda taj uvjet zadovoljava restoran/hotel Srakovčić na korani. Klopa fina, tu ti nose ono predjelo (košta cca 50kn da te ne pita jell ga želiš ili ne). Skupo.

u ove često idem, drugi su već spomenuti.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 13:25   #32
Evo ja ću spomenuti ekonomski segment, tj, JEFTINE GABLECE koji se mogu dobiti u Tornadu (ono što je ostalo od trgovina Bakin).
Moj klinac to mjesto zove "Bakin tornado"! , a nalazi se u prizemlju pored Bille.
Preporučam lignje petkom za vrlo male pare.
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 10:56   #33
Može preporuka gdje da muža izvedem na romantičnu večeru za Valentinovo?
A da to nije Tiffany. Samo zato što je tamo uvijek ogromna gužva. Inače sve što smo tamo jeli je super.
Ima li netko iskustva s onim restoranom Palma, ili kako već? To je u biti restoran Kristal?
Strašnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 09:55   #34
bok,
treba mi preporuka restorana sa gablecima koji dostavljaju, znam za greencek i rustique. jel ima još koji da valja ili je čak i bolji,,
poz..
alenjelenc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 18:16   #35
Quote:
Strašnaa kaže: Pogledaj post
Može preporuka gdje da muža izvedem na romantičnu večeru za Valentinovo?
A da to nije Tiffany. Samo zato što je tamo uvijek ogromna gužva. Inače sve što smo tamo jeli je super.
Ima li netko iskustva s onim restoranom Palma, ili kako već? To je u biti restoran Kristal?
Meni je najbolja klopa i ugođaj u M90,nema boljih čevapa za pojesti u bližoj okolici,a isto tako nude i dobar izbor vina...
Dubrovački,pekarski krumpir i šopska salata je best buy...
Ako netko voli slatko,u Karlovcu se mogu kupiti talijanske kremšnite direkt u dućanu u sklopu proizvodnog pogona firme Absum doo za samo 2,99kn/kom...

Zadnje uređivanje F@@hrenheit : 30.08.2015. at 18:39.
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 21:46   #36
Mi volimo onaj Lovac na izlazu iz grada, prema Jastrebarskom, sa šumicom i dječjim igralištem.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 21:13   #37
Ek, skužio sam temu, evo da je malo oživim opisom mojeg zadnjeg posjeta dva
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 07:31   #38
Jučer smo gablali Kod Mandića u Karlovcu.

Jako ugodan prostor i osoblje.

Prefina domaća travarica i juha od gljiva.
Domaći njoki sa kotletima umaku od gljiva za mene, punjena pljeskavica za kolegu.
Dosta dobro, definitivno navratimo opet.


Za pohvalu je konobarica koja je bez problema detaljno ponovila kaj nude za gablec iako piše na tabli kod ulaza, za razliku od restorana Pod Švarčom gdje nam je živčano odbrusila da nam piše na ploči
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 22:15   #39
Bistro Porter, Karlovac

Kaj ja jedini jedem u Karlovcu?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 20:22   #40
Hm ovaj Porter je vikendom otvoren a nedjeljom zatvoren

Može li se tamo sjesti i pojesti?
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.