Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2016., 19:25   #2181
A-a, u moje vrijeme ne
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 18:47   #2182
[QUOTE=Deedy;59598915]

Edit: Bakarella tnx... bili smo vec prije koju god. u Labinu na sladoledu i kolacima mislim u jednoj od slasticarnica. Mislim da smo placali parking... ne sjecam se. Nasmijalo me ovo za groblje ali hvala. Mozda zatreba

Nema na čemu, hehe... Ali stvarno je lijepo groblje, vjeruj mi - i parking je prostran Da, parking u samom starom gradu (trg+gornje parkiralište) se plaća.
Točno, bili ste u Velom Kafeu. Dole je kavana (ali imaju i brunch po 30-ak kn u ponudi), a gore je restoran koji je također poprilično dobar, ali sad kad sam isprobala Kvarner, nekako mi je postao draži
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 10:37   #2183
Deedy - Volosko:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3900
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:32   #2184
Kakve su cijene Kod Jure? Otprilike, tipa riba i sl.?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:54   #2185
Ako mislis na Juru u Rovinju, nisam jela ribu jer nema je puno, radi samo frisku. Meso su pristojne pa vjerujem i da je i riba. Vise imas na gdje se u Istri jede.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 14:13   #2186
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Ako mislis na Juru u Rovinju, nisam jela ribu jer nema je puno, radi samo frisku. Meso su pristojne pa vjerujem i da je i riba. Vise imas na gdje se u Istri jede.
Hvala, ma fulah topic...
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 19:27   #2187
Rijeka Placa 51 rucak

Pljukanci s tartufima i biftekom
Ombolo s prilogom povrce i krumpir
Filet brancina umak naranca etc

Vrlo korektno. Nisam pao na dupe. Al nije lose
Po 100 kn po glavi s po deci crnog (kupaza... nistap posebno) i dvije mijesane salate fine





Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 10:56   #2188
Ovaj vikend posvetio se meni susjednoj županiji

Submarine BBQ, Volosko:
Ovaj put sam isprobala Juicy Lucy i stvarno je sočan i ukusan, no ipak je Smokehouse više po mom guštu... A za drugi put sam si zacrtala onaj sa brie sirom i tartufima
Inače, sve im je bilo popunjeno tako da smo morali sjesti unutra - bez obzira na to, hamburgeri su stigli poprilično brzo. Konobarica draga i slatka

Lovranski pub, Lovran:
Također ogromna gužva, sva sreća da sam rezervirala sat vremena prije dolaska.
Radi te gužve sam se i bojala da pizza ne bude bezveze, ali bila je ODLIČNA Jela sam Iku ili Učku (zaboravih) sa pršutom, šunkom (odnosno, bio je prosciutto cotto, njaaam!) i umakom na bazi maslinovog ulja, češnjaka i peršina. Taj umak je bio samo lagano nakapan na pizzu i baš paše na sastojke.
Za drugi put sam si planirala da uzmem neku sa biftekom ili škampima... te su među skupljima (od 70 kn i više, za razliku od "običnih" koje su 40-55 kn) pa me baš zanima da li kvaliteta sastojaka prati cijenu.
Pizze smo malo čekali, ali stvarno je bila gužva... konobarica draga i brza
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 12:12   #2189
Quote:
Bakerella kaže: Pogledaj post
Nedavno se otvorila podružnica Submarine BBQ-a iz ZG-a i to u prostoru ex Le Mandraća (ako se ne varam).
Bili smo u subotu tamo i jelo se: Smokehouse double, set/komplet (hehe) od 3 manja hamburgera (zaboravih koji su okusi bili jer je frendica to uzela), jedni krumpirići s nekim njihovim super umakom i jedan sladoled od čokolade sa maslacem od kikirikija i komadićima Toblerone čokolade.

Sve mi je bilo ukusno i jako sočno, s time da sam prvi put u životu morala uzeti nož i vilicu za hamburger , sladoled mi je bio baš baš mmmm... nije presladak, baš na mjeru.
Jedino su nam krumpirići došli mlaki na stol - to je jedina zamjerka.
Konobarica (voditeljica) malo spaljena ali na pozitivan način, I like it !
Po meni preskupo i ništa posebno. Dva hamburgera s dvije porcije krumpirića + piće oko 150kn. Što je previše, previše za junk food.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:14   #2190
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Po meni preskupo i ništa posebno. Dva hamburgera s dvije porcije krumpirića + piće oko 150kn. Što je previše, previše za junk food.
Potpisujem.

Možda treba još nadodati nehigijensko posluživanje na drvenim daskama i pribor za jelo u prahistorijskim hrđavim konzervama koji stoji na stolu tako da se svaki gost može ići rukama po njemu, a onda netko kasnije tim istim priborom jede.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 16:46   #2191
Spada li Cres u ovaj topic? Ako da molim vas... dajte koji savjet za restoran (meso, pizza, riba, domaca jela, gableci etc)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 17:07   #2192
Ima bas posebna tema ali nema bas novijih upisa, mi smo jeli u Gostionici Bukaleta tris janjetine i meni je bila izvrsna iako po netu pisu da su se pokvarili. Neznam kakvi su onda prije bili Porcije jedino nisu bas ogromne ali dovoljne. Desert palacinke klasicno dobre, nemasne i neki Creski tradicionalni desert mislim da se zove grašnjaci jako fora i fino. LINK
I preporuka za pizzu u gradu Cresu - malo skuplje cijene ali pizza je odlicna. Rijetko kad mi je pizza koja nije iz krusne peci fina ali ova stvarno je. Uzela sam neku s umakom nekim od tartufa i bila je LINK
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 18:35   #2193
Bukaleta je broj 1.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 19:08   #2194
I na TripA je br.1
Al volim cuti ipak zive ljude ovdje. Hvala Lilice, hvala objema.
Ako nekom jos dodje ideja za janjetinu vulgaris nek sapne.
Dakle grad Cres... al moze i na otoku.

Ako ima nesto domaceg kao sto je Skver na Korculi kojeg sam preporucio ekipi prije koji dan za gablece. Otisli i odusevili se pecenjem, jetricama i ostalim jelima a la cufti u umaku po 30 kn za domace ili 50 za nekorculane (ok trebalo im je 24h da postanu domicilni i dobiju hranu po 30 kn lol)... goe ne ocekujem te cijene, prije taj tip hrane ako ima. Nek bude u duplo cijenom ic ok

Bukaletu cemo pohoditi zasigurno.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 21:20   #2195
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
I na TripA je br.1
Al volim cuti ipak zive ljude ovdje. Hvala Lilice, hvala objema.
Ako nekom jos dodje ideja za janjetinu vulgaris nek sapne.
Dakle grad Cres... al moze i na otoku.

Ako ima nesto domaceg kao sto je Skver na Korculi kojeg sam preporucio ekipi prije koji dan za gablece. Otisli i odusevili se pecenjem, jetricama i ostalim jelima a la cufti u umaku po 30 kn za domace ili 50 za nekorculane (ok trebalo im je 24h da postanu domicilni i dobiju hranu po 30 kn lol)... goe ne ocekujem te cijene, prije taj tip hrane ako ima. Nek bude u duplo cijenom ic ok

Bukaletu cemo pohoditi zasigurno.
Ovogodišnje iskustvo za ribu - Gostionica Belona, ništa fensi, umjerene cijene, fina riblja plata, buzara od dagnji, rižoto sa škampima, dagnjama i sl.

Dlapek je preporučila i Rivu, ali na kraju nismo otišli tamo.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 22:01   #2196
Oko Kantide neka preporuka?

Hvala
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 19:14   #2197
Quote:
fortunefaded kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!

Treba mi preporuka za restoran na potezu od Opatije pa skroooz do Senja, bilo gdje u toj zoni (Ja sam U Crikvenici al voljna putovati ak nađem dobro mjesto). Traži se dobra klopa i DOBAR POGLED. Ne želimo biti zatvoreni u nekoj sobici na ovakve lijepe ljetne dane i večeri

Hvala unaprijed

EDIT: čak i ne mora biti neki senzacionalni pogled, koliko dobro okruženje, terasa. onako, ljetno
Meni je Sabbia u Crikvenici bas ok (da ne moras putovati).

Takoder, Kastav-Fortica, cijene su super, klopa odlicna, osoblje nenametljivo, terasa super jer ima zraka, malo cak i neki pogled na Opatiju..

Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Po meni preskupo i ništa posebno. Dva hamburgera s dvije porcije krumpirića + piće oko 150kn. Što je previše, previše za junk food.
Slazem se. Uz to, uzasno neudobno za sjediti, jedva sam cekala da pojedem jer me sve zuljalo tako da nije niti neki ugodaj ni nista. Pa bolje mi je kod Ivke na onim bezveznim plasticnim stolicama koje makar imaju jastucice, nego u onim skolskim klupama.

S time da smo zadnji put iz Ivke otisli bas razocarani (prije toga dugo nisam bila), samo jedan konobar, iako simpatican, marljiv i drag, hrana je dosla prepecena, a racun je ipak jedan rang previse za ono sto se nudi.



Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Oko Kantide neka preporuka?

Hvala

Ribica je ok, ali nista posebno kako ju vole hvaliti. Sorriso je isto ok, zadnji put sam jela neku piletinu u umaku od gljiva ili tako nesto, fino je bilo.




Nego, moze li mi netko preporuciti restoran u Rijeci i uzoj okolici (dakle do Opatije i sl) gdje bi se nasle fine surlice sa skampima (ali bas skampi, ne kozice)?

U Ruzmarinu su nekada imali ok te stvari sa skampima, ali mi je zadnji puta sve bilo premasno. Kako surlice, tako i pizza sa skampima i tartufima, jednostavno previse ulja i sira, iako sam zamolila neka stave stvarno jako malo jer mi sir ne pase.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 21:58   #2198
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
U Ruzmarinu su nekada imali ok te stvari sa skampima, ali mi je zadnji puta sve bilo premasno. Kako surlice, tako i pizza sa skampima i tartufima, jednostavno previse ulja i sira, iako sam zamolila neka stave stvarno jako malo jer mi sir ne pase.
vidis... mislila sam da je kogo usta na krivu nogu. prije godinu i po smo super jeli u ruzmarinu, bas je bilo za prste polizat, taman peceno, fino posluzeno, konobari super... onda smo bili dva puta ovo proljece i bilo je strasno lose. pasta premasna, steak prepecen, konobari svak u svom nekom svijetu. dva puta totalno razaocarani. gotovi smo s ruzmarinom, nazalost...
 
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 22:08   #2199
Bili u Ribici. Predjela iz dnevne ponude odlicna, jeli mariniranog brancina i salatu od sipica. Za glavno uzeli surlice sa gamberima jer nisu imali sa skampima. Bilo je dobro, surlice ogromne, gamberi mali ali fini, porcije ogromne. Dobar domaci kruh, malo premasan za moj ukus. Vino na case po 6 kn dec. Desert nismo mogli. Sve skupa uz par voda 230 kn. Jako povoljno. Imali strasnu guzvu, trce stalno, ne ceka se predugo. Ne znam zasto imaju stolove na nogostupu, mogli barem neko cvijece oko njih.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2016., 18:05   #2200
Bila neki dan na nekoj veceri u Nono Franetu,katastrofa se pokvario,jelo se plata Nono Frane,prevladavali su kotleti debeli 3 prsta zilavi,krvavi,siscevapi isto tako,raznjici da zube slomis kako zilavi,plasticni ,krumpir bio skoro pa hladan,sve u svemu blagi uzas
bilo nas cetvero,uz platu se jelo neko mjesano meso sa pomfirem i gljive na zaru,salata,plus boca mineralne,pola litre vina,2 cole ,2 sladoleda i 2 puta palacinke sa orasima,cifra 400ak kn
konobar ako ima 18,19god,natmuren,gega se koda ide na streljanje a ne usluzit goste
nece me tako brzo vidjet
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.